Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 18:34:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оптимистична седмица 21 - 27.10.2013  (Прочетена 36544 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« -: октомври 21, 2013, 07:47:02 »

Здравейте пенсионерки!
Едно слънце ми е пекнало в прозореца, направо ми се ходи по любов. Wink. По този повод и кафето върви с мъж. Малко му са насинени очите, но в Гугъл при думи "мъж кафе", само това ми хареса. Показа се и един с гола глава на пределна възраст, тъкмо като за мен, но него ще си го запазя лично.
Нека ни върви по мед и масло седмицата, с аромат на кафе или чай, с красиви мисли за красиви хора.
От предната тема искам и аз да поразпитам за чая с топчета- те не се ли разтопяват в течността? Преди време имаше сладоледи с някакви избухващи вътре работи, сега чай с топки, какво ли не измислят Wink.


* mandrinkingcoffee_thumb_2.jpg (11.54 KB, 244x250 - видяно 3739 пъти.)
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 21, 2013, 08:39:15 »

Добро утро и от мен!
Тоя чай с топки лъжа ли се или го има в София, на графа? Онзи ден ми се стори, че видях нещо такова.
Ние вчера ходихме на една от последните новооткрити забележителности- Цари мали град, до Белчин.
Направили са комплекса страхотен, много е хубаво, само стръмната пътека е леко опасна за здравето, че едва се слиза, но пък качването си заслужава.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: октомври 21, 2013, 08:57:22 »

Ооо Добро утро пенсионерки smile

Аз се губя от време на време но си ви чета редовно. Музата ми е изчезнала напоследък, с всички неща дето ми се случиха а и две седмици отпуска и после като се върнеш на работа всички реват по теб smile.

Тази седмица темичката е оптимистична и се надявам да ме зареди с много оптимизъм че какво ме чака  следващите няколко седмици в работа просто не ми се мисли,:girl_impossible:

Относно топчетата, Виви каза че са Тапиока, и аз доколкото знам от тях се прави страхотен пудинг. и се продава в по ексентричните магазинчета и тук.

Ето една интересна рецепта с тапиока :

http://www.kulinarno-joana.com/2009/11/spicy-tapioca-pudding-with-coconut-milk/

Поздрави на всички  give_rose
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 21, 2013, 09:30:44 »

Добро утро и от мен, пенсионерки!

Наистина е оптимистична седмичката. Прекарах си един страхотен уикенд с моя мъж. Отдадохме се на дълги разходки и романтични вечери heart Все едно се върнах в началото на връзката ни, явно от бременността хормоните ми са полудели funnytooth Каквото и да е, ми беше много хубаво и като знам, че ще се видим отново след 2 седмици и ми се свива сърчицето. До тогава се надявам да го посрещна с най- големия подарък в ръце baby_boy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #4 -: октомври 21, 2013, 11:05:18 »

Мариолка, в четвъртък ядох от този пудинг ... ако обичате мляко с ориз и кокос ще си оближите пръстите! Страшно леко и вкусно беше! smile

Не се разтапят топчетата, но са леко мекички!  Wink Не знам дали го има в България, не е невъзможно, по принцип е Тайванска измислица.

Вчера ходихме на гости на едни приятели и им сготвих паста със сьомга, много добре стана и те бяха доволни. Wink И имахме няколко още подаръчета за сватбата - стоплиха ми сърцето с един канвас със снимки на Бургас.  heart heart heart Вече си имам море в хола! Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 21, 2013, 12:24:44 »

Здравейте smile

svekarva, много хубаво заглавие на седмичната тема  good

Vivi20, много се радвам, че все по-често те виждам тук. Междудругото да знаеш, че те дебна във flickr  Wink

AliTia, много се радвам, че си си изкарала прекрасен weekend.

mariola85, ти си машина и знам, че ще се справиш с всичко  good

ratatui, много хубава разходка, сте си направили smile

Да ви споделя и аз за моя weekend. Бяхме на гости на родителите на мъжа ми. Предварително се извинявам, че ще ви занимавам с бели кахъри  lol - нямах търпение да си тръгнем от там! И защо? Защото мъжът ми се занимаваше с колата ни и ме беше оставил с майка му, която постоянно готвеше нещо и питаше какво искам да ям; баба му, която само се възмущаваше, че нищо не обичам да ям (просто ям по различни неща от тях) и какво щял да ме прави мъжа ми такава; и брат му, който по принцип ми е скучен.....абе не е лошо момчето, стига съм злословила. Те всички са много мили хора, обаче всеки си има навици и много се радвам, че живеят на 350 км. Аз като съм там по принцип си нося лаптоп-а, защото имам да уча и почти само това правя, но този път нямах нищо спешно и реших, да не се крия зад лаптопа, а да им обърна внимание. Но през повечето време ми беше криво. Добре, че събота следобед с мъжа ми се разходихме за час сред природата, че да избутам до неделя. Много кофти - хем се чувствах кофти, хем се чувствах кофти човек. И все пак - бели кахъри.




 
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #6 -: октомври 21, 2013, 13:28:06 »

Пандичка, колко добре те разбирам! И на мм не са лоши роднините, но са различни и ми е трудно да ги разбера и да се държа както те очакват.  girl_impossible Няма пълно щастие. Wink Днес ми пратиха вече професионалните снимки и ще пусна още някоя друга снимчица. smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 21, 2013, 13:29:49 »

Свекърва, чудесно заглавие си избрала за тазседмичната тема - дано наистина да е такава! Wink
Днес е пекнало прекрасно дълго чакано слънчице - направо ми сгрява душата! Sunshine Ще му се наслаждавам максимално, защото в предстоящите месеци ще е рядкост, а така хубаво се отразява в морето - мога да се взирам в него с часове heart
Пожелавам на всички прекрасна оптимистична пъстроцветна седмица и не забравяйте да се усмихвате Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #8 -: октомври 21, 2013, 13:43:07 »

Какво е това канвас?
Пък аз от едно време, от приключенските романи зная, че тапиоката е отровна crazy. На снимката ми изглежда много хубаво и нищо чудно да потърся и в Пловдив да си купя. То така и за киноа се затръшках и дадох сума пари, но готвих само един път. Много си падам по разни измислици. Като гледам и кулинарни предавания, дето се прехласват готвачите "не зная какво ще е, но ще е вкусно" и само се облизвам Wink, защото половината продукти не съм ги чувала дори.
AliTia , сега ти е най- хубавото време, почивай си повече и не гледай еротични филми Wink.
pandapanda, не ми се рови назад в постовете, но и аз имам едно такова първо гости на свекърите. То от старите тук може и да го знаят, но ще го спомена, дано ти посивеят белите кахъри Wink.
Та моето първо гости като млада булка беше към Нова Година /ние подписахме мирно и кротко на Коледа/. По това време се колят прасета и съвсем разбираемо беше, мъжете от къщата да заколят домашното прасе и после да отидат да помагат на чичовците /7 броя/. Аз съм градско чедо до второ коляно и самото гонене, виковете и крясъците ми бяха предостатъчни, та не се впечатлих много от оставането за първи път очи в очи със свекърва ми. Да не стоя със скръстени ръце, реших да попитам как да помогна и жената на секундата ми стовари една торба с кромид "да го дроба за суджуку". Първо поисках дъска за рязане, ама за такова нещо не бяха и чували. После, съвсем спокойно седнах на стол и сложих тавите и торбата с кромида на масата. Свекърва ми зяпна и аха- аха да ревне. Де да знам, че само мързеливите сядали така, трябвало да седна на земята, където наистина предвидливо беше постлала един брезент. После, без да обяснявам извадих вън голяма част от кромида, да стои на студено, че да ми сълзят очите по- малко. Тя решила, че ще го хвърлям. За капак поисках купа със студена вода, където да слагам обелените глави. Цялата ми технология напълно доказа, че не съм от работните по техните критерии. Това остави, но имах грим и като ревнах, къде от кромида, къде от яд, че съм се оженила за най- подходящия мъж, изобщо не се сетих, че ще се размажа. Та представете си ужаса на горката жена, когато ме видя с маскировка за Хелоуин /дано никой не се засегне този път/ blush Wink heart. Свекърва ми си намери някаква работа по двора, ама след време ми каза, че жив оплакала сина си yahoo. Справих се с кромида и после дойде ред да пием кафе. Няма хък, няма мък, трябваше да си говорим. Ама и аз не виждам за какво. Обаче свекърва ми взе, че видя маникюра ми, същиса се още повече и можа само да рече "ти кафе пиеш, длъги нокти имаш, сега, ако кажеш, че и цигари смукаш, глава ке ме заболи!". Точно тогава влезнаха мъжете изпокаляни и мръсни и трябваше да ги перем, та така и не успяхме да си поговорим. После много сме се смяли, свекърва ми беше кротка и разбрана жена, пък аз, както знаете, ритам, викам, ама правя каквото трябва....Само да кажа, че преди това ме беше виждала само един път за съвсем кратко и много се притесняваше от мен. За онези години 1977г., когато в селото им се ходеше само с открит лист, аз бях чудо невиждано, че освен гражданка, бях и висшистка - все развратни и плашещи неща.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #9 -: октомври 21, 2013, 14:04:05 »

хаах свекърва тя твойта свекърва ама от всякъде си личи че от нашия край  blum. Все едно слушам моите лели и стринки.

Та по повод на гости у свекърите, аз така се смях наскоро.аз като си ходя при нашите, баща ми лети около мен. Тате това искаш ли, какво да ти купя от магазина, навсякаде ме кара с колата( а то града е 200x200), абе една дъщеря има човека. И сега последно като бях, вика тате каква салатка да ти направя, краставици или шопска, а аз съм се облегнала и му викам краставици тате. И той милия прави, слага масата, майка ми готви, абе идилия. И майка ми расказва като дошла за първи път на брат ми приятелката. Тя нали е арменка и те едвам се разбират с нея ( езично) и баща ми от вратата здравей, ето ти краставиците ето ти ножа, бели и режи, и си седнал тате и се облегнал.  lol Викам егаси двойните стандарти ахахах.

Аз са последно като ходих при моите свекъри, и свекървата ме чака на врата една намусена, и аз и викам ооо здравей, малее колко си отслабналааа. Мале като грейна като слънчице  Sunshine, не спря да се усмихва така ме нацелува, и от тогава ми звъни по телефона, праща ми сготвенко, абе уредих се аз хихихи

То верно дай ни тема за свекърви и всички ще се искажем  pleasantry

свекърва канвас е май платно за рисуване? ама и аз как го обясних

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #10 -: октомври 21, 2013, 14:11:55 »

В този зайт му викат канава http://fotobook.bg/ не знам точно как се превежда да си призная. ОБщо взето е снимка, която е разпъната на едно пластмасово платно на дървена рамка Wink

Мариолка, колко си хитра само! Хахах, ама така и трябва! Браво на теб! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: октомври 22, 2013, 09:23:32 »

Наистина прекрасно име за темичка! Като се говори за свекъри, думата оптимизъм вече ме напуска, но все още се надявам да се оправят нещата. Аз моите дори не ги познавам. ММ е скаран с майка си и каквото и да правим тя просто си живее изтъкана от негативизъм и какво ли не и не иска да се оправят нещата. Баща му няма много избор и е до съпругата си, но това пък тотално го лишава от единственото му дете.
Тя му се сърди, защото като бил на 9г. влезнал в стаята и видял, че се карат тя и бабата и казал на баща си "Тате, мама разплака баба". Оттогава за всичко го упреква, че е лош син, че такова, че онакова. Даже го упреква, че е дошъл в София да следва,а не си е останал в Смолян. Токова е тъпо, че направо...

За тапиоката - аз обожавам тапиока пудинг! Само дето в БГ не мога да намеря хубав. Чаят с топчета много ми го хвалят, но още не съм го пробвала. Да, Рататауйче, има го на Графа  - Bubble Tea си се казва и заведението.

Иначе, последните седмици за много приятни с това усмихнато слънчице. Дано така се задържи още малко. От толкова време не съм снимала, а толкова ми се снима. И това време не помага, защото е просто перфектно за целта. Незнайно защо в БГ хората им е странно да си правят фотосесии - семейни, бебешки и т.н.

Канавата е платно (от плат или от найлонови нишки) опънато на дървена рамка (която не се вижда.) Може да се използва за картини, но и а снимки , защото е ефектно. smile На английски е canvas.
усмивки за всички smile


* canava.jpg (22.68 KB, 458x280 - видяно 796 пъти.)
« Последна редакция: октомври 22, 2013, 09:29:18 от milenuity » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 22, 2013, 10:06:37 »

Миленити, с твоя мъж сме съграждани, аз съм родена в Смолян и най-хубавата част от детството ми мина там.
На мен днеска ми върви само на игли  crazy първо ми взеха кръв, след това и ваксина ми биха. Поне си изкарах медицинско и тази седмица ще подам документи и за книжка, най-накрая.
А този bubble teа другия път като минавам ще го пробвам.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 22, 2013, 10:21:39 »

ee, супер. Току виж се и познавате smile

Ох, аз утре съм за медицинско, че като си вадих ЛК ме накараха да подпиша един документ, че до 1месец след като си получа новата ЛК се задължавам да си подновя книжката...Те дали са видели, че моята е изтекла 01.2010? smile хаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #14 -: октомври 22, 2013, 10:27:45 »

Хихи, колко му е да му сложим едно "не" пред оптимистичната седмица Wink. Моята идея беше да си говорим за мъже....ама нещо пак го забихме в задънена улица. Wink
Аз на тема снимане и снимки  почти нищо не зная и ще ми е много полезно всичко, което споделите. Бях ви казала, че снаха ми кара специални курсове и има сносен фотоапарат. Показва снимки, ама аз като не зная на кое да се възхитя, поне да я зарадвам crazy пускам по едно "лайк" и толкова. О, мнение си имам, но в никакъв случай не е професионално и го карам на емоция и интуиция. Последните и снимки бяха на тема есен. Имаше снимани едни лишеи, една кафява земя и изпочупени клони до огромна зеленикава локва smile, по- скоро прилича на лунен пейзаж и тоналността е като във филма Господарят на пръстените. Сигурно така вижда есента и това трябва да се оцени в снимката. Ама аз като я гледам само, изобщо не мога да и отдам заслуженото като техника на изпълнение или поглед. Сега, не ми казвайте, че и за да оцениш картина или книга не ти трябват специални познания. За мен трябват blush, даже чета критики и анализи и съм склонна да си преосмисля мнението. Хихи, дали ще го променя е въпрос /пусти овнешки нрав/, но поне ще се замисля следващия път.
Та ако искате да си говорим за снимане и снимки.
milenuity, по мое мнение, доста бързо навлизат фотосесиите в България. Щом и аз съм подарявала фотосесия Wink. Сега ми подчертава като грешка изписването на думата....дали са две или наистина е непозната crazy. По- скоро има хора, които не обичат да ги снимат или им се вижда скъпо и безсмислено, при положение, че могат да се снимат и с мобилен телефон сами. И май идваме на моя хал, че не знаем как да оценяваме качествената фотография.
Дамите с иглите ме изпревариха - замотах се и не пуснах веднага писаното.
ratatui, внимавай, може и таралеж да видиш днес Wink
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 22, 2013, 14:56:33 »

Свекърва, ние тук винаги можем да ти помогнем със сносна критика, давай снимките ѝ  pardon

А иначе аз ще се похваля тогава, че моя мъж си дойде в петък и вече всичко е...  blush  heart  heart heart
Абе екстра е biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: октомври 22, 2013, 15:41:12 »

Е, аз мисля да коментираме безименни снимки, да науча кое е хубаво и кое може да е още по- хубаво.
Тази примерно я хванах случайно във Фб. Аз бих снимала момата в лек профил, да се видят по-ясно снопчетата глухарче.  Wink


* snimka1.jpg (28.49 KB, 507x337 - видяно 433 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 22, 2013, 15:56:06 »

Привет,

Да става въпрос за снимки и да не се намеся smilesmile.
Ама ако ви интересува нещо насреща съм.

свекърва ,мисля си ,че на девойката просто не й  е добър профила.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: октомври 22, 2013, 16:22:14 »

Може това да е причината.
Да питам и друго. Не натежава ли снимката така в дясната половина? Зная, че целта е да се хване пътя, но снимано под друг ъгъл дали щеше да се получи?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 22, 2013, 16:51:58 »

По принцип тежи ,да.Незнам какъв е смисъла на пътя в случая.Даже се получава леко претрупване с него.По принцип на такива снимки ,снимани фронтално няма нужда да се оставя въздух отстрани и е по подходящо вертикалното кадриране.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 22, 2013, 16:58:44 »

и на мен не ми харесва пътя встрани че е оставен на фотоса.
Аз също карам на интуиция, така че Свекс, смело напред .
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 22, 2013, 17:05:50 »

Момичета, може ли малко да прекъсна вашата тема и да ви се похваля какво направихме днес с маникюристката ми  blush



А след това ще се включа към общото мнение - и на мен пътя изобщо не ми се връзва :/
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 22, 2013, 17:12:19 »

На мен ми се струва, че ако се измести центъра на снопчетата от глухарчето към пътя, ще се уравновеси и няма да тежи. А за профила на девойката и аз съм на мнение, че не е особено добър pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 22, 2013, 17:16:50 »

Ако се измести снопчето няма как да го духне.Пак профил трябва.За мен трябва тази снимка с отметната назад глава,духа нагоре ,фотографа снима отгоре и става чудно.даже може и диагонал да е.
rujka много сладко бяла овчица на черен фон smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #24 -: октомври 22, 2013, 17:30:54 »

Свекърва, ти за пореден път ме разсмя до сълзи с историята с кромида. Bravo Шапка ти свалям, че изобщо си се захванала.
 Аз също съм градско чедо и съм възпитана от майка, която цял живот ме е учила, че жената не е слугиня. Не обичам да готвя, правя го, но не ми се отдава, както на мъжа ми например. До преди да се отделим не бях пипвала тенджера и тиган. Освен това изпитвам страхотна погнуса към месото. Когато станахме гаджета с мъжа ми, той много държеше почти веднага да ме запознае с цялата си рода. Води ме той при баба си...и тя жената клекнала над някаква кофа ми казва, аааа добре дошла, тъкмо ела да ми помогнеш тук съм се захванала да скубя пилета. angry Сигурно съм я гледала точно като "теле в железница". Добре, че внук и я скастри набързо и обясни, че Елито не пипа месо.
Сега се сетих моя син как ме сюрпризира онзи ден на детската площадка. Много горд ми донесе един огромен бръмбар, по-голям от ръката му. Изхвърлих го, понеже беше умрял, треперейки от ужас, а милото детенце толкова разочаровано ме погледна, че му го взех. Какво ме чака с двама сина, мале мале. Ще трябва да свиквам май на гадости.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: октомври 23, 2013, 08:35:27 »

Хехе, Roxanne_, ти също ми напомни весели и мили неща. Аз съм расла с брат и първи братовчед и някак съм свикнала с мъжките номерца. Едно време, за да ни изгонят от двора, момчетата редовно ни бесеха куклите и домъкваха всякакви земноводни...Моите момци ги вършеха същите гадости, включително издаване на звуци с всички възможни органи. Да не говорим за отношението към разни животни - пълен тормоз. Съпругът ми е много милозлив, състрадателен и готов да си даде всичките пари, за да помогне на някого в беда. Хихи, един ден го гледам да гали котката в скута си /тя се разкекерчила и му мърка ли мърка/ и нещо си говори. Попитах го какво я омайва, пък той ми вика:"Дали туй животно се разфасова като заек?". Абе, да си паднеш от романтика и нежност. В това отношение си позволявам отново да засегна Хелоуин и пак да похваля майките, за специалните гнусни и гадни неща, с които запознават децата си /особено момиченцата/. Като гледам колежката си, която е 100% на "ти" със селския живот, как изобщо не се впечатлява да извади примерно кърлеж, направо и завиждам. Ще свикнеш, няма как....Хич не е лесно да си мъжка майка, защото все още мъжете трябва да си останат мъже. Иначе ще се наложи да  се наруши равновесието в природата, хаха. Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 23, 2013, 09:24:34 »

Rujka, много сладурчест маникюр. И аз се развихрих и си направих (е, не сама) нещо в духа на предстоящия Halloween, който беше споменат smile

Съгласна съм с Фийби за перспективата на снимане на снимката! Ако беше с леко вдигната глава и държеше глухарчето по-нависоко вероятно щеше да се получи по-красиво.

За пътя и тежестта - не е нужно обекта да е винаги в центъра smile. Но тук наитина тъй като глухарчето и ръката са точно пред лицето и, както и летящите пухчета от глухарчето, се получава много голямо наслагване в дясно.
Това, което на мен лично не ми допада в тази снимка е точно това, че всичко и е пред лицето smile

А вие как разбрахте, че не и е хубав профила? smilesmile има още снимки ли?

...момчетата редовно ни бесеха куклите и домъкваха всякакви земноводни... ХАХАХАХА. Много ми е весело да чета постовете ти smilesmile


* manicure-Halloween 01.JPG (24.18 KB, 240x320 - видяно 3085 пъти.)
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 23, 2013, 09:39:08 »

svekarva, разказвала си за първата среща със свекървата, ама нещо друго беше, не беше за рязане на лук.
Майка ми, въпреки че е израснала в града, нейната майка си е селско момиче и ни е учила, че жената до известна степен си е слугиня ( колкото и кофти да звучи). Та, шетаме си, готвим много, компоти правим, градинки копаем. Но, от месо ни е страх, особено още топло smile Никога не съм виждала как се коли нещо.
 Идвам да живея с мъжа ми, ама прясна прясна, от седмица-две се познаваме. Ще колят прасе, жените на работа, само мъже се събрали. Като единствена булка, нямало кой да снима, а имали традиция да се снимат докато гонят прасето...Хванах апарата, насочих го към тях и си обърнах главата да не гледам. Срам ме е да кажа, че не смея да гледам, да не се изложа. Нито една снимка на прасето не направих, само земята съм снимала. А вечерта, когато се събрахме се оказа, че никога жена не е присъствала на коленето и се пошегували с мен, че трябва да снимам. Ама смела излязох,нали!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: октомври 23, 2013, 10:07:39 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,30539.msg497444.html#msg497444
Да, само съм споменала кромида. Хихи, намерих я на "търсене" с думата кромид Wink.
angel4e, много се смея днес, чак със сълзи!
rujka, рисувани или лепени са тези овчици?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 23, 2013, 10:16:03 »

Привет ,привет!Зарибихте ме пак с тази седмична тема.Ама хубаво си бърборкате тук.
Ама да ви опровергая ,че не всички мъже са такива касапи.Една година и ние отиваме да колим прасе на село и гледам баща ми се крие в мазето и плаче.Ами жал му е за животинчето на човека.И се крие.Ама после първи седна на масата на прясно опечената мръвка.

За снимката да кажа още ,че центрирането от гледна точка на композицията е крайно нежелателно.Много рядко се одобрява центрирана снимка.Например ако има някаква симетрия.
Чакайте да ви пльосна една моя такава.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #30 -: октомври 23, 2013, 11:11:19 »

Ясно за центрирането, разбрах какво ме "човърка" - натрупването.
Снимката е съвсем произволна, ето линк къде я намерих.
http://www.momichetataotgrada.com/article/razvlnuvani/vlneniya/50-dni
Ама аз май прескочих много, чак на човешки лица отидох.
Ето сега една есен. Зеленото на отсрещния бряг ми е прекалено ярко и ме напряга. Това не е моята есен, мека и топла crazy. Хихи, за да не е само емоционално гледане, кажете ми кое е хубавото.
fiibi_bg, аз на това дете само очите му гледам...... heart heart heart. Прекрасни са, пълни с живот и някаква нега Bravo


* есен 2.jpg (72.77 KB, 699x423 - видяно 529 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #31 -: октомври 23, 2013, 11:17:35 »

На Фиби снимката е прекрасна - много ми харесва!

Тази есен ... не мога да повярвам, че фокуса не е на водата, понеже съм морско чадо не бих сложила акцента на листата, а и е прекалено контрастно за мен.

Не съм експерт така или иначе, като много други и аз се водя от интуицията. Помня, първия път като бяхме при кръстниците на мм - мъжът е художник и беше пълно с картини у тях и се чувствах като в необрано лозе - дори да ти хареса нещо, не знаеш как да го похвалиш, за да не звучиш глупаво. После човекът си ми каза, че една картина се усеща с душата, не с очите и се успокоих и започнах да си плещя каквото ми дойде на акъла за картините. Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 23, 2013, 11:19:41 »

Много са пресилени тук цветовете.Проблема е в постобработката.Виж и бялото не е бял ,а синее.Иначе рамката от есенни листа е много добро решение,водата е приятно "замазана".Малко по вкраищата е може би трябвало да бъде рамката от листа ,но е сполучлива и така.

Тук при нас времето е страхотно.Аз глътвам малко спокойствие с обедният сън на Явката ,че после хващаме пътищата.Имам и голяма дилема около тортата за РД му ден.Искаше ми се да е с картинка ,че напоследък имахме доста поводи и все фонданови торти ,едни засукани поръчвах и ми писнаха.Та исках нещо простичко,картинка с Маша и Мечока ,защото сме им големи фенове и детето просто да се омаже хубавко със сметана.Но тук тортите с картинки имат ужасен вкус.

Vivi20 хубаво си го казала,Другият вариант е фокус на водата ,рамката от листа на дефокус.Може би ще стане по нежно .
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #33 -: октомври 23, 2013, 12:51:12 »

fiibi_bg , миналата година спешно ми се наложи да правя една такава торта с картинка. Чак ме е срам да кажа какво направих от липса на време и пари /служебно тържество беше/ crazy, ама ти си приятелка. Основната част беше с готови блатове и най- прост маслено млечен крем. Разпечатах цветната картинка, в нашия случай снимка, внимателно я фолирах с домакинско прозрачно фолио и я лепнах на тортата. Краищата украсих със сметана от шприц с висок и плътен контур. Вътре в него, върху снимката, налях желе. Хич не беше лошо....Е, после при рязането първо махнах снимката и трябваше допълнително да фъшна сметана, но кой ти гледа подробности. Чувала съм, че има специална сладкарска хартия, която се слага над снимки / картинки, може да попиташ дали се продава при вас.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 23, 2013, 14:41:56 »

Здравейте и аз се включвам, че нещо много ме затисна съня...
Това да обсъждате снимки е много интересно. За снимката с глухарчето, смятам, че ако се изреже, така че да стане по-тясна по ширина и момичето се намести в средата се получава много добре. Става портрет в близък план, доста красив.

Тази есен хич не ми е по вкуса. Толкова разпиляна снимка... Всичко е с еднакъв контраст и изглежда много хаотично. По принцип смятам, че една снимка трябва да има "център/фокус", т.е. място където още с първия поглед ти привлича окото. Не е задължително (даже не е препоръчително) да е в центъра на кадъра. Та този "център" трябва да е по-ярък/контрастен, някак отличен от другите части. Не знам дали разбирате, така според мен се създава дълбочина. Има части на "по-преден - важен" фон и такива на "по-заден". В тази есен аз не ги виждам, въпреки опита със замъглените части.


* 2ce1cc20f7a5c952077b504206cf11e4.jpg (65.54 KB, 341x418 - видяно 3367 пъти.)
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 23, 2013, 15:23:16 »

rujka, рисувани или лепени са тези овчици?

Рисувани  tease  crazy 
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: октомври 23, 2013, 16:03:31 »

Ето една моя есен.

Има си кусури .Хайде давайте smile



Лили ,кропа е екстра.

Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #37 -: октомври 23, 2013, 18:52:04 »

има го на Графа  - Bubble Tea си се казва и заведението.

Аааа, това как ме зарадвааа  yahoo Имам една много добра приятелка, която обожава чай и е колекционер даже, ще я заведа там, да я изненадам и зарадвам  yahoo А за Коледа съм й намерила чай на пръчици  danceg

Имам и голяма дилема около тортата за РД му ден.Искаше ми се да е с картинка ,че напоследък имахме доста поводи и все фонданови торти ,едни засукани поръчвах и ми писнаха.Та исках нещо простичко,картинка с Маша и Мечока ,защото сме им големи фенове и детето просто да се омаже хубавко със сметана.Но тук тортите с картинки имат ужасен вкус.

Ако си решила да я правиш сама, може да използваш вафлена хартия, не разваля вкуса на тортата  и не е фондан. Ето това намерих, може да ти е от полза: сваляш си от интернет Маша и Мечока и ще ти напечатат картинката на вафлена хартия: http://www.hitrini.com/form/2/porachka-za-pechat.html
На мен ми харесва есенната снимка, кусур не виждам   pardon
« Последна редакция: октомври 23, 2013, 18:53:43 от Lorenna » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 23, 2013, 19:03:35 »

Фийбс, вгледах се за кусури, но обичам централен елемент във снимката като има, и не мога да си изкривя душата. Симетрията ми е страст.
Като те четох нагоре, определено съм с цигански вкус по отношение на цветовете, защото онази снимка дето викаш че е с пресилени цветове, есенната, та аз харесвам точно така , твърде ярко и фалшиво като стои някой фотос и се омайвам хаха. Малко се засрамих, ама какво да се прави хихи
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 23, 2013, 19:08:42 »



Лили, така както си я кропнала снимката е съвсем друго нещо smile

Фийбс, снимката ти е много идейна и ми харесва. Пътят, за съжаление е малко вълнист. Не съм сигурна, но ако беше снимана една идея по-надолу може би щеше да се избегне вълната нагоре, която е в началото и да изглежда по-плавен. Но може и да ми се привижда smile, в края на работния ден съм малко неадекватна smile

Ето и една есен от мен, ама е снимана с телефона ми на път към работа.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: октомври 24, 2013, 09:28:06 »

Доволна съм, че си изясних основни неща. Ако се наложи да останем на 4 очи със снахата, ще задавам въпроси за фотографията, даже ще си имам подготвени снимки. Нека тя да говори, за да ми покаже, че знае повече от мен Wink. Пък аз явно ще продължа да си гледам снимки "с душата".
Вчера, като чукнах "есен" в Гугъл и като наизлезнаха едни снимки, едни приказни цветове......Обаче моята есен я няма crazy. И най- накрая една ми хвана сърцето - колело и Юговските скали. Едва днес разбрах защо - ами както многократно съм казвала, есента за мен е чувство за добре свършена работа.  Wink Хехе, звучи откачено....
Научих и какво е кроп smile.
Взех, че прочетох и текста под снимката. Самата идея, да се снима точно това, е идеална. Пътят е нужен, това е зад гърба. Обаче все повече се убеждавам, че е трябвало лицето да е в лек профил /носът на момичето е крив и гледан фронтално Wink, най- красиви са очите и/ и пухчетата да летят към лявата част на снимката, а не да се "връщат" в лицето и. Освен това за мен те трябва да са "на фокус", а не размазани, защото вече си има ясни цели, макар и определени само като "не толкова глобални". По принцип, би трябвало статията да въздейства оптимистично /"би", защото аз не си записвам цели/, а снимката май е леко тъжна. Снимката е страхотна за моден журнал, все едно е взета от страница на "Бурда".
Днес е мъгливо тук, но пък ми е оптимистично за утре. Имам чувството, че ще ми се случи нещо хубаво, пожелавам ви го и на вас heart!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 24, 2013, 09:28:44 »

Добрютрю на всички!

Виждам нови снимки  Bravo
Ще си позволя да изкажа мнението си без да считам, че съм какъвто и да е "разбирач" или критерий.
fiibi_bg , много живописен пейзаж! Наистина красота! Тъй като каза, че има кусури, това което би могло да се промени според мен е центъра на снимката да се измести, т.е. пътя да не е в средата, а в дясната част част. Всъщност и в лявата не е зле. Мисля, че също е могло да се заснеме по-голяма част от пътя, т.е. той да "изчезва" по към средата на кадъра.
Също много интересно става, ако се запази идеята за симетрия, но отново се "кропне" така, че снимката да стане по височина. Явно си падам по "портретните" снимки  pardon
Искам да те попитам ти пипаш ли цветовете или така си излизат от апарата? Според мен есента е най-красивия сезон и не мога да преценя.
milenuity , много ми харесва твоята снимка. Тъй като е заснета от телефона качеството е по-лошо и изглежда едва ли не като картина biggrin Може да се измести центъра малко по в ляво, но и така е много красива.
Не ангажирам никой с мнението си, самата аз много харесвам фотографията, но мисля, че нямам необходимия талант и нерви, може би, за да се занимавам.
Специално за svekarva  danceg:

Цялата серия: http://www.colourbox.com/image/girl-blowing-on-white-dandelion-in-the-forest-image-3143725?utm_expid=22365066-17.rbvINZbTQlagZ9ojYpjKwA.0&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.colourbox.com%2Fimage%2Fgirl-blowing-on-white-dandelion-in-the-forest-image-2000192
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 09:42:04 от Lillly » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: октомври 24, 2013, 10:07:27 »

Привет ,привет!

Много хубави коментари виждам тук.Става ми все по приятно.


Lorenna благодаря за идеята.Не,че нямам способности ,но времето с моето диване ми е в краен недостиг и ще търся готова торта.Някой ден ,някой хубав ден,когато моето момче ще ходи на гости и ще играе с приятелчета с удоволствие ще му спретна лично аз тортичка.Още търся варианти з атортата де smile
Емчо,и мен понякога ме кефят пресилени цветове.А и на някои снимки си им отива да ти кажа.Като например май на тази smile


milenuity композицията на кадъра много ми харесва ,но няма никъде никакъв фокус.Обяснимо все пак е снимана с телефон ,така че ще оставя другите качества на снимката без коментар.
Lillly на снимката с пътя специално само леееко съм я затоплила .Нищо друго.Не обичам да пипам цветове.Снимам с Никон и с две ръце казвам,че цветовете им са най-добрите.За композицията на пътя - няма грешка в това ,че е симетрична снимката,няма грешка и в това ,че съм предпочела повече планина ,отколкото път.Но много благодаря за отзивите.Аз много обичам да ми критикуват снимките.Вътрешно се паля ,обаче е много градивно някой да те критикува smile.Все пак бях права за профила на девойката - не е много читав и затова е снимам в полупрофил.Но пък си имам и друго правило - не е задължително човек да е красив /класическа красота/,за да има излъчване.
Свекърва това му е хубаво на изкуството ,че всеки си тълкува това ,което вижда по свой си начин.Рядко някой може да влезе в душата на автора и да разбере какво е искал точно да каже.А и не е нужно според мен.То в такъв случай колко човека са разбрали какво е искал да каже Пикасо или любимия ми Ван Гог.Снахата ще я пробваш сега какво разбира от композиция и т.н.Ти си права - седи си и си слушай smile.
Я  разкажете някоя есенна история.На мен ми е дно меланхолично ,ама приятничко такова!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 24, 2013, 10:07:59 »

Тъй като, съм доста "боса" в темата за фотографията гледам да не се обаждам много много, но ще си позволя да изразя мнение само за последните снимки, които Лили е качила- на мен най-не ми харесва, това как са отрязали главата на момичето, през челото. Мисля, че 2-3 мм по-нагоре щеше да е по-добре, но имайки предвид колко разбирам от снимки, вероятно не съм права.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 24, 2013, 10:26:25 »

fiibi_bg , аз не исках да кажа, че има грешка. Разбира се, че няма. За мен фотографията е изкуство и всеки го усеща и харесва по различен начин. Най-важното е да се експериментира, но аз съм сигурна, че ти го знаеш това  good
Знам, че понякога да чуеш чуждо мнение е доста полезно, особено от хора, които нищо не разбират, те не са "професионално деформирани", но пък всеки има различен вкус.
За обработката попитах, защото аз много си падам по обработка на фотошоп, разбира се правя го като хоби и изцчло на аматьорско, самоуко ниво. За мен това е много по-интересно от фотографията.
ratatui , това, че "не разбираш" от фотография не означава, че като видиш нещо не можеш да изкажеш мнение. и мен доста ме издразни отрязаната глава, но пък така е преценил фотографа.
За да не стане така, че само "критикувам" ще се престраша да ви покажа една моя снимка, заснета на правилното място в правилното време, но с неправилния апарат може би  pleasantry


* 24492_1314722861237_637054_n copy.jpg (71 KB, 720x540 - видяно 339 пъти.)
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 10:28:56 от Lillly » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 24, 2013, 10:37:29 »

ratatui много са ценни мненията на точно такива хора-необременени от фотографията. Lillly го е казала много правилно.Пък и в крайна сметка продукта на фотографа - снимката,нали е предназначена за хората,непрофесионалистите и е важно как техните сетива я приемат.
За кропа на главата на девойката .Има такъв вариант - разрешено е ,но наистина въпреки че е по правилата изглежда леко неестествено.
Правилата.Май ще са полезни за всички

Lillly аз не съм фен на Фотошоп ,но без него не може.Гледам да пипам възможно най -малко по снимките си .За снимката ти - композицията е добре ,обаче няма добър фокус и острота на изображението.Щом работиш във фотошоп можеш да я изостриш малко .

Аз днес съм се развихрила и чистя .Занесохме килимите за пране ,пера и пердета ,абе въобще пълни есенни екстри.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #46 -: октомври 24, 2013, 10:41:04 »

Лили, страхотна снимка, много ми харесва как гларуса е застанал точно пред слънцето. И отражението във водата е много хубаво. Малко са ми тъмни цветовете, но иначе ... има море и пристанище, само заради това ще ми харесва винаги. Wink

Днес чета новини, понеже вчера мм ми каза, че били пак разрешили пушенето и ми стана любопитно да прочета и за съжаление прочетох един куп други неща, които ме ядосаха безумно. Не мога да повярвам, че Боевски са го пуснали, но както и да е.

Междудругото вчера като слушах новините по ББС все едно нашите слушах Wink Фалшиви затраховки и фалшив сигнал затворил училище - познайте за какво? Сигнализирали, че имало отровни паяци в училището, а ние навремето само с бомби ги плашихме. Wink
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 24, 2013, 10:54:12 »

Да, нямаше как да не снимам!
fiibi_bg , няма да sad А беше толкова красиво, но така е със "сапунерките" фотошопа е задължителен. Нямам оригиналната снимка, тази е с лошо качество но за 2 минутки вече се вижда, че обработката е необходимост  pleasantry
Позволили са пушенето ли?!? О, аз мислех, че няма да се отметнат. А аз тъкмо спрях цигарите biggrin


* 24492_1314722861237_637054_n copy2.jpg (74.64 KB, 720x540 - видяно 412 пъти.)
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 24, 2013, 11:21:02 »

Здравейте и от мен smile
Аз също много обичам фотографията, още от малка, тъй като майка ми е фотограф любител, а аз все се въртях край нея и ми беше страшно интересно. Исках и да кандидатствам с тази специалност, но подготовката от средното ми образование ме ограничи до сценография и живопис. Още се ядосвам на себе си, че не пробвах на времето, но пък всяко зло за добро. И аз като Lillly съм фен на фотошопа, но повече като програма за рисуване, отколкото на програма за обработка на фотоси. За мен хубавата снимка зависи повече от погледа на фотографа през обектива и естествено от качеството на изображението, отколкото от преработката и ефектите.
Това за пушенето, направо не ми се коментира, толкова се ядосах GROAN Едно хубаво нещо измъдри предното правителство, те и него отмениха.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 24, 2013, 11:22:11 »

хаха, добри са! Отровни паяци. При нас това май нямаше да мине обаче smile

Ох с това пушене и аз много се разня. Така добре си свикнах на чист въздух smile. Имам и много приятели пушачи, които също казват, че въпреки, че е неудобно за тях да излизат навън им е по-добре в незадимено пространство.
То така или иначе, обаче, много места не спазват ограничението. Миналата нова година бях в Мелник и се пушеше във всички заведения, беше ужасно - очите ми направо сълзяха от дима, гърлото почва да те здразни, а как се омирисват дрехите да не говорим. И тък в Брилянтин онзи ден 3-4 души на бара си димяха усилено. Това ме дразни в нашия народ, че не зачита никакви закони, никакви правила. Ако спазва нещо е само, когато го гледат или когато риска от наказание е реален. И с хвърлянето на боклук където им падне е така. Не осъзнават, че никой не надиграват освен самите себе си, защото те живеят в тази страна. Както и да е...

Лили, наистина в правилния момент! Браво

ето ви няколко мои творения. За жалост не са в пълен размер от където ги слагам и може да са кофти пикселирани и да не изглеждат добре на екраните ви. Много ще се радвам на критика от ваша страна. Не съм пипала цветовете на тази с изсъхналото дърво! Тя ми е една от любимите ми снимки, беше уникална красота (Това е Zion National Park  в Юта).


* photo 3.JPG (74.16 KB, 465x310 - видяно 368 пъти.)
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 11:39:56 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 24, 2013, 11:26:32 »

нещо не се получи да ги кача всичките, но нищо...


* photo 2.JPG (67.78 KB, 461x308 - видяно 414 пъти.)
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 24, 2013, 11:27:16 »

smile


* photo 4.JPG (70.71 KB, 519x346 - видяно 348 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #52 -: октомври 24, 2013, 11:27:54 »

Хихи, ето я моята мома.
Фиби, това е изключително полезно за мен. Наистина, горната част от главата не носи информация /в случая/ и изобщо не ме притесни рязването и, даже не го забелязах. Още едно доказателство за нуждите от теоретични знания. Имам аз някъде една книжка с двойно е, останала от дядо ми за фотографията. Ще взема да я прочета, ей така, за обща култура.
Мъглата при нас се вдигна и пак грее слънце. Все още чакам да ми се случи хубавото нещо. Wink
За отровните паяци- малкият син в Канзас е доста притеснен от тях, има ги и наистина са много опасни. Там, макар ежегодно пръскане, те се появявали и нямало спасение. Даже си е изработил навик, преди да облече дреха, хубаво да я изтърсва.
milenuity, страхотно небе и разтърсваща снимка /за онази с дървото/.
Това с новините, не е ли прието само на първо четене? Май има все още надежда....
Допълвам: Казвам моята мома, защото тази снимка най- много ми харесва от фотосесията. Ако аз трябваше да избирам, бих сложила нея към текста.


* momi4eto.jpg (55.1 KB, 384x256 - видяно 3514 пъти.)
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 11:43:56 от svekarva » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 24, 2013, 11:37:45 »

Имам аз някъде една книжка с двойно е, останала от дядо ми за фотографията. Ще взема да я прочета, ей така, за обща култура.

Хубаво е да се знаят тънкости и похвати, но мисля, че ако всички следваме какво пише за композицията в тези книги и как трябва да се снима, ще се лишим от толкова уникални и интерсни снимки. За мен снимката е израз на това как един човек вижда нещата, които го заобикалят. А ние всички ги виждаме различно и един го привлича едно, друг друго. За това и две снимки на един и същи обект правени от различни хора могат да имат коренно различни фокуси, перспективи, композиции.
smilesmile Какво е един гърбав нос? Защо да е грозен? Имаше една фантастична снимка на едно лице, което изглеждаше в разрез с всички пропорции, които се категоризират като красиви. Но снимката беше уникално добра. Трябва да я изнамеря и да ви я покажа.

Мерси за коментарите за есенната ми снимка. Да, резолщцията е кофти и изглежда размазано, въпреки че във фейсбук стои на фокус.  

Мерси, Свеки за снимката с дървото smile Wink
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 11:43:32 от milenuity » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #54 -: октомври 24, 2013, 11:52:42 »

Снимката с дървото е уникална наистина! Иначе това с паяците може да е сериозно в Щатите, но в Лондон е малко смешно да си помислиш за отровни паяци. Wink

За пушенето, на четене е, но ми звучи доста сериозно, не мисля че ще се откажат от идеята.

А за фотографията ... онзи ден си получиш професионалните снимки и осъзнах, че имам приятели, които са любители фотографи, но техните снимки ми харесват много повече. Не мисля, че е от факта, че са по-добри фотографи, далеч съм от тази мисъл, но просто си мисля, че се дължи на факта, че ни познават и са знаели кога да ни снимат и как да ни снимат - познават лицата ни, настроенията ни и много по-лесно могат да уловят моментите. Така си мисля поне аз и сега в албумите ще включа доста непрофесионални снимки, които обаче за мен си остават най-добрите! smile
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 24, 2013, 12:35:45 »

milenuity , та ти си професионалист!
Снимката с дървото е уникална, а това, че цветовете не са пипани ... онемях  Bravo
Според мен би било доста тъпо да се откажат от тази така "кардинална" отмяна на тютюнопушенето на обществени места. Истината е, че не бяхме готови за тази крачка, лично мнение. Аз смятам, че в заведения където се сервира храна трябва да е забранено пушенето, но в нощни заведения - барове, дискотеки, клубове да е позволено след 10 или да има съответни зали/стаи. В тези заведения не се допускат лица под 18 години и така няма как да се навреди. Както е с алкохола.
Разбира се за вентилацията няма да коментирам, вместо да се заяждат за някакви глупости може да следят за по-добра вентилация.
Относно професионалните и непрофесионалните сватбени снимки, отново май си е въпрос на вкус. Както многократно съм казвала, аз съм изключително възхитена от работата на фотографите, които наех за сватбата си, снимките са повече от това което си представях! Всеки момент е уловен, повечето даже са снимани "от страни", без поза, просто отразяват самия ден, непринудени. Vivi20 , предполагам, че това е липсвало при вас и го компенсираш с приятелите си, в което няма нищо лошо  good
Сега за да ви разсмея ви споделям една снимка на мен и сестра ми като аватари (сещате се за този много нашумял филм преди 3-4 години)


* 22556_1255958452215_1504173_n.jpg (38.99 KB, 604x453 - видяно 336 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: октомври 24, 2013, 13:22:37 »

Фийбс,  много точно си ме разбрала-веднага си свалих черквата на десктопа.  smile
Просто ми грабна окото и това е.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 24, 2013, 13:50:11 »



не мога да не се включа, много ми е любимо това място, все едно времето спира там ...
хубава тема сте подхванали, аз съм затрупана с учене и работа
но пък доволна  yahoo
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 24, 2013, 15:31:35 »

Сега за да ви разсмея ви споделям една снимка на мен и сестра ми като аватари (сещате се за този много нашумял филм преди 3-4 години)

иха, ти ли я направи? Много добре се е получило! Явно имаш големи умения във фотошоп. Аз не мога да правя почти нищо освен елементарни корекции, акценти и т.н. Имам някои снимки, на които искам да си сложа един филтър на кожата, така да се каже да ги airbrush-на, ама незнам как и все не ми остава време да се науча.  И снимките ми на хора за  това понякога са по-естествени отколкото те биха искали (примерно мама като съм я снимала за портрети и тя все не се харесва, че и се виждали много бръчките smile. Не бих си я променяла, защото си е мойта мама и такава си я харесвам. Но като снимам някоя годежна фотосесия примерно, добре е да мога да фотошопвам повече от пъпчици и леки бръчици) smile За това най-обичам да снимам деца и бебета, и макро. Единственото, което може евентуално да пипна е да акцентирам очите или да драматизирам малко цветовете.
Ех,...някой не иска ли да го нащракам някой ден? smile

Кажете на неграмотния човек кое е това красиво място, което Фийби ни сподели (от манастир е май).. badgirl
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 15:44:49 от milenuity » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: октомври 24, 2013, 15:43:31 »

и накрая на деня, тъй като съм озверяла от глад. Да ви покажа един мой сладкиш, който мъжът ми вече ми е забранил да правя, че доста го поугоих откакто сме заедно smile


* CakeforBoyan03.JPG (75.35 KB, 483x323 - видяно 305 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #60 -: октомври 24, 2013, 16:16:05 »

Миленка, на сладкиша не мога да устоя. Включвам се smile

Все пак ми е тематичен, може ли рецептата smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #61 -: октомври 24, 2013, 16:26:09 »

Милена ако Боян не я иска тортата аз я искам, позволявам ти за мен специално да я правиш smile

Виждам че тия дни за снимки си говорите smile аз пък цяла седмица права фотосесия в офиса, нали работя с геймъри и правим откачени профилни снимки и цяла седмица ми се разхождат принцеси и капитани в офиса smile

Имаче за утре такава хубава изненада съм им приготвила, поръчах лазаня за целия офис ще имаме хапване smile само се чудя за десерт какво да вземем  pardon искаше ми се тирамису но не мога да намера никъде 80 бройки за утре.

Аз съм заклет пушач но пак се дразня че махат забраната. Аз даже вкъщи не пуша си излизам на тераската, и честно казано съм свикнала да пуша навън и въобще свързвам пушенето със свеж въждух  crazy ама какво да ги правиш ...

_Ezra_ я кажи верно къде е този манастир, изглежда приказно  Oh my ...
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 16:30:19 от mariola85 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 24, 2013, 16:29:30 »

И аз, и аз много вкусен ми изглежда!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #63 -: октомври 24, 2013, 16:32:28 »

М, в каква бела се вкара, ще правиш май форумен сладкиш, понеже и аз съм му много навита. Хехе! smile Разкошно изглежда! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 24, 2013, 16:43:14 »

леле, какви вълнения е предизвикала тортата. Наистина си я бива и ше ви кажа как се прави. Даже съм снимала и отвътре - ще я кача. Хехе, вярно, Киви...само за теб е!! smile
Сега обаче отивам на йога и нямам време...

Това е идея да си направим някъде някоя форумска среща с похапвания, които лично сме направили smile

« Последна редакция: октомври 24, 2013, 16:57:08 от milenuity » Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 24, 2013, 18:10:36 »

иха, тортата е суперска  Girl_hide пък аз правя само бисквитена, ама поне се старая да й сложа различни неща да е по-хубава  girl_wink
ето инфо  give_rose
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80

мъжът ми ме заведе там преди година, като всъщност беше заложено в плана му за разходки из района, като се качих на това място просто мисълта ми спря ... верно че аз съм много чувствителна и имах нужда от това спокойствие и тази красота, която видях там ... а и обичам подобни места, всеки има различно вътрешно усещане  good но го препоръчвам  heart
иначе преди това не го знаех, той ми бе направил изненада с плана си за местата, които посетихме  smile smile
Ето наши снимки  give_rose
http://prikachi.com/images/400/6687400u.jpg

http://prikachi.com/images/404/6687404C.jpg

http://prikachi.com/images/413/6687413A.jpg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: октомври 24, 2013, 18:12:52 »

http://www.pravoslavieto.com/manastiri/preobrazhenski/
Това е Преображенският манастир. По някаква случайност снощи гледах предаване за Майстор Кольо Фичето. Камбанарията е вкопана в скалата - това е революция в строителството. Да не говорим, че е зографисана от Захари Зограф
А, Едра вече го написала, но няма да го махам. На този линк можем да видим същия обект, сниман в друго годишно време и с друго чувство, та да си дойдем пак на приказката  Wink
« Последна редакция: октомври 24, 2013, 18:21:06 от svekarva » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 24, 2013, 18:45:33 »

Преображенски манастир е да.Много ми е близо .От там се открива страхотна гледка .

milenuity прекрасно изглежда тортата

mariola85 предлагам за десерт баклава.Винаги можете да намерите количество , а и е различен десерт

Аз съм твърдо против падането на забраната против тютюнопушене,въпреки че тук при нас никой никъде не я спазва.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #68 -: октомври 25, 2013, 07:42:11 »

Езра, разкажи за принцеската на леля, чак сега видях аватара. Взехте ли си я, какво измисли за посрещането?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: октомври 25, 2013, 09:30:51 »

Незнайно защо ми казваше, че няма връзка със сървъра цяла вечер снощи sad
Та, за тортата. Блата го правих няколко пъти като нормален блат за торта, горе-долу като за реване, защото го сиропирам. Но после се изхитрих и пробвах с готовите блатове, които се продават в супермаркетите и д ви кажа, става супер и (най-вече) спестява ми толкова време и намалява риска а ми надигне накриво. Пробвах и с шоколадов и с обикновен , в зависимост от това какво слагам вътре. Имам си 2 варианта за сиропирането : с кафе и ром и с компот от праскови, както и два+ за пълнежа.
Вариант 1( по-тежка) с шоколадов блат, сиропирана с кафе и ром: Разрязвам блата на две (готовите вече са разрязани!) Предварително сварявам кафе, докато е топло слагам захар и после ливвам ром ( и уиски може, хаха). Алкохолът в случая няма да се изпари, защото няма да минава термична обработка, така че, ако не употребявате алкохол, използвайте есенция. Сиропирам долния блат добре. После отгоре се развихрям в буквалния смисъл. Можете да сложите каквото искате. За да се връзва с кивито, обаче, аз правя 2 пълнежа: смес от масло със ситни парченца карамелизирана захар, стафиди (или сладко от някакви –berries (ягоди, сини боровинки, малини, къпини)  и няколко капки ром/есенция (карамелът трябва да е разлят на тънко в тава и после натрошен) или (по-лекият вариант) заквасена сметана със захар (аз използвам от тази мократа кафява), парченца черен шоколад и пак, по желание, стафиди или сладко.
След това слагам другия блат и сиропирам обилно и него. Отгоре запечатвам със смес от заквасена сметана и гъста бита сметана (1:1). Ако е само с бита ми става прекалено тежко, а и някакви се разтича заради сиропирането. Отгоре подреждам кивито. В средата настъргвам черен шоколад , слагам и един трюфел по средата. А от страни слагам или стърготини шоколад, или карамел, както е на снимката.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 25, 2013, 09:41:43 »

Вариант 2 (по-лека) със светъл блат и компот от праскови: Същото като горе, но сиропирам с компота. За пълнеж слагам слой от някакво сладко или нареждам филийки киви, а може и прасковите от компота. Отгоре намазвам със смес от заквасена сметана с малко бита сметана, без захар и, по желание, малко орехи или филирани лешници (но така става малко по-тежичка). Захлупвам с другия блат, сиропирам и него; покривам с останалата част от сметановата смес, но със захар вътре. Нареждам кивитата, декорирам както горе или както ми хрумне на момента smile.
Освен киви, правила съм и с ягоди и с малини (като казах малини, ще ви покажа дебюта ми в правенето на чийзкейк smile Правих го преди няколко години за съквартирантите ми Ерик и Джеф. Всяка неделя беше ред на някой да готви, което ме беше вдъхновило за много нови за мен вкуснотии smile  )
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #71 -: октомври 25, 2013, 12:37:13 »


mariola85 предлагам за десерт баклава.Винаги можете да намерите количество , а и е различен десерт.

Не става баклава, месец на Италианския екип имаме, но успях да намера в големи количества Тирамису и Профитеролес от Карфур, това второто изглежда многоо вкусно smile нямам търпение да го пробвам,

ей така изглежда :



Но баклавата ще я запаза за Турския месец smile
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: октомври 25, 2013, 13:23:24 »

Аууууу, mariola85 , Ш Т убия  badgirl
Как можа да го покажеш това?!? Сега ще пращам мъжа до карфур  funnytooth
Въобще не трябваше да я чета тази тема, двете с milenuity постъпвате много подло!  girl_impossible
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #73 -: октомври 25, 2013, 15:17:49 »

Аз съм добре, не ми ли мирише, не ми се яде /да не повярваш/ Wink :eager
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: октомври 25, 2013, 15:37:21 »

хаха, аз направо с тая снимка на Мариола отлетях до Била и си купих оттам. Много ги обичам! Даже...купих 3 кутии.
Лили, петък е първият ден за глезене Wink. Ние с ММ сме си определили петък и събота дни за глезене...малко вкуснотийки за награда след дългата седмица smile. Само нещо позарязахме салсата и сме почнали да закръгляме д-тата, хаха.

ето го чийзкейка, за който споменах и обещавам да не качвам повече снимки с изкушения (освен на мъже, може би Wink ха)


* cheesecake01.JPG (75.29 KB, 484x322 - видяно 334 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 25, 2013, 15:38:34 »

аз пък вече не се изкушавам, откакто ме избива алергия от бяла захар. Та си пускайте картинките хихи blum
Сега набивам кисело мляко с канела и мед.
лек ден на всички !
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #76 -: октомври 25, 2013, 17:38:49 »

Профитеролите са си малки еклерчета Wink Особено вкусни със сметанов крем, мням smile

Еми, и без това захарта е вредна, тъй че действай с меда. На мен от захарните изделия ми избиват потрасающи пъпки по физиономията и гледам да ограничавам също, макар че от време на време някоя тортичка пробива гарда blush
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 25, 2013, 17:47:11 »

свекърва, малката я взехме на 4тия ден;  heart за сега се показва като послушно бебе, прави усмивки  danceg спинка, кърмят се, вече има кратки разходки, научих се да я държа и да спинка гушната в мен; общо взето придобивам полезен опит и прекарвам много приятно време; не съм много често там, че нали и на работа ходя и на лекции, но се чувствам много добре, защото всички в семейството се радват много; Мъж ми няма търпение за наше  Girl_hide
посрещането не го правих по шумния начин, така че празника с меденките и украсите ще го правим следващия месец  smile Вики има на 11ти имен ден, на 12ти прави 40 дни, а аз на 22ри имам РД  heart
днес имаме много хубава новина, за муунчето! много се радвам!  give_rose
 Аз бях изтощена от разни контролни и търчане наляво надясно и днес се наспах хубаво следобеда   pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: октомври 26, 2013, 14:39:12 »

До като се наканя да пиша и тя седмицата ще свърши smile

Но ви четях редовно всеки ден smile Много ми харесва, че седмичната тема се напълни със снимки, стана много весело и шарено, а и тук явно сме се събрали все любители на фотографии - някои по професионално, някои по сърце. Ние учихме малко фотография в университета (колкото да знам какво е контражур), тогава много се запалих. Винаги съм била доброволец да снимам рожденни дни и всякакви събития, и все мен ме няма по снимките. А всъщност съм голяма позьорка и много обичам да ме снимат  Girl_hide така че, milenuity, ако някой път ти трябва модел  girl_wink

_Ezra_, много се радвам колко си ентусиаризана около бебчето, много си сладка.
Аз също много се радвам за moonlight

А, ето и две снимки (от телефона за съжаление) в търсене на любимата есен на svekarva
Снимани са над Тополовград, когато бяхме на гости на свекърите.




Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 26, 2013, 15:13:47 »

Панди, втората е страхотна  heart heart heart
Много ми хареса!
А, миленити, ако ти трябват модели за снимки каже, аз много обичам да ме снимат. Даже вчера като за пръв път си гледахме видеото от сватбата баща ми само се шегуваше, че с майка само позираме  Girl_hide
На другата форумска среща, може да ни направиш някоя снимка  girl_wink
« Последна редакция: октомври 26, 2013, 15:18:54 от ratatui » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: октомври 26, 2013, 15:47:37 »

Момичета - когато кажете! Ако е хубаво времето, може и другия уикенд! smile

Панди - снимките са супер. И на мен втората много ми харесва!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #81 -: октомври 26, 2013, 15:58:41 »

Ето ме и мен в най- дългото денонощие на годината. Много го обичам този ден, пък се и падна Димитровден. Честито на всички, носещи това име!
Езра, напълно те разбирам. Много е хубаво роднина или приятелка да има бебече и да си леля. Сигурно и затова после лелите са много любими. Хехе, големи празници ви чакат good
ratatui , първата снимка е към "моята есен". Втората е "моята късна есен", направо усещам един студен ветрец ззззззззз! Стигам до извода, че за мен снимката е точно отражение на действителността, без "пипане" на цветове и много нагласяне. Хихи, ще вземе да излезе, че само на снаха си работите не мога да харесам и да кажа нещо добро.  diablo Това ми напомня за една тъща, братовчедка на баба ми. Идва на гости и започва да се оплаква какви ужасни цигари пуши зет и как отвратително мирише цялата къща. Пък на- цигарите на баща ми са от по- хубав тютюн, не се усеща даже, че пуши. Баба ми слуша, слуша и казва, че то други цигари освен Слънце няма и не е възможно да има разлика. Онова бабе /едно сухо и наперено, със свити устни, така си я спомням леля Мика/малко се стресна, ама измисли: "ама той Веско /баща ми/ сигурно гълта дима, пък нашия Тодор само навън пуфка". Леле, ужаст некакъв.....
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: октомври 26, 2013, 16:02:50 »

ами те снимките са правени в разстояние от 10 минути smile Като цяло есента за сега е супер smile

Тази история е много интересна и поучителна!
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #83 -: октомври 27, 2013, 11:37:09 »

Lorenna благодаря за идеята.Не,че нямам способности ,но времето с моето диване ми е в краен недостиг и ще търся готова торта.Някой ден ,някой хубав ден,когато моето момче ще ходи на гости и ще играе с приятелчета с удоволствие ще му спретна лично аз тортичка.Още търся варианти з атортата де smile

Успех с тортата, на каквото и да се спреш съм сигурна, че бебчо ще го оцени по достойнство Wink Моята бебка само като видя тортата и влезе в нея до лактите,  голямо мазане и ядене падна  tease После татко й си отряза едно парче, тя го видя, издърпа му чинията и продължи от нея да яде  pardon

Прекрасни есенни снимки сте публикували  Bravo  А на мен ми е коледно от средата на септември, даже съм поръчала подаръци вече; нещо не съм в ред  crazy
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 27, 2013, 15:47:29 »

 Ezra, честито племенниче smilesmile

 danceg Не съм споделяла май до сега, но и аз ще ставам леля. Терминът е 8 декември smile. Нямам търпение малката да дойде! Вече съм накупила един куп бебешки дрешки за от 1м до 2г. Дори едни уникално сладурчести бански , не се сдържах. Колегите ми се накараха, че говоря за бебето по име и че не се казвало докато не се роди. Това ми е много странно. До сега всичките ми приятелки са ми казвали имената преди да се роди, даже да като им правехме baby shower (това незнам как точно да го преведа) в цялата къща имаше изписано името на бебето и т.н. Нито брат ми, нито съпругата му крият името и те си ни го казаха, за това ми интерсно това суеверие и дали наиситна има такова...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 27, 2013, 15:50:04 »

повечето хора го спазват, аз също съм му фен, но всеки както си реши. То повечето двойки така или инак не казват до последния момент на околните какво  име са избрали, и по друга причина.  crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #86 -: октомври 27, 2013, 16:57:53 »

Аз имам прекрасни племеник (2) и племеница (4г) и двамата са супер сладурчета! Не сме говорили за имена преди да се родят - важното е да са живи и здрави, дори не помня чак толкова да сме говорили за бебетата и подаръци не бяхме купили преди да се родят, ама то си е до хората. smile На сватбата и двамата бяха във вихъра си, страшни танци бяха, а малкия нон стоп ме преследваше, много му беше интересна цялата еуфория и роклята и колко различна изглеждах. smile Брат ми все казва, че сигурно покрай тях съм се отказала да имам деца, ама си е точно обратното - надявам се децата ми да са като тях, ама сигурно няма леля, която да не обожава племениците си. smile

Тук някакви предупреждения за урагани има и се чудя да излизаме ли днес или не. Wink
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines