Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 19:16:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оптимистична седмица 21 - 27.10.2013  (Прочетена 36546 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #60 -: октомври 24, 2013, 16:16:05 »

Миленка, на сладкиша не мога да устоя. Включвам се smile

Все пак ми е тематичен, може ли рецептата smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #61 -: октомври 24, 2013, 16:26:09 »

Милена ако Боян не я иска тортата аз я искам, позволявам ти за мен специално да я правиш smile

Виждам че тия дни за снимки си говорите smile аз пък цяла седмица права фотосесия в офиса, нали работя с геймъри и правим откачени профилни снимки и цяла седмица ми се разхождат принцеси и капитани в офиса smile

Имаче за утре такава хубава изненада съм им приготвила, поръчах лазаня за целия офис ще имаме хапване smile само се чудя за десерт какво да вземем  pardon искаше ми се тирамису но не мога да намера никъде 80 бройки за утре.

Аз съм заклет пушач но пак се дразня че махат забраната. Аз даже вкъщи не пуша си излизам на тераската, и честно казано съм свикнала да пуша навън и въобще свързвам пушенето със свеж въждух  crazy ама какво да ги правиш ...

_Ezra_ я кажи верно къде е този манастир, изглежда приказно  Oh my ...
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 16:30:19 от mariola85 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 24, 2013, 16:29:30 »

И аз, и аз много вкусен ми изглежда!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #63 -: октомври 24, 2013, 16:32:28 »

М, в каква бела се вкара, ще правиш май форумен сладкиш, понеже и аз съм му много навита. Хехе! smile Разкошно изглежда! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 24, 2013, 16:43:14 »

леле, какви вълнения е предизвикала тортата. Наистина си я бива и ше ви кажа как се прави. Даже съм снимала и отвътре - ще я кача. Хехе, вярно, Киви...само за теб е!! smile
Сега обаче отивам на йога и нямам време...

Това е идея да си направим някъде някоя форумска среща с похапвания, които лично сме направили smile

« Последна редакция: октомври 24, 2013, 16:57:08 от milenuity » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 24, 2013, 18:10:36 »

иха, тортата е суперска  Girl_hide пък аз правя само бисквитена, ама поне се старая да й сложа различни неща да е по-хубава  girl_wink
ето инфо  give_rose
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80

мъжът ми ме заведе там преди година, като всъщност беше заложено в плана му за разходки из района, като се качих на това място просто мисълта ми спря ... верно че аз съм много чувствителна и имах нужда от това спокойствие и тази красота, която видях там ... а и обичам подобни места, всеки има различно вътрешно усещане  good но го препоръчвам  heart
иначе преди това не го знаех, той ми бе направил изненада с плана си за местата, които посетихме  smile smile
Ето наши снимки  give_rose
http://prikachi.com/images/400/6687400u.jpg

http://prikachi.com/images/404/6687404C.jpg

http://prikachi.com/images/413/6687413A.jpg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: октомври 24, 2013, 18:12:52 »

http://www.pravoslavieto.com/manastiri/preobrazhenski/
Това е Преображенският манастир. По някаква случайност снощи гледах предаване за Майстор Кольо Фичето. Камбанарията е вкопана в скалата - това е революция в строителството. Да не говорим, че е зографисана от Захари Зограф
А, Едра вече го написала, но няма да го махам. На този линк можем да видим същия обект, сниман в друго годишно време и с друго чувство, та да си дойдем пак на приказката  Wink
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 18:21:06 от svekarva » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 24, 2013, 18:45:33 »

Преображенски манастир е да.Много ми е близо .От там се открива страхотна гледка .

milenuity прекрасно изглежда тортата

mariola85 предлагам за десерт баклава.Винаги можете да намерите количество , а и е различен десерт

Аз съм твърдо против падането на забраната против тютюнопушене,въпреки че тук при нас никой никъде не я спазва.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: октомври 25, 2013, 07:42:11 »

Езра, разкажи за принцеската на леля, чак сега видях аватара. Взехте ли си я, какво измисли за посрещането?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: октомври 25, 2013, 09:30:51 »

Незнайно защо ми казваше, че няма връзка със сървъра цяла вечер снощи sad
Та, за тортата. Блата го правих няколко пъти като нормален блат за торта, горе-долу като за реване, защото го сиропирам. Но после се изхитрих и пробвах с готовите блатове, които се продават в супермаркетите и д ви кажа, става супер и (най-вече) спестява ми толкова време и намалява риска а ми надигне накриво. Пробвах и с шоколадов и с обикновен , в зависимост от това какво слагам вътре. Имам си 2 варианта за сиропирането : с кафе и ром и с компот от праскови, както и два+ за пълнежа.
Вариант 1( по-тежка) с шоколадов блат, сиропирана с кафе и ром: Разрязвам блата на две (готовите вече са разрязани!) Предварително сварявам кафе, докато е топло слагам захар и после ливвам ром ( и уиски може, хаха). Алкохолът в случая няма да се изпари, защото няма да минава термична обработка, така че, ако не употребявате алкохол, използвайте есенция. Сиропирам долния блат добре. После отгоре се развихрям в буквалния смисъл. Можете да сложите каквото искате. За да се връзва с кивито, обаче, аз правя 2 пълнежа: смес от масло със ситни парченца карамелизирана захар, стафиди (или сладко от някакви –berries (ягоди, сини боровинки, малини, къпини)  и няколко капки ром/есенция (карамелът трябва да е разлят на тънко в тава и после натрошен) или (по-лекият вариант) заквасена сметана със захар (аз използвам от тази мократа кафява), парченца черен шоколад и пак, по желание, стафиди или сладко.
След това слагам другия блат и сиропирам обилно и него. Отгоре запечатвам със смес от заквасена сметана и гъста бита сметана (1:1). Ако е само с бита ми става прекалено тежко, а и някакви се разтича заради сиропирането. Отгоре подреждам кивито. В средата настъргвам черен шоколад , слагам и един трюфел по средата. А от страни слагам или стърготини шоколад, или карамел, както е на снимката.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 25, 2013, 09:41:43 »

Вариант 2 (по-лека) със светъл блат и компот от праскови: Същото като горе, но сиропирам с компота. За пълнеж слагам слой от някакво сладко или нареждам филийки киви, а може и прасковите от компота. Отгоре намазвам със смес от заквасена сметана с малко бита сметана, без захар и, по желание, малко орехи или филирани лешници (но така става малко по-тежичка). Захлупвам с другия блат, сиропирам и него; покривам с останалата част от сметановата смес, но със захар вътре. Нареждам кивитата, декорирам както горе или както ми хрумне на момента smile.
Освен киви, правила съм и с ягоди и с малини (като казах малини, ще ви покажа дебюта ми в правенето на чийзкейк smile Правих го преди няколко години за съквартирантите ми Ерик и Джеф. Всяка неделя беше ред на някой да готви, което ме беше вдъхновило за много нови за мен вкуснотии smile  )
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #71 -: октомври 25, 2013, 12:37:13 »


mariola85 предлагам за десерт баклава.Винаги можете да намерите количество , а и е различен десерт.

Не става баклава, месец на Италианския екип имаме, но успях да намера в големи количества Тирамису и Профитеролес от Карфур, това второто изглежда многоо вкусно smile нямам търпение да го пробвам,

ей така изглежда :



Но баклавата ще я запаза за Турския месец smile
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: октомври 25, 2013, 13:23:24 »

Аууууу, mariola85 , Ш Т убия  badgirl
Как можа да го покажеш това?!? Сега ще пращам мъжа до карфур  funnytooth
Въобще не трябваше да я чета тази тема, двете с milenuity постъпвате много подло!  girl_impossible
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #73 -: октомври 25, 2013, 15:17:49 »

Аз съм добре, не ми ли мирише, не ми се яде /да не повярваш/ Wink :eager
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: октомври 25, 2013, 15:37:21 »

хаха, аз направо с тая снимка на Мариола отлетях до Била и си купих оттам. Много ги обичам! Даже...купих 3 кутии.
Лили, петък е първият ден за глезене Wink. Ние с ММ сме си определили петък и събота дни за глезене...малко вкуснотийки за награда след дългата седмица smile. Само нещо позарязахме салсата и сме почнали да закръгляме д-тата, хаха.

ето го чийзкейка, за който споменах и обещавам да не качвам повече снимки с изкушения (освен на мъже, може би Wink ха)


* cheesecake01.JPG (75.29 KB, 484x322 - видяно 334 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines