Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 07:24:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 10  (Прочетена 173606 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: ноември 14, 2010, 11:25:18 »

minalina з пека на 180-200 градуса гювеча.
Дани според мен е хубаво да сложиш фолиото за да стане по сочно яденето и после да махнеш и да запечеш.
Agent T моите сладки обикновенно са бъркан вариант тъй като не меся.А и аз типично коледни сладки не правя защото не обичам канела. Правя едни лимонови сладки с кокос които можеш да направиш,но трябва да изровя рецептата че много отдавна не съм ги правила.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: ноември 14, 2010, 20:03:52 »

Аз също съм яла праз, ориз, но вътре в тавата имаше и картофки. С таратор4е е супер.
Сега ви пускам една рецепта за ginger snaps
170гр кафява захар
100гр масло
1 яйце
380гр брашнп
2 ч.л. сода за хляб
1}2 ч,л. смлян карамфил
1 ч. л. канела
4 с.л. петмез
4етвърт ч.л. сол
½ чаена лъжичка джинджифил млян
100 гр захар
пергаментова хартия
фолио
Маслото и захарта се миксират на ниска скорост за 1 мин., постепенно се увлели4ава скоростта и така се бърка 2 мин. smile Намаля се скоростта и се слага петмеза. Бърка се отново. След това се прибавя и яйце, вси4ко това се смесва добре на средна скорост на миксера.
Намаля се скоростта на миксера и се добавя половината брашно. Разбърква се леко, След това се слага и другата половина. Сместа се разбърква. Довавят се сода за хляб, канела, джинджифила, карамфил, сол.Разбърква се добре. Оставя се тестото за 4ас в купа, за да по4ине. Загрейте фурната на 165 С, с ръце оформета топ4ета и ги поръсете със захар по  желание. Тавата се слага във фурната и се пе4е за 10-15 минутки. Трябва да изстинат до стайна температура и след това са готови за ядене.

Никога не съм го правила, не знам дали е изпитана рецепта, но съм яла готови, вкусно-сладко-лютиви са smile

Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: ноември 14, 2010, 20:48:19 »

Ето и една Коледна изненада за гостите ви. КолеДен венец от хапки:

В зависимост от големината толкова кръг4ета франзела
(около 20)
Пакет за намазване крема сирене или топено такова
(може да се смеси с щипка копър и щипка 4есън на прах)
по около 1 4аша нарязани на куб4ета броколи, целина и 4ервена 4ушка,може да сложите според вкус или грах, моркови и крастави4ка. Реди се върху франзелката. Бързо и вкусно, пък да не говорим колко хубаво изглежда на масата, красота.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: ноември 14, 2010, 21:45:18 »

Този коледен венец е много сладурски  good Поне едно здравословно нещода има на празничната масата, между калоричните десерти и гъшия дроб  smile
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: ноември 15, 2010, 16:20:35 »

Хайде, момичета, днес е първият ден от Коледните пости, така че пускам една постна рецепта, аз няма да мога да постя.

СПАНАК С ОРИЗ
Необходими продукти:

500 г спанак
2-3 с.л.олио
1 глава лук или 1 връзка пресен лук
1 с.л. доматено пюре
150 г ориз
сол
черен и червен пипер
сок от лимон


Начин на приготвяне:

* Посолете спанака и го варете около 5 мин.
* Задушете ситно нарязания лук в сгорещеното олио.
* Поръсете с червен пипер,черен пипер и добавете доматеното пюре.
* Накълцайте спанака с нож и го прибавете.
* Прибавете лимоновия сок и залейте с вода.
* Оставете да ври около 15 мин., прибавете измития ориз и варете ,докато омекне.
* Сервирайте с кисело мляко.


КРЕМ СУПА ОТ ТИКВИЧКИ
Продукти: 1 кг тиквички, 1 с.л. брашно, 4-5 с.л. растителна мазнина, 500 мл прясно мляко, 1/2 връзка копър, сол.
Приготвяне: Сварете в подсолена вода нарязаните на кубчета тиквички, отцедете ги и ги претрийте през цедка.
Запържете леко брашното в мазнината и разредете с прясното мляко и малко от бульона. Прибавете пюрето и оставете да ври на слаб огън. Поръсете с копър, а по желание добавете и крутони.
Както виждате има и мляко, но днес казаха, че бременните могат да си позволят мляко., така 4е мамите тук мога да го доватя, а другите да го извадят smile


ДОМАТЕНА СУПА
Необходими продукти
зехтин - 1 ч. л.
бульон - от зеленчуци
лук - 1 глава
домати - 3 бр.
доматена салца - 400 гр.
царевица - малка консерва
червен пипер - лют по желание

Приготвяне
Запържва се нарязания лук и се подправя с бульона. Добавят се нарязаните домати и царевицата и салсата.

Супата се затопля , не се вари. Подправя се с подправките и се оставя да клокне 1 път след което се сваля от огъня. Сервира се студена.
":::;:::
« Последна редакция: ноември 15, 2010, 16:50:40 от tweety bird » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #215 -: ноември 15, 2010, 16:33:52 »

Tweety, душа, моля ти се, слагай заглавия на тия рецепти, че иначе ми е трудна ориентацията кои продукти за какво си. И давай някакви по-малки снимки, че ми се изкриви монитора от опъване. Иначе крем-супата си е я заплюх, макар че вече минавам на вариант крем-супи с тиква.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: ноември 15, 2010, 16:55:34 »

Tweety, душа, моля ти се, слагай заглавия на тия рецепти, че иначе ми е трудна ориентацията кои продукти за какво си. И давай някакви по-малки снимки, че ми се изкриви монитора от опъване. Иначе крем-супата си е я заплюх, макар че вече минавам на вариант крем-супи с тиква.
Да, на първата и третата съм забравила да пиша, сори smile
А на мен снимките ми излизат малки, не знам защо така се полу4ава и не знам колко да е малка, 4е на вас да ви излиза нормална. Няма как да разбера кога е голяма, за да не я помествам. Слу4вало ми се е да има големи снимки, но ги сменям с по-малки подобни, за да не се разтяга и аз не го харесвам това.
Освен да пиша само рецептите, но с картинки по-добре ми изглежда дадената рецепта.
Как правиш крем-супа от тиква?
Аз знам една американска такава, ама като правих един път в нас и нашите не искаха да я хапнат smile Явно са свикнали да се консумира сладка затова. Когато и аз я опитах като солена първия път и направих една кисела физиономия, но после свикнах.
Активен
marchela
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215


very happpyyyyyyyyyy


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: ноември 15, 2010, 19:29:35 »

Момичета, страхотни рецепти, непременно ще се пробват  girl_wink

Minalina  give_rose
благодаря ти, че сподели шоколадовия сладкиш в микровълнова печка  Bravo
става страхотен и толкова бързо и лесно и е като браунис  на вкус  yahoo girl_in_love
от събота вече 2 пъти го правих и изчезва за нула време, с ванилов сладолед е мечта  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
 thank you judges thank you
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: ноември 15, 2010, 20:34:09 »

Неделя се отдадох на готвене-тиквеник,свинско с картофи и зелен боб в гювеч,крем супа от тиква и картофи,печена тиква,соленки с кашу,салата с кус кус ,грах и царевица,крем карамел с тиква.
За тиквеника искам да благодаря на Пламак-сиропирах по нейна идея и стана божествен.
Тези дни съм хвърлила око на крем супата от тиквички и исках да питам tweety bird дали бели тиквичките и маха ли им семките че да стане гладка.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #219 -: ноември 15, 2010, 20:34:36 »

 Offtopic сьм, но на мен снимките на Туити ми излизат нормални  pardon
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #220 -: ноември 15, 2010, 20:46:37 »

Offtopic сьм, но на мен снимките на Туити ми излизат нормални  pardon

И на мен ми излизат нормални на компютъра вкъщи, но от служебния са грандиозно големи. Въпрос на Уиндоус явно. Сори.  pardon

Гучи, ще дадеш ли рецептата за свинското в гювеч и за крем-супата от тиква.  girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: ноември 15, 2010, 21:23:19 »

Давам ги Дени
Свинско със зелен боб и картофи в гювеч
300 гр свинско
5-6 картофа
450 гр замразен зелен боб
1 глава лук
1 буркан домати с цели доматчета
1 буркан вода
подправки-черен пипер,червен пипер,маги 10 зеленчука,сол

Свинкото се нарязва на големи парчета и се запържва колкото да си смени цвета.Прехвърля се в гювеча.Задушава се лука и се прибавя към свинското.Добяват се залания боб,картофите нарязани на шайби,доматите ,подправките и водата.Пече се до готовност на 200 градуса.Накрая се запича леко.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: ноември 15, 2010, 21:27:01 »

Крем супа от картофи и тиква
5-6 картофа
1/4 тиква-зависи от големината моята беше голяма
1 бульон
1 заквасена сметана

Картофите и тиквата са едно към едно.Сваряват се картофите и тиквата с бульона.След като са готови се пасират без водата .Добавя се постепенно бульон до желаната гъстота.Нарая се добавя заквасената сметана.
Ами това са рецептите-и двете са бързи и не изискват много висене в кухнята.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: ноември 16, 2010, 11:47:19 »

исках да питам tweety bird дали бели тиквичките и маха ли им семките че да стане гладка.
Точно така Гучи, семките се махат и се обелват. Аз по принцип не обичам рецептите, защото там казват от кои продукти по колко да се слага, винаги когато правя рецепта нещата не се получават, затова аз сама си преценявам по колко и от кое да сложа. Много пъти ми се е случвало да стане много гъсто или много рядко, затова гледам сама да преценя какво и как. Обаче ако ви напиша само продуктите ще питате по колко, затова и ги давам ориентировъчно. Иначе по същия начин може да си направите и супа от лапад и коприва. Става много вкусна.
А крем супа от КАРТОФИ И КАРФИОЛ ми е любима

1 с.л.масло
1 голяма глава лук, накълцана наситно
2 картофа, на малки кубчета
1 средна глава броколи
3 ч.чаши зеленчуков бульон
1/2 ч.чаша течна сметана или прясно мляко
сол и черен пипер на вкус(за постещите само бульон)
крутони
Лукът се запържва леко в маслото , маха се от котлона като през това време се сваряват картофите и броколите. (може лукът да е варен също за по-диетично)
Сметаната и бульонът се смесват, добавят се подправките, сметаната и бульона и се пасира.
След това се добавят и крутоните за украса, те са пак по желание
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: ноември 16, 2010, 11:56:35 »

Предполагам, 4е и на Каприз4е и на Гу4и тиквените супи са еднакви.
Аз съм я правила в Америка по следния на4и
Една тиква (butternut squash) около две педи дълга (тя е като цигулка)
1 глава лук
sage leaves около 10 листа (Ина , ако знаеш и това как е на БГ ще съм ти благодарна)
2-3 лъжици зехтин
Сметана -те4на по желание
Пека тиквата във фурната само я разделям на две и махам семките.
След това я обелвам и нарязвам на кубчета, слагам лукът да се запържи в зехтина. Добавям и тиквата и нарязани sage leaves разбърквам за около 2-3 мин. и добавям от 4 до 6 чч. бульон, сол и пипер.
След като заври и съставките се смесят хубаво се изключва. Оставя се да поизтине малко, за да се сложив блендъра или да се пасират. Гарнира се с лъжица течна сметана.

Забравих да постна за Ина (пък и ако някой друг знае)sage leaves

« Последна редакция: ноември 16, 2010, 12:06:24 от tweety bird » Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines