Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 23:35:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО - част 5  (Прочетена 195802 пъти)
 
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 29, 2009, 13:24:48 »

Като стана въпрос за гювечета,моля ви дайте ми някакви вкусни рецепти,защото  и на нас майкини ни подариха,но почти не ги използвам,защото не знам някакви по-интересни рецепти! give_rose

Аз най-често си правя сирене по шопски   girl_wink - с резени домати на колелца, масло, малко лют пипер или люта чушка, чубрица и накрая яйчице. Като го редя по следния начин:
ред сирене, ред домати, малко масло, лютия пипер, чубрицата и пак повтарям. Запичам го и вече на края чуквам яйцето.
Но ти може и да импровизираш и да сложиш и нещо месно по твой вкус  girl_wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: януари 29, 2009, 13:27:59 »

аз се каня да сложа картофки,доматки,гъбки,саламче,сиренце,печени чушки и яйце  pardon
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 29, 2009, 13:30:51 »

fiamaa,за съжаление и аз предимно сирене по шопски правя,питам за някакви по-интересни рецепти!
Мерси все пак за бързия отговор! good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: януари 29, 2009, 13:39:52 »

Ади някъде по-напред в темата бях писала, но и тук да ти кажа - аз в гювечето слагам всичко, което ми е излишно от хладилника или ако варинта не е такъв - картофи, микс от замръзени зеленчуци, сирене, кашкавал и яйце. Май най-често като остане някакво печено месо или кюфтета ги правя на ястие втора употреба в гювече  blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 29, 2009, 19:28:14 »

fiamaa,за съжаление и аз предимно сирене по шопски правя,питам за някакви по-интересни рецепти!
Мерси все пак за бързия отговор! good
Мога да ти дам рецепта за гювечета с броколи пилешко месо и гъби.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 29, 2009, 19:43:03 »

Момичета, гледам, че за гювечета си говорите, аз така обичам и имам вкъщи, но един път се опитах да правя и не ми станаха. Моля ви се да ми дадете инструкции като за малоумните - на студена фурна ли се слагат или на загрята, на колко градуса ги печете и колко време, като казвате това, че слагате яйцето накрая, какво значи накрая - последните 5 мин? Съжалявам за глупавите въпроси и мерси предварително.  koko6ka
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: януари 29, 2009, 19:51:26 »

Аз гювечетата ги правя в микровълнова.Аз правя гювечетата обкиновенно с готови продукти-тоест неща които не изискват предварителна термична обработка.Пускам ги 2 пъти по 5 минути и ги наглеждам.После почвам да ги пускам за по 3 минути и ги преценявам като станат готови чуквам едно яйце във всяко и го бодвам жълтъка леко с виличка така че да не се разтече.Слагам на 3 минути и после вече зависи яйцето трябва да не е рохко.Питай ако има нещо.
В гювечетата слагам различни неща-сирене,кашкавал топено сирене домати колбас царевица кисели краставички гъби/мариновани/ грах-каквото се сетя и имам в хладилника.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 30, 2009, 08:25:11 »

вчера трябваше да правя кебап, но защото сутринта бях забравила да извадя месото от камерата и реших да правя пълнозърнести спагети със сос болонезе. използвах готовия на "маги" за по бързо. мъжо много ги хареса и иска другата седмица пак да му правя.
молбата ми е за други сосове, които мога да си правя към спагетите.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 30, 2009, 09:04:11 »

Ечи моята технология на сос за спагети е следната - запържвам леко лук, след това слагам при него кайма или някакъв нарязан колбас (в студентските години беше задължително кренвирш  blum ) - може бекон, шунка, варено пушени меса - абе каквото харесваш или имаш в хладилника. Ако имам гъби, след кратко пържене на месото слагам и тях. Добавям едно бурканче лютеница (обичам едросмляната, но може всякаква) и поне още толкова вода (в повечето случаи не е достатъчно само толкова и има нужда от още) и го варя малко. Това е основния ми сос за спагети. От тук нататък следва всичко, за което се сетя - маслини, кисели краставички, натрошено сирене, варено яйце - абе каквото ми хрумне. Обърквам спагетите с готовия сос, сипвам ги в тавичка, настъргвам кашкавал и ги запичам във фурната до разтопяване на кашвала и зачервяване. След това ги режа на квадрати и сервирам (е при сервирането не остава квадрат, но ако не се нареже, няма как да се справи човек с кашкавала). Така може да се приготви всякаква паста, а не само спагети.
Друг мой любим сос, но мъжа ми нещо не го приема, е на основа сметана. Запържвам малко лук, скариди (изчистени - от замръзените пакети) или микс морски дарове (пак замръзени), кофичка заквасена сметана на края и още толкова вода. След объркването с пастата може да се настърже кашкавал.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 30, 2009, 09:11:07 »

Относно гювечетата - аз ги правя във фурната - слагам ги в студена фурна и включвам на 250 градуса на горен и долен реотан. След около половин час вадя едно (внимателно, че са много горещи) и гледам какво е положението вътре. Така преценявам след колко време да погледна пак. Ако не ги забравиш за прекалено дълго време, няма начин да изгорят. Когато всичко изглежда почти готово (а може и готово) чуквам отгоре яйце и пека отново.

Снощи готвих пилешка супа и понеже имах цяло пиле, първоначално сварих всичко. Аз винаги обезкостявам пилешкото в супата. Та като извадих всичко, бутчета и другите по-едри парчета, ги сложих в гювеча, прибавих картофи, лук, гъби и малко микс от замръзени зеленчуци, подправки - маги апетит, чубрица, подправка за пиле, сминдух и разбира се краве масло и хоп във фурната. Довечера ще си я хапнем манджичката, но изглежда доста апетитно, а и е много лесно.  yahoo
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: януари 30, 2009, 09:13:41 »

аз също запържвам лука и месцето, било то кайма или кренвирш !!!! smile добавям гъбки, маслини, кис. краставички и доматено пюре + вода, лъжичка сол, лъжичка захар , черен пипер, и вино !!!!

Светли към морските дарове също може да добавиш малко бяло вино, ще станат страхотни, изпитана работа !!!! smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 30, 2009, 09:59:44 »

Аз правя сосче със Сметана шунка и прамезан и гъби.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 30, 2009, 11:31:13 »

Ели, той мъжа ми на всичко вино налива (последния път и на соса ми сложи), но аз нещо не мога да харесам ястията с вино. Не знам защо така - независимо какво вино или дори бира - не ми е толкова вкусно, както без тях.  pardon
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: януари 30, 2009, 12:35:02 »

Момичета,не мога да се здържа да не се похваля *YAHOO*Омесих си нещо като баничка и се получи СТРАХОТНО yahoo
Ето тук е рецептата http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,611.msg4930.html#msg4930
а това е моята гордост yahoo
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 30, 2009, 12:59:57 »

Майче Браво! Изглежда страхотно!  Bravo  Bravo  Bravo Определено ще я пробвам.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines