Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:12:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 176969 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #480 -: септември 24, 2015, 14:30:49 »

nansita, ами сетил се е някой  Wink, така го е подредил. Точно този остатък от човек си имал кодово название Пешо. Та археолозите са хора, нали трябва да се забавляват докато ровичкат на това жарко слънце Wink.
Аз си архивирам боклуците. Снимам прежди и детски дрехи и тогава ги пъхам в надписани кашони. После ще направя файлове с описания кое къде е. За по- лесно изхвърляне Wink
Джонга е звучна пловдивска дума за подутина, получена след механична колизия, да. Лекува се с поставяне на мокър вестник веднага на удареното място, ама няма дете, дето да го изтрае.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: септември 24, 2015, 16:00:26 »

Свекърва, ти да чуеш само с какви имена сме кръщавали частите от препарати по анатомия....ум да ти зайде. Пешо е много разпространено и в тая област.  girl_wink
Джонга е звучното на цицина значи smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: септември 24, 2015, 16:05:07 »

Правих кекс до преди малко, ама въпреки че сложих олио във формата за кекс, която би трябвало да е с незалепващо покритие на всичкото отгоре, ми залепна. И накрая ефектът е "разпарчетосан" кекс.  huhhuh.gif nea

Чудя се как да се подсигуря да не залепва?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #483 -: септември 24, 2015, 16:48:44 »

Пробвай да набрашниш тавата (върху олиото се сипва брашно да покрие добре тавата, излишъкът се "изтупва"). Друг вариант е хартия за печене, ако тавата позволява.
Какъв кекс прави?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: септември 24, 2015, 17:04:25 »

С какао и мармалад. Хартията за печене нямаше как да я ползвам - щеше да се загуби вълнообразния ефект на формата. Не че сега се запази.  funnytooth
Следващият път ще пробвам с брашно.

Въпреки че е грозен, стана вкусен.  girl_wink Вече изядох 1/4.  blush Torte badgirl
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: септември 24, 2015, 18:40:23 »

Аз мармаладените ги пека само в равна тавичка, иначе спасение няма- все си лепне. Мармаладът пада на дъното и залепва. С брашното има мааалко подобрение,ама пак е нещо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #486 -: септември 24, 2015, 19:05:30 »

По правило мармалад /като консистенция/ се слага само в многолистно тесто. Правя кекс със сладко, някакъв студентски се водеше - всичко по едно /1 яйце, , ч.ч. брашно.../ Гледам да не е течно сладкото, да има повече плодове, че иначе няма спасение. Тавите мажа само с масло, с четка и задължително ръся с брашно и после изтупвам. Случвало ми се е да се залепи и да се разкашка, ако не спазя точно рецептата или при кофти тавичка.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: септември 24, 2015, 19:06:11 »

Ни в клин ни в ръкав ще се включа, специално за Мимето, Менянте и всички, които търсят работа. Искам да ви кажа, че и сред работодателите има Човеци. Ето краткия ни уеб разговор с Първия ми работодател в този град, без връзки, без дипломи, без партии, просто защото ми повярва
Тя: Честит празник и т.н.
Аз: Днес, ние,по-малките искаме прошка от по-големите, защото макар и водени от вас сигуно неволно сме грешали!
Тя: Простено ви е всичко, мило семейство, бъдете все така добри и упорити и най-вече - Обичайте се! Целувки на малките!
Макар и отдавна да не работя там никога няма да забравя подадената ми в труден момент ръка. Разчувствах се!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: септември 24, 2015, 19:11:00 »

О, сигурна съм, че има и свестни работодатели - убедена съм!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #489 -: септември 24, 2015, 22:54:14 »

За кекса - аз май правя този студентския - всичко по 1 хахаха ама пък ми става и е вкусен, засега възражения няма...

Между другото и аз се нареждам към търсещите работа - искам да си отворя моя фирма, но засега няма пари за инвестиция (ако помните фирма за организация на събития) sad сметнах че ми трябват поне 6000 за капитал а сега с мечи ги нямаме... И тъй като искаме до догодина да купим апартамент и да Теглим кредит, малката ми идея ще трябва да почака... Ще си изкарам майчинството и после сменям работатя - разбрах че в моята фирма нещата сериозно вървят надолу и не мисля да се връщам там...

Да ви питам - ако се водя майчинство има ли проблем да тегля кредит за апартамент? Да уточня няма да е голям - макс 15-20 000 Евро... Аз съм по добре осигурена от двама ни с мечи и затова
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: септември 25, 2015, 07:47:38 »

Не можеш - не признават майчинството като доход. И аз едно време исках, но не става.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #491 -: септември 25, 2015, 08:30:10 »

Джонга е звучна пловдивска дума за подутина, получена след механична колизия, да. Лекува се с поставяне на мокър вестник веднага на удареното място, ама няма дете, дето да го изтрае.

 god god god Е, такова определение не може човек да прочете даже и в енциклопедии със златни страници! Никога не съм си представяла, че хората няма да знаят какво е джонга funnytooth В тази връзка имах преподаватели Джонгаров и Джжонгарова. Не е случайност - мъж и жена са. Преподаваха ми за кратко, ама с тази фамилия се помнят за дълго. не знам дали оттам им идва фамилията, но звучи по-добре от Цицинови Wink
Миленка, може да теглите кредит, но твоят приход не се смята. То се води социална помощ, а не доход. Кредитът се изчислява по следния начин - вземат се сборно парите, които получавате (без социалните помощи). Оттам се вади вноската за жилището и трябва да остане един социален минимум, под който не може да падате. Всичко се дели на три, т.е. се включва детето. Ако мъжът ти има големи доходи, няма проблем. В противен случай ще ви трябва нещо като гарант. Така майка ни стана гарант. Тя няма нищо общо със самата собственост. Жилището ни се води на мен и на ММ. Майка е гарант само за пред банката. Вземат се под внимание парите, на които сте осигурени, а не реално взетите smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: септември 25, 2015, 08:53:51 »

Добро утро и от мен smile

Гледам подхванили сте любимата ми тема от около година насам.. Искам нова работа, но моя си.. Искам да си отворя фирма, Миленка е писала за организирането на събития.. Добра съм в организирането, приятно ми е, обичам стреса и напрежението.. НО.. станаха бая много такива фирми, та се чудя дали има смисъл.. Имам две други идеи, но ме е страх.. В момента, в който кажа на Илиян за инвестиране на парите от сватбата, той ще се съгласни, но пак ме е страх.. Чудя се, какво ще стане ако пропилея парите.. Тъпото е, че винаги съм рискувала, но сега ме е страх.. Мислех си, че може би не съм готова и трябва да поработя някъде другате (дори и тук където съм сега), докато натрупам още малко 2-3 години чисто житейски опит.. Ама не се издържа, яд ме е да се скапвам от работа за други, да мисля и да развиивам техните фирми, а не моя си собствена идея..  huhhuh.gif


Джоси се загуби.. Рататуй.. Еми.. Искам и Мариолка  sad heart

За жилището няма да може Миленка, правилно са ти казали  sad Защо Фил не си вдигне осиг. доход, нали има фирма и се осигурява сам?

Исках още неща да пиша, ама забравих...

Успях лесно и бързо да подам документите за нова ЛК и Паспорт.. Странно ми е да пиша Илиева, но още по-странно е като го изказвам.. Доплаква ми се като го изричам, вместо моето си Александрова на квадрат..  crazy  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: септември 25, 2015, 08:57:24 »

Добро утро на всички! Пускам закуска с надеждата да ви събудя.


Миленка, и аз съм на тоя хал с работата...така ме ядосват...през седмица съм командировка някъде, а вече ми е много трудно пътуването. Преди поне можех да пия някакви лекарства против гадене и повръщане от път, сега стискам зъби и ходя като призрак. За тоя месец съм навъртяла към 3000км само за служебни пътувания. И пак искат да ме пращат....усещам как ще им съобщя добрата новина по-рано от планираното. Да ги видя тогава как ще ме командироват без моето писмено съгласие. Като не разбират от дума!!!  beating
За жилището...голяма разправия е. Ние започнахме да ходим по огледи, ама такива боклуци показват...за безбожни пари. Видяла съм се в чудо.  girl_impossible

Едит:
Тони, не се навивай излишно. Аз съм на мнение, че няма нищо случайно в живота. Щом сега те притеснява риска, значи не си готова. А и опита си е важен. Радвай се, че работиш във фирма, където реализираш някакви идеи. Занеш ли, че при мен най-елементарното нещо се оспорва и отхвърля, за да не се наруши нечие удобство?! Не се замислят, карат по инерция. Свиват бюджет за елементарни неща, а продължават да дават по над 2-3хил месечно за хартия. В 21 век си печатат мейлите, за да ги четат!!!  За всичко има време, изчакай да ти узрее идеята хубвао, обмисли стратегиите си и тогава инвестирай. Wink Една добра идея би се реализирала само в подходящата среда.
« Последна редакция: септември 25, 2015, 09:03:15 от nansita » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: септември 25, 2015, 09:34:39 »

Здравейте мили момичета..

Не съм се изгубила, тук съм, чета ви, но нямам много време да пиша..

Nansita честито за хубавата новина  heart лека и спокойна бременност ти пожелавам  give_rose Пази се с тия командировки..

Тони мила, започни новото начинание когато си по сигурна..
Иначе гледах снимките ви, много са красиви, а вие дори и на едната снимка, която ви видях сте прерасни, а и чакам професионалните снимки  Wink
 
До края на месеца съм на работа и приключва сезона. По принцип мислех да не работя след това, но ще се наложи заради операцията на очите на баща ми ( трябват повече пари от първоначално )..
И така започнах да изработвам кошнички с цветя, които мисля да продавам по интернет и да ходя на един пазар да пробвам.. Та с това се занимавам сега..

Ще сменяме квартирата и сега там се прави ремонт, та и там ходя да помагам с каквото мога..

Хубав петъчен ден на всички  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines