Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:15:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167337 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: ноември 21, 2008, 18:12:13 »

Танче мерси за бързия отговор  give_rose  аз също имам АМ купена,но досега не съмя използвала и се надявам да не ми потрябва.Аз съм чувала за бирена мая или бира и от Сиска знам за леблебия,а и Юлето ми предложи хомеопатични,а този чай какъв е? Аз имам тук чай от копър ,но е за малката против колики на Хип.

Ами този чай майка ми ми го намери от една аптека, приготвя ли го в самата аптека, и няма име pardon
А иначе биричка и аз пийва за лактация Wink
Не се ограничавам в нищо, нито ядене,нитопиене гледам да не прекалявам, разбира се! nazdrave
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: ноември 21, 2008, 18:17:21 »

Да се изкажа и аз какво знам за кърменето - след 2-рия месец или 3-ия гърдите може да започнат да изглеждат като платнени торички, но това не означава че няма кърма. В тази връзка, Пиколина, от къде ти хрумна ,че не и стига на Преси кърмата - не пишка, не ака, реве на гладо още след кърмене, не спи или просто ти така си мислиш?
За храненето - течности и течности, яденето да си е нормално и смятам че номера става. Аз например почти не ям, понеже нямам апетит, но пия много течности, поне по литър вода на ден, една кутия почти цяла прясно мляко - значи още един литър, сокове на корем и така. Винаги съм с водата до мене, а манджорнето става даже с подсещанки от страна на Петър или който е около мене. Кърмя си, Точ наддава нормално, не е в долни или горни граници, така че няма повод за притеснение. И на мен ми тече едната гърда докато кърмя от другата, и като наближи часа за кърмене потичам и се напрягат гърдите.
Но и аз не се цедя и не замразявам.
Нямам амбиции да правя кралимарковски изпълнения от порядъка на година или повече кърмене - Булечка, нищо лично, това е моето мнение - но няма да правя нищо по въпроса. Нито ще отбивам нарочно детето, нито ще пия нещо за увеличаване на кърма, колкото толкова, все е нещо.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: ноември 21, 2008, 19:02:24 »

Ина всичко си му  е наред на детето от това което си изброила с изключение на това че понякога реве след като ме е изцокала напълно,е като я вдигна да се уригне веднага млъква и после вече не реве  crazy но пък се е случвало и след 2 часа пак да иска да яде,значи не и стига или поне аз така си мисля.
Това с водата и соковете и аз го пправя( само мляко дето не пия  angry ) ,но ми се е случвало да не ям и после не съм имала много кърма,ти си щастливка тогава щом можеш и без храна  girl_wink
И на мен не ми е фикс идея да я кърмя до годинка,освен ако нямам кърма,но ми се иска поне да стигнем до 6 месеца  pardon
« Последна редакция: ноември 21, 2008, 19:03:55 от picolina » Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: ноември 21, 2008, 19:09:46 »

Да ви питам спазвате ли някакъв хранителен режим, в смъсил лишавате ли се от определени храни докато кърмите? От доста места чувам и чета списъци с неща които не трябва да се ядат .... от друга страна пък съвети да си ям всичко умерено незнам на какво да вярвам  crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: ноември 21, 2008, 19:36:40 »

Мариянка, бебетата на кърма, понякога искат да сучат и на час или час и половина!!! good Нормално е понеже кърмата се усвоява до към 80% и много по-бързо и лесно от АМ-то good

Косьо е сукал на различни интервали, имаше един "период на растежа", както всички деца и се хранеше на час, час и половина Momy, но му мина!!!

Така че спокойно!!! good

Invisible, аз лично не консумирах газирани и газообразуващи храни първите 3 месеца, докато кърмех, не за друго, а за да няма Коско (газове) и колики съответно!!! good

Момичета и аз не съмимала амбиции да кърмя Коско тооолкова дълго, исках поне до 6 м., колкото съм кърмена аз, но сега като има кърма си го кърмя, пък до кога.... за сега още не знам blush
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: ноември 21, 2008, 19:56:58 »

Аз не ям също газообразуващи храни заради коликите, значи не пия газирано, не ям бобовите храни, зеле не ям, царевица, моркови сурови, пържено избягвам, какво друго.... такива някакви работи, но засега не съм усетила липса на нищо, освен на боб. Евярвайте ми, така ми се яде боб, че не е истина.

Invisible така е, от една страна са дългите списъци с това, което НЕ може да се яде, а от другата е максимата, че кърмачката не е болна жена и може да си яде от всичко, но с мярка.

Въпрос на избор .
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: ноември 22, 2008, 10:07:23 »

Благодаря ви за отговорите момичета  give_rose за газообразуващите храни съм съгласна и ще се лиша от тях, но чета че не може никакви млечни продукти, цитрусови плодове, дори в един списък бяха включени пилешко и телешко месо shok ми то нищо не остана  crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: ноември 22, 2008, 11:37:11 »

Благодаря ви за отговорите момичета  give_rose за газообразуващите храни съм съгласна и ще се лиша от тях, но чета че не може никакви млечни продукти, цитрусови плодове, дори в един списък бяха включени пилешко и телешко месо shok ми то нищо не остана  crazy

Аз лично ядях и пиех млечни продукти, цитрусови плодове и изброените меса - също, не съм имала проблеми, бебо също!!! good
Но както каза Ина - въпрос на избор!!! good

П.П. То ако се спазват списъците трябва на фотосинтеза да се кара!!! crazy funnytooth laugh
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 22, 2008, 11:44:06 »

Сестра ми като кърмеше нейната лекарка и беше забранила цитрусите...
Братовчедка ми като кърмеше - нарочно я караха да ги яде за повече кърма, иди разбери сега.
Аз лично не ги ям ,но пък пия много прясно мляко и ям много кисело и всички млечни продукти също.Месата също си ги ям - супер рядко, защото не обичам, но не се лишавам от тях.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: ноември 22, 2008, 11:49:55 »

ясно  crazy ще се придържам към "от всичко по-малко" и ако видя че нещо не се отразява добре на беб ще го спра и така...

още веднъж много благодаря за отговорите  give_rose
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: ноември 22, 2008, 16:57:16 »

Да се изкажа и аз по въпроса за кърменето.
Прочетох много неща по въпроса. Много майки си мислят,че не им стига кърмата. В много малко проценти обаче е така в действителност.
При мен се получи сущото. Обаче аз си имах повод да мисля, че не стига. Малката много плачеше след хранене и търсеше още. А и ако погледнем натдаването беше доста по-малко от предния път. Веднъж се опитах да се изцедя преди хранене и изкарах с трита зора 20-25г. Знам, че тя изцоква повече, но колко повече?
Моята педиатърка ми предложи едни хомеопатични Ricinus communis 5ch. Честно казано мисля, че имаше ефект. Когато ги привърших, кърмата ми беше значително увеличена.
Аз също нямам фикс идея относно продължителноста на кърменето, но и аз като Марианка искам поне до 6 месеца.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: ноември 22, 2008, 18:25:09 »

Изкарах по-малко от два месеца на режима на който бях :(Зърната ми са гладки почти вдлъбнати и това правеше сукането невъзможно.Цедях се с помпата по 6-8 пъти в денонощието за да има детето ми какво да яде.Спазвах стриктно всички указания за да имам възможно най-дълго време кърма като през този период не спира и да я слагам на гърда за да стане ако може 'чудо'и тя да захапе сама.Ами не се случи.Кърмата ми от самосебе си намаля и в един момент спря. :(Много ми беше мъчно.Плаках самообвинявах се,но нямаше какво да направя и дадох АМ.Сега вече сме изцяло на адапте.На мнение съм,че нищо не трябва да е фикс идея и щом видим,че нещо не е наред да се консултираме за помощ и ако наистина няма друг вариант да прибегнем до АМ.Не одобрявам майки които не искат да кърмят поради някакви си техни причини,но също съм против и насила,на всяка цена,задължително кърмене на 100%.Съдя по себе си колко бях изнервена притеснена и след всяко цедене си мислех "ами ако е за последно,ако нямам повече за следващия път?"По-добре сито и спокойно бебе и мама която се усмихва,отколкото нервна майка и гладно бебе. good
За режим на хранене-моята педи е доста педантична.Забрани ми-газообразуващи храни,шоколад,цитруси,домати,мляко и млечни продукти,рибни продукти,натурални сокове и всякакви шунки,пастети,салами,кремвирши каквото се сетите в тоя род.Можело но аз да си ги правя.Да бе кога ще имам време да се занимавам с домашен пастет.Както и пържена храна също.Както е казала Таня карах буквално на фотосинтеза имайки в предвид,че можех да пия многоо вода и супи да ям.Това беше храната ми :(Еми беше ужасно.Но го спазвах стриктно докато не започна да спира кърмата ми.
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 22, 2008, 22:13:30 »

Юле, ти как точно приемаш тази хомеопатия, разтваряш ли я или на гранули я приемаш, т.к знам, че ако се предозира има обратен ефект. Искам да я пробвам, но т.к няма да ми е предписана от лекар не знам как, кога и колко често се взема.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: декември 06, 2008, 08:32:55 »

Момичета помощ. Запушиха ми се каналите на едната гърда  cray
Слагам топли компреси, но не тръгва. Само капки.  cray Стоят си бучките. Болят ме и ме е страх да не се възпалят cray cray cray

mirindadimi  най-добре се консултирай с хомеопат. Аз ги взимах по 5 топченца под езика (без да се пипат).
Не е добре да пробваш сама, може да предозираш и да им обратен ефект или да се запушиш.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: декември 06, 2008, 11:40:20 »

Юле, за съжаление не мога да ти помогна, но те съветвам да се консултираш с лекар - нали има някакви кабинети.  pardon
Ето какво намерих и пише, че може да се обаждат от цялата страна по всяко време!  good
Консултативен кабинет по кърмене
Дано съм полезна и на повече кърмачки!  good
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines