Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:21:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за ревността  (Прочетена 77820 пъти)
 
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 13, 2008, 18:05:57 »

Ехооо,момичета,тази темичка е позабравена май...Дайте да видим какво мислите за ревността! pardon
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: октомври 15, 2008, 09:34:06 »

Ревноста за мен  е болестно състояние!
Това да ревнуваш означава, че не намираш сигурност и нямаш доверие на човека до  теб. Според мен няма място в една връзка за ревност когато е изградена от ясни и чисти отношения. Да не забравяме, че всеки трябва да има лична свобода и не задължението а обичта и взаимното уважение карат човек да бъде отговорен и да не се поддава на изкушенията.
Активен
Leila
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14


Аз искам!


« Отговор #107 -: ноември 07, 2008, 14:02:57 »

Абсолютно съм съгласна,че ревноста е болестно състояние.Ревност не изпитвам,нещо ми е непознато това чувство.Но,има най различни хора.Винаги съм се чудила на хората ,които ревнуват.Честно казано,да не засегна някой,но ми изглеждат като душевно болни,изплашени,несигурни,като малки деца,глупави.Абе странни някакси.Не искам да изпадам в такива ситуации.
Има и още нещо,щом не вярваш на човека до теб и подлагаш любовта му на съмнения,защо въобще си с него?!
Ревноста е болест ,от която човек трябва да се лекува,иначе живота си минава неусетно и после съжаляваме за изпуснатите красиви моменти. Wink
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 11, 2008, 00:42:41 »

Защо равнявате ревността с болест    Wink.? За мен не е болест и не се обиждам ама искам да кажа, че не съм душевно болна shok,   според зависи естествено до каква степен е ревността в човека. Аз също ревнувам , но когато ревнувам не правя скандали да крещя и да чупя ами напротив ставам по мила , защото колкото и да си говорим за силната и единствена  любов Понякога с ежедневието си забравяме  елементарни жестове примерно да целунем човека до  нас сутрин или като отиваме на работа, да се усмихваме след дългия тежък работен ден....и това смачква романтиката И затова понякога може да покажеш мъничко ревност , хем да провокираш в човека мисли "Защо е тази ревност?" "От какво се поражда?" и по този начин той да си поправи грешката и едновременно да разбере , че все още се бориш за неговата любов макар , че е казал пред закона и пред бог че си единствена. Всеки човек му е хубаво да му показват, че се нуждаят от него
 От както се омъжих реших , че няма какво да ревнувам, но понякога се сещам , че има доста красиви колежки и се дразня , че с тях прекарва повече време от колкото с мен, за мен това е ревност , но  не е болест. това го налага работата, няма как! cray Успокоявам се с това , че си го обичам и че ми доказва постоянно  , че и той ме обича А  напоследък моят мъж чак сега почна да ме ревнува т.е. да ми показва тази ревност, може би е защото след еуфорията на сватбата, доста се отдадохме на работа и липсата на повече време заедно се раждат странни мисли  и това поражда неговата ревност, но когато ме ревнува на мен ми е забавно, защото е доста голяма фантазията на човека! 
Много хора няма да са съгласни с мен, но пък пълно безразличие ще ми е скучно. Понякога е нужно мъничко ревност за да запалиш пламъчето, което позагаснало от сивото ежедневие. danceg
Усмивки на всички
[/b]
Активен
nidfl_
Новак
*
Публикации: 8



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 12, 2008, 00:38:35 »

Аз съм на мнение, че не може да няма поне и малка ревност, но както казаха и другите съфорумки, нежна ревност. А ако няма и капка ревност значи, че не ОБИЧАШ човека до себе си и ти е все едно дали е с друг аили не.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #110 -: ноември 12, 2008, 00:45:12 »

Много рядко ми се е случвало да ревнувам партньор, а настоящия - никога! Мисля, че ревността се проявава при повод, ако не се появява - това е вярност! Поне моя житейски опит това е показъл и доказъл  pardon Дано никога не изпитвам това чуство  smile Пожелавам ви го и на вас, обичайте се и си вярвайте, нали за това сте заедно  Wink 
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 12, 2008, 23:11:07 »

Честно да ви кажа нямам време да ревнувам.Има толкова много по-хубави неща които можем да споделим с любимия отколкото ревност ............
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 13, 2008, 08:57:00 »

Ревността е болест  sad
Всичко според мен опира до доверието - разклати ли се то..... става страшно.
Ние сме повече от 3 години заедно, засега никога не е имало ревност и дано занапред да е така.
Аз хич не съм ревнива, ама не съм имала и поводи до сега де  banana, мъжът ми казва, че бил ревнив ама не е вярно - май само да "плаши" говори глупости.'
Фиби е права - има толкова други по -приятни неща преди ревността, но да не забравяме, че стигне ли се дотам значи има причина
Обичайте се !!!.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 17, 2008, 01:16:54 »

Ревноста до сега на никой не е помогнала ! Говоря за обсебващата ревност не за тази която във малка доза кара човека до нас да се чувства единствен ! Стигне ли се до там от личен опит знам ,че връщане на зад няма ! Доверието само за секунда може да се изгуби и цял живот да не се върне ! 
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #114 -: декември 18, 2008, 16:05:00 »

След толкова години се убеждавам,че ревността до нищо хубаво не води.Но е хубаво лекичко да усещаш,че някой те ревнува blushБолезнената ревност разваля всичко,а доверието,свободата и личното пространство създава приятели,ако разбира се партньорите оценяват какво им дава другия разбира се.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: декември 18, 2008, 17:31:40 »

Честно да ви кажа нямам време да ревнувам.Има толкова много по-хубави неща които можем да споделим с любимия отколкото ревност ............

Много точно казано good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: декември 18, 2008, 17:54:14 »

След толкова години се убеждавам,че ревността до нищо хубаво не води.Но е хубаво лекичко да усещаш,че някой те ревнува blushБолезнената ревност разваля всичко,а доверието,свободата и личното пространство създава приятели,ако разбира се партньорите оценяват какво им дава другия разбира се.
  Напълно съм съгласна ! Хареса ми !  yahoo yahoo yahoo
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 17, 2009, 16:11:42 »

Аз пък мисля, че е хубаво да има поне малко ревност в една връзка!!! Дори и да прозвучи смешно мисля, че именно ревността е тази, която поддържа любовта жива! Е разбира се всичко трябва да е в някакви граници!!!
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: февруари 18, 2009, 12:42:09 »

Чувала съм изрази от сорта "Ревнувам те, защото много те обичам"
Дрън-дрън
Някои хора ревнуват просто защото не могат да обичат.
Всичко е въпрос на его!

А когато обичам и държа на някого, когато му имам доверие и когато го познавам добре - в никакъв случай не мога да говоря за ревност.
Активен
Jiji_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #119 -: февруари 27, 2009, 00:10:10 »

Във връзка със цитата на Фиби в началото съм напълно съгласна.
Но аз имам горчив опит със бивш приятел на тази тема. Той ме ревнуваше много! Бяхме заедно 3-години. И се разделих с него не защото не го обичах или какво и да е, а само заради непоносимата му ревност.
Тогава си казах, че аз няма да ревнувам. Но да си призная сега.. въпреки, че е рядко се случва.
Вярно, че има много по хубави неща, които има да се изживеят.
Но личното пространство е важно за една връзка - за това няма спор. Но понякога се заражда малко ревност точно защото ТИ имаш пълна свобода....  heart
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines