Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 19:29:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 442590 пъти)
 
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #960 -: януари 11, 2008, 16:51:52 »

и 2 те неща 6е пробвам само ,че ще си купя тесто тук продават нещо подобно на нашето бутер и ще оформя кошнички
благодаря АВА
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #961 -: януари 11, 2008, 18:34:13 »

здравейте ако искате нещо по-нестандартно пробвайте това

Панирано кисело мляко
галета , кисело мляко, копър ,чесън/чесън на прах/, черен пипер, сол
Млякото се разбърква с подправките и се изцежда за 3-4 часа може и за повече.
Оформят се малки "кюфтенца", овалват се в галетата и се пържат


Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #962 -: януари 11, 2008, 19:03:43 »

Тази вечер сме на спагетки ще приготвя т.нар.в Италия "пастата на бедните".наречена е така защото продуктите са спагети, малко чесън,галета и изсушени домати става много вкусна не знам дали на вас ще ви допадне за това мога да пусна рецептата на лични на този който желае 
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #963 -: януари 11, 2008, 20:49:10 »

Аз пък тази седмица правих крем сума от тиква. Стана много вкусна но малко ми сладнеше. Ето  и рецептата:
2 куб. зеленчуков бульон
250 гр. картофи
750 гр тиква
2 малки глави лук
1 ч.л. зехтин
7-8 черни маслини без костилки
50 мл течна сметана, но аз сложих повече
3 триъгълничета топено сирене

В литър вода сваряваме тиквата картофите лука и зеленчуковите бульончета. Когато са готови ги пасирам и нарязвам нарязаното топено сирене, нарязаните на къргчета маслини и  течна сметана. сместа се слага да ври 6-7 мин. При сервиране се гарнира със струя сметана и нарязни маслинки.
Добър апетит!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #964 -: януари 12, 2008, 13:50:14 »

smile и аз преди няколко години реших да правя крем супа от тиква! Не сложиш маслини, но за сметка на това изтисках вътре един портокал - така бях прочела  ROFL. Дарлинг, не знам колко сладка е била твоята smile, но моята имаше и мирис на парфюм....Не си спомням дали я доядохме....
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #965 -: януари 14, 2008, 08:57:42 »

в събота си направихме спагети и милото не стига, че бяха с кайма, ами искаше и кренвирши да добавям и аз какво да го правя добавих !! хи хи хи smile станаха вкусни smile

а в неделя правих пържено свинско с праз, после добавих малко доматено пюре и подправки и сервирах с картофено пюре !!! smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #966 -: януари 14, 2008, 09:02:58 »

Ние тези почивни дни изкарахме на плодове и супа smile. Не беше нарочно, просто не ни остана време да сготвим, а и да ядем. Но каква супа ядохме!!!
Моя мъж купил пащърнак?! Даже не знаех как изглежда това нещо?! Чудех се какво да го правя - намерих рецепти само за някакви рибени чорби / bad/ и салати. Реших да го нарежа в картофена супа. Сложиш праз лук, моркови, картофи и един корен пъщарнак, добавих само сол и бульон, накрая го застроих с прясно мляко и яйце - и се получи най-хубавата супа, която съм яла smile
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #967 -: януари 14, 2008, 11:02:55 »

Аз в събота готвих капама стана много вкусна,а в неделя една приятелка направи лазаня и се събрахме у нас да хапнем,тъй като за пръв път опитвах лазаня много ми хареса на милото също мммм blum а днес ще дояждаме от капамата,за утре съм замислила посна мусака smile
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #968 -: януари 14, 2008, 14:16:19 »

За днес готвя зрял боб с пушени ребърца,палачинки (доста често правя)
Вчера правих любимата ми грах яхния с пилешко,ето рецептата:
Сварявам четири горни бутчета.В тенджерка задушавам в малко олио кромид на дребно и моркови на колелца,добавям към тях една-две лъжици брашно,1с.л. червен пипер и половин ч.ч. дом.сос (всъщност слагам болярски сос-от готовите в шишетата),като заври тази смес добавям нарязани на малки кубчета 5-6средни картофа и един пакет замразена грах,сол,също и бутчетата.Доливам две-три чаши от бульона от бутчетата и оставям да се вари под капак на слаб огън около половин час,често разбърквам,че лесно загаря.Манджичката рябва да остане само на леко сосче. Много е вкусно cook
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #969 -: януари 14, 2008, 14:35:37 »

И аз вчера правих зрял боб само че с наденица.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #970 -: януари 14, 2008, 14:37:02 »

А пък аз тези дни си мислех точно това да правя-яхния пиленце с грах.  Bravo
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #971 -: януари 14, 2008, 14:38:04 »

момичета може ли да ви помоля за някоя рецептичка за винен кебап много ми се е доял а и днес имаме месечинка с милото и искам да го изненадам!!!!моля за помощ и ще съм адски благодарна ако не е отровен после може да ви почерпя стига да не ни израстне по още една ръка примерно че аз като се знам каква съм готвачка  tease
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #972 -: януари 14, 2008, 14:46:51 »

Клео - аз пригорвям винения кебап така :
Продукти за кебапа:  около 1 кг. крехко месо 2-3 по-големи глави лук, 1 ч.ч. доматен сок, 1 ч.ч. червено вино, сол на вкус, олио, 1 с.л. червен пипер, 6-7 зърна бахар, 5-6 зърна черен пипер, 2 дафинови листа, 4 ч.ч. вода

1 ч.ч. ориз, 1 глава много ситно нарязан  лук, сол на вкус,  щипка черен пипер, по-желание може да се добави и 1 настърган морков, 2 - 3 ч.ч. вода

Приготвяне : Месото се нарязва на хапки. Слага се в предварително загрятата мазнина и се запържва до златисто. Изважда се от мазнината . В нея се слага нарязания лук .Позапържва се и се налива ½ кафена чашка вода,за да се позадуши лука .След като се изпари водата се връща при лука запърженото и извадено месо. Прибавя се виното и след като поври 1-2 мин. Се слага доматения сок, солта, червения пипер, бахара, черния пипер, дафиновия лист и водата. Оставя се да ври на бавен огън докато е напълно готово. Кебапа се сервира с 2-3 топки ориз като гарнитура.

Освен описанато до тук , кебапа smile може да се приготви и в тенжера под налягане - става много бъезо и вкусно smile

 

Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #973 -: януари 14, 2008, 14:49:48 »

Хехе,аз приготвям винения кебап ужааасно лесно и ни е много вкусно-запържвам месцето на хапки и ги добавям към сготвения....фикс за винен кебап на Маги blum За гарнитура-картофено пюре smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #974 -: януари 14, 2008, 15:23:46 »

Милички аз съм готвила супа от тиква и не е ставала сладка.
Винения кебап и аз го правя по лесния начин с фикса на маги.Обалвам жулиенчетата от телешко или пилешко месо в брашно и пържя в силно сгорещено олио.Запържвам една глава лук.Прибавям фикса и дафинов лист и черен пипер.Сервирам със сварен ориз или с пюре.

Аз готвих в събота гювече хитър петър картофена крем супа
Активен
Страници: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines