Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 21:39:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204592 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 07, 2011, 18:37:43 »

Хайде сега за последните две давай рецептите  beating
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: април 07, 2011, 18:50:15 »

lionelsКa, разбира се!  give_rose
Копривените кюфтенца направих по тази рецепта:
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/recipe_9
Съвет: Преди да се сложат за пържене - много добре трябва да се изтискат от течността (с риск да се загубят някои хранителни вещества) , иначе много се разпадат. И по-добре малко препърженки. Wink

А за баничката от чушки:

Необходими продукти:
1 1/2 буркан печени чушки
1/2 кофичка кисело мляко
3-4 бр. яйца
250-350 гр. сирене
кашкавал (на око)

Технология на приготвяне:
Киселото мляко, сиренето и яйцата се смесват - получава се плънка за баница.
Чушките се режат от едната страна, за да станат еднопластови. Разстилат се върху намаслена тава, така че да покрият напълно дъното на тавата (става като кора за баница, но от чушки). После се слага част от плънката. Пак се прави "номерът" с чушките. Пак се разнася плънка и се завършва с чушки. Пече се до готовност. 5-10 мин. , преди да се извади ястието, се поръсва с настърган кашкавал и се запича до получаване на златисто-кафява коричка.
« Последна редакция: април 07, 2011, 18:54:43 от lunno momiche » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: април 07, 2011, 18:56:56 »

Тази баница звучи много вкусна, но в Англия тези продукти ще ми излязат златни nea Момичета и аз се заразих от вашата копривена мания, но милото каза да отида да се напаса на ливадката, а за него пържоли funnytooth Мен коприва ми е била вкусна 1 път в живота и то бабчето ми я беше сготвило blush
И да похваля моето мило, което снощи ми направи уникална гъбена супичка  blum Днес май ще сме на рибка, но той докато се прибере ще затворят рибния магазин и май пак ще сме на сьомга, а нея вече нз по какви начини да я правя, че да е по-разнообразничко.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: април 07, 2011, 19:08:19 »

госпожица, ако решиш да си приготвиш коприва, и ако приемеш съвет, по-добре си направи панирана коприва. Лично на мен ми харесва повече от кюфтетата. Иначе "чушковата" баничка наистина е вкусна. Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: април 07, 2011, 22:33:54 »

Ние днес хапнахме тиквички пълнени с риба тон по модифицирана от мен рецепта от Ница. smile


* DSC00522.JPG (49.46 KB, 517x399 - видяно 281 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: април 08, 2011, 00:18:35 »

Тази рецепта с чушките ми идва тъкмо навреме.  Bravo

Моника и теб ли сега да те мъмря, че слагаш снимка без рецептата отдолу. Сега като ми се дояде, от пръстите ли да си я смуча?! beating

госпожица
, много се смях с твойта половинка  sarcastic По тази причина се научих да не коментирам, а направо да готвя. Иначе милото винаги казва НЕ, ама после яде с голямата лъжица  funnytooth
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: април 08, 2011, 00:39:54 »

lionelsasarcastic Слагам я веднага: Тиквички пълнени с риба тон

6 средно големи тиквички
4 консерви риба тон
Половин чаена чаша (голяма) ориз
Зехтин
Кашкавал
Пармезан
Домати от буркан
3 връзки пресен лук
Риган
Черен пипер
бяло вино

Слагаме рибата да се изцежда. Запържваме пресния лук в зехтин, добавяме ориза. Пържим докато ориза стане „стъклен”. Добавяме и малко бяло вино. Изчакваме да поизври. Добавяме доматите, наситнени добре. Подправяме с ригана, зеленчукова подправка и черния пипер. Махаме от огъня и смесваме с рибата, разбъркваме добре. Издълбаваме тиквичките, които са нарязани на парчета с форма по избор. Пълним ги със сместа и печем в тава. След като са почти готови поръсваме с пармезан и отгоре с кашкавал. Допичаме, докато се разтопи кашкавалът. Може да се сипе малко вода в тавата, може и без- по желание е.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: април 08, 2011, 16:11:18 »

Леле мацки завиждам ви за не-капризните половинки angry Моето миличко майка му го е хранила само с пържоли(ама буквално, защото и баща му е супер капризен и брат му също) и аз лека по лека го очовечавам, но тиквички, риба тон, коприва и калмари нямат никакъв шанс у нас или яйца, но за тях си знаете funnytooth Поне се преборих та сега ядем риба(макар че предимно сьомга), кус-кус на салата и даже спанак!
« Последна редакция: април 08, 2011, 16:13:23 от госпожица » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 08, 2011, 19:39:28 »

Аз някак да си капризен го разбирам по по-друг начин!  Wink По-скоро ти е лесно щом иска да яде само едно и също! Аз например не мога само едно и също да ям!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 08, 2011, 20:13:12 »

lunno momiche, изпробвахме чушките - благодаря за бързата и вкусна рецепта!  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: април 08, 2011, 20:36:52 »

У нас днес Родопския качаамак на Гучи,сладкиша с майонеза и лапад с ориз на фурна  smile
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: април 08, 2011, 21:05:39 »

Много се радвам, че ти е харесала, lionelsagive_rose smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 10, 2011, 21:22:07 »

А как готвите зелен боб с телешко? Аз мисля да го направя като стандартна яхния, но приемам и по-специални идеи smile Ние вчера си купихме мекичък бял хляб( а не сме яли бял хляб от поне половин година) и бяхме цял ден на печени филийки, е няма такъв кеф  blum
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: април 10, 2011, 23:00:09 »

Момичета,аз малко извън темата ,но мъжът ми вчера донесе един кокосов орех и днес го отворихме,но незнам как да го приготвим.Някакви идеи?Само така да го ядем не е много вкусен  blush .Приемам всякакви идеи.И още нещо,онзи ден правих домашен течен шоколад,по рецепта от интернет.Но ми стана на бучки,някоя от вас правила ли е ,какво съм объркала,че станаха бучици върте?
Предварително благодаря  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: април 11, 2011, 08:40:39 »

момичета, много моля някоя от вас да ми прати рецепта за тирамису, изпитана и оригинална. чета аз из нета за рецепти със сурови яйца, но се притеснявам да ги използвам.
 ако сложа сметана вместо яйца става ли?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines