Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 11:17:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО - част 5  (Прочетена 196091 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: декември 16, 2008, 21:13:39 »

момичета казвайте какво ще приготвяте за Коледа,ние с милото ще сме си самички и незнам какво да направя.Предварително ви благодаря blum Wink
за 25-ти ли питаш blush ако е за тогава може да спретнеш едни вити пържоли с плънка и руска салата/снежанка и или някакви пържолки blush
Аз лично нищо няма да правя,на този ден все съм на гости и хапвам пържоли със салатки pleasantry а около Нова година сме замислили с милото<идеята е негова> да си направим пуйка pleasantry
Иначе за Коледа тези дни ще правя Английски коледен кекс ,който се прави по-рано<даже около месец> и се яде на Коледа blum
« Последна редакция: декември 16, 2008, 21:27:27 от [x] little.miss™ » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: декември 16, 2008, 23:16:12 »

Наде, я пусни рецептата на английския коледен кекс. Аз имам на немският Щьолен и още един подобен, които зная че се правят по рано, а как ухаят докато се пекат...... 
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: декември 16, 2008, 23:36:17 »

Аз ще го правя по тази рецепта,взета от форума на bg-mamma.com
Цитат

Вечерта се накисват:
500 гр стафиди
100 гр сушени кайсии- нарязани на дребно
150 гр сушени череши- нарязани на половинки
100 гр орехи нарязани
100 гр бадеми нарязани
75 гр портокалови кори, нарязани на ситно
настъргана кора от 1 лимон
сок от 1 лимон
4 с л портокалов сок
100 мл коняк
1 с л канела
1 с л смлян карамфил
 малко смлян джинджифил
Завива се с найлон и се оставя на хладно.

На другия ден:
Включва се фурната на 150 гр.
Застила се пекарска хартия на дъното и стените на формата.
В купа се слага 350 гр масло, 3 с л акациев мед, 200 гр кафява захар и 150 гр бяла захар.
В рецептата е само бяла захар, но ми казаха, че ако я заменя на кафява- кексът ще се запази по-дълго свеж.

Приготвят се 350 гр брашно.
Маслената смес се разбива на крем. След това се прибавят едно по едно 6 яйца, като след всяко яйце се разбива сместа, слага се по 1 с л брашно, разбива се и чак тогава се слага следващото яйце.
Прибавя се половината от брашното, 1 бакпулвер, 100 гр смлени бадеми и плодовата смес. Разбърква се добре и се слага останалото брашно, отново се разбърква до еднородна смес. Изсипва се във формата, заглажда се добре отгоре.
Отгоре се слага пекарска хартия, двойна, завързва се
Така опакован кексът се слага да се пече 2,5 - 3 часа, докато клечката излезе суха.


Като се изпече се надупчва на няколко места и се залива с 5 с л ром, оставя се така 30 мин.
След 30 мин се вади на решетка до пълното му изстиване. След което се завива във фолио, прибира се в метална кутия и на студено се съхранява до Коледа, като през няколко дена се напръсква с ром, може ромът да е разреден с малко портокалов сок или чай.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: декември 16, 2008, 23:42:57 »

мммммм .... Благодаря ! Изглежда много апетитен. По продукти прилича на немският, но пропорциите не си спомням и с тази разлика че като се изпече се намазва обилно с разтопено масло. Ще изровя рецептата да я пусна.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: декември 17, 2008, 16:18:51 »

Леле какви спецове сте! Аз съм начинаеща, но вече си имам любима рецепта- Пиле с три вида сирена. Не съм я измислила аз но ми харесва страшно много. Става бързо и вкусно. Продуктите са  пилешки гърди,обикновено топено сирне президент, синьо сирене ,обикновено краве сирене, кашкавал, сметана за готвене.Технологията е следната
Дъното на тавата се намазва с масло и се нареждат пилишките гърди, овкусени с сол и черен пипер. Върху тях се нареждат парченца пушено сирене  и ситно начепуно краве сирене.Настъргва се синьо сирене, залива се със сметаната, така че да покрие всичко.Пече се около 40 минути.След това се изважда и се настъргва кашкавала, слага се отново във фурната и се запича до златисто кашкавала.
Това е. Добър апетит! Подходяща напитка за ястието-бяло вино
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: декември 19, 2008, 20:09:14 »

айде да ви пусна какво готвих тези дни

Качамак в тава


Пилешки дробчета



Пилешки бутчета с картофи и моркови и майонеза


Кроасани с крем карамел


Крем карамел
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: декември 19, 2008, 20:13:55 »

Eх, Гучи, пак си се развихрила в кухнята! Bravo
Аз днес направих празеника, но добавих  в плънката малко бурканче гъби и 5-6 сварени и пасирани с маргарин картофа. Когато беше почти запечен настъргах растителен кашкавал отгоре. Много ми харесва как се получи. Но може би от постите, сиренето мноооого ми липсва. Чакам с нетърпение Коледа, да си направя баница с къпани кори и много сирене smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: декември 19, 2008, 20:20:01 »

Я кажи за тази баница с къпани кори.Мен все ми казват че ставала много вкусна и ми я хвалят а аз никога не съм яла.
Яла съм дърпана баница и беше неверотно но за нея се иска точене и месене а аз съм скарана с месенето.
Абе хич не съм се развихряба щото това са все мързеливи мансжи дето стават бързо и не се иска седене на котлона или в кухнята.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: декември 19, 2008, 20:27:31 »

Аааа не я точа smile. Меся, но досега не съм се престрашавала да точа баница. smile
А къпаните кори ги купавам в една кутия и точно така се казват - Къпани кори. Около 3-4 лева са. Приличат на големи катми. Мисля че са не повече от 7 на брой, а може и по-малко. И отзаде има примерна рецепта, която следвам донякъде. Смесвам в купа натрошено сирене, 1 кисело мляко с лъжичка сода, яйцата, и малко прясно мляко. Мажа всяка кора и слагам и малко масълце в кората и навивам в тавата седемте (примерно) кори като охлюв. Накрая гледам да ми остане малко от сместа, която разреждам с още прясно мляко и заливам навитата баница отгоре. Правя го защото не обичам отгоре да е суха баницата, а и корите не са като точените за да стане хрупкава. И пак слагаммалко масълце отгоре. Става мммммм.... като домашна точена баница. Търси корите, с другото ще се справиш!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #84 -: декември 19, 2008, 23:40:14 »

Oooo, аз пък след като се научих да правя равиоли на ръка, се засрамих и викам аз българка ли съм или напротив, щом правя равиоли, трябва и баница да мога  diablo Почнах с мисълта, че от първи път няма да е прекрасна, но след няколко опита все нещо ще излезе. Тя пък взе, че стана точно като на баба и на вид и на вкус ммммиям !!!



ПП. Много съм горда от себе си  blush
ППП. Точих я с дръжка от метла (от ония дългите четки дет ги ползУват по Авропата), щото тук кат' наш'те точилки нЕма  pardon
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: декември 20, 2008, 10:41:36 »

Ина браво на теб! Изглежда много вкусно! Кажи каво тесто правиш? Слагаш ли мая? Аз май в ученическите си години бях се пробало в тесто в което се слагаше оцет, но нищо друго не помня.
А тази баница с каква плънка е ?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #86 -: декември 20, 2008, 10:45:18 »

Това е баница с праз (любимата ми), но можеш да й сложиш каквото искаш.
Тестото ми е най-обикновено тесто с мая. Същата рецепта като питката (хлебно тесто). Важното е да ти е хубаво брашното, за да не се късат корите при точенето.

Викам на Фабио, че баницата е ядене за бедни - брашно, вода и праз хихихиихихи
Пък то си е така де, едно време хората това са имали  pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: декември 20, 2008, 10:48:26 »

Леле много вкусно изглежда.Ами то нашите българки са много талантливи и равиоли могат да направят ама я чужденките ги накарай да ти направи такава разкошна баница.Браво Ина Bravo Bravo Bravo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: декември 20, 2008, 10:49:05 »

Мацки коя от вас  търсеше сушени чушки.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: декември 20, 2008, 11:14:26 »

Леле inaxastra...Супер ти е станала баницата.
 *THUMBS*Много се смях инaче на дръжката заместител. Ще взема да опитам и аз някой ден...
Засега съм още в по-конвенционалните госби - като например ей този чийзкейк дето го видях в Старбъкс и не можах да му устоя да не си го направя


* IMGP2486.JPG (63.93 KB, 640x480 - видяно 338 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines