Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 08, 2024, 03:13:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 245249 пъти)
 
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 31, 2010, 18:05:15 »

Аз така или иначе смятам да е със светла риза,просто не знам от къде ще търся светъл панталон,а пък днес като ми казаха,че не е задължително и направо не знам какво да правя..... ама ще го мислим! smile
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: август 31, 2010, 19:58:22 »

Ами, Ади, според мен е достатъчно ризата да е светла.
Сашето на Дарлинг е бил с бяла риза и дънки на кръщенето си (линк към снимките има в тяхната тема) - голям сладур е и на мен ми се струва подходящо подобно облекло за момченце, понеже акцентът е ризата, а тя е бяла.  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #137 -: август 31, 2010, 23:36:48 »

Това с белите дрехи го има в католицизма и протестанството, но не и в ородоксалната църква. Но нали сме много "прихватливи" на обичай и традиции от запад, та е дошла и при нас тая мода. Достатъчно е дрешките да са нови. И аз клъвнах на идеята за белите дрехи - Филипа беше облечена в бяло от главата до петите, включително чорапите и обувките й бяха нови и бели. Другото детенце, което кръстиха заедно с нея, момченце, го облякаха в спортна тениска и гащи изглеждащи като футболни и съвсем не в най-светлата гама.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 01, 2010, 10:22:34 »

Я да се включа и аз като прясна, прясна.
Кикси благодаря и тук за хвалебствията.
Идеята за белите дрехи я има и в православната църква, четох го в няколко православни сайта, но като попитах в църквата ми казаха че не е задължително. Аз спазих идеята за бяла риза, даже ако имаше бих му купила точно роба, хем беше горещо, хем си е тематично, хем 30 минути след това го съблякахме.
Относно облеклото на Сашето - бяла риза намерих във Фокс в МОЛ, но два дена по-късно като минах вече нямаше. Все пак може сега да има. Със сигурност имаше и в Окайди, пак в МОЛ. Исках ризата да е спортна, за да може да я носи повече. Иначе може да се намери и по щандовете където продават костюмчета за дечица, но тя за мен е по-непрактична.
И аз исках с бели панталони, но като тръгнах да пазарувам, комбинацията стоеше много зле. А и есенният сезон не е много подходящ. Минах на екрю, но моделите на панталоните не ми харесаха или пък бяха вече есенни и подплатени. Така се видях принудена да взема тези дънки (които са доста закачливи с тези падащи кожени тиранти) но  все пак не исках детето ми да бъде с дънки на кръщенето си -прекалено ми е тривиално и неподходящо, нооо нямах избор. И пак по отношение на дрехите - не купих нито боди, нито чорапки, нито обувки . Реших че ще му спестя тези мъки в жегата, а и исках да го облека бързо и лесно. smile
Активен
mimi_08
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #139 -: септември 25, 2010, 21:23:40 »

Хайде и аз да цопна в темичката....  smile

Ние кръстихме близначките, като бяха на седем месеца. И двете плакаха много, едвам успяхме да ги укротим.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 25, 2010, 23:41:04 »

Хайде и аз да се разпиша ва тази темичка.Мисля да запиша час в  църквата да кръстим Тео края на октомври.Щеше ми се по-рано,но ми куцаше организацията.Но пък за сметка на това ще е в същия месец в който преди години кръстихме и Поли.
Смятаме да го направим в тесен крък,ама много тесен-ние,децата и кръстниците-така направихме и с Поли.Имам си специални съображения за това.По принцип кръщенето е нещо,което е голямо и важно събитие,но пък аз си имам особено мнение по въпроса,че  не трябва да се бие тупана кагота става въпрос за вяра.Смятам,че това е нещо много лично и трябва да е далеч от шума и суетата.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #141 -: май 30, 2011, 12:29:21 »

Момичета, ще побутна темичката, моля ви за помощ и съвети...
На 13 юни Влади ще стане на 1 годинка, решихме в същия ден да направим и кръщенето и се започна голямото чудене...Мислим да е тук в Пловдив, но в коя църква? По кое време на деня да го направим като деня се пада понеделник? и всякакви такива... много се надявам някой ако има някакъв съвет да ми го даде give_rose
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #142 -: май 30, 2011, 13:35:25 »

malinkata, тази тема е актуална и за нас.Ние също решихме да съчетаем кръщенето с рождения ден на Сияна. За църква, не бих могла да препоръчам  в Пловдив, защото не съм запозната с църквите там , но по другите въпроси, мога да кажа как мислим да процедираме ние. И нашия рожден ден се пада в понеделник, когато няма да е удобно за гостите да пътуват и да присъстват  на събитието, по тази причина решихме да направим кръщенето и да го отпразнуваме него плюс рождения ден  веднага в първата неделя, след него.Ние все още не сме ангажирали нито заведение, нито в църква имаме запазен час за кръщене, но поне засега планувам кръщенето да бъде някъде 11, 30, а почерпката в ресторанта- към 13. 00 часа- .т. е. на обяд.Разбира се, ако вашите гости са от Пловдив и няма да пътуват, би могло кръщенето да бъде в късния следобед, а почерпката - вечерта, така ще се избегне и жегата.ТО няма някакво правило, както ви е най-удобно- за вас и за гостите.
« Последна редакция: май 30, 2011, 13:37:34 от eliss » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: май 30, 2011, 19:18:05 »

Малинката, аз също мисля да съчетая двата празника - просто не мога да се занимавам с много организация...наведнъж всичко. Не съм от Пловдив, там се омъжих, но не съм там, но ще ти кажа аз как виждам нещата. Партито (така да се каже) ще е у нас. Затова ще запиша час в църкава до нас, после - въкщи почерпката. Според моет освободно време и броят гости ще реша даил ние с мъжът ми ще си направим хапките (така направихме за погачата) или ще поръчаме готови (не съм им фен). Сигурон сами ще се подготвим. Дрешките вече са налице, исках по-раон кръщенето, но заради летния сезон и почивките ще го направим на рождения ден. Две еднакви бели роклички, с гащички, да не са по памперси и бели чорапки. ОБувки не мисля да слагам, но знам ли...ако има проходили дотогава....
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #144 -: май 30, 2011, 23:56:12 »

Да аз също смятам, че белите обувчици са малко в повече - може и без тях.
 cray Аз да ви се оплача след сериозен разговор днес с половинката май ще отложим кръщенето за след 2 месеца. Хич не ми се искаше, но така както го бях намислила в началото много ни се получи сериозна сумата на разхода. Така че решихме да разделим 2та празника и сега остава само рождения ден. В началото ми беше доста криво, но после реших, че това не е най-важното в живота. Така и на мен ще ми е по-спокойно. Във всеки случай тържеството няма как да го направим вкъщи макар че смятам, че това е идеалния вариант, но апартаментът ни не е чак толкова голям. За почерпката и аз така реших - хапки, малки сандвичи, ядки, сладки, безалкохолно, алкохол и торта. Мислим да го направим към 4 часа и ми се струва, че това е подходяща почерпка за по това време на деня?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: май 31, 2011, 10:32:43 »

Много добре сте решили да не е в къщи,хем няма да се налага да разчистваш и да шеташ  Wink Почерпката е идеална за 4 следобед!  good
Наистина е важно човек да прецени добре приоритетите и да се съобрази със семейния бюджет.И за роднините ви ще е по-добре откъм финансова гледна точка,така че аз не намирам нещо лошо в отлагането   good
Желая ви приятно празненство и да покажеш снимки  give_rose
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #146 -: май 31, 2011, 12:00:30 »

carlyangel, мерси за пожеланията, сега и ако предложиш място където бих могла да го реализирам  girl_wink ще съм благодарна
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: май 31, 2011, 12:10:38 »

Ами в Пловдив,понеже аз съм оттук и видях,че и ти така,в Хепи Джо съм виждала много подобни празненства.Ние там сме ходили на годеж.Всичко беше наред,хората и плата с хапки си правят и всичко.А не веднъж,когато сме сядали, съм виждала да се празнуват и детски рожденни дни.Явно и опит с деца имат  good.Аз,макар и раничко,бих се ориентирала към това заведение  pardon
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #148 -: май 31, 2011, 12:19:07 »

Да, от Пловдив сме, Хепи Джо-то е точно до нас, ще отидем днес да видим какво могат да ни предложат и дали могат да угодят на многото ми желания.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: май 31, 2011, 22:21:05 »

Ние също ще правим кръщене сега, заедно с рождения ден, но понеже той се пада в сряда, а кръстниците не са от тук, ще го правим в събота - на 04.06. Ще сме само близките, няма да имаме много гости, записала съм час за 15:30 за кръщенето, а към 17-18 ще отидем да се почерпим в едно заведение. Тоалета е готов, обаче пък ние имаме обувки  blum, много търсих и накрая си поръчах от ибей, обаче имат едни пищялки на подметките, които са влудяващи и ще махна  angry . Иначе нищо кой знае какво специално не съм организирала, ангажирах фотограф, понеже държа да има хубави снимки и това е.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines