Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:28:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204692 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 02, 2011, 09:53:14 »

А може ли рецептата? Голям фен съм на ястия в гювеееч!  heart
Може разбирасе.
Едно средно пиле се измива хубаво.Взима се един лимон и му се отразва дупето от двете страни.След което лимона се надупчва хубаво с вилица и се пъха в пилето.Самото пиле овкусяваме с шарена сол,червен пипер,черен пипер,сол и хубаво намазняваме с масло маргарин или олио/по ваша преценка/.Пилето се поставя цяло в гювеча.Отстрани се изсипват бланшираните картофки и се слага малко олио или маргарин.Пече се около час и половина-два до готовност.Става вкусно.Ще се радвам ако ти хареса.Аз много готвя в гювеч и ще радвам да обменяме рецепти.

plamak_ аз правя маслени бисквитки,ако искаш мога да ти дам рецепта.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 02, 2011, 09:59:50 »

Искам рецептата gucci, решила съм да правя , че на милото от кое време му се ядът , а аз пък сумати време не съм правила и вече не помня коя ми е хубавата рецепта и за това ще ми помогнете много с ваши рецепти.Аз искам от този тип дето се топят в устата направо , стават страхотни , не знам дали ме разбрахте , но съм благодарна че се отзовавате веднага. smile
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #92 -: февруари 02, 2011, 10:15:36 »

Чудни рецепти, както винаги girl_wink
Плами нещо, което се топи в устата и в нас всички обожават, както и гостите ни е една рецепта, която научих от една колежка. Дано Ви хареса girl_wink
Пържолки в гювеч
Свинско месо - аз обичайно ползвам бут, но може и контра филе
Гъби нарязани по на едричко
Лук нарязан на пръстенчета.
Месото нарязвям като пържолки, начуквам го и го мариновам за няколко часа в следната смес: майонеза, горчица, чесън, мед и соев сос.
След това овалвам в брашно и изпържвам леко от двете страни - да се запечатт соковете му вътре.
В намаслен гювеч слагам  претритите през сол кръгчета лук, отгоре нареждам полузпърженото месо и най отгоре гъбките. Добаям малко водичка и пека на 220 градуса около 2 часа.
Става страхотно, за гарнитура много му вървят картофки girl_wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #93 -: февруари 02, 2011, 10:57:40 »

Ихааааа! И аз много обичам масленки, а за Нова година майка му на Явор ни подари голям глинен гювеч, който нямам търпение да ползвам, така че и аз съм на опашката за рецепти за това.  danceg

Моята рецепта за масленки е от бабата на Явор, всяка година прави по много сладки, които стават страшно вкусни и хрупкави.

МАСЛЕНКИ

Продукти:
1 ч.ч. мас
1 ч.ч. пудра захар
2 яйца
брашно, колкото поеме до меко тесто

Приготовление:
Маста и пудрата захар се разбиват на гладка смес. Към тях се прибавят яйцата. Добавя се брашно, колкото поеме до получаване на меко тесто. Оформят се сладки на топчета или с шприц, или с формички, могат да се нарежат и с чаша на кръгчета. Пекат се в предварително загрята фурна на 200 градуса в НЕнамаслена форма докато леко порозовеят. Трябва да се гледат докато се пекат, защото се изпичат много бързо, за около 10-15 минути. Излизат към 1-2 тави. Поръсват се още топли с пудра захар.

Същата смес може да се ползва и за локумки, като се сложат парчета локум в топчетата.
Могат да се направят и на пурички, като се разточват топчета тесто и се пълнят с мармалад или сладко.

 good



Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 02, 2011, 14:43:10 »

200 г.меко масло
200 г. пудра захар
1 яйце
400 г. обикновено брашно

Приготовление:
Първо се смесва маслото със захарта и се разбива. . Аз добавих една чаена лъжичка настърган лимон и още толкова настърган портокал. Добавя се яйцето и се бърка до получаването на еднородна смес. Накрая се добавя и брашното, като се бърка на ниска степен до получаването на тесто. Оформя се топка от тестото и се увива във фолио. Престоява в хладилника минимум една час-моето седя цяла нощ.
Тестото се разточва върху леко набрашнена повърхност до дебелина 0,5 см. С формички се изрязват сладките. Сладките се нареждат върху хартия за печене и отново се охлаждат в хладилника за малко. . Пекат се при 180 до готовност. След като се извадят от фурната се охлаждат върху решетка. Сладките се декорират с пудра захар или айсинг-в зависимост от повода.

Тези стават по твърдички от сладките с мас,но аз ги харсесвам повече.Въпрос на вкус и са невероятни лесни за украса с айсинг.Тоест не е класическата рецепта за масленки.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 04, 2011, 18:45:52 »

Ето ги и моите масленки ,пробвах рецептата на Деничка Звездичка. smile
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 04, 2011, 19:28:00 »

Чудни рецепти, както винаги girl_wink
Плами нещо, което се топи в устата и в нас всички обожават, както и гостите ни е една рецепта, която научих от една колежка. Дано Ви хареса girl_wink
Пържолки в гювеч
Свинско месо - аз обичайно ползвам бут, но може и контра филе
Гъби нарязани по на едричко
Лук нарязан на пръстенчета.
Месото нарязвям като пържолки, начуквам го и го мариновам за няколко часа в следната смес: майонеза, горчица, чесън, мед и соев сос.
След това овалвам в брашно и изпържвам леко от двете страни - да се запечатт соковете му вътре.
В намаслен гювеч слагам  претритите през сол кръгчета лук, отгоре нареждам полузпърженото месо и най отгоре гъбките. Добаям малко водичка и пека на 220 градуса около 2 часа.
Става страхотно, за гарнитура много му вървят картофки girl_wink


Миме, малко тъп въпрос ама ....  pleasantry
колко доло горе слагаш водичка, кое покриваш с вода или зависи колко воднисто се иска
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 04, 2011, 22:22:39 »

И аз съм от феновете на гювеча ... наскоро всичко в него правя blum Ще изпробвам рецептите ви скоро  good
Аз не слагам вода в гювеча,а или бира или вино-зависи от месото,а ако е нещо със зеленчуци и искам да има сос добавям едно пакетче от фиксовете на "Маги" за винен кебап/пил.кавърма и малко доматен сок  pleasantry
« Последна редакция: февруари 04, 2011, 22:24:46 от miss™ » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 05, 2011, 06:20:05 »

страхотни рецепти smile
бубка определено милинките ме заинтеигуваха smile за ггювеча пробвайте сарми и кисело зеле с ориз, стават много лесно и са много вкусни.
« Последна редакция: февруари 05, 2011, 06:30:15 от Anita81 » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 05, 2011, 10:57:55 »

И аз обичам да пека в глинен съд. На коледа направих печена гиска пълна с ябълки  Xixixi


* DSC_0135.jpg (58.5 KB, 960x738 - видяно 298 пъти.)
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #100 -: февруари 06, 2011, 11:22:28 »

Диди, късно виждам въпросчето blush не е никак тъпо, аз слагам всеки път вода на око, но до нивото на месото е най-добре girl_wink
А вчера експериментирах с пилешки пържолки, отново в гювеч. Без да ги маариновам просто ги запържих леко. Наредих ги в гювеч и заляс със смес от 250 гр майонеза+250гр. вода, соев сос и малко горчица. Малко гъбки и се получи чудесно ястие със сосче girl_wink
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #101 -: февруари 06, 2011, 15:00:15 »

Аз даже и не ги запържвам, ами слагам с всичките му подправки, малко топено сиренце и става ммммм  Wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 07, 2011, 18:19:10 »

Бубка, вчера правих твоите милинки и станаха просто страхотни, облизахме си пръстите smile. Определено стават любимата ни закуска smile малко ми станаха мазнички, понеже не знаех колко точно масло да сложа, но за следващия път ще знам. Колко масло разтопяваш за килограм тесто? Въпреки това бяха страхотни Wink Благодаря за страхотната рецепта smile
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 08, 2011, 20:46:37 »

И аз ги правих тази събота.Само, че забравих да разточа тестото и отгоре ги минах с жълтък.Станаха добре, но леко глетави.
Роси, исках да те питам след като се опекат покриваш ли ги с кърпа(както питка да речем) или не, защото аз ги покрих и може това да е причината.
А някой може ли да даде лесна рецепта за пилешки сърца... нещо с картофи, ориз, гъби...Никога не съм готвила таквиз дреболии, а в кухнята съм толкоз на ВИЕ... blush
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 08, 2011, 21:00:40 »

Лелеее, мой'те мързеливи милинки ли сте правили  Girl_hide

Анита, първия път и аз май "изтървах" маслото. Последно ги направих с около 1/2 пакетче за една опаковка тесто и по мой вкус беше ОК. Радвам се, че са ви харесали.

Валка, предполагам проблема не е в това, че не си доразточила. А кога ги намаза с жълтъка - като сипа маслото ли? Че мен хич ме няма в тези неща и затова слагам галета в маслото - за по-лесно. Да не би тестото нещо да не е било съвсем размразено  crazy
Покривам ги за малко като ги извадя, колкото да си дръпнат маслото, защото по време на печенето не го поемат цялото. Но да ти кажа, не оцеляват дълго време покрити  tease
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines