Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 23:26:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 225104 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: август 22, 2008, 11:54:17 »

Нашата е ужас с лапането, преди малко за няма и 2 минути буквално си насини китката от смучене  crazy
Абе да питам мамчетата как разбрахте че трябва да минете на следващ размер памперси?!? Уж тези са до 6 кг., а от няколко дена по 2-3 пъти на ден пропускат, другата седмица сме на консултация ако сме станали вече 4.500 да почвам ли 4-9 кг. или?!  blum
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: август 22, 2008, 12:35:33 »

Ами,Фани,то това е признак,че са ви умалели-че са започнали да пропускат...независимо,че са до 6кг.,то този размер(3-6) много бързо се израства-минавайте си спокойно на 3-ка,всъщност опитай с тях,пък то ще си покаже...не гледай кантара.
За лапането на ръчичките-не познавам няколкомесечно бебе,което да не го прави..ние бяхме сигурни,че на дъщеря ни ще й избият съвсем скоро зъбки и това е причината за лигавенето и лапането,а първото се появи чаак в края на 10-я месец....но има разлика м/у това лапане и смученето на палец-първото не означава в повечето случай,че бебето ще се пристрасти към пръсче в устата!Не ги мажете с нищо-по-често мийте ръцете и не позволявайте да ги пипат и целуват по тях lac
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: август 22, 2008, 14:19:49 »

Аз съм чувала,че ако пропускат пампите може да се пробва с друга марка не е задължително да е от размера! good
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: август 22, 2008, 14:56:51 »

Я да се изкажа и аз за козметиката. Ние сме със шампоан за коса и тяло на Себамед и с олио пак на същата марка - много съм доволна от тях. Крема за подсичане е на Бюбхен и от него нямам оплаквания. А да споделя нещо друго. Малката много обича да спи по коремче и през деня само така спи, иначе почва да маха с ръчички и да рита и се разбужда веднага. Дали има и други бебоци тук дето спят така и нали не е проблем  pardon . Аз малко се притеснявам ама като само така иска. И друго аз нослето и го почиствам само с клечка с ограничител - това което се вижда, дали е достатъчно.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: август 22, 2008, 15:43:56 »

amya не си първата майка която споделя,че бебето й спи по корем!Ще премине и този период...мисля,че няма да е вечно така!За нослето аз започнах по рядко да пръскам Стеримар....почиствам с клечка /без ограничител/ за да обера сополките и по навътре,но трябва внимателно,че да не стане беля!

за памперсите не гледайте изобщо кг. посочени на опаковката-те са ориентичовъчни good Дани сега е 7600 а вече от месец насам ползваме 4-ка на Памперс /7-18кг/ и пак му се впиват в бутчетата....там сме най-дебели!Случвало се е да изпусне памперс,но сутрин когато не съм го сменяла цяла нощ и е напоен с пиш,а той реши,че трябва да го оака.... angry е тогава каква бомба ставааааа....
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: август 22, 2008, 18:36:14 »

На нас 2-та на Памперс ни пропускаше и всяко сменяне беше смяна и на дрешката tease почнахме Молфикс пак 2-ка и не пропускат pardon е освен когато ритаме като пощурели banana и памперса ни става ... blush не бях се сетила да са му малки понеже Молфикс-а е по голям от Памперс  pardon
Активен
Stenin
Професор
****
Публикации: 353



« Отговор #216 -: август 28, 2008, 09:56:22 »

За нослето - аз го почиствах също с клечка с ограничител, но не улавяхме всичко. Така започнах да й правя фитилче от памук и с леко завъртане го издърпвам навън. Доста добре се обират сополките - и тези, които са по-навътре good
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: октомври 06, 2008, 08:45:32 »

Имам питане ,от няколко дена на сам гледам Габи че като си вири краката на горе и много ги кръстосва един върху друг,вашите бебчета правят ли така,защото съм се притеснила тъй като съм чувала че това било признак за глисти или проблеми с червата  sad
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: октомври 06, 2008, 08:52:21 »

Маги, за пръв път чувам, че това може да е признак за глисти. huhhuh.gif Ели не е правила така, но пък не виждам връзката м/у кръстосани крака и глисти. crazy Питай педито за всеки случай.
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: октомври 06, 2008, 08:54:27 »

Мерси virgin поне малко ме успокой и аз все си казвам че ням връзка ,ама нали знаеш като прочетеш нещо и как ти остава във главата и го мислиш  sad А още нещо ти колко пъти води Ели на ортопед до момента ?
« Последна редакция: октомври 06, 2008, 08:56:16 от m_a_g_i_vs » Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: октомври 06, 2008, 09:10:42 »

Водихме я 2 пъти - първия път закъсняхме и беше на около 2 месеца, а втория път беше на 5 месеца. Ние бяхме при д-р Янакиев по съвет на д-р Молева. good
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: октомври 06, 2008, 09:21:51 »

Маги ако се съмняваш за глисти, виж й акото, то винаги се разбира по това ако има, те не могат да се скрият. Но не знам за Пловдив къде може да занесеш секрет. Но това за крачетата не съм го чувала и мисля, че няма връзка.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 23, 2008, 20:20:48 »

Момичета, незнам дали тук трябва да питам, но ще питам. Ако решат модераторите да ме преместят. Една приятелка скоро ще прави 40 дни от раждането - освен чистата молитва какво друго да прави? И вие кога направихте разчупването на питката над главата на майката и бебето? Благодаря ви предварително!  give_rose
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: ноември 23, 2008, 22:56:01 »

Плами,ето в тази темичка- Традиции и обичаи след появата на бебето сме коментирали за Чистата молитва и погачката smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: ноември 24, 2008, 10:14:43 »

Rossistela , много благодаря!!!  god give_rose
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines