Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204686 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #135 -: февруари 14, 2011, 17:13:30 »

Капризче,нее проблем и по късно да добавиш ракията.Извинявай ,чак сега видях въпроса ти
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 14, 2011, 17:29:41 »

Капризче на смилянския боб/ако наистина е такъв/ трябва много да му сменяш водата поне 3 пъти да стане хубав.Аз вчера такъв правих че моя мъж нали е от там.Варих го около 40 мин и после в гювеча го готвих 2 часа и стана супер.Ама тъй като аз не ям боб милия ще го яде сам нали той си го поръча.Имай предвид че той е салатен боб и не се разварява.

Ми аз на салата точно исках да го направя. Остана си леко твърд, но е вкусен и сварен. По средата някъде сложих содата и стана добре. Сега съм го сложила с оцет, олио и сол и мисля че добре ще стане. А лука ще го сложа преди да го сервирам. Мисля че е смилянски, защото там от региона го е купил, доста е едър и кафяв. Има вкус на кестен smile Много е вкусен. Хайде спирам с този боб, че ви побърках с него  focus
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 14, 2011, 18:04:35 »

Капризче, не се разкашква въобще. good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 14, 2011, 20:07:39 »

Ако не е късно да ти кажа че ако сложиш и печена чушка и маслини става много добра салатка.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 14, 2011, 21:44:17 »

Да се похваля и рулото ми стана много хубаво и бобената салата също. Гучи, остана още бобена салата, така че може за утре да и добавя печени чушки и маслинки. Сигурно ще стане добре.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 15, 2011, 11:24:15 »

Просто останах с впечатлението, че Валка ги е намазала само с яйце и за това.

Мдааа, точно това направих, защото си представях все едно са питки със сирене  pardon.Определено ще пробвам с масло smile
Да се похваля на Гучи, сърцата с ориз станаха чуднички, само, че след като запържих всичките му там артикули ги пльоснах в тавата и във фурната.Почти готови ги наръсих с кашкавал. Wink
 krasunkata, много ме заинтригува тази лесна торта.А блатовете сиропираш предварително, нали?И... исках да попитам една кофичка мляко стига ли за цялата торта, че нещо малко ми се струва?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 15, 2011, 11:37:14 »

valka27 радвам се че са се получили добре сърцата.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 15, 2011, 11:54:48 »

Как правите картофена салата ?

Имам да оползотворя едни кисели краставички,моля дайте идеи  good

Иначе сега правя крем супа от леща по турски - любимата ни  Yes
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 15, 2011, 12:09:22 »

Дани, вариш картофите с обелките и след това белиш и режеш на парчета и слагаш нарязан лук (праз или обикновен). Може към нея да добавиш киселите крастевички, пак става хубаво. Или сжарените и нарязани картофи и нарязаните крастевички смесваш с майонеза - също става хубава салатка good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 15, 2011, 12:10:53 »

Аз правя картофките в различни видове салати, най обикновената е с лук и поръсвам с малко смлян черен пипер само.Друг вариянт е като сваря и нарежа картофите ,добавям към тях и някакъв колбас, варено яйце и кисели краставички, овкусявам с олио, сол и лимонов сок или оцет.Трети вариянт е руската салата, а четвърти взимаш една маруля, сваряваш малко картофи и правиш сос от малко майонеза и кисело мляко , всичко се обърква става много вкусно , можеш и шунка и царевица да добавиш.За момента не се сещам друго , ако по късно има още какво да допълня ще пиша. smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 15, 2011, 12:11:44 »

Аз варя картофите беля и на кубчета.След което прибавям кармелизиран лук или пресен червен лук но намачкан с малко сол.
Аз мога да ти предложа яйчената салата с кисели краставички-лека и вкусна.

Я дай рецепта за лещата че имам един пакет а милото все врънка да му сготвя.Пък аз обожавам крем супи.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #146 -: февруари 15, 2011, 12:13:49 »

Дани, аз я правя по тази рецепта: http://www.kulinarno-joana.com/2010/07/potato-and-cucumber-salad/ или по-просто: смесвам нарязаните кисели краставички с нарязаните на кубчета сварени картофи и една глава лук, добавям им една чаша бульон, какъвто имам, и добавям малко горчица, олио/зехтин, оцет, сол и черен пипер. Разбърква се и се оставя малко да се смесят вкусовете. Откакто я правя така, вече не ми е суха и да й трябват тонове подправки. Става обаче леко кашеста, да знаеш.

Моля те, моля те, моля те, дай ми рецептата за крем супата от леща по турски. Търся рецепта за нея от сто години. Ядох я в мола и оттогава не ми излиза от ума.  god
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 15, 2011, 12:18:49 »

Дани аз картофените салати много ги харесвам с дресинг с горчица.Правя и една салатка на Селвет с картофи,царевица и майонеза.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 15, 2011, 12:28:13 »

Аз да споделя за картофената салатка ,че последният път я направих с дресинг един чио сос със сирене и стана невероятно yahoo.Този сос се продава за консумация с Тортила чипс .
Сложих й картофки,кис,краставички,царевичка,яйце и въпросният сос:)
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 15, 2011, 13:22:40 »

krasunkata, много ме заинтригува тази лесна торта.А блатовете сиропираш предварително, нали?И... исках да попитам една кофичка мляко стига ли за цялата торта, че нещо малко ми се струва?

Да една кофичка от 500 гр ми стига точно за 3 блата (около 1,5 см дебели и диаметър 26 см), които не сиропирам изобщо- те си поемат от млякото- оставям да преседи поне час-два в хладилника и после я омитаме smile . Става за мен идеално напоена- не се разпада докато я режеш, но е достатъчно поела за да не седи суха. Имай впредвид че аз съм в Прага и може тука млякото да е малко по различно като гъстота. Но ако се престрашиш и пробваш еди път и видиш как е, другия път може да увеличиш/ намалиш млякото според вкуса си smile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines