Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 07:24:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204908 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: февруари 24, 2011, 08:23:51 »

При нас снощи пилешко със сушени смокини каперси и кестени.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: февруари 24, 2011, 09:13:36 »

На мен пък така ми се прияде гъбена каша, вчера направих такава и много беше вкусна blum
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: февруари 24, 2011, 10:47:01 »

Леле и аз съм си мислела, че мога да готвя funnytooth. Аз въртя едно кисело зеле, ориз с месо и мусака...пфу. Ама то милото много ме дразни в това отношение...като ми дойде музата и направя нещо по-така и се започва...тая подправка каква е, не ми  ххаресва, мириши ми на билки, аз няма да ям Троянския балкан...месото трябва да ми мирише на месо, и т.н, но като отидем на ресторант и ако някой го излъже да си поръча нещо по-различно от пържола му харесва, а в къщи като го сготвя и се започва...ние снощи бяхме на лястовичи гнезда с ксели краставички...аз сега кърмя и не си позволявам никакви пресни плодове и зеленчуци, освен моркови, но тях предпочитам да ги направя на сок с портокал...по-лесно е...иначе и аз обичам завъртяни слатки....
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: февруари 24, 2011, 12:32:46 »

Здравейте, момиченца smile
Отдавна нямам време за форума, но ето, че в момента съм свободна.
Исках да ви попитам някой знае ли къде има сирене тип paneer , то е като твърдо сирене и търпи обработка, не знам как се казва на БГ, може да се замести с Тофу, но на мен Тофуто не ми харесва, а имам толкова много индийски рецепти и сега ми се е прияло.
По-екзотичните подправки в специализиран магазини ли ги има? Търся по големите вериги магазини разни индийски подправки, но няма.
http://www.edibleportland.com/images/cheese_paneer9.JPG
Ето няколко рецепти с paneer




Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 24, 2011, 12:44:30 »

Ние днес ще сме на любимото ни филе с гъби и картофено пюре  blum
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: февруари 24, 2011, 12:59:24 »

ние последно време караме на оризова диета и основното което се готви е разбира се ориз  pardon
станали сме като китайци  остава и очите да ни се дръпнат  sarcastic сменяме разни варианти на ориза...отделно правя месце за да не е хептен посно и запиваме и така...веднъж седмично разнообразяваме с някакво по различно ясти е за да не ни омръзне и така...диетааааааааа  danceg
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 24, 2011, 13:42:13 »

tweety bird виждала съм такова на гръцката фирма OLYMPUS,сиренето се казва "KEFALOTIRI"(доста е твърдо и става точно за паниране), в "Билла",вакуумирано,в "Кауфланд" и в "Карфур".По-екзотични подправки има в "Карфур",освен пакетирани и насипни  goodgive_rose


* sirene.jpg (7.55 KB, 150x150 - видяно 2099 пъти.)
« Последна редакция: февруари 24, 2011, 13:47:39 от carlyangel » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: февруари 24, 2011, 13:45:21 »

Благодаря за отговоря, аз съм виждала много сирена, но не съм видяла такова, просто не знам БГ името как е, понеже това или се пържи или се пече ако не е такова ще се разпадне. , затова ми беше интересно и на бг как се казва. Ще погледна, когато имам време и ако стане така както трябва ще споделя. Но едва ли ще е скоро. smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: февруари 24, 2011, 13:48:20 »

tweety bird,точно като си писала,публикувах снимка и малко повече инфо  blum blush
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: февруари 24, 2011, 14:04:20 »

Гери прави ли лещата?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: февруари 24, 2011, 14:20:29 »

Не съм още Дани.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #206 -: февруари 24, 2011, 14:23:41 »

Аз пък постя вече 5-ти ден  sad и ми е доста сложно с яденето. Реших да постя за да сваля някое друго килце, ама с тез тестени неща където ги ям щте видим ефекта де... Та за вечеря си правя салатка от консерва сладка царевица, печена белена чушка и маслинки  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: февруари 24, 2011, 14:42:40 »

fashion   с постене не се отслабва, казва ти го жена постила в последните години на всички пости.Това не е прави като диета.Ако искаш да отслабнеш има достатъчно диети за тази цел.Ако го правиш заради потите сега до Сирни заговезни имаш право да ядеш мляко и млечни продукти и яйца, после нъцки.Хванала си най-дългите пости ти.

Когато аз постех гледах едното ядене да ми е салата.Хляб не ям по принцип и тогава гледах на не употребявам, лошото е че се ядат много картофи и трябва да им намериш заместител.Аз си готвех различни видове крем супи, постни супи, задушени зеленчуци, ориз по всякакъв начин.Много обичам картофи с гъби на фурна, ориз с доматен сос, Зелен боб, леща и още.Бях си взела дори книга за вегетарианството с рецепти.
« Последна редакция: февруари 24, 2011, 14:45:17 от магито » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #208 -: февруари 24, 2011, 14:48:56 »

Магито

Не не го правя заради постите, решила съм до 1-ви април да постя да видим дали ще има ефект. Започнах да постя, защото много мои познати свалят килограми като постят. Затова реших и аз да пробвам..  smile
Незнам дали организма като се пренасити откъм въглехидратите от тестото, вече няма да му влияят и да качвам килограми...пък и като няма и протеини... Тази зима съм качила цели 5кг, направо не мога да се гледам и постоянно съм гладна...  cray
« Последна редакция: февруари 24, 2011, 14:58:24 от fiibi_bg » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: февруари 24, 2011, 16:38:08 »

Carlyangel, ти пробвала ли си го това сирене (cheese), защото това, което виждам (малка е снимката) пише твърдо сирене, а paneer e меко такова. Прави се с мляко като се пресича с лимон, много пречистено и се води вегетарианско дори (защото както знаем по принцип индийците са вегетарианци) smile, не знам защо се води меко, иначе не е меко на пипане , не се рони, малко прилича на тофу. офф ама и аз ка се сетих за него...smile карай ще пробвам няколко вида, за да видя кой е подходящ.
Fashion, малко хора с постене отслабва, повечето напълняват smile , а щом не го правиш заради постите не трябва и да го правиш според мен. Яде ти се ,защото не приемаш протеини и белтъчини. Отслабват според мен хората, които са много пълни и едва ли хапват тесто. Тесто +картофи+ориз= напълняване. Според мен (тук има доста диети май), трябва да намериш балансиран начин на хранене. Пилешко, риба, мляко,телешко, яйца много зеленчуци и плодове и разбира се не на последно място спортът.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines