Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 08:59:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 158858 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #45 -: ноември 04, 2008, 15:04:11 »

ако мога да помогна с нещо питай .може и на лични
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 04, 2008, 15:11:16 »

Благодаря Жужи много мило  blush Сега ще пробвам някоя от изброените  good
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: ноември 04, 2008, 15:13:19 »

И аз имам такава решетка за готвене на пара. Наистина става много вкусно, но трудно се чисти. Ние правим зеленчуци и кълнове на нея.
А вижте какво предлагат сега: http://www.kaufland.bg/Site/Sortiment/Pre-advertising/01_Current_offers/05_Product.htm Тази вече мисля да мина да купя формичките за мъфини и ще загледам за какво идва реч.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 04, 2008, 15:32:46 »

Даниела тези уреди и аз отдавна ги гледам, но скъпички ми се виждаха (гледах на Тефал). Този не е толкова скъп, но не знам дали ще се наканя някога да си купя такова нещо. Иначе за решетката - малко гадничко се мие, но не е невъзможно.  blum
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: ноември 04, 2008, 23:38:06 »

Аз тази вечер направих бутчета с зеленчуци в пликове на фурна,опържих и малко картофки,че на писето му се ядяха и така! smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 05, 2008, 08:02:36 »

Ние снощи бяхме на зелена салатка и рибени пръстчета(от тези полуфабрикатите)  blum
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 05, 2008, 08:08:03 »

днес ще правя спагети Болонезе, а след това ще спретна и малко бутерки, че отдавна не съм правила  tease
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #52 -: ноември 05, 2008, 09:31:01 »

За тази вечер съм замислила пилешки пържолки на саче,за гарнитура поширани яйца със картифки и задушен спанак.Казах на мъжа ми ,че гарнитурата ще е изнена, а той на майтап ми каза  :angry:каква ли гадост ще  е тази нова гарнитура funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #53 -: ноември 05, 2008, 10:13:46 »

Жужи, ще обясниш ли по-подробно за гарнитурата ти?
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 05, 2008, 10:24:58 »

Да ви кажа и аз какво готвих снощи /без накрая да го ям, че бях сърдита smile/ - Пиле със зеленчуци и син сос smile:
Запържих леко пилешко филе, нарязано на малко кубчета. Изцедих го и в същата мазнина добавих вода и задуших карфиол и броколи. Когато почти бяха готови добавих една опаковка заквасена сметана /от малките/ и пакетче синьо сирене. Стана суперски сос, а зеленчуците много ароматни. Обърках всичко и с пилешкото и ммммммммммммм.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #55 -: ноември 05, 2008, 10:33:49 »

Разбира се ,Слънце ето какво представлява
Рецептата я взех от един друг мой любим форум.Сварявам 3 средно големи картофа и ги намачквам с вилица.Задушавам в масло малко спанак ,праз 1 скилитка чесън и прибавяш подправки по твой вкус.Като изтине всичко това го смесваш с картофите ,допълваш с нарязани кубчета шунка и оформяш като кладенче.
Второто което правиш е следното в тенджара кипваш вода със 2 ч.л. сол + 1 супена л. оцет.Щом водата кипне с бъркалка разбъркаи водата за да се получи малък водовъртеж.Сипваш яйцето в средата. Щом водата отново заври,дръпаш от  огъня,покрий с капак и изваждаш  яйцето след 3 минути.Тази техника е добра за да се получи добре оформено яйце.
Поставяш яйцето в/у направеното кладенче от картофите и спанака поръсваш с кашкавал и запичаш.Мисля ,че малко сложно като обяснение стана ,но пък е лесно и бързо .Дано ти хареса  good
« Последна редакция: ноември 05, 2008, 10:36:25 от juji » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #56 -: ноември 05, 2008, 11:15:43 »

Благодаря, Жужи! Обяснението ти е добре, само дано аз да се справя с изпълнението  Girl_hide Звучи ми вкусно и мисля да пробвам  girl_wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #57 -: ноември 05, 2008, 12:40:43 »

Благодаря, Жужи! Обяснението ти е добре, само дано аз да се справя с изпълнението  Girl_hide Звучи ми вкусно и мисля да пробвам  girl_wink
Ееее,как няма да се справиш ,лесно е и просто,варени картофи и задушен спанак, ще се справиш  и да се похвалиш после
Активен
dantelina
Ентусиаст
**
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 05, 2008, 12:54:01 »

моми4ета моля ви кажете някоя рецепта за праз give_rose
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 05, 2008, 13:21:31 »

Имам една рецепта за праз, която е много лесна и много си я харесвам. Мисля, че и Гучи беше питала за праз, та дано успея да ви я обясня, че аз малко на око работя  blum
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines