Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 07:22:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 101150 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 15, 2012, 15:17:43 »

Много се радвам,че гучи създаде такава темичка,в която да си обсъждаме нещата покрай различните типове раждане,без спорове и караници. give_rose
:offtopic:затова реших да променя втората част на темата за да не се спори а всеки да сподели вижданията си за раждането.И се радвам за това как се развива тази тема като взаимопомощ и разбиране,макар и н различно мнение.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #31 -: февруари 15, 2012, 20:33:01 »

Голямо значение има  болницата, където която раждаш. Аз родих секцио с пълна упойка (така избрах, защото вече се бях измъчила) следобяда, на другия ден ми дадоха бебето и е била с мен до края. Аз я вдигах, тя беше тежка, да я кърмя  на час и половина както ни бяха казали.Така денем и нощем. Изобщо не мога да кажа, че е толкова тежко. Зорът е първите два дни, но трябва да се става, да правиш усилия да се раздвижваш. Аз поисках да ми махнат катетъра на другия ден и се оправях сама. Погледнато от сегашната ми позиция, бих избрала да родя секцио и да отида спокойна и усмихната  smile Не виждам основателна причина да се преживее този ужас на нормалното раждане часове наред. Моя близка приятелка роди нормално, но е категорична, че живот и здраве, ако има второ, ще роди секцио, беше ме предупредила, ама аз нали съм вироглава...  smile
Доълвам нещо, което ми направи впечатление, мен никой не ме е убеждавал да родя секцио, даже напротив, но аз бях решила окончателно.
« Последна редакция: февруари 15, 2012, 20:45:14 от uliaulia » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 15, 2012, 20:58:39 »

Юле,аз четох за твоето тежко раждане и наистина съжалявам за това,което си преживяла.Понякога така се случва,но важното е,че изходът е бил добър за теб и бебка. give_rose
И аз на следващия ден бях способна да си взимам и вдигам бебчето сама.Катетъра е едно от най-неприятните неща.Не боли,но дразни и това е неприятно.На нас ни го махнаха на следващия ден сутринта.Голямо облекчение беше.  blum
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 15, 2012, 23:09:13 »

Преди да забременея винаги съм мислила, че ще искам да родя с операция.
От срещите/курса по време на бременноста, мнението ми се промени. Имах план за естествено раждане, без упойки и медикаменти.
10 дни преди термина се наложи да ми предизвикат раждането по медицински причини на бебето. Нямах никакво разкритие. След 31 часа опити да родя по естествен път и две епидурални ме оперираха. Бях в пълно съзнание, прегърнах бебето. Четири часа след това бях в стаята си с детето, съпруга и майка ми. Благодарение на тяхната помощ не сме се отделяли един от друг. По малко от 24 часа след операцията ме раздвижиха, а на четвъртият ден ни изписаха. Възстанових се много бързо. От епидуралните нямам никакви странични ефекти (поне за сега), въпреки, че ми слагаха катетър 3 пъти (на вторият път анестезиологът ми обясняваше колко е опасно повторно поставяне).
Като неудобство от операцията отчитам факта, че в легнало положение при кърмене, бебето ме риташе в корема. Но пък нямах никакви шевове и седях без проблем smile

Не зная как бих избрала да родя второто си дете (ако имам право на избор, защото сега нямах) ...
Всяко раждане е уникално и резултатът си заслужава  Wink

П.П. Относно точният момент на поставяне на епидуралната- втората ми я сложиха на 7 см, а третата на 10см преди операцията.
« Последна редакция: февруари 15, 2012, 23:11:16 от bejkite » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 15, 2012, 23:25:14 »

Досега не исках да пиша по темата.
Исках просто да видя как ще потръгне. Страх ме е, че ще се обърне на караници, защото всеки си има свое мнение. Сега ще изкажа моето, но не искам никой да се заяжда с мен, това е мое виждане от това, което преживях. Аз съм споделила как раждах в друга тема, не мисля да се повтарям.
Та, раждах естествено, но исках епидурална упойка, защото бях в болницата за 1 ден, за да видят дали не ми изтичат водите, там се наслушах на крясъци.
Реших, че ще раждам естествено, но с епидурална. Да, ама не , не ме хвана, първия прием ок, после страхотни боли въпреки 5 пъти вливания на упойка, всякакви обезболяващи през вената, може би ме боля много заради окситоцина, защото чакахме да стана 4см и тогава да се направи упойката, следователно като ти я бият ти вливат и окситоцин за по-бързо. Аз влезнах в болницата след 6ч ужасни болки и едва 1 см. 1см и малко , бях ужасена, така ми се искаше както съм чела да ида с 5см и без болки, но не.
Та, няма да обяснявам раждането, беше болезнено много даже , но пак бих родила така, не защото съм забравила болката, а защото ме е страх
При първото лежане за 1 нощ там и след това когато родих помагах на всички майки със секцио (тук сега може всеки със секцио да ме нападне). Обслужвах ги, едвам се надигаха, за да кърмят бебенцата.
Една със секцио не бе по-добре от мен, и мен не болеше, но поне можех да ставам почти без проблем. Познатите , които родиха около мен със секцио им стоят още коремите, но това може да е от структура.
Аз съм за секциото ако е по медицински причини само.
По коридорите си личеше кой е със секцио и кой нормално от походката. Еми това е.
Но не си и представям да съм секцио с пълна упойка и да си видя бебе когато се събудя... не го ли видя отначало как излиза и да го запомня....не мисля, че е добра идея.
Бибси, както Сънрей е казала, епидуралната не те обездвижва от кръста надолу, това става при спиналната. Епидуралната просто спестява болката, но си усещаш всичко, а аз си усещах и болката, че даже и заспивах от нея накрая. smile
Не е смешно, тогава се дерях като магаре.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 16, 2012, 10:21:11 »

Туити,тук обсъждаме кой какъв избор е направил и няма кой да те съди и напада,споко. girl_wink
И аз не смятам,че прибирането на корема има някаква връзка с това как си родил.По-скоро мисля,че е до структура и физическо състояние.Аз качих много килограми-33  blush и въпреки това,матката ми се прибра доста бързо.Корем определено имах,но всичко си беше чиста сланинка. tease Сега вече съм хвърлила 29кг.,остават ми още 4,но в момента не съм особено активна физически и най-вероятно ще ги смъкна пролетта. smile
Аз имах епидурален катетър,който стоя 2 дни уж за обезболяване,но честно казано не видях голям кяр от него. pardon По-скоро добре ми действаха едни коктейлчета,които ми вливаха чрез система.С тях направо забравяш за операцията/докато не те пуснат,де/ и си мислиш,че можеш да правиш всичко. tease Като слушам и чета,как в някои болници обезболяват само с аулин и със свещички и направо изтръпвам.. angry Не знам дали аз бих изкарала само с това.Не съм от най-търпеливите на болка. blush След 2-рия ден ни даваха диклофенак,който вършеше хубава работа.На 4-тия ден се наговорихме с жената в стаята да не пием диклофенака.Не го взехме и по едно време на обяд и двете ставаме и охкаме-видяхме зор.Спогледахме се и през смях викаме,абе май ще опрем до него,та си го взехме. biggrin
От пълната упойка имам много лоши спомени от предишна манипулация. nea Събуждането беше някакъв ад,помня го още,макар и след близо 11 години.Изобщо нямаше да се съглася на пълна упойка и се радвам,че не се наложи.До мен в реанимация лежеше една родилка,която роди със спешно секцио и пълна упойка.Едвам се събуди,беше неадекватна сума ти време и изобщо не можеше да говори от болки в гърлото заради тръбата,с която са я обдишвали по време на операцията.После сигурно цял ден се е чувствала като парцал,а и раздвижването става по-късно при жените с пълна упойка.При нас рехабилитаторката дойде към 14ч. да ни вдигне,а нея я откараха с леглото в стаята й. sad
Знам,че много момичета избират пълната упойка,понеже ги е страх,но по мое мнение си правят мечешка услуга.
Ради,а защо се е наложило да ти слагат епидуралната 3 пъти?  give_rose
« Последна редакция: февруари 16, 2012, 11:29:04 от carlyangel » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 16, 2012, 11:11:42 »

предполагам, че и на Ради просто това са й вливанията, правят се през определено време, за да те държи и да нямаш болка, на мен ми поставиха повече от необходимото, защото лекарката ми каза такова чудо не сме виждали 5 пъти ти слагаме над нормата и теб не те хваща....
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 16, 2012, 11:35:48 »

Аз съм се събуждала след пълна упойка и смятам ,ч и тук нещата са индивидуални.Аз много бързо излезнах от упойка и бях напълно адекватна половин час след като се събудих а на сутринта ходех и си вършех всичко спокойно.Все едно бях пийнала малко повече.лошото на пълната упойка е ,че след като те събудят ,което става веднага обикновенно след самата операция болката идва изведнъж с цялата си сила.Другото гадно е от тръбата която си имал в гърлото-особено след коремна операция защото кашлянето от тръбата и болката в корема като съчетание не са особено приятни.Аз не съм раждала ,но съм преживяла друг вид операция.Ако можете си спестете пълната упойка.Винаги и с частична упойка може да ви преспят  ако много ви е страх.За съжаление понякога няма избор за вида на упойката.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 16, 2012, 11:45:24 »

За мен по-хубаво от нормалното раждане няма. Аз родих секцио по-медицински причини и то по спешност като преди това си събрах всички болки и за нормалното,защото ме мъчиха до последно по-лекарската грешка. Добре,че дойде завеждащия на болницата и ги вдигна в въздуха за да се разтичат и да не ме уморят. И като за капак се оказа,че нямали приготвена кръвна банка АВ отрицателна /моята кръвна група/ и допълнително настана още по-голям хаус. Не искам да си спомням за кошмара от раждането. Нормалното раждане боли,но след няколко часа си на крака. А след секцио поне още месец се чувстваш направо ужасно. Аз лично след всички мъки да родя нормално се зарадвах,че накрая ще раждам секцио,но идея си нямах след това какво ме чака.  good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 16, 2012, 11:47:32 »

Точно и аз така се чувствах-сякаш съм пийнала повече и ме гони някакъв махмурлук.Може би има значение и извършената манипулация,защото при мен беше на гърлото и ми се беше стекла съсирена кръв в стомаха,което пък допринесе за постоянното гадене. angry Оправих се на следващия ден,но предния бях като пребита.При епидуралната нали не трябва да мърдаш.Е,да ама аз мърдах и то не за друго,ами от страх.Добре,че нищо лошо не стана.Изобщо не се усеща болка,защото слагат местна преди това.
Туити,ти наистина си била някакъв прецедент.  blum
Нина,а ти в коя болница ражда?Знам,че си от П-в и за това питам. smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 16, 2012, 11:58:37 »

В Окръжна при д-р Пелев. Добре,че беше той.  sad
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 16, 2012, 12:14:59 »

За Окръжна съм чувала само хубави мнения-условията били хубави,персоналът мил и за лекарите,разбира се.А при теб какъв бе проблема?Болки ли имаше след операцията?
Моя колежка вече година след секциото има болки.И тя беше по спешност-падали тоновете и раждането се проточило твърде дълго.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #42 -: февруари 16, 2012, 12:16:02 »

Болката след излизането от пълна упойка е същата, като болката при раждане, но преди напъните. Ако онази все пак спира за минути, все едно нищо не е било, тук няма спиране.....Но после спира и боли само при ставане. Болката в гърлото, пускането на газове и разни катетри са неприятни, ама не заслужават особено внимание. Жената на брат ми трябваше да ражда секцио по медицински показания и при нея имаше нещо много гадно, за което май никоя от раждалите секцио не споменава. За да отдели газове и разни други работи я наливаха с вода, а това доведе до препълване на гърдите с мляко и направо стана кошмарче. Ако имате право на избор, все нак нека знаете и това  Wink.
Първото дете го раждах 12 часа, второто изхвръкна за 45 мин. /дай Боже всекиму така/, съответно 4000 и 4500 и имах много шевове, защото и двата пъти ме "резнаха и разшириха". Поне при мен, когато болката е след и не е съпроводена със страх от неизвестното, е по- поносима. За съвземането след операция и раждане, всичко е индивидуално и зависи дори от типа нервна система. Всичко се преживява и забравя.....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 16, 2012, 12:22:27 »

Това е истината - всичко отминава good

Теб поне са ти направили епизиотомия, което определено е по-добрия вариант от разкъсването. Все пак е правилен разрез, който после зараства по-бързо и по-малко болезнено, да речем. Аз съжалявам единствено за това, че при мен се стигна до това разкъсване. И май изненадах и док, защото съм убедена, че иначе щеше да ме среже. Но, здраве да е! Вчера бях на профилактичен преглед при него и му споменах, че още имам опъване по време на секс на перинеума, но той опипа и каза, че е зараснало перфектно. Явно ми е нужно доста повече време, за да вляза във форма аз...  blush
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 16, 2012, 12:30:47 »

За Окръжна съм чувала само хубави мнения-условията били хубави,персоналът мил и за лекарите,разбира се.А при теб какъв бе проблема?Болки ли имаше след операцията?
Моя колежка вече година след секциото има болки.И тя беше по спешност-падали тоновете и раждането се проточило твърде дълго.
Имах зверски болки,а три дни след това д-р Пелев каза на една от консултациите,че по-некадърен шев не е виждал. Да не говорим,че не ми слагаха никакви обезболяващи,защото съм била по-спешност и не съм плащала за такива. Бях като втрещена,защото не знаех,че само на тези,които плащат слагат. Момичето до мен си имаше доктор и си плати 200лв/дарение на болницата/ Слагаха и обезболяващи и го понесе по-лесно. Но това го разбрах няколко дена по-късно от това момиче. Иначе родилното в Окръжна е много чисто и много добре обзаведено.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines