Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 08:37:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224748 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: юли 23, 2009, 23:14:36 »

Каква сол бе хора???Това да не е сурова риба?Солчица във водата,после малко мас и е готово за консумация. funnytooth funnytooth

Хаха,  funnytooth laugh ROFL бях прочела някъде (може и тук да е било), че някаква лекарка казала на майката да си маже детето с мас, зехтин или олио, само ако има намерение да го готви lol
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юли 24, 2009, 07:16:16 »

Да,от мен си го прочела,нашата така каза като дойде за първи път. funnytooth
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #392 -: юли 24, 2009, 11:52:14 »

chanel_84 ние слагаме Пентаксим - според лекарката ни предмството е,че се бият в крачето и уж бебчетата ги понасят по-леко, от колкото държавните се бият в гърба

чувала съм, че има и по-ефтини тетраксим  струва към 25 лв или нещо такова се казва , която обхваща 3 болести, а тази е пентаксим  обхваща 5 и струва към 56 лв.  good

Благодаря ти Ели good
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юли 24, 2009, 14:14:55 »

Искам да попитам скакво почиствате нослетата на бебчетата
С този аспиратор за нос нищо немога да искарам единствено се справям с клечка за уши ама каква борба става  huhhuh.gif huhhuh.gif
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: юли 24, 2009, 14:53:53 »

Диде, с аспиратора и аз успявам да изкарам  само течни сополки,а и аз иначе и ровя с клечка за уши из нослето pardon
И ние се бориме понякога,но в повечето случаи се предава без бой tease
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: юли 24, 2009, 14:56:35 »

Аз също успявах само с клечки за уши и то без ограничител, защото те почти не влизат в нослето и повечето секрети си остават.  pardon Първо е добре да се пръсне или капне физиологичен разтвор (зависи каква разфасовка се ползва) и малко след това с клечките или с помпичката, а ако детето кихне и ги изкара само още по-добре, но на Жорко не му се отдаваше това много.  pardon
Децата се дърпат инстинктивно като започнеш да бъркаш в нослето, а Жорко има такъв стрес вече от това, че само като види клечка за уши и започва да пищи.  girl_impossible
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юли 24, 2009, 15:18:28 »

А какъв е този физиологичен разтвор blush blush
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: юли 24, 2009, 15:21:14 »

А какъв е този физиологичен разтвор blush blush
Диде,за това и идея си нямам аз blush Но зная че и може да се капне кърма в нослето и имало почти същия ефект good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: юли 24, 2009, 15:52:29 »

Физиологичния разтвор се продава в аптеките. Има го в в ампулки, които са много удобни, защото се използват като капкомер, има и в банки по 500 мл ако се използва повече (аз бях взела такъв, за да почиствам и оченцата на Жорко  good). Има и за пръскане няколко вида като май най-разпространен е Стеримар, но от Ина знам, че е по-доволна от този:

защото накрайника е по-фин и струята е деликатна, докато стеримара няма да ви казвам как пръска.  girl_impossible
Общо взето в която и аптека да влезете ще имат физиологичен разтвор. И е много евтин.  good
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: юли 24, 2009, 15:54:30 »

Благодаря за изчерпателната информация Wink Wink
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: юли 24, 2009, 18:57:38 »

Мммда, от "Дисне Мар" и аз съм много доволна, много е икономичен, ползва се дълго време и цялата струя влиза в нослето, на Коско мног му харесва! good Аз го купих за 5,60лв. - 25 мл., а физиологичния разтвор в ампулките е около 0,40лв.. за 5мл., обаче Коско го изпива Wink, та не ми е много на сметка!
Мезждудругото аз го пробвах и на себе си "Дисне Мар"-а, наистина отпушва и прочиства носа! good
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юли 25, 2009, 14:55:50 »

Искам да ви питам нещо,вашите бебета повръщат ли след ядене?Денито почти винаги ,според мен може би е от преяждане,защото е много лаком и много бърза да суче,чак въздух не може да си вземе nea.Кажете при вас как е??Ние сме на 25 август на консултация и мисля да питам лекарката има ли нещо,което може да облекчи това повръщане,защото повечето пъти като повърне и започва да хълца и гледа толкова жално,горкото ми детенце cray
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #402 -: юли 25, 2009, 15:28:12 »

jasmine, повръщането както и хълцането са съвсем нормално нещо при бебета. Това което повръщат всъщност им е дошло в повече. Не означава, че не се нахранват достатъчно. Хълцането също е нещо обичайно, дори някой бебета хълцат още в коремите на майките. Повръщането изчезва постепенно до една годишна възраст, а хълцането не си спомням. Тия неща ни ги казаха в болницата, за да майките не се притесняват. Нашето бебе е от много хълцащите. Повръща само понякога, но имам приятелка чието бебе повръща след абсолютно всяко хранене.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: юли 25, 2009, 16:06:23 »

Има разлика между "връщане" и "повръщане". Нормално е детето да върне излишното количество храна и това се случва веднага след ядене, но е малко количество и е още необработено мляко. Ако повръща повече и то обработено вече мляко е друго, но там не съм компетентна, защото не ми се е случвало.  pardon Помня, че братовчедка ми повръщаше след всяко ядене, но го израстна.  good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: юли 25, 2009, 18:16:20 »

За кърмаче и то лакомо (каквото беше и моето!) е съвсем нормално да връща мляко!Не се притеснявай.Даниел почти винаги след сучене връщаше или ако много го "раздрусаме" пак,а също и непосредствено преди следващото ядене пак!Израстна го към 5-тия месец.Дотогава просто се бях примирила с мисълта,че ще си ходим и двамата с миризма на мляко и омазани дрехи smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines