Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:28:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 11  (Прочетена 204693 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 29, 2011, 20:27:39 »

Аз да разкажа за интересните рецепти, на които попадам, гледайки Utilisima. Луда съм по тази програма, страхотна е! Та вчера опитах една по-нестандартна рецепта и една, която не съм правила никога.
Ето ги и тях:
Запържени моркови с мед:
Морковите се разрязват на две и на парчета. Запържват се, докато поомекнат малко. Добавят се 2 лъжици мед. Разбъркват се, за да попият меда добре. Добавя се много черен пипер и сол на вкус. Сипва се около 100мл. вода и се оставят на котлона, докато водата изври.

Щрудел с кайма и маслини
Запържваме 1 глава лук, нарязан на ситно. Добавяме и гъби нарязани на ситно. Добавяме 500гр. кайма. Добавяме маслини, нарязани на поровинки. Овкусяваме с подправки (риган, черен пипер). Не слагаме сол, ако маслините са солени. Налагаме половин пакет кори, като мажем с прецедено разтопено масло всяка. Сипваме върху корите половината плънка и слагаме кашкавал, нарязан на едри жулиени. Завиваме и слагаме в намаслена тава. Правим по същия начин и другата половина от плънката и корите и печем, докато се изпекат корите.

Относно щрудела, според мен не става толкова добре с обикновени кори и другия път мисля да го направя с онези "къпаните". Лука и гъбите си ги добавих аз, друго съм махнала. Всеки може да си направи плънка по избор! good


* DSC00515.JPG (57.73 KB, 637x386 - видяно 267 пъти.)
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: март 30, 2011, 10:52:21 »

ето я и супата.

2 пилешки бутчета - от целите
1кг спанак
3 картофа
2 твърдо сварени яйца
1 с.л. доматено пюре
1 глава лук
черен пипер
дафинов лист
сол на вкус


След като се свари месото, се обезкостява и нарязва.
В пилешкия бульон от свареното месо се слагат картофите + нарязаното месо
Спанака се запържва + лука + доматеното пюре.
След като се сварят картофите се прибавя спанака и нарязаните на едро яйца.
Когато всичко кипне, се изключва котлона и се слага дафиновия лист.

Това е рецептата...бърза, лесна и много вкусна супичка. Надявам се да ви хареса и на вас  smile Girl_hide

ПП. Само да добавя. Понеже тази рецепта е от майката на милото , която е рускиня, та всеки в купичката със супа си слага по 1 лъжица заквасена сметана...е ...аз си слагам малко повече понеже ми харесва много  blum и става като застройка и много по вкусно. Ако обичате сметана пробвайте така задължително  good

Bera, тая супичка излежда много вкусна, ще я изпробвам но спанака не се ли попарва преди да се запържи с лука и доматеното пюре?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 30, 2011, 11:43:06 »

Момичета, давайте рецепти за здравословни десерти, т.е. нищо тестено и с нишесте.

Аз правих следното кремче - в купички за крем-карамел на водна баня, изсипах смес от прясно мялко, яйце, тиква, малко захар и ванилия. Всичко това пасирано. Правих го и с настъргана тиква, също стана много добре, но някак пасирано по-ми допадна. Много е вкусно и лесно.

А супата със спанак непременно ще я пробвам. Аз вчера готвих спанак, но на фурна с ориз. Задуших лук и морков, добавих към тях малко доматен сос, пасран предварително варен 10 мин спанак. Сместа заедно с ориза и вода, сложих във фурната. Когато оризът се сготви, направих малки гнезда и чукнах по едно яйце.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: март 30, 2011, 12:02:24 »

=lionelsa , всички кремчета са без тесто, но за мен най-здравословен десерт (ако може така да се каже) си остава granola bars.
Рецептата не мога да я открия в момента, но мисля, ч е я взех от  този клип. Става за 30 мин от приготвяне до изпичане.
ето и какво ми се получи. Няма брашо.

http://www.youtube.com/watch?v=6ORHAUhe_3I
П.П сри за голямата снимка smile .
« Последна редакция: март 30, 2011, 12:04:59 от tweety bird » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: март 30, 2011, 15:49:10 »

tweety bird , благодаря за рецептата! Ще те затрудни ли да преведеш продуктите на български, защото не всички успях да разбера какви са?  blush
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: март 30, 2011, 17:51:02 »

tweety bird ,  Ще те затрудни ли да преведеш продуктите на български, защото не всички успях да разбера какви са?  blush
Няма проблем. Това , което е на снимката съм го правила тука с рецепта, която ще ти напиша сега, защото пригодих бг съставките, а това от клипчето съм го правила в Америка по същия начин и става превъзходно. Но и бг е хубаво.
ето това е по-пригодено за бг
Само да кажа, че на клипа казват 1 cup, обачче една чаша не е каква и да е чаша, те всички(както и аз) сме си купили мерилки , защото всяка съставка тежи различно. 1 кап масло, захар или ядки тежи различно.
1 пакет мюсли (може да има ядки в него , може и без ако е без се добавят) около 600-700гр мюсли
200гр ядки за предпочитане са слънччогледови, тиквени семки и бадеми (орехите и фъстъците не са много подходящи, имат специфичен дъх и са по-тежки).
220гр кафява захар (може и бяла, но се изменя самия вкус)
1/2 кафена чаша мед (обаче от нормалните чаши, не от тези дето се ползват сега по 300-400мл, това е около 125мл.
1 до 1/2 чаена лъжица сол
3 с.л разтопено масло или маргарин.
1 пакет стафиди (не знам колко е, като пакет за слънчоглед)
Смесват се всичко и се пече на около 180-200 С за около 15 мин до 20, трябва да се проверява. Когато забележиш, че от самата захар и мед започват да излизат мехурчета се изключва и съотвено да е променило към по-кафяв цвета.
Малко сложно го обясних, но съм свикнала с американските мерилки и ми е трудно да изчислявам кое колко е, давала съм я рецептата, но не стават като моите, защото явно някой грам пречи smile като ги превръщам в мл или гр .
Солта може и да не я слагаш, но аз обичам сладко-солените десерти от този тип.
Накрая се получава много хрупкаво и здравословно десертче. Може да разтопиш шоколад и да го полееш с него за по-калорично или в сместа да сложиш от шоколадовите парченца.
 Мед както е казано в клипа, може да заместиш с кондензирано мляко, но медът е по-здравословен


Реже се като поизстине малко, но не съвсем, че ще е трудно за рязане. Задължително отдолу сложи оризова (готварска хартия) или фолио леко намаслени.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: март 30, 2011, 21:30:15 »

Страхотно ми звучи. Още другата седмица ще го пробвам. Ако попаднеш на други такива находки, ще съм ти много благодарна. good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #322 -: март 30, 2011, 22:03:48 »

Изглежда интересно десертчето , ще пробваме smile За помощ 1cup  = 250 мл течност , същото се използва и за сухи съставки т.е. колкото се съберат в 250мл чаша . Успех !
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: март 30, 2011, 22:11:04 »

Мда, и по БГ стандартите една чаша е 250 мл. good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: март 31, 2011, 10:40:00 »

Vessi , така е, но не е и много така smile затова казах, че вместимостта е различна в 1 cup. Общо взето където и да гледах има различия, виж какво намерих. Захар, олио, ядки например 1 ам. чаша не е 250мл за всичко.
Granulated sugar: 1 cup = 200 grams
Brown sugar: 1 cup, packed = 220 grams
Sifted white flour: 1 cup = 125 grams
White rice, uncooked: 1 cup = 185 grams
White rice, cooked: 1 cup = 175 grams
Butter: 1 cup = 227 grams
Almonds, slivered: 1 cup = 108 grams
Oil: 1 cup = 224 grams
Maple syrup: 1 cup = 322 grams
Milk, non-fat: 1 cup = 245 grams
Milk, sweetened condensed: 306 grams
Broccoli, flowerets: 1 cup = 71 grams
Raisins: 1 cup, packed = 165 grams
Milk, dry: 1 cup = 68 grams
Yogurt: 1 cup = 245 grams
Water: 1 cup = 236 grams
Confectioners sugar: 1 C = 110 g
Cocoa: 1 C = 125 g
Намирам и че 1 cup варира от 230мл до 250мл в различните сайтове.
Просто исках да е максимално точно, за да се получи.
Ако си спомняте едно време какви чаши за кафе имаше по сервизите, това е най-хубавата мерилка. Сегашните са много големи, а по заведенията много малки. smile
Съвсем ще объркам Нинка smile
Ако го направя преди теб, Нинка, ще кажа с точност какво слагам. smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: март 31, 2011, 10:54:27 »

Нинка, ето какво намерих за здравословни десерт, без брашно Пускам само снимките, ако ти хареса някое ще пусна и рецептите, за да не пълня темата. Не съм ги тествала все още.
Желирана плодова торта:



Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: март 31, 2011, 14:03:53 »

Момичета, търся изпитана рецепта за сос от 3-4-5 сирена, искам я за паста (в моя случай фарфале). Разполагам с бяло сирене, крема, две жълти - мисля гауда и ементал, синьо, също и с готварска сметана.
Каква е технологията на приготвяне на соса и какво друго мога да сложа в него? Нямам песто, но може би и само босилек ще свърши не лоша работа huhhuh.gif
Също - по колко от сирената да сложа, да речем за 1/2 пакет от пастата (към 250-300гр трябва да дойде), за да не стане прекалено тежко?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 31, 2011, 15:22:02 »

Ето аз как го правя.
Слагам заквасената сметана да стане течна в една тенджерка.
настъргвам си твърдите сирена-гауда и ементал в твоя случай.Слагам и синьото сирене и евентуално топено сирене/досета не съм слагала крема и бяло в такъв сос/.Слагам равни пропорции от сирената.Оставям да се разтопят хубаво.Аз слагам малко черен пипер вътре.Слагала съм вътре иначе коприва и спанак задущени и нарязани на ситно.
дано съм те помогнала.като цяло съм използвала синьо сирене,топено сирене,топено сирене за мазане,пармезан,гауда и едам.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #328 -: март 31, 2011, 16:26:00 »

Бубка,тя Гери ти е дала една идея.Иначе този сос е доста тежичък да знаеш.Аз ползвам синьо сирене,готварска сметана пармезан  и някъкви други сирена коита има тук не знам как се превеждат на бг.Само имай в предвид ,да не ги  държиш много дълго на котлон 1-2 мин /при газов котлон./Сметана ако ползваш най накрая ,че тя се пресича бързо от топлината.Можеш предда сложиш сирената съвсем малко беконче да си нарежеш за да придобие по друг вкус и тогава сирената фарфалите ги мяташ при соса и бон апети smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: март 31, 2011, 16:31:23 »

Да, точно това ми беше въпроса за технологията - дали сметаната е първа или последна. Моята е течна, не заквасена - става предполагам и тя crazy
Наистина е тажичък този сос, може би да смеся сметаната с прясно мляко, за да е по-леко? Или ще го прецакам така  huhhuh.gif Бекон не ми се слага, че нали боря холестеролчето, но сега ми хрумва, че може да взема малко пушена сьомга и да сложа нея накрая.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines