Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:21:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб "Изчакващи с БЕБЕправенето" - 2 част  (Прочетена 159657 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #60 -: май 18, 2009, 20:57:20 »

момичета на мен ли така ми се струва или темата се казва " Изчакване с бебеправенето" а тук всички вие говорите кога ще бебеправите и колко много го искате и т.н.
 Моят съвет към тези , които го искат е да не се съобразяват с финанси, апартаменти , работа, изпити и т.н, който го иска да го направи, защото винаги ще има проблеми и спънки в живота.
а има и такива, които наистина за момента по лични причини или просто защото не се чувстват готови изчакват и не бебеправят.  така че нека да оставим темата за тези които изчакват и наистина за момента не правят такива планове.
 нищо против нямам разбира се бебеправенето, моля никой да не тълкува думите ми превратно, просто изказвам мнение

Аз доколкото бях разбрала, темата е за хора, които искат, но по някакви причини им се налага да изчакат  crazy Кой по медицински, кой по финансови - всеки с проблемите си. А тема за "Нежелаещи да бебеправят" май въобще няма. Защото досега и аз бях за нея, та затова се въздържах да пиша тук  pardon
Може би съм недоразбрала нещо  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 19, 2009, 07:45:30 »

ами не знам на мен заглавието на темата ми звучи като за хора, които не бебеправят в момента, а наистина чакат по една или друга причина или просто не желаят да го правят сега. Струва ми се че целият форум е изпълнен с теми за бебета и дори донякъде се измества основната тема Сватбата.а някакси няма тема за хората, които не са на тази вълна в момента или колкото и кощунствено да звучи, не го желаят.
 разбира се, че за повечето хора бебетата са най-важното нещо, не го отричам, така е.Но така се случва в живота, че понякога се налага да изчакаш по една или друга причина и наистина имам предвид сериозни причини, а не изпити или временни финансови затруднения.
Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 19, 2009, 09:46:48 »

немога да се съглася с теб понеже имам племенник на 2 годинки и виждам колко им е трудно на сестра ми и батко ми за отглеждането финансите са най-важни,защото няма да ти е приятно да гледаш другите майки как бутат колички за 500лв а ти за 120лв понеже не си можела да си позволиш като техните.Така че не казвай моля те че да си обезпечен не е важно.Само козметиката за месеца на бебето струва доста пари а за памперси да не говорим всичко е свързано с пари
Активен
HaT
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 19, 2009, 09:52:24 »

Всеки сам за себе си решава поради какви причини ще изчаква с бебеправенето, затова и аз не мога да се съглася, че изпитите или финансите са маловажна причина. А тук има и момичета, които изчакват по здравословни причини, така че няма значение кой закакво изчаква, по важното е че засега не се е захванал с бебеправене, колкото и да му се иска. А това е форум и има достатъчно теми и за булки и за бебета, а всякакви други всекидневни теми, които всеки който има желание може да разисква. Поздрави на всички  give_rose
« Последна редакция: май 19, 2009, 09:54:41 от HaT » Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 19, 2009, 10:29:05 »

така е да аз още не сам си правила изследвания които са си стандартни и малко се притеснявам кажете ми моля ви преди да се започне с бебеправенето какви изследвания трябва да се направят smile smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #65 -: май 19, 2009, 10:34:50 »

На мен доктора ми направи натривката за рак (дето си ми я прави всяка година и сега й беше момента, и без друго), пипна ми гърдите дали имам бучки (което също ми го прави, когато го виждам) и ми бръкна (извинете) с натискане отгоре да види дали имам някакви кисти, втвърдявания и прочие по яйчниците. Това беше. Т.е стандартен гинекологичен преглед.

В книгата четох, че като отидеш да ти регистрират бременността - две-три седмици от липсата на мензис ти пускат кръв и урина. И след това вече (след третия месец) си почват класическите консултации.
Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 19, 2009, 10:57:39 »

а тия изследвания които си ги прави плащаш ли го на гинеколога или те са си направлението мен ме притеснява това че тази гинеколожка която е кадърна е часна и трябва да си плащам всичко
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #67 -: май 19, 2009, 12:15:02 »

Аз не живея в Бг и системата е различна.
За гинеколог нямам нужда от направление. Когато си ми е момента за новите хапчета - отивам. Той ми ги дава на по 6 месеца, така че го виждам два пъти в годината. Единия от тези два пъти ми пуска кръвна картина, за да види дали не съм качила от хапчетата захар и холестерол, и ми прави натривката за рака. Другия път само ми мери теглото и кръвното. Плащам си консултацията и част от парите ми ги връща здравната осигуровка (80 процента от сумата мисля ми се връща).

За Бг не знам как стоят нещата  pardon
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 19, 2009, 12:31:04 »

polina88 , може да поискаш направление за гинеколог от личния лекар. там за прегледа си плащаш само потребителска такса(2.4лв ако не греша) не съм сигурна обаче в прегледа дали ти влиза ехографията.
на частно преглед с ехография в софия е от порядъка на 45-65 лв.
когато ние решихме да започнем с бебеправенето отидохх за ми вземат цитонамазка и влагалищен секрет. и това беше. ако обаче те притеснава нещо го сподели с лекаря и той ще те посъветва най добре какви изследвания са ти нужни.
Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 19, 2009, 14:36:09 »

по принцип нищо определено не ме тревожи просто искам да си направя всички изследвания които са необходими за да ми е спокойно.Хубавото е че преди една година отказах цигарите  yahoo yahoo *YAHOO*голяма саможертва беше понеже качих 10кг но сега съм смъкнала 6 остават още 6 danceg danceg danceg
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: май 19, 2009, 15:47:56 »

Здравейте момичета да се разпиша и аз тука .Нашета сватба ще е през септемви и мисле селд това да сапочнемс бебеправенето.Аз обаче искам бебчето да се роди края на юни или началото на юли.Та да ви питам понеже по термин би трябвало началото на октомври да се зачене,дали да изчакаме до октомври или още от началото на септемри да почнем ? любов заедно
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 19, 2009, 16:07:23 »

Тринити,не винаги бебето става веднага,защо не започнете по-рано,малко ме съмняжа да стане от първият път huhhuh.gif
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 19, 2009, 16:18:28 »

  Аз  това попитах защото не ми е много ясно още колко по-рано дда почнем ама така че да може да се роди в тези месеци-юни юли  vivasvat
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 19, 2009, 16:23:49 »

Ами на мен например последната ми менструация беше на 27.септември и термина ми е на 4 юли,но според мен по-добре да се допиташ до лекар,нищо че това си е божа работа pardon,ама може пък да ти дадат някакви напътствия.А защо толкова държиш да се роди точно тези месеци blush blush blush
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 19, 2009, 16:30:10 »

Мила, никой не може да каже колко време ще е необходимо  huhhuh.gif
Дано имате късмет и да стане от първия път, но то си има една приказка - "Господ си знае работата"  good
Успех и направо в темата за Бъдещите майки да се запишеш  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines