Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 11:19:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО - част 5  (Прочетена 196095 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: декември 20, 2008, 12:33:15 »

inaxastra , браво за точенето  Bravo, направо се възхищавам на всеки, който се захване с подобно нещо  god

gucci, ти твоите вкусотии само на снимка ли ще ги показваш?  beating
Я, бързо давай и някоя рецепта  smile
Аз по-специално искам да те помоля за следните рецепти:
- пилешки дробчета
- пилешки бутчета с картофи и моркови и майонеза
- Кроасани с крем карамел

Ако не те затруднявам, би ли написала рецептите за тези три нещица?  give_rose
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: декември 20, 2008, 12:37:06 »

Аз обожавам чийзкейк! Лесно ли се прави твоя?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: декември 20, 2008, 13:27:03 »

inaxastra , браво за точенето  Bravo, направо се възхищавам на всеки, който се захване с подобно нещо  god

gucci, ти твоите вкусотии само на снимка ли ще ги показваш?  beating
Я, бързо давай и някоя рецепта  smile
Аз по-специално искам да те помоля за следните рецепти:
- пилешки дробчета
- пилешки бутчета с картофи и моркови и майонеза
- Кроасани с крем карамел

Ако не те затруднявам, би ли написала рецептите за тези три нещица?  give_rose
Не затрудняваш въобще.
Пилешки бутчета с моркови картофи и майонеза
1/2 майонеза
картофи в замидимост от тават
4-5 моркова
2 бутчета
подправка на маги-апетит или 10 зеленчука.

Намазваш бутчетата с майонеза и подправката на Маги.Ако обичаш по солено може и сол да им сложиш.Нарязваш картофите на резенчета като за пържене а морковите на тънки пръчици и ги смесваш в една купа и добавяш останалата майонезата и подправката на маги и  омазваш хубаво.Слагаш в тавичка пилешките бутчета и омазаните картофи и моркови и печеш до готовност.НЕ се прибавя вода.Много е лесна и бърза.


Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: декември 20, 2008, 13:31:15 »

Кроасани с крем карамел
1л. мляко
1ч.ч захар
6 яйца
1-2 кроасана с шоколад

Слагаш млякото със захарта на котлона и вариш докато се разтопи захарта.След това разбиваш яйцата в купа.След като млякото изстине се прибавят яйцата към него.Режеш кроасаните на парчета около два пръста дебели и ги редиш в тавата.Заливаш отгоре със сместа и печеш.
Аз обикновенно разделям сместа на две и с едната правя 6 купички крем карамел а с другата правя в по малка тавичка Кроасаните с крем карамел.Но може  да вземеш 3-4 кроасана и само това да направиш.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: декември 20, 2008, 13:35:38 »

Пилешки дробчета

1-2 печени чушки
2 малки бутилки домати
1 ракиена чаша ориз
1 кг.пилешки дробчета
2 моркова
2 глави лук
Подправка на маги черен пипер и шарена сол и чарвен пипер

Сваряваш дробчетата и ги измиваш.Нарязнаш по на дребно ако са много едри.В една тенджерка задушаваш лука чушките морковите  доматите и подправките.Като поомекнат добавяш дробчетата ориза и 2 бутилки вода.Моите домати са в бутилки от детски сокчета от тези малките.Така че доматите трябва да ги прецените и водичката така че да не е мн рядко или гъсто.Вари се до готовност на ориза.Аз ползвам ориз на Панино и от него съм много доволна.
Ами това е.

Както писах рецетите са бързички щото нямам много време за готвене напоследък.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: декември 20, 2008, 13:39:57 »

Момичета, хелп! Утре трябва да правя сладки, защото в понеделник ще си правим парти на работа и всеки ще приготвя по нещо. Идеята ми е да са някакви топчета поръсени с кокосови стърготини и после във всяко да забия клечка с късметче.
Някой може ли да ми даде пробвана рецепта за такива топчета smile?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: декември 20, 2008, 13:47:24 »

Ами аз ще ти дам една ама незнам дали ще ти хареса
1 пакет обикновенни бисквити
1 пакетче масло 125 грама
1 чаена чаша смелени орехи
1-2 лъжици кокосови стърготини
2 ванилии
Коктейлни черешки
Кокосови стърготини за овъргалване

Бисквитите се смилат и се смесват с орехите кокосовите стърготини и ванилиите.размесват се хубаво в купата до еднородна смес.Добавя се омекналото масло и се обърква.Правят се топченца като в средата им се слага по една коктейлна черешка и се овалват в кокосови стърготини.Черешките могат да се сложат и отгоре а не вътре.
Ако сместа не ти е достатъчно добра за оформяне добавяш още масло.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: декември 20, 2008, 13:58:05 »

 Bravo Гери, точно такова търсех smile, мерси много!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 20, 2008, 14:07:01 »

Единия път за да ги разнообразя в част от сместа прибавих настърган шоколад,в друга какао и ги овъргалях в какао и третите оставих с кокосовите стърготини.Коктейлните черешки съм заменяла със плодове от сладко цели ама тъй като имат сок не се получава така добре защото трудно се оформят.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: декември 20, 2008, 14:27:48 »

Аз имам едни пуешки пържолки в камерата и мисля, че днес им дойде реда. Отдолу слагам рецептата, обаче имам един въпрос, сега като ходих да напазаря останалите необходими продукти, забравих да си купя шишчета  crazy . Сещате ли се с какво друго мога да ги забода - аз реално незнам дали толкова много ще се развиват, но сигурно - щом хората са написали, че трябват шишчета  sad

Пуешки рулца с песто и бекон

Необходими продукти за 4 порции
400 г пуешко филе
4 ч.л. готово песто
4 парчета бекон
4 резена моцарела     (тук съм си взела топено сирене с гъбки, защото го предпочитам)
сол, черен пипер и лимонов сок на вкус
4 бамбукови шишчета

Начин на приготвяне
1. Филето се разрязва по дължина на 4 парчета. Всяко се начуква между 2 пласта фолио за опаковане. Подправя се със сол, черен пипер и лимонов сок. Парчетата се намазват с по 1 лъжица от пестото, отгоре се слага парче моцарела и се завиват на руло.
2. Всяко руло се увива с резен бекон и се закрепва с бамбуково шишче. Пекат се 15–20 мин. във фурна, загрята на 200°С.
« Последна редакция: декември 20, 2008, 15:10:38 от bubka » Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: декември 20, 2008, 14:33:34 »

Момичета, тъй като празниците вече наближават какво ще кажете да обсъдим какво ще готвим за Бъдни вечер и Коледа? Аз например всяка готина се опитвам да направя хубава питка и все не ми се получава huhhuh.gif или ми е прекалено тестена или нищо...Кажете вие как я правите? Какви други ястия приготвяте?
А за Коледа? Тази година няма да правя пуйка,защото сме само 2 и ни е много.....чудя се какво друго да направя...... huhhuh.gif
Знам, че сте пълни с идеи....и аз каквото се сетя ще пиша.
Засега имам идея да направя капама и торта за Коледа...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: декември 20, 2008, 14:50:02 »

Бубка с клечки за зъби може да ги закрепиш.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: декември 20, 2008, 14:51:12 »

gucci , благодаря много! Рецептите ти са идеални за мен!  give_rose И аз понеже нямам много време за готвене, все търся по-лесното  blush

Тези топчета са невероятни, вече 2 поредни години ги правя за празниците, само че без черешки, но аз винаги ги правя с какао и стават невероятни!  good А това за черешките не го знаех, струва ми се много добра идея.

Agent T , и аз чакам някоя идейка за Коледа и Бъдни вечер, че за първа година на мен се пада честта да приготвям  blush Досега винаги мама или свекърва ми са се занимавали, но за първа година няма да сме нито с моите, нито с неговите родители  cray , защото ги няма, та ща, не ща, ще трябва да се приготвя да уважим тези свети празници според традициите.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: декември 20, 2008, 15:07:55 »

Бубка с клечки за зъби може да ги закрепиш.

Вярно, по една клечка от двете страни май ще стане, дано не ми станат дебели много.
Мерси много, мила Гучи  give_rose
После ще ви кажа дали са ставали за ядене и снимков материал ако стават за гледане  tease
« Последна редакция: декември 20, 2008, 15:13:14 от bubka » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: декември 20, 2008, 15:52:11 »

Гучи и аз правя нещо подобно на твоя крем карамел с кроасани, но във кръглата форма за кекс и става много ефектно. Рецептата е подобна, но има и някой разлики. Ако те интересува, ще ти я напиша.
Относно Коледа, ние понеже постим и на Бъдни вечер задължително нещата са постни. С майка ми ги готвим обикновено, понеже май все сме заедно по това време. От вчера ми дадоха една блестяща идея за пълнена тиква и мисля да пробвам да направя и аз. Опитах я, беше страхотна, дано и моята стане така.
Иначе другото са си стандартните неща - боб, сърмички (лозови и зелеви), питка, салата от печен пипер с маслини и лук и т.н.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines