Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 20:15:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разкрасяването преди сватбата...  (Прочетена 158536 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 14, 2009, 18:16:43 »

Момичета, и аз имам проблеми с пъпки. На мен основно по гърба ми излизат и солариумът ми помагаше за премахването им (предполагам ги е изпичал  ROFL). След като получих няколко пигментни петна, предпочитам да съм жива и да ходя с пъпки и да предприема друго лечение, отколкото да си причиня нещо доста по-сериозно. Доказано е, че солариумът причинява рак на кожата и всеки, които използва солариум увеличава този риск със 75%. Според данни на Световната здравна организация девет от десет случая на рак на кожата се дължат на прекалено излагане на ултравиолетови лъчи. Това ще ви го потвърди всеки дерматолог и никой нормален човек няма да ви препоръча да ходите да се пържите на вредните лъчи. Дори и най-слабото облъчване от солариума съответства на силата на UV лъчите от тези на обедно слънце на екватора. Моят съвет е добре да направите равносметка дали искате да сте изпечени или живи преди да предприемете тази стъпка.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #241 -: юли 14, 2009, 18:59:00 »

Абсолютно съм съгласна с Ели! Наистина и аз не мога да си обясня каква е тая мания по солариумите, а това да се предписват като лек е направо абсурдно!
Идете на басеин и се печете н аплажа, а не в тия пещи.

За пъпките по гърба на мен морето ми памага - 3 дни на плажа и в морската водичка и после цяля година няма нищичко! За ръцете вече не знам - не помня добре, ама май и те завяхваха.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 14, 2009, 19:50:53 »

И аз се присъединявам към по-горните два поста. Не е толкова важно да изглеждаш по-екзотично, отколкото да си здрав. Тази суета много често е пагубна.Какво лошо има в това да сте със светла кожа? Ето аз например съм с по-тъмна и винаги пък съм искала да е малко по-светла, защото си мисля, че на нея всичко и подхожда tease Така че внимавайте наистина huhhuh.gif
По-добре за пъпките ползвайте някакъв почистващ гел или ги мажете със спирт. После коректор или нещо прикриващо, и едва ли нещо ще се забелязва give_rose
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юли 14, 2009, 22:27:34 »

За солариумите и аз съм на това мнение, ама нали съм хахо пак ще отида поне три пъти по няколко минутки, но не повече  sad Това в името на сватбата иначе не стъпвам там.
Амелия хубаво е на море, но за мен само на сянка и във водата до шия. Алергична съм към слънцето, няма спасение без слънцезащитни кремове и то май само на юсерин антиалергичния ми понася до към третия четвъртия ден на море - после пак се изривам  sad Аз затова си ходя бяла като пуканка  pardon
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юли 15, 2009, 10:08:16 »

Ама тук никой не предписва ходене на солариум за решаване на проблеми. Само споделих. Иначе съм съгласна - вреден е. Моя гръб е целия в лунички, но те се появиха преди 10 години от слънцето и за това винаги използвам фактор 30 или 40. И никога не си го купувам от България. За съжаление точно на тази козметика - слънцезащитната - "Произведено в България"  й нямам никакво доверие.
Моите пъпчици се появяват на краката след носенето на зимни дрехи. 
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #245 -: юли 15, 2009, 13:56:02 »

Вале, аз не съм отнесла поста си до теб, защото цялат атема е обсипана със съвети да се ходи на солариум. Не  се чувствай засегната!

Иначе и аз като теб мислех за българската слънцезащитна козметика и се полуи следното при мен. Едната година бях с някакъв лосион и аз не помня марката - евтин и бърлгарски. Добре ми беше - не изгорях, нямаше червени петънца и нови бенчици. Само 2 нови малки точки на корема. На следващата година се полакомих и бях с Нивеа фоктор 30. Сега цялата съм в миниатюрни бенки, а по-малко даже стоях на плажа като цяло. Та "Произведено в България" явно не винаги е синоним на лошо качество.
Мен ако питате - от каквото сте доволни, него си ползвайте и не експериментирайте.

А аз имам въпрос към вас: Колко време преди сватбата според вас е добре да се прекрати ходенето на плаж, така че да може ако си изгорял грозно да се нормализират нещата, и ако пък си имаш хубав тен, да не го загубиш съвсем  girl_impossible Мен ми е голяма дилема.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юли 15, 2009, 14:21:17 »

Амелия за да имаш добър тен и да не се белиш въобще не трябва да преклаяваш,най-добър и равномерен тен се постига като се стои под чадъра и не се прекалява със слънцето. аз съм доста бяла и лесно изгарям и преди години се подигравах на един притяел който стоеше само под чадъра, но това е истина под чадъра се почернява и то без да изгаряш, иначе рискуваш да си на петна на сватбата, а ако се печеше все пак, то гледай да е сутрин или вечер и не за дълго
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #247 -: юли 15, 2009, 15:55:07 »

Да, мерси Руми. Аз все още се чудя изобщо дали да си правя тен, че така не се харесвам, с тен пък ставам много тъмна и очите ми изглеждат не зелени, а жълти...абе, не ми е лесно  sarcastic Ама хавайска сватба с булка бяла като пуканка...ще го мисля някак. То от там и цвета на роклята ще варира... crazy
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юли 15, 2009, 16:15:10 »

И още нещо - пази лицето много, защото от след море то винаги изглежда сбръчкато, дори да нямаш бръчки. Помня сестра ми преди години стигна до антибиотици заради изгаряне на лицето и все още си има петна, които никога няма да й се заличат. Та аз преди се смех на тези от филмите с многото лунички, че са като петнисти хиени. А сега аз съм цялата в такива.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #249 -: юли 15, 2009, 18:08:40 »

О, да! Абсолютно си права и ме подсети за нещо много важно! Ти с какво се мажеш? Наистина лицето ми дори и под чадъра да стоя си стои набръчкано, особено на носа и каквото и да слагам не се оправя. Все едно кожата ми е станала пластмасова и не поема крем. Все слагам масло на плажа и пак си става така. На теб какво ти помага?
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 15, 2009, 20:16:07 »

И аз да се включа за разкрасяването и кремовете за защита. Нали вечи ви казах, че съм алергична, но пропуснах, че лятото ставам като индианец в бойни краски като ми излизат лунички по скулите  tease
До сега се мажех на плажа със същия крем на Юсерин с фактор 25 антиалергичния, а през останалото време с овлажняващ крем пак фактор 25. Е не е достатъчно. Сега всеки ден преди да изляза от дома си слагам крем с фактор 50+ за лице и не забелязвам нови лунички  smile Тази година пробвах два. SVR цветен крем, но е много гъст и не е подходящ за момичета с комбинирани и мазни кожи. Зарязах го за зимата да си го доизмажа. Сега взех да пробвам Авен, мажа се от няколко дни с него и съм много доволна, защитава, а кожата ми не лъщи както с този другия.
Имам и една мостра на Ла Рош пак фактор 50, емулсия за лице, тия дни ще я пробвам и нея.
И като фен на Юсерин ще кажа, че техните продукти до сега не са ме разочаровали. Тази година и те пуснаха крем за лице за комбинирана и мазна кожа с фактор 50, не съм го пробвала, но мисля че ще е добър  smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юли 22, 2009, 14:55:13 »

О, да! Абсолютно си права и ме подсети за нещо много важно! Ти с какво се мажеш? Наистина лицето ми дори и под чадъра да стоя си стои набръчкано, особено на носа и каквото и да слагам не се оправя. Все едно кожата ми е станала пластмасова и не поема крем. Все слагам масло на плажа и пак си става така. На теб какво ти помага?
Кремчето е слънцезащитно специално за лице на LR. Фактора мисля, че беше 25. Цената е 45лв. и то с някакво намаление го взехме, но като количество не е много - 75мл
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #252 -: февруари 02, 2010, 12:26:14 »

Момичета, помагайте, моля, със съвети или изпитани хитринки за укрепване на ноктите на ръцете - моите са много чупливи и нищо не ми помага особено, включително специалните продукти на "OPI" - а така ми се ще да се похваля с хубав френски маникюр за сватбата, която е след 3 месеца...
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: февруари 02, 2010, 14:55:14 »

melusina, аз също имам подобен проблем - ноктите ми са си хронично слаби, сухи и чупливи, а нокътната плочка е ужасно тънка.
Установих, че ако приемам допълнително цинк (купувам си го от дрогериите на хапчета), това много ми помага - изчиства ми се кожата, намалява ми омазняването на косата и ноктите ми укрепват. Не съм много постоянна за съжаление, но ето, тъкмо ме подсещаш, ще започна пак да пия.
Чувала съм също, че витамините от В групата (примерно под формата на бирена мая) помагат, но аз съм скептична малко към бирената мая. Чувала съм, че се пълнее от нея, а аз постоянно си се боря с излишни килограми и без нея.
И разбира се, никакво чистене без ръкавици, винаги крем на ръцете след миене и т.н.  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: февруари 02, 2010, 15:00:55 »

И моите нокти не са от най-твърдите, макар че формата им е идеална за всякакъв маникюр - продълговати са.
Аз почвам да пия Геритамин поради други причини, но доколкото знам помага и за ноктите и косата good
За цинка дали не е добре човек да се консултира първо с лекар? huhhuh.gif
Но Асето е права за ръкавиците, аз така и не мога да свикна, а е важно.

Друго, което започнах да права по въпроса за външния си вид е нов режим на хранене и спорт всяка вечер.
Снабдих се с маски от Германия за лицето - различни са, с мед, с хума и други. ще ги почна от март месец и тях.
А преди самото събитие съм си набелязала един салон за красота - масажчета и разни други удоволствийца girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines