Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:26:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167345 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: септември 25, 2008, 22:03:45 »

ЛУРДЕС ето такава е помпата ми AVENT isis
Активен
JeniB
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #196 -: септември 30, 2008, 08:31:44 »

И аз имам помпата на Авент за 82лв, но още не съм я пробвала. Не ми се е налагало.
Сестра ми обаче са на смесено хранене, има същата, но иска да си купува електрическа защото е доста трудоемко да се цеди с ръчната. За електрическа най-добри отзиви съм чела за Медела Суинг.
Иначе ако бебето си суче добре, не прекалявайте с помпата за да не си докарате хиперлактация. Препоръките е да се доизцежда ако усещата напрежение в гърдите след като бебето е сучело или ако гърдата е много твърда и бебето не може да засуче. Тогава се изцежда малко колкото да се облекчи напрежението или да се омекоти зърното и бебето да засуче.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #197 -: октомври 01, 2008, 00:07:56 »

ЛУРДЕС ето такава е помпата ми AVENT isis


Мерси, Сиска! Утре ще си я взема smile

JeniB, аз ще почвам работа съвсем скоро и трябва да се цедя през деня smile
Активен
JeniB
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #198 -: октомври 01, 2008, 14:23:36 »

Аз за това бях писала - ако бебето си суче добре, че не е необходимо изцеждането. За работещите майки е ясно  good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #199 -: октомври 03, 2008, 18:11:05 »

Много съм доволна от тази помпа - Авент isis. Доста добре захваща и никак не боли както си го представях първоначално. Наистина си трябва помпа, че като тръгне това мляко, леле! crazy tease
Мерси за препоръките ви, момичета! blush give_rose

Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: октомври 17, 2008, 16:56:14 »

Аз засега си взех на Чико,но ако не съм доволна от нея и имам нужда ще я сменя с тази на авент  good
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 23, 2008, 08:30:20 »

Искам да попитам вече родилите мами дали веднага ти дават бебето да засуче или първоначално го хранят с някакви млека.. и ако е второто има ли вариант да си го поискаш, защото една позната каза, че не са й го дали е после не е успяла да го научи да суче.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 23, 2008, 08:47:33 »

Ако си секцио на следващия ден ще ти го дадът!Ако си нормално и в МД и в ТК практикуват веднага да го сложиш на гърда!Ако има някакъв проблем с теб или с бебче/дано няма нищо разбира се/когато сте добре и двамката heart
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: октомври 23, 2008, 13:11:19 »

На мен ми казаха веднага да я сложа да суче, защото било много важно още от първите 1-2 часа след раждането да започне. Така и направих, веднага след като ни заведоха двечките в стаята една от акушерките ми обясни как е най-удобно да кърмиш и ми помогна да я сложа нашата кукла.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: октомври 23, 2008, 13:23:34 »

На мен Ели ми я дадоха на другата сутрин, защото бях секцио, но проблеми със сученето не е имало. Все едно цял живот това е правила. blum
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #205 -: октомври 29, 2008, 00:14:37 »

Тити ми я дадоха на 3 час макар че бях секцио нямаше проблем .Първите 3 дни сякаш нямах нищо но тя си цокаше , ако не бяха помпата и мъжа ми на 4 ден щях да се пръсна имам такава на Авент - малко скърца и е трудоемко но върши добра работа
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 13, 2008, 11:43:00 »

Мили момичета, искам да споделя една песен с вас, на която плача всеки път като я слушам и се е превърнала в нещо като ритуал преди всяко кърмене с моя син.. и той я слуша и гледа в захлас heart

http://www.youtube.com/watch?v=xhV3REtKuKY&feature=related

ПС: направена е по повод на световната седмица на кърменето
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: ноември 21, 2008, 17:30:54 »

Аз искам да попитам всички майки ,които кърмят бебетата си,как успявате да си задържите кърмата до по-късно (примерно до 6-7-я месец на детето),вземате ли нещо или просто сте дарени с кърма?
Аз в началото имах доста кърма,но напоследък усещам че не й стига,въпреки че винаги ми тече едната гърда докато храня с другата.Не ми се иска да я дохранвам с АМ  cray не съм и спряла и да ям или да пазя диети,което си личи по килограмите ми angry но пак не помага.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: ноември 21, 2008, 17:57:35 »

Мариянка, в началото много се бях притеснила, купувах кутия АМ, ей така за успокоение и за всеки случай, но не я използвах, аи Косьо не пиеше повече от 30-50 гр., когато му давах!!! good
По някое време кърмата се регулира и вече гърдите не са тооолкова напрегнати както в началото!!! good
Иначе до към 9-ия месец на Косьо пиех един билков чай, който ми помагаше, но на морето забравих да го пия crazy и вече 4 месеца не го пия, а кърма си имам! pardon
Никога не съм имала прекалено много кърма, не съм замръзявала, а и Косьо кърма от шише не пиеше, замръзена пък хич nea

Знам, че е много важно да се пият много течности, най-различни - сокове, вода, и т.н.!!! И най-вече не се притеснявай и не го мисли!!! good

Успех!!!
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: ноември 21, 2008, 18:01:57 »

Танче мерси за бързия отговор  give_rose  аз също имам АМ купена,но досега не съмя използвала и се надявам да не ми потрябва.Аз съм чувала за бирена мая или бира и от Сиска знам за леблебия,а и Юлето ми предложи хомеопатични,а този чай какъв е? Аз имам тук чай от копър ,но е за малката против колики на Хип.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines