Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 13:22:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 173705 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 28, 2010, 22:55:28 »

Ето и една рецепта За социалистически течен шоколад

250 г вода
400 г захар
125 г (1 пакетче) масло
250 г сухо мляко
5 с. л. какао
2 пакетчета ванилия

Котлонът се загрява на най- ниска степен. Водата се затопля, добавя се захарта. Бърка се, докато захарта се разтопи, след което се прибавя маслото. Щом и то се стопи, всичко се сваля от котлона и с миксер се разбъркват първо сухото мляко, а след него какаото и ванилията. 
Ако шоколада стана прекалено гъст се добавя допълнително вода, а Ако е прекалено рядко можете да добавите допълнително сухо мляко.

 

Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 29, 2010, 08:38:36 »

Ина, с обикновена суха мая (пише, че е за хляб) в пакетчета, го правя хляба. Моята лично я намерих в пакета с брашно, но по оригинална рецепта казват, че с всякаква става(и тази, която е на кубчета би трябвало да върши работа). Сега вече трябва да се вижда снимката.


Туити бърд, една позната прави скоро такъв течен шоколад по рецептата дадена от Гери и с еднo сухо мляко на Нестлé (Нескуик, жълто, със зайчето). Стана сполучливо като се съди по отзивите на останалите (аз не го ям, много ми е тежко).
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: ноември 29, 2010, 10:18:35 »

Събирам рецепти за 'супа топчета'. Понеже аз не ям въпросната супа и не знам как се прави  pleasantry
Аз я правя с 200 грама кайма, 2 яйца, 50 гр ориз, 2 глави лук, 1 морков 2 сл кисело мляко, 1 домат или 1-2 лъжици пюре, 1 сл брашно.
От каймата, 1 яйце, 1/3 ориза и подправки(сол, черен пипер и кимион) се правят малки топчета, които се овалват в брашно.
В гомяма тенджера сипваш вода, моята е около  3 литра тенджера, но не я пълня. Във водата се добавя сол, 1 глава лук нарязана на едро и настъргания морков.
Топчетата се пускат във врящата вода. И след като поуврят(10-15 мин) се прибавя доматът и останалия ориз, вари се още 10-тина минути и се застройва с разбитото яйце и кисело мляко. КОгато ги разбиеш ги затопляш с наливане от супата на много тънка стуйка и непрекъснато бъркане, преди да ги сложиш в тенджерата. Яйцето се сготвя, защото супата е гореща и не е нужно да се вари повече smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 29, 2010, 13:14:09 »

С малко закъснение и аз да отговоря на питанката на miss™ :

Задушавам моркови и лук, нараязани на ситно, с много подправки. Добавям малко доматен сос. Когато омекнат пълня тенджерата с вода и слагам едно бульонче. Оставам да кипне, а през това време обърквам половин пакетче кайма с 3-4 с.л. ориз и малко черен пипер. Правя много малки топченца. Когато водата заври, овалвам топчетата в брашно и ги пускам в нея. Намалявам котона и след около 15-20 мин. слагам малко ориз във водата. На него му трябват 10-25 мин да омекне. Ако ще правиш застройка, махаш тенджерата от котлона да утихне ястието. През това време забъркваш едно яйце с малко лимонтузу и зелени подправки (магданоз, джоджен). На малки част добавяш към яйцето вода от супата и бъркаш. Когато се изравят температурно, изсипваш на малки части яйчената течност към супата, бъркайки. За да не се пресече изваждам яйцето да седи на печката да се топли още като почна да готвя и слагам на съвсем малки части към супата с много бъркане.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 29, 2010, 13:27:05 »

Момичета, моля дайте ми изпитани рецепти за приготвяне на ципура.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: ноември 29, 2010, 13:33:04 »

Обожавам цикпура във фолио с подправки и лимон.Залята с млечен сос с краставички.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 29, 2010, 13:45:00 »

Аз също правя ципура във фоио. намазвам алуминиево фолио с масло, подправям рибата с черен пипер, сол и лимонов сок, слагам едро нарязан лук, чесън и морковки, затварям фолиото като джоб и сладам 1 с.л. Гъсто доматено пюре и 1 вода. Затварям джобчето, сладам в тавичка и пека 15-20 минути.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 29, 2010, 14:02:43 »

Благодаря ви Гучи, Госпожица, и аз към нещо такова се бях насочила, но се колебая дали да слагам домати и лук примерно или само с подправки и зехтин.
 Гучи, какъв е този сос и какви подправки слагаш?
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 29, 2010, 17:29:22 »

Благодаря ви!
Ще пробвам и рецептата пък да видим. Идва малко тежко, но пък затова го правим в малки чашки.
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: ноември 29, 2010, 18:57:51 »

Здравейте момичета!!! До сега не съм писала в тази темичка, но пък ви следя постоянно  girl_wink
Тази вечер забърках течния шоколад на Gery79, обаче ми стана  много рядък   nea Явно много зависи какво е сухото мляко... другият път ще си купя още едно пакетче за резерва.
Надявам се да се стегне повече в хладилника, но едва ли ще стане това, което имам в спомените си от детството.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 29, 2010, 19:26:47 »

Здравейте момичета!!! До сега не съм писала в тази темичка, но пък ви следя постоянно  girl_wink
Тази вечер забърках течния шоколад на Gery79, обаче ми стана  много рядък   nea Явно много зависи какво е сухото мляко... другият път ще си купя още едно пакетче за резерва.
Надявам се да се стегне повече в хладилника, но едва ли ще стане това, което имам в спомените си от детството.

Роси,аз го направих днес и вместо 250гр сухо мляко имах само 200гр и стана прекрасна консистенция , но стоя известно време в хладилника.С 250гр трябва да стане даже по-гъст от моя.
« Последна редакция: ноември 29, 2010, 19:28:47 от Gery79 » Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 29, 2010, 19:34:47 »

Гери, а какво сухо мляко ползваш?
Дано и моя се сгъсти, ако не ще си го изпием  funnytooth
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 29, 2010, 19:44:31 »

Благодаря ви Гучи, Госпожица, и аз към нещо такова се бях насочила, но се колебая дали да слагам домати и лук примерно или само с подправки и зехтин.
 Гучи, какъв е този сос и какви подправки слагаш?
Взимам фолио-намазвач го с зехтин и масло-едно към едно като леко разтапям маслото.Аз го мажа с четка за питки.Нарязвам един лимон на резенчета и слагам вътре в ципурата.Вътре слагам и копър ,магданоз и риган -пресни и нарязани на ситно.Посолявам хубаво отвътре и отвън и намазвам с малко зехтин и разтопено масло.овивам във фолиото и пека на скарата.Става вкусно и леко.гарнирам с печен картоф-сварен и запечен във фолио на скарата.
Сосчето го правя по следния начин-настъргвам кисела краставичка и смесвам с половин кофичка кисело мляко и 2 супени лъжици майонеза.добавям няколко капки лимонов сок и нарязан н ситно копър.След като стане готова рибата развивам фолито,махам лимоните  и поливам със соса.Развивам и картофките и поливам и тях.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 29, 2010, 20:16:48 »

Роси използвана на Семпер.Не знам дали го има същото в Бг.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 30, 2010, 08:15:27 »

Гучи, направих я подобно на теб, във фолио, но във фурната, сложих копър, магданоз, сол, пипер, олио и чесън, последните пет минути отворих фолиото и запеках, стана уникално.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines