Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 09:40:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 333865 пъти)
 
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #690 -: ноември 03, 2007, 12:52:05 »

аз мисля че това че съм по-малка е най-голямата причина да ме хареса blush и не за друго ами защото всеки предпочита (катоп стане въпрос за продължаване на рода)млада силна здрава жена за да са такива децата!ами ако бях някоя я вече женена и разведена ако имах дете от друг мъж или просто по-голяма от него с 10 години!на длаи иска да се ожени синът и за някоя на 40 все пак!!!така че аз в това не виждам причина!

kleo_20, разбирам че за вашите отношения явно е важно да си млада и силна, но думите ти не са ли малко пресилени pardon Все пак има доста момичета, които се женят за втори път и въобще има съдби всякакви smile Явно свекърва ти е като повечето, не могат да преглътнат, че синчето вече е с друга. Но не съм съгласна, че по-големите и разведени жени не заслужават да бъдат уважавани nea nea nea
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #691 -: ноември 03, 2007, 13:37:34 »

извинявам се ако съм убидила някого @}->--не беше това целта ми!!!просто се подразних на факта че непременно АЗ трябва да съм причи ната да не ме харесва свеки!!!не зная дали и иве сте!!!!не съм казала нищо с цел лична нападка към някого просто имах в предвид че това би било евентуална причина свеки д ане хареса жената на сина и а не че  е лошо!!! give_rose @}->--извинявам се още веднъж
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #692 -: ноември 03, 2007, 15:03:51 »

kleo_20, миличка  give_rose Аз също не съм искала да бъда груба blush blush blush Дано не си засегната, сигурна съм че няма обидени give_rose give_rose give_rose

Свекитата каквито и да бяхме, и още по-добри, и още по-лоши, винаги щяха да са недолволни crazy beating
Хич да не им се връзваме и толкоз laugh
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #693 -: ноември 05, 2007, 11:40:40 »

Принчипеса, напълно съм съгласна с всички твои мнения в темата.
Аз също в продължение на няколко години се опитвах да се държа мило, опитвах се да се сприятеля с тази жена, а имам чувството, че тя се чувстваше все по-зле, колкото повече се сбижавахме с мъжа ми.
Когато заживях с тях, тя просто спря да говори с мен. Стои си в стаята до мен, но си мълчи или влиза, но поздравява само сина си. Така и не можах да си обясня на какво се дължи това държание. Когато разбра, че ще си имаме бебче не реагира по никакъв начин. Вече пат месеца, не е попитала, как е бебчето, как мина прегледа и т.н. Болеше ме много доста време. Сег вече започнах да свиквам с положението. Просто съм убедена, че на нея и тежи, че в живота на сина и има вече друга жена.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #694 -: ноември 05, 2007, 12:51:10 »

Мисля си, че на свекитата не им е много приятно, че друга жена дава насоките в живота на синовете им. Че друга жена деликатно насочва предпочитанията и поведението на децата им.
Например моята свеки не спира да повтаря на милото, че е напълнял, аз обаче не спирам да повтарям колко го харесвам по-едър. Е, познайте милото чий възглед възприема... Просто майките малко или много влияят на синовете, а сега друга жена иззема функциите- свеки смята, че традициите трябва да се спазват, милото е много повлиян от нея в това отношение и е нормално-така е възпитан. Но аз много често съм анти традициите и се налага да възприема и моите убеждения.И понякога възникват недоволства и сръдни,ама няма начин-все пак живее с мен, не с техните.
Освен това свеки има определени представи за мястото на жената в семейството, а аз не възприемам мъжът ми да седи на масата, аз да принасям-изнасям, нито пък да си замълчавам "в името на семейния мир", даже напротив-убедена съм,че в споровете ще напаснем характерите си. А и идеите за "голямото италианско семейство"- не, благодаря-най-старият мъж е главнокомандващ, а свекървата е главокомандващата на ротата снахи.Аааайде нема нужда NO Аз си искам "малко българско семейство", в което главната жена съм аз Mad girl
Та смятам, че това са причините моето свеки,която иначе е много добър и мил човек, да не харесва някои мои черти. Даже беше казала на майка ми, че много харесва моята борбеност, но не харесва, че не приемам съвети.А аз съвети приемам, но не и наставления как според някого е правилно да живея. tease
Много дълго стана,но не се стърпявам да ви кажа, как един ден свеки искаше да организира семейно събиране у тях.Добре,ама на милото брат му /30-годишен/ имаше планове, ние-също..И свеки ми вика по телефона,след като й се извиних,че няма да стане: "Е,нищо,аз започнах да свиквам вече,че всеки си има собствен живот!" Стана ми и мъчно,ама... Oh my ... сега свиква,моля ви- та синовете й и двамата /почти  Wink/ са женени и са на по 30 години!!!!! Oh my ...
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #695 -: ноември 05, 2007, 13:03:29 »

вчера с милото се скарахме и той ми забрани да споменавам майка му "спри най сетне с тъпите ти интриги" Oh my ... Oh my ... ohmyа аз само му казах какво са говорели з амен роднините на майка му!!!!баба му казала "тя Мира трябва да порасне най сетне какво се е разтанцувала"и това на сватбата  Oh my ... ohmyи аз му казвам и той ми крещи каква съм злобна и интригантка!!!и днес дал слъженбия ми номер на майка си да ми се обади 'миличка bad :!как си какво правите наред ли сте парички имате ли си викам и "взела съм 700лв заплата мислиш ли че нямаме!!!!!!!!"сина и той си взе заплатта не бой се не искаме пари!!!!с милото все се караме!не мога вече защо е такъв  cray cray :'(не ме ли обича
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #696 -: ноември 05, 2007, 13:09:44 »

Мила Мира,не се разстроивай миличка!!!Сигурна съм,че твоят мъж те обича от цялото си сърце,но понякога те са прекалено чувствителни по повод своите майки!!! nea Обясни му мила,че не мразиш роднините или майка му,но просто те дразнят подобни коментари!!!/поне доколкото разбирам/ Обясни му,че щом вече сте семейство той малко или много е длъжен да те защитава и да взима в предвид първо твоето мнение!!!Естествено,че понякога може да се получат спорове,но в спора се ражда истината все пак!!! Само не се разстройвай мила и не се прави толкова крайни изводи!!!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #697 -: ноември 05, 2007, 13:38:07 »

Тази темичка е много гореща, направо пари  diablo и чета уж положителни мнения, а обвързани с леко злобна панделка ..... извинете за откровението, но се усеща  pardon

Свекитата като цяло също не са от любимата групичка хора и за снахите си, макар, че обикновено твърдим обратното, както и те за нас мислят същото. Според мен отношението много зависи от това какъв човек е тя самата / самите ние сащо. Имам предвид следното - ако е пасивна личност, нормално е да е податлива на командване от страна на всички хора, не само на снахите. Ако е силен и властен характер, то няма милост! Винаги тя ще е на върха. Ако е уравновесен човек и открит пред себе си и света - не следва да е нито лоша, нито добра. Приема щастието на сина си и е щастлива, че той е щастлив.

Човекът и човешките взаимоотношения са едни от най-сложните за рабиране неща и "работата" с тях не е никак лесна.

Това е по мое мнение, не държа да се съгласявате с мен  pardon Само давам идея как ако се опитате да прецените ситуацията като погледнете на себе си и на свеки отстрани и прецените какво изразявате като поведение и нагласи, ще намерите по-лесно и начин за комуникация по между си. Ясно е, че перфектно няма да стане, но поне малко по-добре ... може би pleasantry

За съжаление, няма рецепта за добро поведение и за двете страни, която да можем да да прилагаме успешно ... но само ако си помислим и си представим взаимно /свеки и снаха/ как можем да не си създаваме взаимно главобол и как света би могъл да изглежда по друг начин .... може би би настъпила промяна .... знам ли  Girl_sing
« Последна редакция: ноември 05, 2007, 13:41:51 от Katitka » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #698 -: ноември 05, 2007, 13:39:36 »

Ох колкото повече чета тук,толкова повече имам чувството,че участвам във филм на ужасите където злите свекървища се правят на добри пред синчетата,а дразнят зад гърба им снахите си и накрая снахите изпадат в грозни истерии и правят сцени пред мъжете си и така накрая те излизат лудите и лошите... Mad girl
Честно да ви кажа си мисля,че оправия няма...Още повече че всеки мъж приема оплакванията на жена си като упрек лично към него,а представете си когато упрекнеш и роднините му!? ohmyСтава цяла атака...как да не реагират бурно?Не ги оправдавам ни най-малко,ама им е в природата...Май като гледам проблемите ви от страни мога само да кажа,че са най-добре тези от вас,които са им хванали цаката на свекървите-правят се и те на добрички и не обръщат внимание на свекитата,които се мъчат подмолно да ги уязвят...Мисля,че и вие момичета трябва адс е вземете в ръце и да си измислите тактика....дръжте се мило и любезно,казвайте само "да,разбира се,права е!" ,а когато сте на саме с нея може и да я дразните :girl_wink:и гадината сама ще се изпусне някой път и ще се разкрие пред сина си и той може и да прогледне! tease
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #699 -: ноември 05, 2007, 13:45:33 »

да зная че не трябва така да реагирам ама ми омръзна cray ако мма нещо има проблем с него и аз видя че той е правия ще го защитя няма да го наричам интригант Oh my ... ама той не все с тая пуста негова майка и днес като ми се обади лицемерната твар се ядосах не ми е звъняла от както се оженихме само дето им бяхме на гости и тя ми се натресе една неделя да готвела :!а милото не смее да и каже гък
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #700 -: ноември 05, 2007, 13:53:02 »

Миличка Мира, не се притеснявай!!! good

Виж, това, че си млада и хубава и здрава е много хуваво и важно!!! good Bravo

Но на свекитата не им пука!!! crazy

И аз съм млада (на 26 минавам за такава laugh ), здрава и даже и внуче й родих, момче (продължавам/е рода) , друга на мястото на ноятта свеки щеше да ме позлати буквално и преносно, но тя нищо..., тъй че успокой се и да не ти пука good, гледай вие с мъжа ти да сте добре и да се разбирате и ние се карахме много заради майка му, но полза никаква, само на себе си вредяхме, както и вие сега!!! crazy А няма смисъл!!!

Целувки и до скоро!!!
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #701 -: ноември 05, 2007, 14:01:25 »

Мира,а не можеш ли в прав текст да й кажеш,че ти си голамо момиче и можеш да се оправяш сама и ако имаш нужда от нещо ще й кажеш!Просто да й намекнеш,че щом като сте вече женени малко или много съзнавате,че сами трябва да се оправяте и не е нужно някой да ви дондурка!!! hysteric
 tonitta ,извинявай че ще го кажа но не съм много съгласна с твоето мнение,защото така животът ни би се превърнал във война и непрекъснато дебнене да не ти забият нож в гърба или пък ти да кроиш планове да го направиш!Това ми звучи като сценарии от латиноамерикански сериал!Аз мисля и вярвам,че като големи и разумни хора можем да измислим и друг начин...Ако не става с приказки то става без,т.е. просто спираш да контоктуваш с нея и така....
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #702 -: ноември 05, 2007, 14:06:10 »

точно същото исках да напиша като tonitta  good
kleo_20 не трябва да се карате заради свекито, той няма да се обърне с/у майка си, много рядко се срещат такива мъже, обикновенно си защитават майките, нормално е.
аз я оставям да си говори, казвам "да, добре" и си правя моето, безсмислено е да споря или да се опитвам да занимавам мъжо с нашите дразги.
е, това е за някакви ежедневни неща, ако е нещо сериозно тогава, меля на главата на мъжо, но става едно... sad
desislavka много си крайна, с майка му е не е редно да не се контактува, живота е много кратък Wink
е, всеки си намира начина сам, аз много се пенех в началото, че при мен освен свеки има и сестра, която... angry, но разбрах, че е безмислено, само с мъжо се караме, по-рядко се виждаме - по-добре и като я видя си запушвам ушите и така good
« Последна редакция: ноември 05, 2007, 14:10:27 от Emma » Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #703 -: ноември 05, 2007, 14:18:36 »

Имах в предвид по близки контокти,а не съвсем да спреш да говориш с нея!!!Но сте напълно прави,че това рефлектира върху отношенията между мъжа и жената!!!А това не бива да го допускаме,защото както скоро ми каза една приятелка-"Не си струва да се караш с твоят мъж,за който и да е човек,защото същият след това си ляга спокоен,а ти се тормозиш и се караш с най-близкия си човек!"Аз съм много съгласна с нея!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #704 -: ноември 05, 2007, 14:25:59 »

Аз се надявам да не ме разбирате така буквално :girl_wink:Явно имам малко странно чувство за хумор :laugh:Естесвено,че не бива адс ме така крайни,ама ако трябва ад им отговаряте в същия стил-това си е анчина.Друг е въпроса, че ако ан мен ми се наложи и аз бих се тръшкала и не бих огла да играя такива игрички... :mad_girl:Ама такива хора това заслужават.А и Деси струва ми се безсмислено да си хабите силите да говорите и убеждавате такива хора колко сте добри,отговорни,пораснали....това,че някои свекърви не харесват снахите си не е от конкретна причина,така че спрете да си блъскате главите и да гадаете.То ако искаш да не харесваш някой-поводи много,та нали никой от нас не е безгрешен...Това си е по-скоро въпрос на интелект,култура,мислене и каквото там се сетите...за жалост едва ли тия жени някога ще се променят спрямо снахите си pardon
Съжалявам,но това си е моето мнение.Може би наистина единствения вариант е ако може по-малко да им се обръща внимание и както казва Ема да казвате "добре",а да си правите своето girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines