Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

август 05, 2024, 19:42:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 123914 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юли 31, 2009, 11:40:12 »

Ами и моят паспорт беше изтекъл и то доста преди брака, казаха ми да го нося, като отивам да си взимам новата лична карта. Така и направих - върнах го и не са ме глобявали, макар че по закон са в правото си да го направят, но не съм чула да са се заяли с някой досега.  smile
« Последна редакция: юли 31, 2009, 12:05:54 от Kiksi » Активен
treisy7
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #331 -: юли 31, 2009, 12:04:08 »

аз мисля, че няма да е проблем с паспорта, щото паспорта не е задължителен документ просто като си вадиш нов ще трябва да занесеш стария
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юли 31, 2009, 12:36:06 »

Много ви благодаря за инфото момичета успокоихте ме. Като отида след 10 дни да си подавам док. за личната карта ще видя със сигурност tease
Активен
gorska_feia
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #333 -: юли 31, 2009, 20:50:34 »

Аз съм решила да взема фамилията на бъдещия ми съпруг. Само обаче като си помисля за всички тези документи и сметки и лошо ми става. Но имам още време да свикна с мисълта, че може да е гадничко, но пък ще го направя един път и ще свърши.
Активен
treisy7
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #334 -: август 02, 2009, 13:48:35 »

Като вземеш името с тире пак сменяш много документи
Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 02, 2009, 15:34:32 »

Здравейте, по отношение на смяната на фамилията - аз моята не я смених! Моята фамилия е рядка и си я харесвам. Що се отнася до това да приема фамилията на мъжа ми - той каза, че за него няма значение дали ще я приема или не. Неговият баща ги е изоставил още като е бил съвсем мъничък и той общо взето само носи името на някакъв човек там angry  diablo diablo }:->Та сметнах, че такъв човек НЕ ЗАСЛУЖАВА да си сменя моята фамилия с тази на някой който не дава и пет пари за моя мъж и изобщо не се интересува от него! angry diablo diablo diablo
Прибавянето на тире към името ми е безсмислено поради горните обстоятелства както и поради това, че името ми и без това е достатъчно дългои няма нужда да го удължавам още.
Но личната карта си я смених заради смяната на постоянния ми адрес, както и заради това, че взех шофьорска книжка и исках тук да ми я издадат. pardon
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 13, 2009, 15:58:03 »

здравейте момичета
да се разпиша и по тази тема.

за имената при мен беше ... връщах майка си 100 пъти /тъй като тя ми подава документите, че аз съм на 200 км от там    blush / и тази бланка я препревях и с трите варианта  smile е накрая реших да добавя фамилията на мъжа си. едно, че родителите ми заслужават уважението ми и пазене на фамилията, друго, че си харесвам моминската фамилия и ми е малко трудно да я премахна от името си, трето, че ме познават със старата ми фамилия и ще е сложно... но все пак мъжа ми ме обича страшно много и заслужава уважението да взема името му... абе сложно е, но мисля, че с тирето проблема се решава - всички са доволни  Bravo
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #337 -: август 26, 2009, 10:29:19 »

Ох, това е голяма дилема! Аз в началото си казах, абе айде ще приема неговата, карай да върви. После, като поопознах техните и взех да се разканвам, защото нещо не ми се щеше да ме свързват с тях. И накрая, окончателното решение е, че ще я сменя, ама аз имам късмета, че милото всъщност не е с фамилията на родителите си. И така двамата ще сложим началото на династията Колеви с фамилията на милото. Така че проблем със смяната вече нямам. Готино е да сложиш началото на нещо такова.  blum
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: септември 14, 2009, 09:11:34 »

Смених си фамилията, въпреки че си харесвах моята, но милото , много държеше и понеже го обичам реших да я сменя и сега съм доволна от решението си, защото като се обърне към мен с "г-жо Марковска" все едно мед му капе от устата и е много сладък funnytooth
Какво ли не правим за тези мъже...? girl_in_love
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: септември 14, 2009, 13:55:30 »

А аз прибавих тази на съпруга ми и сега съм Божикова - Тодорова. Но за по-лесно ще се наричам г-жа Тодорова, а за документите ще си ги изписвам и двете.   

п.с - когато попълвахме формулярите питах милото "Искаш ли и ти да си добавиш моята фамилия"  blum при което той ме изгледа супер странно и реши, че говоря сериозно. Само да се беше видял отстрани  laugh
« Последна редакция: септември 14, 2009, 13:57:34 от valia_diva » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: септември 18, 2009, 11:58:02 »

Момичета, днес си взех новите документи за самоличност, старата фамилия (Петрова) отиде в историята, малко ми стана мъчно, като видях онази лелка, как ми перфорира личната карта cray blum
Вале, направо си представям милото ти как се е Oh my ... sarcastic ROFL , а щеше да е много забавно, ако и те ни добавяха фамилията.
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #341 -: септември 30, 2009, 16:00:31 »

Аз няма да взимам неговата фамилия или да я добавям, защото имаме дете и смятаме да имаме още едно. Ще е много тъпо на едното ми дете имената ми да са едни, а на другото други. Все едно различни жени са ги раждали. И мъжът ми /бъдещия законен/ е съгласен да е така. Дано не размисли в последния момент  smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 30, 2009, 16:36:22 »

Уф, при нас големи полемики се развиха по повод името... Миналата седмица размислих и реших, че вече съм малко или много известна от следването си със старото име, имам няколко дипломи, не ми се разправя с удостоверения за идентичност на имената, с две думи - искам да добавя новото си име с тире...Милото като се разлюти, изобщо не очаквах такава реакция shok Но тази седмица си смени мнението и вече нямал нищо против...Та очертава се да съм с тире, което май е най-добрият вариант smile
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: септември 30, 2009, 17:56:09 »

и аз съм горе доло по същия начин с "известността" в дадена област /професионална/, а и щеше да създаде много проблеми при пререгистриране на фирмата. първо мислех да остана с моята си фамилия, милото не се разлюте, но си пролича, че му е много неприятно. та така реших и вълкът сит и агнето цяло. даже за тирето той разбра в сватбения ден. е няма такава радост от негова страна  yahoo
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #344 -: септември 30, 2009, 20:13:59 »

И аз винаги съм тръбила ,че ще си запазя фамилията,но като видях колко ще обиди това бъдещият младоженик се отказах... smile той още сега настоява в facebook  да се пиша с неговата фамилия а камо ли за напред.
Макар че фамилията ми много ми отива на малкото име ,но ще свикна някой ден smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines