Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 03:40:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 225171 пъти)
 
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 29, 2008, 12:52:32 »

И Ели не е вдигала температура от Пентаксима. Дори не е крива, а само за около час - два става малко сънлива и после все едно нищо не е било. good Ние засега приключихме с Пентаксима. Чак след годинката ще я боцкат пак шушка. girl_wink
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 30, 2008, 13:25:50 »

момичета кажете с какви марки пюрета захранихте бебчовците че аз много се чудя какви да купувам .засега давам на ХИП и на НЕСТЛЕ ,защото пише че няма консерванти и оцветители,а на пюретата на ГАНЧЕВ на етикета е пълно с Ета което означава че имат някакви изкуствени оцветители и консерванти.споделете вашето мнение какви пюрета са по добри?
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юли 31, 2008, 13:20:45 »

Aз за пюренцата мнение все още не мога да дам  pardon, но искам да ви попитам, тъй като не използвам така наречената помпа за почистване на нослето - първо е неудобна за ползване, второ може да нарани лигавицата на нослето, как почиствате нослето на бебо. Някои майки правят фитилчета от памук и слагат физиологичен разтвор или Стеримар. Питам,защото когато е с биба в устата бебо хърка с нослето, явно от секрета в него. Аз ползвам физиологичен разтвор, който си е пак като Стеримар - солена водичка, но ако взема Стеримар колко често се впръсква в нослето? pardon
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 31, 2008, 13:28:46 »

Физиологичният разтвор е безвреден,както и Стеримар-ано не трябва да се прекалява-веднъж дневно е добре да капнеш,а ако засъхналото секретче не изтече самичко,използвай помпата внимателно-сложи бебето по коремче и придържай главичката,за да не се нарани ако се килне,предварително стисни помпичката и внимателно издърпай,гледай устичката да е отворена докато трае тази процедура,за да не му "вземеш въздуха" на детето и за да е по-ефикасна.Имай впредвид,че Стеримар-а пръска под голямо налягане...
anichka82,ние бяхме на Хип основно при захранването,Ганчев опитах няколко пъти-направо ги повръщаше pardon (а има бебета си ги уважават),внимавай за глутен в храните.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юли 31, 2008, 14:25:28 »

Ние относно секретите в нослето докторката ни посъветва да правим фитилче от памук и да го гъделичкаме за да кихне  blush изпробвано е и действа good иначе и с клечките с ограничител става ако е по напред секрета ако не с аспираторчето също помагаме girl_wink
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 31, 2008, 17:23:34 »

Нослето го почиствам така:
Пръскам Стеримар /да не повярваш много му се кефи/ Wink после с клечка за уши /без ограничител/ почиствам сополките!не ползвам такива с ограничител понеже не мога с тях да изчистя тези,които са по навътре! Спрея го пръскам сутрин като се събудим да отпуша носито и след баня също good
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: август 01, 2008, 17:22:19 »

 Offtopic Rossistela, знаеш ли дали има каши на Nutricia (и къде), че сме на Нутрилон, а ми казаха, че е добре и кашата да е на същата фирма. huhhuh.gif
Захраних Ели с пюренце на Гербер първо, защото май само те имат серия за захранване и вътре има само плод и вода. good Давала съм и на Хип пюрета и също й харесват. Сега си Ганчев и то с голямо удоволствие. girl_wink Предпочитам ги, защото са по-големи като грамаж и й стигат за едно хранене, а от Хип и Гербер тук при нас съм виждала само 1-2 вида. pardon Относно съдържанието на Ганчев, спокойна съм, защото мъжо работеше известно време там и от него знам какво слагат вътре, а и обиколи доста фабрики в чужбина и дава съвети относно манджата на беба. blum
Леле, че дълго стана! blush

http://forum.bg-mamma.com/index.php?9a0c90de1fd1be54acafe373664b001f&topic=128088.0
« Последна редакция: август 01, 2008, 17:28:05 от virgin » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: август 05, 2008, 15:45:47 »

Имам едно питане дали,понеже нося очила и днес е ставало дума за това и ,че никой от семейството няма такъв проблем и са казали на мама,че децата стояли в кувиоз<аз съм се родила около 1кг. и толкова ако съм имала пак добре> и децата в кувиози понякога след време имали проблем с очите,дали е вярно,аз познавам хора седели в кувиоз,но не носят очила blush вие да знаете нещо по въпроса blush
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: август 05, 2008, 15:54:04 »

Аз знам, че стоенето дълго време в кувьоз прецаква очичките на децата в 90 от 100 процента от случаите. Дължи се на дългото излагане на кислород, защото в кувьоза е точно това - кислород и пак кислород. Сега вече дечицата стоят с едни маски на очите, които ги предпазват, а тези, които стоят повече време даже им слагат едни като сфери около главите.Приличат на извънземни с тях, но на кой му пука щом предпазва ретината и зеницата. Иначе тези поражения могат да бъдат много фатални, вкючително и слепота, но се лекуват успешно и не безкрайно скъпо в Германия.
Така че ДА, възможно е да има връзка, макар и не задължително.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: август 05, 2008, 15:58:35 »

Наистина на децата,които по дълго време стоят в кувьози им слагат тези "сфери" good както го е обяснила Ина!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: август 05, 2008, 16:04:10 »

Благодаря ви много за изчерпателната информация,то не е задължително,но понеже на едно бебче също така му се е получило и са казали,че може и от там да е nea а не го бях срещала като инфо и затова реших да питам
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: август 05, 2008, 16:40:00 »

Имам едно питане дали,понеже нося очила и днес е ставало дума за това и ,че никой от семейството няма такъв проблем и са казали на мама,че децата стояли в кувиоз<аз съм се родила около 1кг. и толкова ако съм имала пак добре> и децата в кувиози понякога след време имали проблем с очите,дали е вярно,аз познавам хора седели в кувиоз,но не носят очила blush вие да знаете нещо по въпроса blush

Аз съм била в кувьоз за кратко (била 1,750 гр.,родила съм се в 8 месец) и сега наистина имам малък диптър, но е толкова малък, че не нося очила, е малко съм късогледа (надалече малко ми се размазва) и леко присвивам очи, но не е проблем!
Незнам до колко това е вярно pardon
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: август 05, 2008, 16:46:46 »

Родена съм в 7мия месец, кило и нещо. Май около месец съм била в кувиоз. Сестра ми не е стояла, но има проблем с очите, а аз никога не се бях преглеждала, освен в децката градина, smile тъй като нямах оплаквания и сега преди да родя се прегледах и всичко е ок! pardon
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #163 -: август 06, 2008, 06:31:31 »

Леле изчетох всички постове до сега и определено съм сразена.Защо се ходи на ортопед?  Ние сме почти на 3м и като си ходим при нещо като домашен лекар ни гледа и ставите.А защо си купувате ваксините? Като бяхме на 2м ни ваксинираха - мина леко.Аиде то ясно че сме далече ама чак и ваксини да се купуват!!!! Пием си витамин Д от 4 ден,къпем се всяка вечер и се плескотим с Джонсън.Като сменяме памперса казаха да мажем с вазелин и ние мажем и сме с най-хубавото дупе на света :girlhide:КОгато сме по изцапани айде на чешмата иначе мокрите кърпички са идеални.Аз изках да питам от кога започва захранването? И знае ли някои бабешки лек за лекуване на афтички в устата?Щото с това не даване на вода до там я докарахме нали я гледам с материали от Интернет....моя опит сочи винаги след кърмене плакнете устата с водичка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: август 06, 2008, 07:36:29 »

За афтичките - Дактарин гел. Мажеш и след ден минава! good Сладко е и харесва на бебчовците. girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines