Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 19:33:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оптимистична седмица 21 - 27.10.2013  (Прочетена 36547 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: октомври 21, 2013, 07:47:02 »

Здравейте пенсионерки!
Едно слънце ми е пекнало в прозореца, направо ми се ходи по любов. Wink. По този повод и кафето върви с мъж. Малко му са насинени очите, но в Гугъл при думи "мъж кафе", само това ми хареса. Показа се и един с гола глава на пределна възраст, тъкмо като за мен, но него ще си го запазя лично.
Нека ни върви по мед и масло седмицата, с аромат на кафе или чай, с красиви мисли за красиви хора.
От предната тема искам и аз да поразпитам за чая с топчета- те не се ли разтопяват в течността? Преди време имаше сладоледи с някакви избухващи вътре работи, сега чай с топки, какво ли не измислят Wink.


* mandrinkingcoffee_thumb_2.jpg (11.54 KB, 244x250 - видяно 3740 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 21, 2013, 08:39:15 »

Добро утро и от мен!
Тоя чай с топки лъжа ли се или го има в София, на графа? Онзи ден ми се стори, че видях нещо такова.
Ние вчера ходихме на една от последните новооткрити забележителности- Цари мали град, до Белчин.
Направили са комплекса страхотен, много е хубаво, само стръмната пътека е леко опасна за здравето, че едва се слиза, но пък качването си заслужава.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: октомври 21, 2013, 08:57:22 »

Ооо Добро утро пенсионерки smile

Аз се губя от време на време но си ви чета редовно. Музата ми е изчезнала напоследък, с всички неща дето ми се случиха а и две седмици отпуска и после като се върнеш на работа всички реват по теб smile.

Тази седмица темичката е оптимистична и се надявам да ме зареди с много оптимизъм че какво ме чака  следващите няколко седмици в работа просто не ми се мисли,:girl_impossible:

Относно топчетата, Виви каза че са Тапиока, и аз доколкото знам от тях се прави страхотен пудинг. и се продава в по ексентричните магазинчета и тук.

Ето една интересна рецепта с тапиока :

http://www.kulinarno-joana.com/2009/11/spicy-tapioca-pudding-with-coconut-milk/

Поздрави на всички  give_rose
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 21, 2013, 09:30:44 »

Добро утро и от мен, пенсионерки!

Наистина е оптимистична седмичката. Прекарах си един страхотен уикенд с моя мъж. Отдадохме се на дълги разходки и романтични вечери heart Все едно се върнах в началото на връзката ни, явно от бременността хормоните ми са полудели funnytooth Каквото и да е, ми беше много хубаво и като знам, че ще се видим отново след 2 седмици и ми се свива сърчицето. До тогава се надявам да го посрещна с най- големия подарък в ръце baby_boy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #4 -: октомври 21, 2013, 11:05:18 »

Мариолка, в четвъртък ядох от този пудинг ... ако обичате мляко с ориз и кокос ще си оближите пръстите! Страшно леко и вкусно беше! smile

Не се разтапят топчетата, но са леко мекички!  Wink Не знам дали го има в България, не е невъзможно, по принцип е Тайванска измислица.

Вчера ходихме на гости на едни приятели и им сготвих паста със сьомга, много добре стана и те бяха доволни. Wink И имахме няколко още подаръчета за сватбата - стоплиха ми сърцето с един канвас със снимки на Бургас.  heart heart heart Вече си имам море в хола! Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 21, 2013, 12:24:44 »

Здравейте smile

svekarva, много хубаво заглавие на седмичната тема  good

Vivi20, много се радвам, че все по-често те виждам тук. Междудругото да знаеш, че те дебна във flickr  Wink

AliTia, много се радвам, че си си изкарала прекрасен weekend.

mariola85, ти си машина и знам, че ще се справиш с всичко  good

ratatui, много хубава разходка, сте си направили smile

Да ви споделя и аз за моя weekend. Бяхме на гости на родителите на мъжа ми. Предварително се извинявам, че ще ви занимавам с бели кахъри  lol - нямах търпение да си тръгнем от там! И защо? Защото мъжът ми се занимаваше с колата ни и ме беше оставил с майка му, която постоянно готвеше нещо и питаше какво искам да ям; баба му, която само се възмущаваше, че нищо не обичам да ям (просто ям по различни неща от тях) и какво щял да ме прави мъжа ми такава; и брат му, който по принцип ми е скучен.....абе не е лошо момчето, стига съм злословила. Те всички са много мили хора, обаче всеки си има навици и много се радвам, че живеят на 350 км. Аз като съм там по принцип си нося лаптоп-а, защото имам да уча и почти само това правя, но този път нямах нищо спешно и реших, да не се крия зад лаптопа, а да им обърна внимание. Но през повечето време ми беше криво. Добре, че събота следобед с мъжа ми се разходихме за час сред природата, че да избутам до неделя. Много кофти - хем се чувствах кофти, хем се чувствах кофти човек. И все пак - бели кахъри.




 
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #6 -: октомври 21, 2013, 13:28:06 »

Пандичка, колко добре те разбирам! И на мм не са лоши роднините, но са различни и ми е трудно да ги разбера и да се държа както те очакват.  girl_impossible Няма пълно щастие. Wink Днес ми пратиха вече професионалните снимки и ще пусна още някоя друга снимчица. smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 21, 2013, 13:29:49 »

Свекърва, чудесно заглавие си избрала за тазседмичната тема - дано наистина да е такава! Wink
Днес е пекнало прекрасно дълго чакано слънчице - направо ми сгрява душата! Sunshine Ще му се наслаждавам максимално, защото в предстоящите месеци ще е рядкост, а така хубаво се отразява в морето - мога да се взирам в него с часове heart
Пожелавам на всички прекрасна оптимистична пъстроцветна седмица и не забравяйте да се усмихвате Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: октомври 21, 2013, 13:43:07 »

Какво е това канвас?
Пък аз от едно време, от приключенските романи зная, че тапиоката е отровна crazy. На снимката ми изглежда много хубаво и нищо чудно да потърся и в Пловдив да си купя. То така и за киноа се затръшках и дадох сума пари, но готвих само един път. Много си падам по разни измислици. Като гледам и кулинарни предавания, дето се прехласват готвачите "не зная какво ще е, но ще е вкусно" и само се облизвам Wink, защото половината продукти не съм ги чувала дори.
AliTia , сега ти е най- хубавото време, почивай си повече и не гледай еротични филми Wink.
pandapanda, не ми се рови назад в постовете, но и аз имам едно такова първо гости на свекърите. То от старите тук може и да го знаят, но ще го спомена, дано ти посивеят белите кахъри Wink.
Та моето първо гости като млада булка беше към Нова Година /ние подписахме мирно и кротко на Коледа/. По това време се колят прасета и съвсем разбираемо беше, мъжете от къщата да заколят домашното прасе и после да отидат да помагат на чичовците /7 броя/. Аз съм градско чедо до второ коляно и самото гонене, виковете и крясъците ми бяха предостатъчни, та не се впечатлих много от оставането за първи път очи в очи със свекърва ми. Да не стоя със скръстени ръце, реших да попитам как да помогна и жената на секундата ми стовари една торба с кромид "да го дроба за суджуку". Първо поисках дъска за рязане, ама за такова нещо не бяха и чували. После, съвсем спокойно седнах на стол и сложих тавите и торбата с кромида на масата. Свекърва ми зяпна и аха- аха да ревне. Де да знам, че само мързеливите сядали така, трябвало да седна на земята, където наистина предвидливо беше постлала един брезент. После, без да обяснявам извадих вън голяма част от кромида, да стои на студено, че да ми сълзят очите по- малко. Тя решила, че ще го хвърлям. За капак поисках купа със студена вода, където да слагам обелените глави. Цялата ми технология напълно доказа, че не съм от работните по техните критерии. Това остави, но имах грим и като ревнах, къде от кромида, къде от яд, че съм се оженила за най- подходящия мъж, изобщо не се сетих, че ще се размажа. Та представете си ужаса на горката жена, когато ме видя с маскировка за Хелоуин /дано никой не се засегне този път/ blush Wink heart. Свекърва ми си намери някаква работа по двора, ама след време ми каза, че жив оплакала сина си yahoo. Справих се с кромида и после дойде ред да пием кафе. Няма хък, няма мък, трябваше да си говорим. Ама и аз не виждам за какво. Обаче свекърва ми взе, че видя маникюра ми, същиса се още повече и можа само да рече "ти кафе пиеш, длъги нокти имаш, сега, ако кажеш, че и цигари смукаш, глава ке ме заболи!". Точно тогава влезнаха мъжете изпокаляни и мръсни и трябваше да ги перем, та така и не успяхме да си поговорим. После много сме се смяли, свекърва ми беше кротка и разбрана жена, пък аз, както знаете, ритам, викам, ама правя каквото трябва....Само да кажа, че преди това ме беше виждала само един път за съвсем кратко и много се притесняваше от мен. За онези години 1977г., когато в селото им се ходеше само с открит лист, аз бях чудо невиждано, че освен гражданка, бях и висшистка - все развратни и плашещи неща.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: октомври 21, 2013, 14:04:05 »

хаах свекърва тя твойта свекърва ама от всякъде си личи че от нашия край  blum. Все едно слушам моите лели и стринки.

Та по повод на гости у свекърите, аз така се смях наскоро.аз като си ходя при нашите, баща ми лети около мен. Тате това искаш ли, какво да ти купя от магазина, навсякаде ме кара с колата( а то града е 200x200), абе една дъщеря има човека. И сега последно като бях, вика тате каква салатка да ти направя, краставици или шопска, а аз съм се облегнала и му викам краставици тате. И той милия прави, слага масата, майка ми готви, абе идилия. И майка ми расказва като дошла за първи път на брат ми приятелката. Тя нали е арменка и те едвам се разбират с нея ( езично) и баща ми от вратата здравей, ето ти краставиците ето ти ножа, бели и режи, и си седнал тате и се облегнал.  lol Викам егаси двойните стандарти ахахах.

Аз са последно като ходих при моите свекъри, и свекървата ме чака на врата една намусена, и аз и викам ооо здравей, малее колко си отслабналааа. Мале като грейна като слънчице  Sunshine, не спря да се усмихва така ме нацелува, и от тогава ми звъни по телефона, праща ми сготвенко, абе уредих се аз хихихи

То верно дай ни тема за свекърви и всички ще се искажем  pleasantry

свекърва канвас е май платно за рисуване? ама и аз как го обясних

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #10 -: октомври 21, 2013, 14:11:55 »

В този зайт му викат канава http://fotobook.bg/ не знам точно как се превежда да си призная. ОБщо взето е снимка, която е разпъната на едно пластмасово платно на дървена рамка Wink

Мариолка, колко си хитра само! Хахах, ама така и трябва! Браво на теб! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 22, 2013, 09:23:32 »

Наистина прекрасно име за темичка! Като се говори за свекъри, думата оптимизъм вече ме напуска, но все още се надявам да се оправят нещата. Аз моите дори не ги познавам. ММ е скаран с майка си и каквото и да правим тя просто си живее изтъкана от негативизъм и какво ли не и не иска да се оправят нещата. Баща му няма много избор и е до съпругата си, но това пък тотално го лишава от единственото му дете.
Тя му се сърди, защото като бил на 9г. влезнал в стаята и видял, че се карат тя и бабата и казал на баща си "Тате, мама разплака баба". Оттогава за всичко го упреква, че е лош син, че такова, че онакова. Даже го упреква, че е дошъл в София да следва,а не си е останал в Смолян. Токова е тъпо, че направо...

За тапиоката - аз обожавам тапиока пудинг! Само дето в БГ не мога да намеря хубав. Чаят с топчета много ми го хвалят, но още не съм го пробвала. Да, Рататауйче, има го на Графа  - Bubble Tea си се казва и заведението.

Иначе, последните седмици за много приятни с това усмихнато слънчице. Дано така се задържи още малко. От толкова време не съм снимала, а толкова ми се снима. И това време не помага, защото е просто перфектно за целта. Незнайно защо в БГ хората им е странно да си правят фотосесии - семейни, бебешки и т.н.

Канавата е платно (от плат или от найлонови нишки) опънато на дървена рамка (която не се вижда.) Може да се използва за картини, но и а снимки , защото е ефектно. smile На английски е canvas.
усмивки за всички smile


* canava.jpg (22.68 KB, 458x280 - видяно 796 пъти.)
« Последна редакция: октомври 22, 2013, 09:29:18 от milenuity » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 22, 2013, 10:06:37 »

Миленити, с твоя мъж сме съграждани, аз съм родена в Смолян и най-хубавата част от детството ми мина там.
На мен днеска ми върви само на игли  crazy първо ми взеха кръв, след това и ваксина ми биха. Поне си изкарах медицинско и тази седмица ще подам документи и за книжка, най-накрая.
А този bubble teа другия път като минавам ще го пробвам.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 22, 2013, 10:21:39 »

ee, супер. Току виж се и познавате smile

Ох, аз утре съм за медицинско, че като си вадих ЛК ме накараха да подпиша един документ, че до 1месец след като си получа новата ЛК се задължавам да си подновя книжката...Те дали са видели, че моята е изтекла 01.2010? smile хаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #14 -: октомври 22, 2013, 10:27:45 »

Хихи, колко му е да му сложим едно "не" пред оптимистичната седмица Wink. Моята идея беше да си говорим за мъже....ама нещо пак го забихме в задънена улица. Wink
Аз на тема снимане и снимки  почти нищо не зная и ще ми е много полезно всичко, което споделите. Бях ви казала, че снаха ми кара специални курсове и има сносен фотоапарат. Показва снимки, ама аз като не зная на кое да се възхитя, поне да я зарадвам crazy пускам по едно "лайк" и толкова. О, мнение си имам, но в никакъв случай не е професионално и го карам на емоция и интуиция. Последните и снимки бяха на тема есен. Имаше снимани едни лишеи, една кафява земя и изпочупени клони до огромна зеленикава локва smile, по- скоро прилича на лунен пейзаж и тоналността е като във филма Господарят на пръстените. Сигурно така вижда есента и това трябва да се оцени в снимката. Ама аз като я гледам само, изобщо не мога да и отдам заслуженото като техника на изпълнение или поглед. Сега, не ми казвайте, че и за да оцениш картина или книга не ти трябват специални познания. За мен трябват blush, даже чета критики и анализи и съм склонна да си преосмисля мнението. Хихи, дали ще го променя е въпрос /пусти овнешки нрав/, но поне ще се замисля следващия път.
Та ако искате да си говорим за снимане и снимки.
milenuity, по мое мнение, доста бързо навлизат фотосесиите в България. Щом и аз съм подарявала фотосесия Wink. Сега ми подчертава като грешка изписването на думата....дали са две или наистина е непозната crazy. По- скоро има хора, които не обичат да ги снимат или им се вижда скъпо и безсмислено, при положение, че могат да се снимат и с мобилен телефон сами. И май идваме на моя хал, че не знаем как да оценяваме качествената фотография.
Дамите с иглите ме изпревариха - замотах се и не пуснах веднага писаното.
ratatui, внимавай, може и таралеж да видиш днес Wink
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines