Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:07:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 224865 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юли 03, 2009, 13:01:32 »

абе не то сега откакто е топло започна така да се поти адски много.преди нямахме такъв проблем, даже зимата докато спеше нали все се отвива и все мубяха ледени ръцете и краката..
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юли 03, 2009, 14:31:45 »

Абе, като ви чета, и ще взема да пробвам онази глупост със солта в коритото. Нали едно време нас така са ни къпали  pardon Аз категорично бях против, даже предупредих майката на милото да не си го и помисля, ама сега като се замисля, ако не помогне, няма да навреди. Все пак солта има някакво антисептично действие . Не знам, дали е точната дума, но примерно, като отида на лугата и освен, че зарастват много бързо всякакви ранички, пъпчици и т.н., кожата става една гладка и хубава от солта.
Е, все пак става въпрос за кожа на голям човек, а за бебешката не знам как би повлияло, но щом едно време масово са къпали бебетата в солена вода, явно не е страшно.

А някой знае ли, дали още от самото раждане на детето може да се слага сол във водата и какво количество на колко литра вода?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #362 -: юли 03, 2009, 14:37:54 »

Сол във водата  girl_impossible не си го и помислям  girl_impossible Аз не бих сложила за нищо на света  nea Мен не са ме къпали със сол. Момичета поне в днешно време информация бол, потърсете и ще видите колко бебета са пострадали с това солене. И недейте да сравнявате нашата кожа с тази на бебето. То и възрастен човек като излезе от морето например, го засърбява кожата и я чувства суха, пък какво ли остава за бебе. И потта идва от жлезите, така със или без сол по кожата пак ще си я има.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: юли 03, 2009, 14:56:35 »

И аз не бих  nea в никакъв случай!!!!
А да ви попитам-малко тъп въпрос  blush но 2р5 месечно бебе в горещините слагате ли му чорапки blush blush blush
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юли 03, 2009, 15:06:11 »

Ох, не знам, понеже didi_vla1983 написа, че пробвали с малко сол и аз реших, че не е толкова страшно, но да си струва, да знаеш, че наистина помага срещу потене, а то ефектът явно е съмнителен. Пък и аз имам спомен, че това се е правило не за намаляне на потта, а да не мирише тя лошо, което сигурно е поредната бабина деветина.
Но все пак, наистина, ако някой знае пропорциите вода/сол, нека сподели, пък всеки сам си решава.


Майче, на моята приятелка бебето е родено на 1.04 /почти връстнички с Хани/ и му слага чорапки, аз даже й се скарах вчера, че ще умори детето в тая жега с тия чорапки, ама тя твърди, че от краката най-лесно се изстива и я е страх да го оставя без чорапки толкова малко, само понякога вкъщи й ги сваля за малко. Иначе не го навлича - само по потниче и къси гащи, но чорапките са задължителни при нея, защото било малко още. Просто има разни по-тънички чорапки, дето му слага.
Не знам, дали е правилно това с чорапите, само споделям чуждия опит.
« Последна редакция: юли 03, 2009, 15:30:03 от Kiksi » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: юли 03, 2009, 15:08:03 »

За солта няма да коментирам - това е абсурдно в днешно време.  nea
А за чорапките - аз не слагах на Жорко миналото лято дори и през първия месец - само като беше по-хладно.  good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юли 03, 2009, 15:26:33 »

Благодаря,момичета,за отговорите-ще зействам по-смело pardon
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юли 03, 2009, 17:57:52 »

Разровете се в нета и ще видите колко случаи има на бебета с изгаряния от "осоляване"!Питайте педиатрите си /но само ако са със съвременно мислене!/ Поредната бабина деветина,че ако осоляваш детето при баня няма да му мирише потта crazy Има ли изобщо грам логика в това?!?
Майче нито миналото лято /когато е бил на 2,3,4 месеца/ съм слагала чорапи,нито пък сега.На теб в жегите приятно ли ще ти бъде с чорапи?
Дани също много се поти,това е нормално за децата...крачетата му често се потят,докато спи се поти,зато го оставям само по пампи да наня..без да го завивам.Много му топло на детето  girl_impossible целия му гръб е в пъпчици от претопляне и изпотяване.Ако не ме беше страх от силното слънце бих по пускала в парка да играе само по едни гащури.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: юли 03, 2009, 18:04:59 »

Аз имам един въпросс до колкото знам повечето бебетасе раждат с повечко окосмяване по телцето
Нашия маймун също има по ръчичките крачетата и гръбчето знам че те падат та въпроса мие до коко време щеопадат
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: юли 03, 2009, 18:53:09 »

хаха..сега се сещам,че моя Дани имаше косъмчета на върха на ушите си,като тролче беше funnytooth имаше и по гръбнака си ,но то беше по скоро мъх.По други части на тялото си е нямал и сега няма.Не помня по кое време изпадаха,но не по-късно от 2-рия месец мисля.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юли 03, 2009, 18:58:06 »

Именно и по ушенцата има като маймунче е не че си личат много де ама се виждат само да но опадат  blush blush blush малкия ми косматко  smile smile
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юли 03, 2009, 22:03:58 »

Дидето, и ние имаме косъмчета, по ушетат също. Но засега опадаха само покрай бакенбардите и на гърба, по ръцете, кръчетат и ушите още има!!
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юли 04, 2009, 08:20:57 »

Ооо и ние няма да останем назад с космите по ушите и гърба tease,но те падат рано или късно.Аз да ви питам нещо,вчера малкото ми зайче много плака и след това като му сменях памперса видях ,че пъпчето му себеше разкървило sad,възможно ли е от напъването да плаче да се е получило така?Аз му сложих спирт и Топоцин и сега е засъхнала кръвта,но незнам да звъня ли да питам докторката?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юли 04, 2009, 12:05:26 »

,вчера малкото ми зайче много плака и след това като му сменях памперса видях ,че пъпчето му себеше разкървило sad,възможно ли е от напъването да плаче да се е получило така?Аз му сложих спирт и Топоцин и сега е засъхнала кръвта,но незнам да звъня ли да питам докторката?
Да възможно е от много рев и напъване да изкочи пъпчето,а понеже вие сте още малки не е зарастнал и е прокървил.Доколкото съм запозната може и пъпна херния да направи,ако много се напъва при рев.Аз бих се обадила на педиатъра да го прегледа,може да се наложи да го лепят с лепенки за да се прибере /ако е изкочил/.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юли 04, 2009, 15:55:34 »

Аз също бях много притеснена за пъпа понеже беше надут и червен и звънах на док да я питам тя ми каза че няма нищо безпокоително даже и кръв е нормални да има така че жасмин споко нашия се оправи нацяло продължавай с спит и топоцин но ако ще си по спокина звъни все пак good good good
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines