Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 13:55:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 139897 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: октомври 02, 2008, 17:09:19 »

Браво за статията  Bravo

Иначе аз сега даже живея с мойто свеки, ма честно казано никакви оплаквания нямам, гледа си ме жената като нейна дъщеря  give_rose даже оня ден ги чух (заклевам се без да искам) да си говорят с мъжа си, че ме обичат колкото тяхната дъщеря, а той каза "Даже и повече, че нашата я виждаме веднъж на няколко месеца, а Герганчето си е все покрай нас"  cray  и аз направо се разплаках от щастие  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: октомври 02, 2008, 22:04:02 »

свеки е blum blum blumfunnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic М*удругото и аз се разбирам прекрасно с моята бъдеща свеки пу-пу дано винаги да е така,но пък много се смея на публикациите в нет-а осмиващи както свекървите,така и тъщите pleasantry pleasantry
« Последна редакция: октомври 02, 2008, 22:05:34 от малката госпожица™ » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: октомври 02, 2008, 22:08:30 »

Наде уби ме с тази картинка  sarcastic sarcastic sarcastic ROFL laugh funnytooth И статията също си я бива! Ето още малко от серията:



« Последна редакция: октомври 02, 2008, 22:17:11 от Zahira » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: октомври 03, 2008, 08:27:04 »

Ето как трябва да протече първият разговор pleasantry pleasantry pleasantry
След сватбата си двама младоженци отишли да живеят при родителите на мъжа. Свекървата решила да си уточнят взаимоотношенията със снаха си, още в началото. Отишла и й казала:
– Мила снахо, за да има разбирателство между нас, трябва да следваш само няколко простички правила:когато станеш сутрин и видиш, че китката на главата ми е обърната надясно, това означава, че съм много ядосана и не се опитвай да говориш с мен, да не го отнесеш ти; ако китката на главата ми е обърната наляво, това означава, че съм в добро настроение, можеш да ми говориш, да ми помагаш и т.н.
Снахата:
– Тогава трябва да ти обясня, че ако станеш сутрин и ме видиш да съм запалила цигара, да съм си вдигнала краката и да си пия кафето, трябва да знаеш че въобще не ми пука на къде ти гледа китката
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: октомври 03, 2008, 08:31:35 »

Яко! smoke sarcastic
Активен
max_hym
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: октомври 03, 2008, 08:51:02 »


 laugh laugh laugh ROFL ROFL ROFL


това с китката много ми хареса ...
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: октомври 03, 2008, 09:09:08 »

хем го знам това за китката от много отдавна и пак ми става весело  danceg
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: октомври 03, 2008, 09:12:43 »

В Шоуто на Слави едно малко момиченце го разказа на диалект,но не мога да го намеря,още по готино и смешно звучи,защото то даже интонацията докарваше на 100% sarcastic
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: октомври 04, 2008, 08:50:16 »

Мила Стаси, по темата за свекървата съм писала много, преди сватбата беше кошмар, докато си нагодим позициите, сега продължаваме да регулираме някои неща, но както и да е... От собствения си опит с обсебваща сина си свекърва и зяпащ я в устата благоговеещ син, каращ се с мен често в началото заради майка си, мога да кажа /без да давам препоръки, защото при всеки си е различна ситуацията/: твърдост и смелост на всяка цена!  good Да се казва каквото си ти тежи, да си се отстоява собствената позиция. Караници ще има от всички страни- мъж, свекърва, разстройваници и театри, нерви и сълзи за теб, но като няколко пъти покажеш, че това си ти, това е мнението ти, ако иска- с теб, ако не-спасявайте се самостоятелно,нещата се напасват. И с времето /няколко месеца/ тези ситуации оредяват. И тези неща не се получават, защото някой желае лошо на другия в този своеобразен триъгълник, а защото всеки си носи своите разбирания и се опитва да пригоди другия към тях. Не позволявай да те превръщат в човек, който не си! Твърдост, мила!  heart И не позволявай да ти говорят по този начин! НИКОГА ПОВЕЧЕ! beating
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: октомври 04, 2008, 15:54:49 »

Ооо аз колко съм писала за моята свеки и да кажа все и е малко!!Ама отдавна не съм се отчитала!!
Сега като се роди детето и тя ще е цял месец при мен/седмица вече мина/и се опитвам да се напасна към нея да може да общуваме ако не като дружки т поне нормално!Еми не се получава и това си е!Нищо не ми говори ама все си промрънква под носа :angry:Все се дуе като нещо кажа относно детето,много несъобразително се отнася с него/като стискане,грубо награбване,не миене на ръце преди да я гушка.../и това ме дразни като майка нормално!Вчера ме дебнеше на терасата и ми звъня д аме пита кога аджеба смятам да се приберем/бяхме на разходка в парка с детето 2 часа/На вратата мйе посреща с думите колко сме прекалили с разходката и свръх сърдита сякаш нещо съм я убидила!!Чепата  е за 5 свекърви!Мъчи се да помага грижи се за къщата/е къде чисти къде цапа/но общуването с мен е много трудна мисия!Аз се мъча някак тя не си дава зор и не се получава!Мисълта ми е че мили момичета като жена вече с 7 годишен стаж с нея мога да кажа ч енякои хора с аси просто такива!Чепати характери с непоносимост към всичко и всички!Не си тровете нервите само вие страдате от това и семейството което създавате!!Не можем да променим някой който 50 и нагоре години е бил такъв и е живял в свой собствен свят и е изграждал някакви негови си виждания за нещата!Да ужасни са да не се понасяме,да груби и недоброжелателни са и изкат да ни вгорчат живота!Всичко е така,но след като се убедих че един човек може да спомене че детето на сина му всъщност може да не е от него и се нагледах и напатих на всякакво отношение смятам че този човек не си заслужава моите нерви и страдания камо ли разправии с любимото същество!По-добре заобикаляйте нещата защото не можете да ги промените и само вие си трупате негативите за себе си!!А никому не е нужно това!Майната им и това е!!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: октомври 05, 2008, 11:59:55 »

Благодаря ти много Феникс, благодаря и на всички вас за това че ви има.
При мен стана нещо много изненадващо, което хем ми беше леко неприятно, хем ме накара да се усмихна и леко да се облекчи напрегнатото ми сърчице тия дни.
Онзи ден милото почиваше и отидохме в тях (първият път след онзи "сблъсък"). Майка му се прибра от работа и като ме видя там ужасно се ядоса и нацупи sad. И след това ние решихме, че трябва да излезем да свършим това онова за сватбата. И приятелят ми отива до нейната стая за да и каже че излизаме, да дойде да заключи след нас. И тя като затвори вратата след гърба му и като почна да му се кара, че сме имали наглостта да отидем там и т.н. всякакви глупости lacnl8 bqsnasym aggressive. Ако искате вярвайте, но когато започнаха да се карат аз си пуснах Холмарк, след около 5 минути някъде почна един филм, който изгледах целият, а те продължаваха да стоят и да спорят за всякакви неща. Това обаче, което ме зарадва беше че милото отстояваше позицията ми от предният път, че дори и в някой думи беше много по-краен от мен. smile
Това ми вдъхна леко успокоение, че явно все пак и той вижда нещата през моята призма и застава зад решенията ми.
След великият спор с родителницата му си поговорихме и от думите му разбрах че той също твърдо е на моя страна.
Сега някак си се чувствам по-спокойна, защото знам че искам да прекарам живота си с него, а не с нея и тези дразги между нас не са от никакво значение, щом аз и той сме на едно мнение. smile
Естествено, въпросът за жилището още стои на дневен ред, но се надявам че когато трябва твърдо да решим и този въпрос, пак ще сме на едно мнение....
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: октомври 06, 2008, 03:45:33 »

Стаси, много съжалявам че свекърва ти се държи по този начин. Аз лично нямам никакви проблеми с мойта( да чукна на дърво), и искрено съчувствам на всички които имат твоя проблем. И мисля че след като с мъжа ти сте на едно мнение, просто трябва да я игнорирате и да не си тровите нервите излишно, особено в последните дни преди най-важното събитие в живота ви, защото както Клео е казала : не можем да променим хората, всеки си има характер и остава такъв през целия си живот. И аз съм на мнение, че не е нужно да живеете под един покрив, можете да си наемете квартира на първо време,докато решите какво да правите с апартамента във Варна. А относно апартамента на мъжа ти- ами като не иска да му го дава да си го държи, повярвай ми по добре да си го държи вместо после да ви натяква цял живот че му го е предписала и колко е неблагодарен. За съжаление сигурна съм че и такива изпълнения ще има. Просто не и обръщай внимание. Стискам палци отношенията ви да се оправят и приятни последни приготовления на сватбата ви smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: октомври 06, 2008, 10:24:52 »

Клео, права си, мила!!!
То наще свекървещици равни нмямат!!! diablo
Аз с моята съм си решила проблема като заявих категорично на половинката, че не желая нито да я виждам, нито да чувам за нея и ми е ОК!!! good
Е, на него сигурно не му е, но това е най-дорото за нас тримата!!! heart

Иначе сега щяла да дадед за РД на детето малко парички - имала някави скътани Oh my ... diablo загубенячка, как може да каже така, все едно скрити от мъжа й пари, избеснях, но ми мина!!! Като си го няма човек от вътре да му идва да обича някой не може да го накараш на сила!!!

А капака е, че си е уредила/платила да й дадат 60% Oh my ... Oh my ... Oh my ... инвалидност за пенсиониране!!! Здрава права жена!! И не се сеща да си види първото внуче или пък мааалко поне с нещо да помогне, нооо по екскурзиии из БГ и до Гърция по нчколко пъти на месец си ходи жената с 60% инвалидност!!!
Еми това е!!!
Повече няма да коментирам, че стана ферман!!!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: октомври 06, 2008, 10:44:02 »

Момичета, да се запиша и аз за свекърва си. Аз съм говорила с нея за една година общо 4 пъти. Два преди сватбата ни миналата година и два след нея. И ми е много добре. Един месец след сватбата ни дойде у нас и в уж таен разговор каза на милото, че ако е размислил за отношенията си с мен, бившата му приятелка още го чака. Милото много искаше да имаме нормални отношения, но тя така и не ме хареса. Сега вече дори и на него не се обажда, а иска до някое време като се роди бебето да го кръстя на нея. Да ви кажа честно завиждам на всички, които се разбират със свекървите си.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: октомври 06, 2008, 12:19:41 »

Много е гадна тази ситуация със свекървите. Не знам каква рядкост са тези, които не създават проблеми. Според мен важното е вие и мъжете ви да се държите здраво един за друг без значение какво казват майки, свекърви или други подобни. Не бива никой да влияе по никакъв начин на отношенията помежду ви. Това е, което аз се опитвам да правя. Не че е лесно, напротив, но според мен е единствения начин.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines