Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:40:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224847 пъти)
 
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юли 04, 2009, 18:27:48 »

Добре мацки Wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 04, 2009, 19:49:58 »

Разровете се в нета и ще видите колко случаи има на бебета с изгаряния от "осоляване"!Питайте педиатрите си /но само ако са със съвременно мислене!/ Поредната бабина деветина,че ако осоляваш детето при баня няма да му мирише потта crazy Има ли изобщо грам логика в това?!?
Майче нито миналото лято /когато е бил на 2,3,4 месеца/ съм слагала чорапи,нито пък сега.На теб в жегите приятно ли ще ти бъде с чорапи?
Дани също много се поти,това е нормално за децата...крачетата му често се потят,докато спи се поти,зато го оставям само по пампи да наня..без да го завивам.Много му топло на детето  girl_impossible целия му гръб е в пъпчици от претопляне и изпотяване.Ако не ме беше страх от силното слънце бих по пускала в парка да играе само по едни гащури.

Извинявам се, че връщам отново темата, но се зачетох за осоляването и определено се убедих против това, явно е трябвало по-рано да се разтърся.Не се занимавайте с глупости момичета, няма смисъл.Но все пак аз споменах за само една лъжичка в цялото корито, а прочетох за случаи на обсипани цели бебета с едра сол  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Е незнам какъв е тоя акъл  crazy crazy crazy Но ето как стават сериозните изгаряния.Извинявам се за  Offtopic отново
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: юли 16, 2009, 16:49:05 »

Мамчета,да ви питам-как са вашите бебчовци след ваксините.Хана спи вече цял следобед crazy Събуди се само да папка и пак спи сега...
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 23, 2009, 09:11:41 »

Мили мами дайте ми съвет - вчера забелязах че от вътрешната страна на долната устничка Марти има една афтичка. Давам му водича всеки път след като е папкал, но явно не пак се е появила. Кажете какво да правя. Съжалявам ако има такава тема но не я видях smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 23, 2009, 09:19:51 »

Роди,това ми прилича на млечница-трябва да отидеш на доки най-добре.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 23, 2009, 09:23:03 »

И аз така предположих , но понеже доки е в отпуска и за това питам вас. Аз си мисля чеможе да е и от капките за колкои които разтварям във водата и няколко дни само такава вода с капки му давах. Но от вчера като я видях веднага преварих чиста вода в друго шише и ще ги редувам. Но ако някой е се  сблъсквал да ми даде съвет
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юли 23, 2009, 09:25:13 »

аз нямам личен опит,но зная че е важно да се лекува и не само бебчо но и ти.Защото се предава  и на майката-т.е. гърдите.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юли 23, 2009, 11:40:48 »

Роди,най-добре иди при заместващия лекар.Според мен по-добре да го види лекар отколкото да гадаеш и да се притесняваш.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юли 23, 2009, 11:50:15 »

Роди нека ви види лекар и да каже, и ти какво да правиш. Аз на Криси не съм му давала вода и не е имал млечница. То е много индивидуално.  good
За осоляването - Криси го изписаха със стахотни подсичания, зачервявания и пъпки. Въобще не съм си помисляла да сложа сол във водата Girl_hide, въпреки че получих препоръката от баба ми shok. Значи на мен са ми слагали сол във водата като бебе, на сестра ми не и сега са убедени и баба ми и майка ми, че това е причината тя да се поти. За потенето - Криси много се поти, но това си е наследствено, а не защото не съм му слагала сол.
« Последна редакция: юли 23, 2009, 12:04:36 от Алексчето » Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #384 -: юли 23, 2009, 17:57:52 »

Здравейте!Имам въпросче относно  трите имунизации на втория, третия и четвъртия месец. Въпросът ми кои ваксини сте слагали на бебчовците си , които ги дава личния лекар или тези, които продават в аптеките.Педито на моя бебо каза, че и два вида са добри, но не каза за мен тези са по-добри..., ако имате повече инаформация по този въпрос, ще бъда благодарна да ми отговорите.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 23, 2009, 18:05:05 »

Втори, трети и четвърти месец - Пентаксим. Не я поема здравната каса. Убита ваксина я водят. Казват, че уж била по-добра - това сме сложили.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 23, 2009, 18:09:31 »

За осоляването - Криси го изписаха със стахотни подсичания, зачервявания и пъпки. Въобще не съм си помисляла да сложа сол във водата Girl_hide, въпреки че получих препоръката от баба ми shok. Значи на мен са ми слагали сол във водата като бебе, на сестра ми не и сега са убедени и баба ми и майка ми, че това е причината тя да се поти. За потенето - Криси много се поти, но това си е наследствено, а не защото не съм му слагала сол.

Понеже морската сол е с доста лечебни качества, мислех, че една лъжичка във водата не е толкова страшна /за готварската и дума не може да става/, но за голям човек във ваната smile , за новородено с нежна кожичка едва ли е особено подходяща.  nea

Питах майка ми, дали ме е къпала с подсолена вода, тя каза, че категорично е отхвърлила всякакви такива бабини препоръки навремето и никога не е слага сол във водата и факт е, че като голяма не се потя много /с изключение на сега, откакто забременях/ за разлика от мъжа ми, който май е къпан със сол във водата като бебе.
Ето доказателство, че това са някакви безумни практики от едно време.
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #387 -: юли 23, 2009, 18:56:47 »

Втори, трети и четвърти месец - Пентаксим. Не я поема здравната каса. Убита ваксина я водят. Казват, че уж била по-добра - това сме сложили.


май и аз така ще направя
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: юли 23, 2009, 21:18:52 »

Каква сол бе хора???Това да не е сурова риба?Солчица във водата,после малко мас и е готово за консумация. funnytooth funnytooth
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: юли 23, 2009, 21:59:41 »

chanel_84 ние слагаме Пентаксим - според лекарката ни предмството е,че се бият в крачето и уж бебчетата ги понасят по-леко, от колкото държавните се бият в гърба

чувала съм, че има и по-ефтини тетраксим  струва към 25 лв или нещо такова се казва , която обхваща 3 болести, а тази е пентаксим  обхваща 5 и струва към 56 лв.  good
« Последна редакция: юли 23, 2009, 22:01:12 от Ели . » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines