Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 17:32:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204443 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #60 -: януари 27, 2011, 16:13:55 »

Моля за идеи за тесто за пица без яйце и мляко - абе млечни :0 Тенкю
Ще ти дам рецептата за тесто на мъжа ми....Намерил си я е в италиански сайт ,оригиналната рецепта е с бирена мая

Тесто за пица
350 гр брашно
220 гр хладка вода
1 пакет мая на прах или 20 гр от другата
сол на вкус
1 супена лъжица зехтин
Всичко това го объркваш  и оставяш да втаса.Ако е нужно добавяш вода или брашно  и оставяш да втаса.Това тесто имай в предвид ,че става дума за тъничка пица,тестото е достатъчно да се разстеле на тавата от фурната.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 27, 2011, 16:44:38 »

Ето и бързото кремче с желирани плодове което спретнах днес . smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 27, 2011, 17:19:10 »

Да ви кажа последните няколко уикенда каква закуска спретвам, Данитка като попита за тесто и се сетих.
Милинки от готово тесто за пица на Белла (между другото - незнам дали то има мляко). Слагам тестото от вечерта в хладилника, да отпусне. Сутринта разбирвам 2-3 яйца със сирене. Разстилам тестото и го разточвам още малко, да стане по-тънко. Слагам плънката от яйцата със сирене и навивам на руло. После режа на колелца около 2-3см и нареждам в намаслена тава с отрязаната част нагоре на разстояние едно от друго, че доста се надигат. Разтапям малко краве масло в микровелето и добавям лъжица-две галета, изсипвам върху милинките и пека на 180С. Стават разкошни и много мекички, а най-важното - супер бързо  good
Кумовете като идваха този уикенд, едва ни стигна тавата  Girl_hide
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 28, 2011, 16:14:41 »

Жужи давам я smile но още незнам какво се е получило да знаеш smile

Сладкиш с канела-много бърз и лесен-gaby_s
Продукти :
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. гореща вода
1 бурканче от детски храни със конфитюр или сладко
? чаша олио
2 ч.ч. брашно +1 ч.л. сода,орехи,канела

Водата завира със захарта.Прибавят се сладкото,олиото,брашното със содата,канелата и орехите.Изсипва се в тавичка и се пече в предварително загрята фурна около 20 мин.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #64 -: януари 28, 2011, 16:26:17 »

Данитка ,мерси ,като я пробвам ще ти кажа. smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 28, 2011, 21:27:52 »

а е хубаво да бъде направена най- много 1 ден преди събитието, защото след това ще е поостаряла. Ако ставаше дума за сватба на приятелка бих и я направила с най- голямо удоволствие.
Надявам се, че в сладкарницата, в която си го поръчаш ще ти го направят ден преди това  pardon
А фондана само изглежда страшен, в интерес на истината е най-лесната глазура, по-трудно се намира гладкост с шоколад   pardon
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #66 -: януари 28, 2011, 21:34:48 »

Дори и да я направят 2 дни по- рано имат къде да я съхраняват, а аз нямам хладилна камера. В Моя може да се събере само едноетажна от най много 24 парчета.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 28, 2011, 21:39:56 »

Ако човек не е сигурен ,че би се справил в домашна обстановка с такава торта ,няма смисъл да се захваща , особено ако няма голяма представа от нещата.Наистина е много важна изработката за да издържи тортата на пренасянето , но не е невъзможно, все пак и моята е правена в къщи.Освен това не е вярно, че фондан не се слага върху сметана ,защото всички торти по цеховете ги правят на този принцип,само слагат крем в сметаната.Аз самата също съм правила доста такива, фондан може да подаде ако не се съхранява на подходяща температура , тогава и сметаната и той омекват , но ако си се съхранява добре ,нямат мърдане.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 28, 2011, 22:21:11 »

Много е  сполучлив,но ужаааасно сладък  shok
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 28, 2011, 22:33:58 »

Дани, предполагам, че е станало много сладко, защото конфитюрът е бил по-сладък. Може би трябва да се използват по-леко подсладени конфитюри   blush
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 28, 2011, 23:20:47 »

plamak_ до колкото разбрах си правила практика в тази област... и това не може да се сравнява с хора които нямат практика... Не знаех това за фондана, но може и да се раличават... аз моят го купих от Германия, не беше ръчно правен. Така стоеше на опаковката...  pardon
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 28, 2011, 23:24:07 »

Ами да имам практика , но моята сватбена торта е първата която правя иначе съм правила различни специални торти.Ами предполагам няма да има кой знае каква разлика, но като всяко нещо си изисква определена технология за да ти се получава добре.
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #72 -: януари 28, 2011, 23:31:39 »

Фонданът се прави много лесно. Ето един кратък урок: http://az-jenata.bg/video_view/128/Kak-se-pravi-fondan/   smile smile smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 29, 2011, 15:49:25 »

Фонданът се прави много лесно. Ето един кратък урок: http://az-jenata.bg/video_view/128/Kak-se-pravi-fondan/   smile smile smile

Моята рецепта е малко по различна и на мен лично ми харесва повече как става.Изгледах и клипчето , но определено не го правят по този начин в цеховете , освен това фонданът трябва да престои малко на хладно преди да се обработва за торта , а не веднага да го метнеш на масата.Сега всеки различно знае ,не твърдя че моят начин е най правилен , така че всеки който прави може да си спазва неговата си технология.
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #74 -: януари 29, 2011, 16:01:22 »

Това беше първото клипче което открих и го пуснах, за да видят начинаещите един от бързите и лесни начини. Съгласна съм, че жената не го направи хубаво, но за аматьор е добре.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines