Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 10:46:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 171251 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #510 -: септември 26, 2015, 08:04:51 »

Дъждовен привет!
Точно такова ни е кафето тази сутрин. Толкова е тъмно, че все едно е 4ч.
То никъде не става купуване на жилище без кредит, въпросът е даи изобщо да се купува. Едно време се смествахме по две семейства на 80 квадрата, сега никой никого не трае и бяга по квартири и после по кредити. Вярна е приказката, че заем се изплаща, наем - не. И в крайна сметка всички сме заробени с кредити и изхранваме банки Wink. Да сме живи и здрави, да ги изплащаме.
Нещо по- весело, че темите за работа и пари са по- дразнещи и от тези за свекърви и снахи да кажа. Тази сутрин се проведе следният разговор между майка ми и Родния:
- Какво е това?
- Гранули за котката, за лъскав, гъс/т/ и дълъг косъм.
- Хммм, нито и трябва дълъг косъм да накосмя къщата, нито лъскав г.з, като е кастрирана diablo
 blum


* .jpg (32.55 KB, 500x343 - видяно 2946 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #511 -: септември 26, 2015, 09:07:32 »

Добро, есенно утро!





Едно красиво и есенно е утрото при мен, та нека второто кафе е по-слънчево Wink

Наскоро четох една мисъл, не мога да я цитирам точно, но беше нещо като - Есента е втора пролет, всяко листо се превръща в цвете smile


Свекърва, при теб е интересно, както винаги Wink


Виждам за жилищни и други кредити си говорите.....Вярно е, че едно време са се смествали поколенията, обаче разлика между поколенията винаги е имало и ще има и може да са се смествали в квадратурата, но винаги им е било тясно на душите.

Ние много време прекарахме в чудене да купуваме или не жилище, никога не е стоял въпроса дали ще сме самостоятелно или не. Накрая ни писна от дребни душици, от местене по Коледа, от превръщане на поредната колиба в дом.... та си купихме жилище в най-неподходящия момент 2008г, когато цените бяха невъзможни, а качеството плачевно(същите тези имоти се препродават сега, та не са ми чудни неволите на търсещите да си закупят жилище).  Все пак направихме разумна инвестиция.
Естествено сега продаваме жилището, естествено ще реализираме загуба в предвид факта, че е закупено с кредит, равносметката - не съжалявам нито за момент, струваше си всеки лев душевният мир и спокойствие, който получихме.


За предприемачеството.....видяла съм и едната и другата страна. Не съм предприемчива личност, аз съм идеалният изпълнител. Със съпругът ми се допълваме много добре, той е много предприемчив. Когато работех в неговата фирма, видях много черни страни на това да имаш собствен бизнес....особено в България. Дори да си успял да се наложиш, цената, която трябва да платиш, е твърде висока за моите разбирания. Има си плюсовете разбира се, но ... когато си нает някъде, отваряш вратата вкъщи и служебните ти проблеми са до прага, след това си имаш личен живот.
Когато бях в България, професионалната си реализация я виждах в голяма компания.
Сега, никъде не я виждам, особено с две деца и тукашната система, относно децата Wink


 nadelina88, аз бях писала за връзката между упражненията за писане и фината моторика и съм много щастлива, че ти го потвърждаваш това твърдение, тъй като то си е мое заключение, не съм го срещала някъде.
Разкажи повече, относно обученията като логопед. Моят син посещава часове при логопед близо половин година и като гледах анализите в началото и в края, които правиха, както и междинните отчети, които ми даваха, честно казано се замислях детето на логопед ли ходи или на психолог.....

Хубав есенен ден на всички! autumn
« Последна редакция: септември 26, 2015, 09:11:38 от Marri » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #512 -: септември 26, 2015, 09:31:25 »

Добро утро!
От мен нещо шоколадово за повдигане на настроението.  pardon



Иначе и тук е едно - никакво. В момента не вали, но е хладно. Отворила съм прозореца и чувам птичките, което ме прави щастлива.  danceg

Мари, хубав пост!  good Ако искаме спокойствие и отношенията между поколенията да се запазят възможно най-добри, всеки трябва да си знае територията.  pardon

Днес ще се отдам на чисто женски работи. Довечера с Влади сме на ВИП парти - шефът му ще празнува 50-годишен юбилей. Събитието ще си е като една голяма сватба, с доста гости и до колкото разбрах ще има програма. Ама, кой както го може.  pleasantry Та аз от сега загрявам да се представя добре.  LAUGHTER
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #513 -: септември 26, 2015, 12:43:53 »

Добър ден!
Ние направихме неочаквано голяма разходка. Че чак ни се наложи да слушаме предизборни слова и певчески напъни по центъра. girl_impossible Сега се отдавам на тишина и спокойствие.
Миме, какви са тия снимки. Тук слюнките не мога да си попия blush Това ме подсеща, че имаме фондю което никога не сме пробвали да ползваме. blush Наближава ни годишнината от сватбата и май няма да има нещо супер специално. Поне тази глезотийка мога да я включа във вечерята. Искаше ми се да излезем на заведение, но едва ли... Очакват ни още сватби и май не му е времето. И на мен ми се ходи на банкет Wink
За краснописа - подсещам се, за това, че някой беше обяснявал как идеята на първи клас (някъде из държавите) е да се научат децата да стоят мирно и кротко в час. Краснописът е занимание, което да ангажира вниманието и може би да приучи на дисциплина. Нещо като бродирането и реденето на пъзели. В по-горните часове никой вече не се старае да пише красиво.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #514 -: септември 26, 2015, 23:25:06 »

Много се смях на коткините истории на Свекьрва, а от оня ден още се смея, че стигал "Почти жив при Свети Петьрfunnytooth funnytooth funnytooth

Тук цените са като в Лондон. 50кв - 300 хил. Ние живеем в 50 кв и от три години не сме били сами. Или сме с предното поколение или направо с чужди хора, ама вече толкова сме свикнали, че даже като сме сами ни лиспват. Само сме си забравили льскавите… ама какво да го правиш…

И аз искам да знам какво е "жиже"

Днес бях пак на зьболекар, че оня зьб ако си го спомянте от средата на юли не ми минава. Дано сега ми се оправи вече, че не ме беше страх да отида на зьболекаря, страх ме беше като свьрши (и ми мина упойката) да се прибера вкьщи  girl_impossible Сега сьм под парацетамол, ще видим утре…

Да ви се похваля, тая учебна година е страшен кеф и супер лукс. Струваше си цялото страдане от М1. Няма врькза просто какво е да си миропомазан…


Имаме си лично наша стая с код. Вече не се местим от амфи в амфи, а преподавателите идват при нас. Лекциите са истинска наслада. Ужасно интересни и интерактивни. Повечето са ролеви игри и вече имаме доста професионалисти, които ни обучават.

Имаме си микровьлнова, кафе машина с всякакви напитки и закуски, собствена библиотека и тестотека… Лудница е!
Аз понеже не ходя всеки ден, онзи ден отивам за пьрви пьт и останах ей така  Oh my ... Всеки си седнал я с кафе, я с чай пред себе си, пие си и си слуша лекция…  crazy Жестоката работа ! Преподавателите те третират като равен. Много било хубаво на Олимп  danceg danceg danceg

Миналата седмица колежките си организираха обяд в залата, като всяка носи по нещо за ядене. Понеже аз и още две не бяхме, организират сьщото този четвьртьк Решила сьм да нося кюфтенца. Та тьй, ще обядваме всички в нашата си стая. През паузите лафче край кафе-машината, супер кеф просто.

Иначе пак има доста учене, за другите де, аз сьм по силно облекчена програма.

Майка ми води София да я кьрмя в обедната почивка. Иначе успях да изцедя само 100мл. Като сутринта 60, после 40, в 16ч - 10мл и накрая вечерта нито капка не излезе, но бях уморена и изнервена. А София беше видяла много зор да пие от шише. Едвам го беше изпила млякото и после цяла нощ цока, за да си навакса.

Нали ви казвах, че сьм решила да се обличам хубаво-днес голямо постижение купих си два (2!) чорапогащника, даже цветни  good Бавно започвам да ставам човек.

А на София намерих манто на Кристиан Диор втора употреба, но е супер разкошно и сьм много доволна. Таман като проходи догодина ще й стане и ще е бонбон  heart heart heart Много обичам да ги обличам двете  yahoo
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #515 -: септември 27, 2015, 09:43:34 »

Добро неделно утро!!!



    Ето такива учебни системи харесвам, при които да почувстваш трудът си оценен, още там в университета!!!

    Браво, Ина, наслади се на победата! good

    Размина ли се с болката?

    Направо като пишеш какви схеми правите с кърменето на София, ми се свива сърцето. Аз бих умряла от страх да не навредя на кърменето. Моето бебе например не може да пие от шише с биберон, от чаша с мек накрайник, долу горе, обаче с биберон, не.

    always_and_forever, как мина вечерта? Ти си си хубава по природа, така че за разкрасителните процедури няма да питам имали ли са ефект Wink

    Хубав ден! butterfly
    [/list]
    Активен
    milenkata
    Сватбен ШАМАН
    *
    Пол: Жена
    Публикации: 1136


    I will love you... unconditionally...


    « Отговор #516 -: септември 27, 2015, 11:57:47 »

    Добър ден и от болните sad хубав концерт нсправи Слави,  но ни утрепа от дъжд- резултата аз съм болна, с болки в гърдите и яка кашлица... sad бебока е при баба си, докато закрепя положението и адски ми липсва.... sad
    Активен
    svekarva
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Публикации: 4023



    « Отговор #517 -: септември 27, 2015, 18:37:10 »

    Привет в неделя вечер! Чакам да ловна моите момци и дремя на компа.
    Родният каза, че "Жиже ме" значи сърби ме. След това и аз си спомних, че ми се оплакваше племенникът че го жижало от бълхите, дека го апали. Wink Ама може да се е доразвил езикът и да значи нещо друго.
    Моя втора братовчедка, с която сме доста близки, прави годеж на дъщеря си. Много се вълнуваше милата, защото няма съпруг и е само с това дете. За сметка на това зетят има трима братя и една сестра. Първо се позачудих, защото всички деца са от едни родители, няма близнаци, а момичето е второ по ред. Оказа се, че са от католическо семейство и имат по- специални отношения към семейното планиране. Мислех, че това го има само по риалитата blush. Моите момци обаче казват, че в Америка има доста такива много многодетни семейства и накрая мъжете си правят операция, за да не се народят по 20 деца. Хора всякакви... Ние с две пискаме, пък с пет - не ми се мисли. Хубавото е, че братовчедката си взе зетя, да си живее с тях, без ничия съпротива.
    Днес вали, спира, ама беше хубаво за разходки.
    Няма да ходя по Центъра, пълно е с предизборни трибуни и инициативи. Не предлагат кебапчета и екскурзии, само брошури и на децата балони. Wink
    Активен
    nadelina88
    Сватбен ГУРУ
    *****
    Пол: Жена
    Публикации: 681



    « Отговор #518 -: септември 28, 2015, 07:50:06 »

    Добро утро.
     

    Започва новата работна седмица. smile

    свекърва, добре си се сетила да питаш твоя човек. smile Жиже ме е, когато изгориш от слънцето. Има една реклама на едно детенце, изгоряло, червено на презрамки и думите към нея са "пАри, гори, сърби..." - единствената точна дума, описваща това усещане е жиже. smile

    Ина, уникално звучи това, което описваш. Занеси някой път на обяда традиционна българска храна да ги смаеш. Кога ли и ние ще се почувстваме професионалисти в областите си, без някой да ни тъпче и оценява събективно по учебници, които дори той не разбира. Това, че лекциите ви са основно ролеви игри също много ме впечатли, егатииии яките професори. smile

    При нас е мрачно, вали си леко... Да се чуди човек какво да си облече, миналата седмица бях с полу-отворени обувки, днес искам да си обуя ботите, а ми се струва срамно... Откачено време, а го даваха и днес слънчево... Трябва да отида да си намеря обувки за такова междинно време - хем с дебела подметка, хем не боти, ама затворени.
    Активен
    alexandrova_90
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Пол: Жена
    Публикации: 3545


    I'm wearing the smile you gave me....


    Моят сватбен албум

    « Отговор #519 -: септември 28, 2015, 08:20:28 »

    Добро утро и от мен!

    Аз съм на черешата.. Толкова съм бясна.. Мизерният ми колега (новият, който скоро ще отиде в историята!!!) миналата седмица реши, че няма смисъл да идва на работа и да звънне на шефа.. Обадих му се и ми каза, че е болен.. Той е технолог на фирмата и съответно ежедневната му работа по следене на производството е много, в нашия сектор проверки се правят веднъж месечно и са си много подробни, а като го няма него аз трябва да го замествам.. Скапах се от писане, понеже нищо не беше както трябва и с цялата си наглост днес ми казва, че съм изтрила файла за входящия контрол на суровините.. Побеснях!!!!!! Скапан малоумник, според мен го е изтрил нарочно да се прави на интересен, ама не знае че и без това ще си ходи! Некадърник.. Не стига, че му върша работата, ами и сега да върти такива номера  diablo diablo diablo Има много мъже, които не бива да съществуват и като жени даже!!! Бедна душица!  beating


    Миленка, онзи ден точно по тази причина пропуснахме концерта.. След 1 час в безсмилено търсене, къде да паркирам.. Илиян беше вир вода, докато ме чакаше и като намерих място, но го видях колко е мокър.. Просто се отказах, не съм чак такъв фен на Слави, че да рискувам да се разболеем..  nea Било е хубаво 100%, но аз купих билетите от еуфория по коментарите от предния концерт и заради истерията по пускането и свършването им.... За мен истинското събитие беше Ерос.. Този 52-годишен мъж е единственият, заради който бих оставила Илиян (хаха) Тотално и безрезервно го обичам! Великан е.. Залата беше пълна до пръсване, а атмосферата и емоцията бяха феноменални..  heart heart heart

    Като подарък за сватбата бяхме получили 3 ваучера за по 100лв от Технополис от един приятел на баща ми.. Та в събота ги оползотворихме... Излязла е новата Фифа 2016 и моето момче нямаше търпение  crazy Трябваше да измислим какво друго да си вземем и започнахме да се оглеждаме за ютия (имаме си, ама не е най-прекрасната); мислехме също и тостер да си вземем, докато не видяхме едни хора да си купуват мултикукър.. Насочихме се натам и си купихме един на Филипс с 15 програми.. Вчера правих ябълков пай и пилешка яхния по рецепти от книжката му.. Паят стана бързо, ама в пилето имаше толкова много вода, че увеличих времето от рецептата доста.. Ще правя довечера задушени зеленчуци, да видим как ще се получат или по-скоро за колко време ще се получат pardon


    Прекрасна седмица на всички  heart
    Активен
    svekarva
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Публикации: 4023



    « Отговор #520 -: септември 28, 2015, 09:00:50 »

    Привет!
    Ето и моето сутрешно кафе с мокър поглед към терасата ни Wink. Лютите чушки са за разбуждане, ужасни саааа diablo Жиже от тях, та се не трае smile И копривата жиже, та май думата е доста приложима. Виж за изгаряне от слънце моят преводач не спомена, но той е доста тъмен, та сигурно не го хваща.
    Ина, как ти е облекчена програмата? По мое време майките можеха да си "разтягат" семестъра и сесията в рамките на една година и се освобождаваха от задължително присъствие на лекции. Преподавателите проявяваха благосклонност към бременни колежки по изпитите, но към кърмачки - не. То и не беше нещо кой знае какво да родиш и да гледаш дете едно време, никой не ти обръщаше внимание. Половината раждаха като студентки по две деца. Хубаво, че 80% от потока бяха мъже, та бебетата не бяха много. На един изпит си спомням бяха довели едно да реве нарочно, че да излезе майка му и да и дадат пищови. Взеха, че я хванаха и след това забраниха да се "внасят" сукалчета. На една колежка, пак така по изпит, като и текна млякото и и подмокри блузата. Умря от срам горката. На мен ми се вижда ужасно трудно да имаш бебе, особено кърмаче и да ходиш на работа или да учиш. Аз едва се справих за 10 дни като преводачка по време на панаира с бебе на 20 дни. Ти си герой, майка ти още по- голям. Замислям се дали бих могла да издържа физически така за внуче. give_rose
    Хайде, приятна седмица. Това кофти време ме действа демотивиращо. Освен това и момците категорично казаха, че няма да си идват за Коледа, с което единия не съм го виждала от една година, другия - година и половина cray
    Тони, честита ви покупка, много хубави неща да готвиш good


    * coffe.JPG (62.67 KB, 384x288 - видяно 2435 пъти.)
    Активен
    fanimira
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Пол: Жена
    Публикации: 2391


    Mom of 2


    Моят сватбен албум

    « Отговор #521 -: септември 28, 2015, 09:43:25 »

    Добро утро и от нас с едвам приспан Кикимор!  crazy туй дети все му е топло, та ако му се изпоти гръбчето рев да видиш  blum сега ще закуся - дет вика Мартичка на Ина - млЯкчице, бисквитки и т.н А пък с моя мъж все не улучваме на кафе по наш вкус. Само Нова Бразилия!  Yes Сега сме на Якобс Монарх ма яко си бие на Лаваца, а него не го обичаме. Чакам препоръки!
    Тони, тоя си е за бой! На времето имаше такива биячи. Прители на братовчед ми работеха това и добре припечелваха. Разправяха, че предимно сплашвали, а не ползвали насилие  crazy
    Миленка, пий чайчета и направо на лекар иди, че като не се лекуваш навреме по-големи бели могат да станат.
    Свекс, много яка тая дума, досега фаворит ми беше "хвана ме съклета", обаче и вашта си я бива.
    Тоз пък взе че се разбуди и ми се хили... Луда работа!
    Активен
    Feribotka
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Пол: Жена
    Публикации: 2453



    « Отговор #522 -: септември 28, 2015, 10:35:36 »

    Ето ме и мен smile Вече съм на работа...направо едвам се дигнах сутринта в 7, рзби ми се сърцето  Girl_hide

    На нас на сватбата ни подариха Мултикукър, ама още не сме го ползвали..ще спретнем нещо и в него Wink

    Фани, Чибото ние го харесваме много, а напоследък сме фенове на кафето от ИКЕА, ако имате как да се снабдите с него smile

    Тони, ама защо ги купувате тия игри...ние сме с хакнат ексбокс и всичко се сваля Wink

    Да кажа аз на баба едно лафче, и на мама друго, на които Боби много се забавлява: едното е...ще дръпне покривката и ще пойде смрад (демек ще стане мазало), а другото: сериозен е като поп на моторетка biggrin Не знам дали сте ги чували, ама ММ много се забавлява с тях Wink

    Да ви кажа вчера извърших нещо, което за мен е равно на подвиг - измих си всички прозорци на втория етаж на къщата biggrin Понеже са доста и са големи се правих малко на спайдърмен а и бяха мнооооого мръсни след ремонта, ама голямо удовлетворение от себе си изпитах хихи smile Поръчахме си и пердета...егати пердетата, излязоха ни наполовина колкото дадохме за дограмата  shok Ама си е друго със завески...много ми е уютно  heart

    Миленка, аз така като настина се тъпча с мед и лимони и доста бързо се възстановявам smile Иначе и ние бяхме на концерта, ама аз се бях екипирала и не успяхме да се простудим Слава Богу  smile Бързо оздравяване  give_rose

    Свеки, вие не можете ли да отидете при момчетата?  huhhuh.gif
    Активен
    Alichka
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Пол: Жена
    Публикации: 3214



    « Отговор #523 -: септември 28, 2015, 12:02:26 »

    Здравейте!
    Отворихте се вие на лафове Wink Събирам идеи за обогатяване на речника.
    Миленка, бързо да се оправяш give_rose В това кофти време хич му не трябва на чоевк да се разболява. Аз вчера цял ден не спрях да се прозявам. много зле ми действа такъв сумрак. Снощи пък като излизах по терасата - едно светлооо, развиделено shok Все едно сега ще съмва!
    Тони, в крайна сметка сама ли ходи на концерта?
    Това с теча на кърма ми е толкова познато. Просто в един момент вече не ми пукаше дали съм мокра само на гърдите, или са ми подмокрени и коленете. Най-често носех едно палто, което ми е до коленете, че поне да успея малко от малко да прикрия мокротията.
    По сватбите навирах помпата за кърма в чантичката си и се усамотявах по някое време в тоалетните. Хахаха, на последната сватба пък Дребосъчка си свърши голямата работа тъкмо в ресторанта. Ами хванах я през кръста и хубаво й измих дупето на луксозните мивки. pardon
    Днес имам да се забавлявам с миене на баня, перално и тоалетна. Сега ще се мобилизирам да я свърша тази работа и да седна я с книжка, я с гоблен smoke
    Активен
    svekarva
    Заслужил майстор на спорта
    ***
    Публикации: 4023



    « Отговор #524 -: септември 28, 2015, 12:19:25 »

    Аз щях да излизам, но ме помързява....
    Фани, то зависи как го приготвяте кафето. Ние сме на Якобс, зелената опаковка от много време. Първо имахме машинка за филтър кафе, сега сме с тази френска преса. Така не мирише много /не мога да примамя млад съсед, като на рекламата/, на нас ни харесва. За повечето хора е "негърска пот", но не обичаме еспресо и изобщо къси кафета. Аз лично харесвам и 2в1 на Якобс, купувам рядко, само за мен.
    От РД- юбилей на съпруга имаме и машина за капсули кафе, ама като изпихме тези, които си вървят с опаковката, не сме купували нови. Харесва ми, но идва доста скъпо.
    Фери, можем да отидем, но организацията е сложна, а и не върви да им се натресем без да обелват и дума да ни поканят.
    Али, пак действаш с шеметна бързина, браво!
    Активен
    Страници: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 43   Нагоре
      Изпечатай  
     
    Отиди на:  

    Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines