Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 07:31:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 173632 пъти)
 
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #225 -: ноември 16, 2010, 12:11:42 »

sage leaves е градински чай,някъде познат като салвия. Чичко Гъгул казва,че Салвията е тревата на безсмъртието,билка за столетници.
Нещо интересно за нея-копирано от нета-малко плагиатствам...
 Който си има салвия в градината, няма нужда от доктор - това гласи стара арабска пословица. Наистина, салвията, известна още като градински чай, въздейства стимулиращо на организма и го предпазва от болести с богатото си съдържание на антиоксиданти.
В древен Египет след епидемии и по време на война, жените били принуждавани да добавят в храната си салвия, „за да се умножи населението по-бързо".
Зимата си го правим на чай,много е полезен за простуда.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: ноември 16, 2010, 12:21:57 »

sage leaves е градински чай,някъде познат като салвия. Чичко Гъгул казва,че Салвията е тревата на безсмъртието,билка за столетници.
Нещо интересно за нея-копирано от нета-малко плагиатствам...
 Който си има салвия в градината, няма нужда от доктор - това гласи стара арабска пословица. Наистина, салвията, известна още като градински чай, въздейства стимулиращо на организма и го предпазва от болести с богатото си съдържание на антиоксиданти.
В древен Египет след епидемии и по време на война, жените били принуждавани да добавят в храната си салвия, „за да се умножи населението по-бързо".
Зимата си го правим на чай,много е полезен за простуда.

Много полезна билка зна4и. Аз като съм я ползвала ми миришеше на познато, но не мисля, 4е в БГ съм ползвала салвия, не знам. Знам за много подправики и билки, 4е са много полезни, но за това не знаех, е определено ми е познато като мирис, но не мога да го оприли4а на нищо.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #227 -: ноември 18, 2010, 17:15:35 »

Момичета, вчера в една от големите хранителни вериги видях "Одрински кори" за баница. Приятелката ми каза, че веднъж взела, но ги направила като обикновена млечна баница и не се получила. В нета има добри отзиви за тях, но никъде не пише как се приготвя баница с тях. Ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете give_rose
А също и с изпитана рецепта за дребни сладки, които се режат с формички, защото вече имам такива yahoo само да не са с амонячна сода или разни слаж *YAHOO*ни продукти give_rose
Нахалствам вече, ама нали затова е форума give_rose
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #228 -: ноември 18, 2010, 23:24:53 »

И аз съм със зов за помощ pleasantry Търся изпитана рецепта за кекс без кисело мляко, а ако някои има и такава която се прави с десертно нишесте ще съм дваж по благодарна !
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: ноември 18, 2010, 23:29:32 »

Веднага ти я пускам. Много вкусно става:
5 яйца
1 1/2 чаши захар
6 лъжици олио
6 лъжици вода
бакпулвер + 2 чаши брашно

Аз слагам ванилия, кори лимон, како за да стане шарено...каквото имам под ръка. pardon
« Последна редакция: ноември 18, 2010, 23:33:15 от lionelsa » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #230 -: ноември 18, 2010, 23:33:51 »

4 яйца
12 суп. лъжици захар
1 суп. лъжица олио
12 суп. лъжици брашно
1 пакетче бакпулвер
1 ванилия

Рецепта на Данитка за руло, която сьм правила на кекс и е най-сполучливото нещо, което сьм пробвала  good good good
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: ноември 18, 2010, 23:34:12 »

Момичета, можете ли да ми кажете как приготвяте кюфтенца в бял сос, че утре мислих да си приготвя?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: ноември 18, 2010, 23:37:56 »

И аз съм със зов за помощ pleasantry Търся изпитана рецепта за кекс без кисело мляко, а ако някои има и такава която се прави с десертно нишесте ще съм дваж по благодарна !
Aз кис.мляко не слагам в кекса ,моята рецепта е
Цитат
7 яйца
2 ч.ч. захар
1/3 ч.ч. чашка олио/масло<аз слагам масло>
1 чаша брашно с 2/3 ванилии и 1 бакпулвер
 2 чаши брашно
250 мл.газирано<спрайт/кола..каквото имате>
200 мл. прясно мляко
какао


Разбиват се яйцата и захарта и  се прибавят двете чаши захар. След като се разбият хубаво се сипва маслото,млякото и лимонадата и накрая се добавя 1-та чаша брашно. Важно е бъркането да не спира  И другото важно е -всичко да е топло и със стайна температура,а не току що извадено от хладилника
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: ноември 19, 2010, 18:13:33 »

Вчера по новините гледах , че децата не яли от предоставената от училището закуска ,а ходели до някоя будка и оттам закупували фаст фуд. Не знам дали сами си приготвяте закуските за децта, но ето някои идеи за детска закуска, която подтиква децата да хапват, а и другарчетата им си облизват устите. Това го прилагам в едно училище и децата се опитват да хапват здравословно. Тези менюта могат да се готвят (подреждат) с мама , за да е по-забавно за децата.





Направих един експеримент, сварих картофи и оформих глава на мини и мики маус. Мини маус за момичетата, а мики маус за момчетата. Сложих им грах за очи, морков за нос и печена чушка за уста (защото суровата не всеки я обича).Казах им, че съм говорила с мини и мики и те са ми казали тихо на ухото, че много ще се радват ако бъдат изядени от децата.
Първо ги запознах с героите, но те така или иначе са гледали мики маус клуб хаус и след това им обясних, че те обичат да се хранят здравословно. Децата изядоха всичко като се надпреварваха кой кое ухо, око или уста е изяло. Мисля, че хранат трябва да се поднася различна за децата, защото те често са злояди.
П>П> отивам да правя чийзкейк и утре ще гледам да го снимам, защото трябва да престои една нощ, за да стегне.
« Последна редакция: ноември 19, 2010, 18:15:51 от tweety bird » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: ноември 20, 2010, 11:12:14 »

Аз да се оплача sad
Празът с ориз и домати хич не се получи sad току що го метнах в кофата,толкова да ме е яд,защото супер много ми се ядееше sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: ноември 20, 2010, 12:23:27 »

Дани кое не се получи.Нещо ако трябва да помогнем кажи.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: ноември 20, 2010, 13:04:40 »

Дани кое не се получи.Нещо ако трябва да помогнем кажи.
Ами ориза ми слепи,скашка,стана на каша отдолу,нямашше никакъв сос,всичко се беше изпарило sad Някакъв дългозърнест ми е,за пръв път го купувам.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: ноември 20, 2010, 13:13:16 »

А ти преди това изми ли го ориза да му падне нишестето и после ако го позапържиш до прозрачно, обикновено не залепва pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: ноември 20, 2010, 13:41:21 »

Измих го,но май можеше и повече и не го запържих  sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: ноември 20, 2010, 14:38:08 »

Дани трябвало е да го запържиш  оризо до прозрачност и щом ти става сухо може да добавиш още домати или вода.Аз винаги запържвам щто иначе се слепва,но не го мия.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines