Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 16, 2024, 21:13:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 245591 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юли 29, 2009, 14:22:19 »

Ние мислихме за кръщене на менния ден.Отказахме се обаче.Все пак деня е орзник и за това решихме да я кръсгтум н деня в който е родена а и има прзник.Малка Богородица
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юли 29, 2009, 14:57:40 »

И аз да се включа по темата че в момента съм на тази вълна  smile

Мира
наистина в повечето манастири не правят през седмицата кръщенета а събота и неделя са общи/както в Св.Мина така и в Драгалевския  sad/ но да ти кажа в понеделник бяхме на кръщене в манастира в Герман, на 5 км от София е общо взето. Правят през седмицата, много спокойно и приятно и са индивидуални! Ако държиш да е в манастир и да е близо до София препоръчвам ти го с две ръце- http://www.bulgarianmonastery.com/bg/german_monastery.html !

Ние бяхме избрали датата 15.08 - Голяма Богородица...но както Мира е писала по-горе ударихме на камък, ние ще го кръщаваме в Троянския манастир и там вадят чудодейната икона на Богородица и се тълпят хора от цялата страна и няма как а в Драгалевския също не може защото имат празник и така  nea. Но твърдо съм решила да е там/Троянския м-р/! За това сменихме датата, там правят индивидуални кръщенета и през седмицата, дори е без записване на предварителен час. Имаме вила там та ще спретнем после градинско парти, и сме подсигурили нощувки за гостите  smile

таксите на повечето места варират от 30 до 50 лв., сигурно някъде има изключение но това е което на мен ми е попадало като цени  smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юли 29, 2009, 16:19:13 »

Доколкото ми е извесно навсякъде трябва да е 30лв.Поне това е официалната тарифа на всички църкви.Но има и такива които взимат повече.В Соколски манастир е 30лв,в Басарбовски 50лв.Отделно се плаща за да си вкараш фото и камера.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юли 29, 2009, 16:39:57 »

След безкрайно мислене и много помощ от страна на познати и на съфорумци-Гери give_rose give_rose give_rose give_rose Решихме да я кръстим в Света Неделя.Отчето,който ни венча ще я кръсти.
Исках да е манастир и исках да сме само ние,но за жалост няма как делничен ден да събера роднините извън София.От много мислене накрая пратих майка ми до Св Неделя и тя взела,че запазила час за кръщене.Дефакто нямам избор.50лв е там.Има стаичка за кръщене и ще сме си само ние.Около 30 души се събират в стаичкатаРешихме,че ще сме се си семейно,а след  ще празнуваме с дечица good
Ами това е.Общо взето не се сбъдна моето огромно желание да я кръстя в манастир,но да ми е жива и здрава
« Последна редакция: юли 29, 2009, 16:42:34 от kleo_20 » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юли 29, 2009, 16:53:56 »

Мире, ние също кръстихме Коско в Св. Неделя, беше много хубаво, даже същия поп, който ви е венчал и който ще кръщава Мони ни е семеен приятел и нас венча и Коско кръсти!!! Wink
Сигурна съм, че няма да съжалявате!!! good good good
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #110 -: юли 29, 2009, 23:05:14 »

Аз да се похваля. На 15.8ще кръстим Катя,но не в Клисурския манастир,ацентралната църква в Берковица Много искахме точно на тази дата заради празника да я кръстим в манастир но те не записват часове защото е пълно с хора тогава А иначе ако някой се интересува мога да кажа каква е таксата за този манастир-такса45лв 15лв за камера и 5 лв за фото
Решили сме след това да се почерпим до вечерта в един ресторантМного хора сме поканили-като на сватба все едно-70 човека Надявам се да си прекараме дабре!
Желая успех на всички на които им предстои кръщавка!

п с  Извинявам се за препенателните знаци но нещо не ми работи клавиетурата!
Активен
malachika
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: август 07, 2009, 13:39:43 »

Да се включа и аз в тази хубава тема. Ние също сме си избрали троянския манастир, но доколкоте прочетох в официалния им сайт, кръщенета се правят без предварително записване ежедневно от 11.00 до 17.00. Никъде не е упоменато дали са индивидуални или групови, но предполагам,  че ако са през седмицата има по-голяма вероятност да са индивидуални
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: август 07, 2009, 14:44:30 »

И аз имам един въпрос по малко по-различен въпрос - детето с нови дрехи задължително ли влиза в църквата?Трябва ли да са бели (че нали хавлиените кърпи, които искат трябва да са бели)?Не трябва ли детето отначало да е със стари дрехи и след като бъде кръстено и изкъпано да се облече с нови дрехи? crazy
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: август 07, 2009, 15:05:39 »

доколкото знам, детето след като се кръсти се облича в нови дрешки, казват че трябва да са бели.
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #114 -: август 08, 2009, 00:14:47 »

Скъпички,Преди да се кръсти детето няма значение с какви дрешки е.Имам предвид хубави де,но не нови или пък бели.А след кръщенето задължително нови дрешки,купени от кръстника.Не е задължително да са бели.Но е желателно да са светли тонове-розово,синьо,кремаво,лилаво,бледо зелено... good
Ох ние вече сме под пара!Другата събота е кръщенето!!!А днес е рождения ден на мъжлето smile  Birthday
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: август 08, 2009, 14:26:24 »

Благодаря ви за отговорите.И аз си мислех, че е точно така, значи ще процедираме по този начин  Wink
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #116 -: август 12, 2009, 22:28:18 »

didi-vla,
ако те интересува нещо друго питай! good
Момичета,утре ще взема свеща и подаръчетата за кръщенето и ще ви кача снимчици! *YAHOO*Хайде пишете!Да не замира темичката!Няма ли и други кръщенета във форума? sad smile
« Последна редакция: август 12, 2009, 22:30:33 от katia » Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #117 -: септември 04, 2009, 12:59:58 »

Да поосвежа темата -тук има снимки от нашето кръщене! http://www.album.bg/katiaraikova/?view=3&page=3
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 12, 2010, 14:50:39 »

Здравейте! Скоро ми предстой да бъда кръстница на детенце. Поразрових се из нета за необходимите неща. Видях,че се правят покани за кръщене, както и подаръчета за гостите. Стана ми странно, защото не бях чувала за такива неща. Разгледах подаръчета и те са от рода на сувенирчета- биберони, обувки, памперсчета.  Обаче ми се струват малко неподходящи, тъй като детенцето е вече на 4 години. Искам да попитам и за свещите. Като обикалях да търся свещи за сватбата ми, видях че се продават и за кръщене. Задължително ли е свещите да са от църквата? И колко свещи са необходими? Някъде прочетох,че в църквата искат бутилка червено вино. Какво се прави с него- като на венчавка се отпива от него или какво? А кръстчето ,което се подарява, трябва ли да бъде със синджирче?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 12, 2010, 16:22:30 »

и мен много ме вълнва тази тема мислим 2дни преди рождения ден или на самия ден ден да я кръстим.за подаръчетата знам че може и понбониери да се подаряват,аз лично много съм харесала едни кристални бонбони и едни бурканчета за мед ето такива: за свещите може и да не са от църквата,мисля че беше само една свещ украена и може да на всички присъстващи да има по-малки свещи.ние като кръщавахме подарихме кръстче със синджирче,но може да са обици ако е момиче разбира с ,гривничка,икона..... и т.н
ох ние от месец някъде дледаме за потготовката,долу горе поканите сме избрали и текста и май само това girl_impossible


* буркан4е.JPG (11.46 KB, 366x142 - видяно 8502 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines