Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:24:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 169531 пъти)
 
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #255 -: юли 04, 2010, 21:09:57 »

Винаги,когато панирам- и винаги с паста Патафри, първо потапям кашкавала или сиренето във вода за секунда, после галета и тогава пастата за паниране. Никога не се е отделяло. Дори и топени сиренца панирам така.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 04, 2010, 21:19:43 »

Винаги,когато панирам- и винаги с паста Патафри, първо потапям кашкавала или сиренето във вода за секунда, после галета и тогава пастата за паниране. Никога не се е отделяло. Дори и топени сиренца панирам така.
знаех си че има тънкост. Аз знам с яйца че е нещо подобно ама с тази каша нещо не станаха нещата.
Мерси много. Ще си го добавя към рецептата.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юли 04, 2010, 21:22:21 »

Няколко пъти съм опитвала да направя паста Патафри и все неуспешно.Това,което знам със сигурност е,че белтъците трябва да се добавят към жълтъците много внимателно за да не "спаднат".Другото важно е да се пържи в по-голямо количество силно загрято олио.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #258 -: юли 04, 2010, 22:29:37 »

На мен ми се получи супер с тази паста в нищо не съм потапяла сиренето и кашкавала.Може би има значени е и самото сирене
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 04, 2010, 22:51:54 »

Ами момичето което даде рецептата написа че само се топи в пастата и се пържи. Така и направих. Но тук имаше фета което не е точно като българското сирене ама подобно. Кой знае може и от сиренето да е. 
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 04, 2010, 23:12:20 »

Gery аз правя подобна панировка, макар че не следвам точно пропорциите, а всеки път се доверявам на интуицията,  и каквото имам подръка и  даже и без бира съм пробвала, та идеята ми е , че зависи от плътността на панировката, да не би да е прекалено рядка, като е по-гъста по-добре става, иначе и аз не топя в нищо преди това и наистина трябва да има повече мазнина и то да е много гореща
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юли 07, 2010, 10:59:13 »

Донесоха ми зелен боб, домашен. Аз до сега все съм готвила купен, който е полуготов и много крехък. Сега не знам как да обработя този  blush Ако дадете и някоя вкусна и здравословна рецепта също ще съм ви благодарна give_rose
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #262 -: юли 07, 2010, 12:35:49 »

Нинка, зелен боб ли ти донесоха или бакла?
Питам, защото нашите ми изпращат бакла, по това време се обирала. В този раой баклата е доста популярна. Аз лично не правя разлика, но  pardon
Иначе много бързо увира. Аз правя всяка седмица в понеделник Постен гювеч с картофи, домати, бакла, лук и моркови. Слагам всичко в гювеча, добавям червен пипер, черен пипер, копър и  чесън. Мазнина- около 40 мл.Заливам с вода да остане един пръст до продуктите и оставям във фурната за 50 минути. Вкъщи всички си облизват пръстите good
Можеш и на яхния да го направиш, може да си направиш задушени зеленчуци с негово участие.
Някъде в нета бях чела една рецепта, сега ще я потърся girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #263 -: юли 07, 2010, 12:44:47 »

Смешно ми стана, че за това си говорите, аз точно сега си варя за обяд бакла и зелен фасул смесени, защото имах по малко и от двете. Рецепта не мога да дам, щото ги правя по френскому-варя ги в подсолена вода 15ина минути и им слагам бучка масло това е. Но се сьмнявам, че някой нормален бьлгарин ще ги яде по този начин приготвени  Girl_hide
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 07, 2010, 13:01:37 »

Предложение от мен за зелен боб

Смесвам в тава замразен зелен боб,печурки нарязани на филийки и лук на полумесеци (пропорции според кой какво обича повече). Добавям зехтин,сол.черен пипер на вкус и хубаво разбърквам. Слагам вода до средата на микса и запичам на умерена фурна с разбъркване от време на време, докато водата се изпари и яденето е готово.При необходимост добавям по време на печене по малко топла вода да не загаря.

Понеже досега не съм го правила със пресен зелен боб, може да пробваш първо да пуснеш боба във вряща подсолена вода за няколко минути да омекне.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 07, 2010, 13:43:35 »

баклата не е ли много опасна? знам, че можеш да умреш като ядеш бакла, получава се някакво натравяне ?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #266 -: юли 07, 2010, 13:46:19 »

Как така да умреш ?
Тука бакла се продава яко на едно рамо сьс зеления боб. Има я и сурова, и замразена, и всякаква. За пьрви пьт чувам, че била опасна. В Италия сьщо си ядат яко бакла. Не е вьзможно да е отровна.

 Offtopic По този повод да ви кажа, че Фабио означава "Този, който отглежда бакла". Бакла на италиански е Фава.


Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #267 -: юли 07, 2010, 13:47:48 »

Руми, не съм чувала такова нещо. Аз в последно време доста консумирам. От курсовете по Готварство научих, че в миналото българите са готвили много с бакла, защото фасулът е бил непознат за нас. Освен да има разминаване в наименованието в различните краища на България  crazy Ще проверя, че доста ме заинтригува smile
Ина, какви неща хапваш бе мила.  Oh my ... Френската кухня е еталон за добра и вкусна храна, а това като го прочетох и  shok Честно казала не би го яла sad
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 07, 2010, 13:56:52 »

"бакла" за първи път чувам pardon И сега как да различа това нЯщо от зеления боб, че да ви кажа?  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 07, 2010, 14:03:51 »

http://zdraveya.com/bakla-otlichna-hrana-no-i-vnimanie.html
 ето тук пише за това, знам, защото свекър ми е щал да умре като малък от бакла
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines