Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:23:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 225148 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 23, 2009, 13:20:19 »

Здравейте, имам два въпроса, които ще ви се сторят тъпи, но ще попитам. Когато се роди бебето и си дойде вкъщи, преди всяко хранене се сменя памперса нали. И когато го сменяте как миете бебето, с водичка в леген или в банята, или го забърсвате с мокри кърпички.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 23, 2009, 13:33:09 »

Голди, всеки си определя тертипа на гледане на бебе. Аз мога да ти кажа аз как правя. Докато беше само на кърма Сти, сменях памперса преди всяко кърмене, защото после ако тръгна да го повдигам и клатя като нищо ще върне всичко, което и изсукал. А като е мъничко бебето много често заспива на гърдата, и ако е с вече нов памперс само го слагаш лекичко в леглото му и готово.
Сега обаче , след като вече давам и твърда храна два пъти на ден, сменям по-често след хранене, понеже той или докато яде, или веднага след, се иззаква. Естествено, ако и през другото време свърши работата - отново, или ако е пишкал ужасно много и тежи.
А за миенето - аз работя с мокрите кърпички. Доволна съм и винаги с тях оправям "зацапаното положение". 
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 23, 2009, 16:06:17 »

Хайде и аз да си вклшча с въпросите pardon
От начало къпехти ли бебоците си или изчакахте докато исъхни пъпчето crazy
Тук казват,че първите 2 седмици не е нужно,а може само с водичка и кисийка да се мие бебо...Като казах на майка ми-тя вика ама как няма да го къпим детето crazy Вие как правихте?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 23, 2009, 16:10:25 »

Има майки, които къпят само с вода бебето всеки ден а с шампоанче венъж на седмица. Има и такива - като мен - които всеки ден къпят с шампоанче. Въпрос на избор. Детското телце, както и на голамите де, си има естествена кожна мазнинка, а с къпането тя се отмива и затова се налага да се маже после с олио. Въпрос на личен избор е. Ние къпем всеки ден, освен ако нещо не изникне, тогава не го мисля изобщо, все пак не лази в калта, че да се цапа.
А в началото преди да падне пъпчето пак къпехме, обаче бебо го държахме на ръка през коремчето и къпехме гръбчето и крачетата. Когато пасна пъпчето - на около 7-8 ден при Стилиан - вече къпехме икоремчето.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 23, 2009, 16:45:51 »

 Влади винаги свършва голямата работа, докато папка и ми се налага да смням памперса след хранене. По-удобно е преди това, за да може да заспи, ама..
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: март 23, 2009, 17:36:54 »

Аз също в началото сменях памперса преди хранене, но ако беше много гладен и плачеше, съм го сменяла след това. Ти ще се ориентираш и по бебето - ако му е пълен памперса не върви да го държиш така, но ако не е пишкал много и не се е наакал, можеш и по-късно.  pardon А относно миенето, аз си мислех да му мия дупето всеки път като се наака, но и аз като Ина много уважавам мокрите кърпички и сега само с тях го бърша.
За къпането - на нас първия месец педиатърката ни каза да го мием през вечер със сапун и шампоан, иначе само с вода, но след 2-ия месец винаги си го къпем със сапунче. Понякога пропускаме вечер без да го къпем, но на втората задължително е в банята. А за пъпчето знам, че няма проблем и да се къпе цялостно дори и да не е паднало, но после хубаво трябва да се подсуши и обработи или пък, както е казала Ина с ръка на коремчето и да не се мокри много. На Жорко пъпчето му падна на 2 ден след като се прибрахме вкъщи и само първата вечер дето му го пазехме и не го мокрехме.  pardon Има и майки, които доста време къпят бебетата само с вода, но за мен това дори не е къпане, защото колкото и да са малки, особено лятото децата си се потят, да не говорим, че почти винаги има нещо повърнато по вратлето и само с вода според мен не може да се измие хубаво, но всеки си решава сам.  good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: март 24, 2009, 14:34:01 »

 Нашето пъпче още не е паднало huhhuh.gif, ние му го пазим, докато го къпем. Със сапун му мием само дупета, засега.
 И ние нощем му го буршем с кърпичките. Ина, Мария - кои марки бихте ми препоръчали? Ние ползваме в момента на Памперс.
 Исках да попитам за нослето blush - всеки ден ли го почиствате със стеримар или как?
 А за пишлето срещам също различни мнения, някои казват нагоре, други надолу, на мен по-логично ми звучи надолу, но нашето не иска да стои надолу - или настрани или нагоре - не знам дали защото било големичко ни каза педито blush, ама си мокри дрешките.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 24, 2009, 14:41:26 »

Аз знам,че трябва да е нагоре good послушай лекарката,тя би трябвало да знае най-добре smile
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 24, 2009, 15:45:49 »

Пишката му си стои по принцип надолу,така й затварям памперса,а той е достатъчно свободен в предната част за да може като му се допиша чурката да си се изправи и да си свърши работата.Малко ми е чудно как ще я накарам да стои нагоре pardon ако го повивам с нещо пристегнато както навремето разбирам защо са ги слагали нагоре,но сега с тези памперси....ми няма смисъл,тя си "ходи" накъдето си иска,зависи от нуждите му smile
Аз носа го чистих всяка вечер след баня с клечка,а Стеримар почнах да пръскам много по-нататък и то само когато имаше хрема.
Къпим си го всяка вечер от как се е родил с измиващ гел.Косата започмахме по-нарядко да я мие, /веднъж на 2-3 дни например/
След като го захраних започнах да му мия дупето на чешмата след като свърши голямата работа.Сутрин като се събудим той си ака в памперка,после на чешмата мия.То така си мирише ,а и на вид го докарва вече като на голям човек,странно ми се вижда само с мокра кърпа да замажа положението,най-много само да размажа и да си го оставя с омирисан задник.Това с миенете го практикувам от...7 месец насам,просто преди това акитата му си бяха още бебешки и ставаше само с мокри кърпи.
Ползвам на Huggies и Pampers  мокри кърпи.

Май не съм пропуснала нещо huhhuh.gif
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 24, 2009, 16:39:58 »

И аз пишлето не го слагам нагоре. Това се е правело преди, когато са повивали бебетата пристегнато с пелени, а сега, както Сиска е казала, с памерсите не е толкова стегнато и няма смисъл. Дори гледам дали е надолу, защото ако е нагоре има голяма вероятност да се намокри.  pardon
Мокри кърпички аз ползвам различни - My Love, Hipp, Baby Comfort, другите не се сещам.  pardon
За почистване на нослето по-добре само с клечка като може да се капнат няколко капки физиологичен разтвор преди това, но Стеримар и аз ползвах само при запушено носле,а не постоянно.  smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 08, 2009, 10:28:01 »

Мамчета,да ви питам аз-На кой ден мога да изкарам бебо на разходка *crazy*Като се има впредвид,че ще е топло вече.Тук излизат с бебетата дори още 1-2-дена след раждането...но аз пак да питам за съвет blush
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 08, 2009, 11:07:15 »

Майче, всеки си преценя кога да изведе бебока на първата разходка. Дефакто на изписването от болницата също излиза навън, така че и това може да се сметне за малка разходка, особено ако постоите малко пред болницата за снимки като нас.  pardon При положение, че всичко с бебето е наред и е топло времето наистина можеш да го изведеш и по-рано. Ние изведохме Жорко на 2 седмици като беше някъде и то защото аз държах да сме с тати, а той се прибираше късно и трябваше да изчакам да се падне първа смяна, а и аз след секциото лесно се изморявах, иначе още на първата седмица щях да го изведа.  good Педиатърката ни посъветва да го изведем първо за 10 минути, после за 20 и така всеки ден да увеличаваме, но ние си го изведохме директно за около час и Жорко се чувстваше много добре - обикновено всички бебчета заспиват в количката като ги изкарат.  Sleep
Ако е малко бебчето и недоносено, тогава е по-добре да се изчака малко с разходките, за да може да се "климатизира"  pleasantry и след това да се изкарва навън, но иначе няма причина да стоите вкъщи затворени според мен.  good
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 08, 2009, 11:54:14 »

И нашето бебе като се роди мисля да го изкарам на разходка,колкото се може по-рано,че нали ще сме лятно бебе danceg.А при зимните бебета ,там въпроса стои амлко по друг начин.Имам една позната,която роди на 14 февруари и изведе детето си чак на 1 и 2 седмици crazy.Еми според мен можеше поне на терасата да го изкарват за няколко минути ,но те не...така че както е казала Мимето,всеки сам си решава кога да си изведе детето.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 08, 2009, 11:55:38 »

Исках да напиша на 1 месец и 2 седмици... blush
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 08, 2009, 12:09:57 »

Ние изведохме беба първо на терасата за 5-10 мин, после увеличихме на половин час и на 16я ден бяхме за 1 ч. на разходка. Но си зависи и от времето. в момента е топло, но февруарииии месец си е  бая студенко  good good
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines