Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:32:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оптимистична седмица 21 - 27.10.2013  (Прочетена 36542 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: октомври 23, 2013, 11:11:19 »

Ясно за центрирането, разбрах какво ме "човърка" - натрупването.
Снимката е съвсем произволна, ето линк къде я намерих.
http://www.momichetataotgrada.com/article/razvlnuvani/vlneniya/50-dni
Ама аз май прескочих много, чак на човешки лица отидох.
Ето сега една есен. Зеленото на отсрещния бряг ми е прекалено ярко и ме напряга. Това не е моята есен, мека и топла crazy. Хихи, за да не е само емоционално гледане, кажете ми кое е хубавото.
fiibi_bg, аз на това дете само очите му гледам...... heart heart heart. Прекрасни са, пълни с живот и някаква нега Bravo


* есен 2.jpg (72.77 KB, 699x423 - видяно 529 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #31 -: октомври 23, 2013, 11:17:35 »

На Фиби снимката е прекрасна - много ми харесва!

Тази есен ... не мога да повярвам, че фокуса не е на водата, понеже съм морско чадо не бих сложила акцента на листата, а и е прекалено контрастно за мен.

Не съм експерт така или иначе, като много други и аз се водя от интуицията. Помня, първия път като бяхме при кръстниците на мм - мъжът е художник и беше пълно с картини у тях и се чувствах като в необрано лозе - дори да ти хареса нещо, не знаеш как да го похвалиш, за да не звучиш глупаво. После човекът си ми каза, че една картина се усеща с душата, не с очите и се успокоих и започнах да си плещя каквото ми дойде на акъла за картините. Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 23, 2013, 11:19:41 »

Много са пресилени тук цветовете.Проблема е в постобработката.Виж и бялото не е бял ,а синее.Иначе рамката от есенни листа е много добро решение,водата е приятно "замазана".Малко по вкраищата е може би трябвало да бъде рамката от листа ,но е сполучлива и така.

Тук при нас времето е страхотно.Аз глътвам малко спокойствие с обедният сън на Явката ,че после хващаме пътищата.Имам и голяма дилема около тортата за РД му ден.Искаше ми се да е с картинка ,че напоследък имахме доста поводи и все фонданови торти ,едни засукани поръчвах и ми писнаха.Та исках нещо простичко,картинка с Маша и Мечока ,защото сме им големи фенове и детето просто да се омаже хубавко със сметана.Но тук тортите с картинки имат ужасен вкус.

Vivi20 хубаво си го казала,Другият вариант е фокус на водата ,рамката от листа на дефокус.Може би ще стане по нежно .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: октомври 23, 2013, 12:51:12 »

fiibi_bg , миналата година спешно ми се наложи да правя една такава торта с картинка. Чак ме е срам да кажа какво направих от липса на време и пари /служебно тържество беше/ crazy, ама ти си приятелка. Основната част беше с готови блатове и най- прост маслено млечен крем. Разпечатах цветната картинка, в нашия случай снимка, внимателно я фолирах с домакинско прозрачно фолио и я лепнах на тортата. Краищата украсих със сметана от шприц с висок и плътен контур. Вътре в него, върху снимката, налях желе. Хич не беше лошо....Е, после при рязането първо махнах снимката и трябваше допълнително да фъшна сметана, но кой ти гледа подробности. Чувала съм, че има специална сладкарска хартия, която се слага над снимки / картинки, може да попиташ дали се продава при вас.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 23, 2013, 14:41:56 »

Здравейте и аз се включвам, че нещо много ме затисна съня...
Това да обсъждате снимки е много интересно. За снимката с глухарчето, смятам, че ако се изреже, така че да стане по-тясна по ширина и момичето се намести в средата се получава много добре. Става портрет в близък план, доста красив.

Тази есен хич не ми е по вкуса. Толкова разпиляна снимка... Всичко е с еднакъв контраст и изглежда много хаотично. По принцип смятам, че една снимка трябва да има "център/фокус", т.е. място където още с първия поглед ти привлича окото. Не е задължително (даже не е препоръчително) да е в центъра на кадъра. Та този "център" трябва да е по-ярък/контрастен, някак отличен от другите части. Не знам дали разбирате, така според мен се създава дълбочина. Има части на "по-преден - важен" фон и такива на "по-заден". В тази есен аз не ги виждам, въпреки опита със замъглените части.


* 2ce1cc20f7a5c952077b504206cf11e4.jpg (65.54 KB, 341x418 - видяно 3366 пъти.)
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 23, 2013, 15:23:16 »

rujka, рисувани или лепени са тези овчици?

Рисувани  tease  crazy 
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 23, 2013, 16:03:31 »

Ето една моя есен.

Има си кусури .Хайде давайте smile



Лили ,кропа е екстра.

Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #37 -: октомври 23, 2013, 18:52:04 »

има го на Графа  - Bubble Tea си се казва и заведението.

Аааа, това как ме зарадвааа  yahoo Имам една много добра приятелка, която обожава чай и е колекционер даже, ще я заведа там, да я изненадам и зарадвам  yahoo А за Коледа съм й намерила чай на пръчици  danceg

Имам и голяма дилема около тортата за РД му ден.Искаше ми се да е с картинка ,че напоследък имахме доста поводи и все фонданови торти ,едни засукани поръчвах и ми писнаха.Та исках нещо простичко,картинка с Маша и Мечока ,защото сме им големи фенове и детето просто да се омаже хубавко със сметана.Но тук тортите с картинки имат ужасен вкус.

Ако си решила да я правиш сама, може да използваш вафлена хартия, не разваля вкуса на тортата  и не е фондан. Ето това намерих, може да ти е от полза: сваляш си от интернет Маша и Мечока и ще ти напечатат картинката на вафлена хартия: http://www.hitrini.com/form/2/porachka-za-pechat.html
На мен ми харесва есенната снимка, кусур не виждам   pardon
« Последна редакция: октомври 23, 2013, 18:53:43 от Lorenna » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 23, 2013, 19:03:35 »

Фийбс, вгледах се за кусури, но обичам централен елемент във снимката като има, и не мога да си изкривя душата. Симетрията ми е страст.
Като те четох нагоре, определено съм с цигански вкус по отношение на цветовете, защото онази снимка дето викаш че е с пресилени цветове, есенната, та аз харесвам точно така , твърде ярко и фалшиво като стои някой фотос и се омайвам хаха. Малко се засрамих, ама какво да се прави хихи
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 23, 2013, 19:08:42 »



Лили, така както си я кропнала снимката е съвсем друго нещо smile

Фийбс, снимката ти е много идейна и ми харесва. Пътят, за съжаление е малко вълнист. Не съм сигурна, но ако беше снимана една идея по-надолу може би щеше да се избегне вълната нагоре, която е в началото и да изглежда по-плавен. Но може и да ми се привижда smile, в края на работния ден съм малко неадекватна smile

Ето и една есен от мен, ама е снимана с телефона ми на път към работа.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: октомври 24, 2013, 09:28:06 »

Доволна съм, че си изясних основни неща. Ако се наложи да останем на 4 очи със снахата, ще задавам въпроси за фотографията, даже ще си имам подготвени снимки. Нека тя да говори, за да ми покаже, че знае повече от мен Wink. Пък аз явно ще продължа да си гледам снимки "с душата".
Вчера, като чукнах "есен" в Гугъл и като наизлезнаха едни снимки, едни приказни цветове......Обаче моята есен я няма crazy. И най- накрая една ми хвана сърцето - колело и Юговските скали. Едва днес разбрах защо - ами както многократно съм казвала, есента за мен е чувство за добре свършена работа.  Wink Хехе, звучи откачено....
Научих и какво е кроп smile.
Взех, че прочетох и текста под снимката. Самата идея, да се снима точно това, е идеална. Пътят е нужен, това е зад гърба. Обаче все повече се убеждавам, че е трябвало лицето да е в лек профил /носът на момичето е крив и гледан фронтално Wink, най- красиви са очите и/ и пухчетата да летят към лявата част на снимката, а не да се "връщат" в лицето и. Освен това за мен те трябва да са "на фокус", а не размазани, защото вече си има ясни цели, макар и определени само като "не толкова глобални". По принцип, би трябвало статията да въздейства оптимистично /"би", защото аз не си записвам цели/, а снимката май е леко тъжна. Снимката е страхотна за моден журнал, все едно е взета от страница на "Бурда".
Днес е мъгливо тук, но пък ми е оптимистично за утре. Имам чувството, че ще ми се случи нещо хубаво, пожелавам ви го и на вас heart!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 24, 2013, 09:28:44 »

Добрютрю на всички!

Виждам нови снимки  Bravo
Ще си позволя да изкажа мнението си без да считам, че съм какъвто и да е "разбирач" или критерий.
fiibi_bg , много живописен пейзаж! Наистина красота! Тъй като каза, че има кусури, това което би могло да се промени според мен е центъра на снимката да се измести, т.е. пътя да не е в средата, а в дясната част част. Всъщност и в лявата не е зле. Мисля, че също е могло да се заснеме по-голяма част от пътя, т.е. той да "изчезва" по към средата на кадъра.
Също много интересно става, ако се запази идеята за симетрия, но отново се "кропне" така, че снимката да стане по височина. Явно си падам по "портретните" снимки  pardon
Искам да те попитам ти пипаш ли цветовете или така си излизат от апарата? Според мен есента е най-красивия сезон и не мога да преценя.
milenuity , много ми харесва твоята снимка. Тъй като е заснета от телефона качеството е по-лошо и изглежда едва ли не като картина biggrin Може да се измести центъра малко по в ляво, но и така е много красива.
Не ангажирам никой с мнението си, самата аз много харесвам фотографията, но мисля, че нямам необходимия талант и нерви, може би, за да се занимавам.
Специално за svekarva  danceg:

Цялата серия: http://www.colourbox.com/image/girl-blowing-on-white-dandelion-in-the-forest-image-3143725?utm_expid=22365066-17.rbvINZbTQlagZ9ojYpjKwA.0&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.colourbox.com%2Fimage%2Fgirl-blowing-on-white-dandelion-in-the-forest-image-2000192
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 09:42:04 от Lillly » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 24, 2013, 10:07:27 »

Привет ,привет!

Много хубави коментари виждам тук.Става ми все по приятно.


Lorenna благодаря за идеята.Не,че нямам способности ,но времето с моето диване ми е в краен недостиг и ще търся готова торта.Някой ден ,някой хубав ден,когато моето момче ще ходи на гости и ще играе с приятелчета с удоволствие ще му спретна лично аз тортичка.Още търся варианти з атортата де smile
Емчо,и мен понякога ме кефят пресилени цветове.А и на някои снимки си им отива да ти кажа.Като например май на тази smile


milenuity композицията на кадъра много ми харесва ,но няма никъде никакъв фокус.Обяснимо все пак е снимана с телефон ,така че ще оставя другите качества на снимката без коментар.
Lillly на снимката с пътя специално само леееко съм я затоплила .Нищо друго.Не обичам да пипам цветове.Снимам с Никон и с две ръце казвам,че цветовете им са най-добрите.За композицията на пътя - няма грешка в това ,че е симетрична снимката,няма грешка и в това ,че съм предпочела повече планина ,отколкото път.Но много благодаря за отзивите.Аз много обичам да ми критикуват снимките.Вътрешно се паля ,обаче е много градивно някой да те критикува smile.Все пак бях права за профила на девойката - не е много читав и затова е снимам в полупрофил.Но пък си имам и друго правило - не е задължително човек да е красив /класическа красота/,за да има излъчване.
Свекърва това му е хубаво на изкуството ,че всеки си тълкува това ,което вижда по свой си начин.Рядко някой може да влезе в душата на автора и да разбере какво е искал точно да каже.А и не е нужно според мен.То в такъв случай колко човека са разбрали какво е искал да каже Пикасо или любимия ми Ван Гог.Снахата ще я пробваш сега какво разбира от композиция и т.н.Ти си права - седи си и си слушай smile.
Я  разкажете някоя есенна история.На мен ми е дно меланхолично ,ама приятничко такова!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 24, 2013, 10:07:59 »

Тъй като, съм доста "боса" в темата за фотографията гледам да не се обаждам много много, но ще си позволя да изразя мнение само за последните снимки, които Лили е качила- на мен най-не ми харесва, това как са отрязали главата на момичето, през челото. Мисля, че 2-3 мм по-нагоре щеше да е по-добре, но имайки предвид колко разбирам от снимки, вероятно не съм права.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 24, 2013, 10:26:25 »

fiibi_bg , аз не исках да кажа, че има грешка. Разбира се, че няма. За мен фотографията е изкуство и всеки го усеща и харесва по различен начин. Най-важното е да се експериментира, но аз съм сигурна, че ти го знаеш това  good
Знам, че понякога да чуеш чуждо мнение е доста полезно, особено от хора, които нищо не разбират, те не са "професионално деформирани", но пък всеки има различен вкус.
За обработката попитах, защото аз много си падам по обработка на фотошоп, разбира се правя го като хоби и изцчло на аматьорско, самоуко ниво. За мен това е много по-интересно от фотографията.
ratatui , това, че "не разбираш" от фотография не означава, че като видиш нещо не можеш да изкажеш мнение. и мен доста ме издразни отрязаната глава, но пък така е преценил фотографа.
За да не стане така, че само "критикувам" ще се престраша да ви покажа една моя снимка, заснета на правилното място в правилното време, но с неправилния апарат може би  pleasantry


* 24492_1314722861237_637054_n copy.jpg (71 KB, 720x540 - видяно 339 пъти.)
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 10:28:56 от Lillly » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines