Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 05:21:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204821 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: март 08, 2011, 16:51:12 »

Роси ето аз как я правя
1-2 пакета кори за лазаня замразени без варене
200гр кашкавал
50 грама пармезан
200гр пилешко филе
1фикс на Маги за спагети Болонезе
1 малка кофичка сметана
риган
босилек

За бешемела
250мл прясно мляко
250мл вода
2с.л.брашно
50 гр пармезан
1-2 суп.лъжици маргарин или масло

Първо приготвям Бешемела.Загрявам маслото и прибавям брашното което запържвам до златисто.Свесвам млякото и водата и изсипвам при непрекъснато бъркане за да не станат бучки.Остава се да поври 5 минути да се сгъсти малко.Ако Ви стане по гъст може да се добави още водичка.Докато е горещ бешемела слагам вътре настъргания пармезан да се разтопи.
След това си приготвям втория сос.Запържвам пилешкото месо нарязано на много ситно-почти като кайма.В оригиналната рецепта е кайма но тъй като става много тежко предпочитам с накълцано пилешко месо.Запържвам го в малко масло.след което прибавям разтворения в 350мл вода фикс и оставям да се позгъсти.Накрая разтварям 1 ч.л. брашно в малко вода и го прибавям в болонезената смес за да се сгъсти малко.добавям и риган и босилек в сместта.Махам от котлона .
Тавичка-аз ползвам алуминиева за еднократна употреба защото лесно се вади и лесно се реди защото  с големината на корите.В тавичката на дъното се слага първо бешамел после ред кори/корите трябва да са се отпуснали но да не са размразени/после слагам от втори сос после кора после настърган кашкавал и така се редува кора/бешемел/кора/болонез/кора кашкавал.Завършва се реденето като най отгоре се слага бешемел обилно.Отгоре се посипва пармезана и се слага кашкавал нарязан на филийки.Пече се на 200/250 градуса в зависимост от фурната.
Да ти  вкусно.Не е трудно просто отнема повечко време.
Ако не обичаш сос болонезе може да го направиш и със сос Карбонара на Маги като соса си го правиш по указания само че с пилешки или със кайма по твое предпочитание.
 
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: март 08, 2011, 16:52:39 »

Свеки първо ги запържва в бяло вино и мазнина и след това ги панира. Също стават много хубави  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: март 08, 2011, 17:03:56 »

аз само със свински шницел съм го правила и то готов купен нарязан и незнам от къде е точно месото и със сигурност беше свински.Беше нарязано на тънки филийки .
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: март 08, 2011, 17:13:41 »

Гучи много благодаря! give_rose
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #244 -: март 08, 2011, 17:34:11 »

Мерси Gucci,
и аз ще пробвам със свински  blum
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: март 08, 2011, 17:49:59 »

Благодаря за идеите момичета! give_rose Аз също ще го правя с готови нарязани свински шницели. Принципно се прави с телешки, наистина, но и със свински може! good Ще споделя утре какво и как се е получило! smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: март 10, 2011, 14:56:44 »

Месото е от свинския бут за шницелите smile

А сега да ви кажа една страхотна рецепта за много бърз и лесен кекс без яйца smile

1 бурканче мармалад(по избор,около 300гр)
1 ч.ч. вода
1 ч.л.амонячна сода(може и обикновена)
1/2 чаша олио
1 ч.ч. захар(аз я заменям с течен подсладител,за по-диетично)
1 ч.л. канела
2 ч.л. какао(не е задължително)
2ч.ч.брашно


Изсипваме мармалада в купа и го размивате с водата,след това добавяме захарта,олиото,содата,канелата и какаото.Разбъркваме добре.Изсипваме пресятото брашно и отново разбъркваме.Изсипваме в намаслена тавичка и печем на 200 градуса за около 30 мин.
Аз не го слагам в кексова форма,понеже не се надига много.
Става много вкусен кекс smile  good
Сместа се разбърква точно за 5 мин без миксер girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: март 10, 2011, 15:01:07 »

Момичета, какво телешкоточно взимате за тези шницели (шоу или нещо друго) ? Не стават ли жилави, аз като готвя с телешко го варя сумати време за да не е жилаво, а така направо панирано незнам... pardon

за телешките шницели се взима месо от шоЛ(писала си шоУ,което много ме разсмя tease),но има и готови нарязани,пак от същото място.Телешкият шол е чисто и просто бут. smile
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #248 -: март 10, 2011, 15:02:31 »

carlyangel

Здравей,много интересна рецепта за първи път чувам такава.  smile Моля те ако имаш снимка прати да видим как изглежда  nazdrave nazdrave
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #249 -: март 10, 2011, 15:04:09 »

Хихихих ШоУ ще готвя funnytooth
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 10, 2011, 18:30:59 »

Момичета, ето ги и моите шницели. Направих ги по следния начин: престояха 2-3 часа в сока от 1 лимон и много черен пипер. След това ги начуках добре, увити в кухненско фолио, докато станаха много тънки. Направих им двойна панировка от яйце и галета (галетата винаги си я правя сама) и пържих в масло и олио. Накрая украсих и готово! good Станаха страхотни! А като се намаже и масълцето стават супер!


* DSC00474.JPG (20.87 KB, 404x303 - видяно 2089 пъти.)
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: март 11, 2011, 09:02:58 »

При нас снощи картофени ньоки с две вида сос-доматен и млечен с гауда.Бяха много вкусни.
Monikamaria много добре са станали шницелите.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #252 -: март 11, 2011, 09:49:07 »

Гучи, моля те за рецепта на ньоките и сосовете. Не знаех, че може и от картофи да се правят.  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 11, 2011, 09:57:57 »

Дени аз този път с полуготови го правих,но съм правила и домашни ньоки и по късно днес ще ти напиша рецептата за тях но за тях си трябва повече време.
А сосовете бяхя много измислени с подръчни материали.
Доматения го направих по следния начин.Нарязах една скилидка чесън и я сложих в олиото колкото да овкуси след която я махнах.Сложих готово доматено пюре-от тези в кутиите.Оставих да се позапържи и добавих стрит риган,босилек и малко захар и една лъжица лютеница.Оставих да покъкри с миризмите и залях ньоките с него.
Втория сос е студен-2 супени лъжици майонеза,3 супени лъжици мляко,настъргана гауда.Топлите ньоки порисъх с пармезан и го обърках.Отгоре соса и готово.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 11, 2011, 10:14:26 »

Картофени ньоки

1 кг картофи
1 ч.ч.брашно
1 яйце
Картофите се нарязват на кубчета и се сваряват,без да се разваряват.Намачкват се с вилица.Прибавя се брашното,сол на вкус.Върху набрашнена дъска се оформят фитилчета.Реже се на цилиндерчета около 2-3 см дълги и 1 см дебели.В тенджерка по голяма се сипва вода и малко сол.Оставя се да заври-но слабо.Пускат се цилиндерчетата във врящата вода.когато изплуват са готови.Вадятсе се решетеста лъжица.Може да бъдат оформени и с помоща на вилица като кошери.Като цяло не се правят трудно но си изискват време.Аз съм решила да се пробвам да ги замразя и да направя повече и част от тях да сваря а другите да замразя.Някой пробвал ли е да ги замрази.
Аз много ги харесвам със сос карбонара и кашкавал на фурна-направо си облизвам пръстите.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines