Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 22:19:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За и против секциото.  (Прочетена 191470 пъти)
 
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #360 -: февруари 09, 2010, 16:59:46 »

малко офф топик, но Regina94 къде е втора част на тази история, толкова е интересна

Нали smile

http://missby.wordpress.com/2009/10/29/yanas-birth2/
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 09, 2010, 17:20:09 »

Напоследък доста чета за раждането, но този разказ е наистина страхотен.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: февруари 09, 2010, 20:01:18 »

от прочетеното става ясно, че в чужбина всичко е прекрасно и няма защо да се страхуват момичетата от естественото раждане.
Нещо си в грешка. Незнам защо си мислиш, че в чужбина всичко е супер. Смъртността при раждане и процентът на родилите секцио в САЩ е доста по-висок отколкото в някои европейски страни. Защо всички генерализирате две понятия - България и чужбина? Коя чужбина?!?! В болницата, в която ще раждам, процентът на секцио е 23% от всички раждания - никак не е малко! И тук можеш да чуеш глупостта, че таза ти е тесен (в 12-та седмица) и затова трябва да раждаш секцио. Това с диоптрите вече го дискутирахме, само в източна Европа го пробутват без допълнителна диагностика. Затова се прехвърлих при екип от акушерки, които ми обещаха, че ще уважат желанията ми (ще видим дали ще е така). Докторите сами ме пратиха при тях като разбраха как искам да раждам. Въпросът тук опира за наличие на избор. И в крайна сметка и аз може да се окажа родила със секцио, откъде да знам. Не мога да разбера какво се захванахте с тези свещи. Ми като не ви харесва идеята, не я използвайте. Ако ви харесва обаче, защо да не я имате? На една родилка може да и се вика, на друга да и се пее, на трета да седи под душ по време на контракции. Всяка жена има нужда от различни неща и това се опитвам да си обясня.

аз предлагам темата да я прекръстим За и против секциото в Бългаия
Ами кръстете я! Моето разбиране беше, че този форум се отнася за по света и у нас, но явно съм в грешната тема или изобщо в грешния форум. След като не искате да чуете за други варианти и не ви интересува чужда информация и какво от тази информация можете да използвате, за да можете да направите избор когато ви дойде на главата, тогава спирам да пиша и да ви затормозявам. Ще сведа изказванията си до абсолютния минимум, за да не ви дразня. А специално тази тема я считам за прекръстена.

Regina94, страхотна история, благодаря ти, че сподели. Даже успях да разпозная съученичка от гимназията ми smile
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 09, 2010, 21:46:20 »

Моето разбиране беше, че този форум се отнася за по света и у нас, но явно съм в грешната тема или изобщо в грешния форум. След като не искате да чуете за други варианти и не ви интересува чужда информация и какво от тази информация можете да използвате, за да можете да направите избор когато ви дойде на главата, тогава спирам да пиша и да ви затормозявам. Ще сведа изказванията си до абсолютния минимум, за да не ви дразня.
Сега зачетох развилата се дискусия. Всичко, което е написала ми беше безценно, като информация и друга гледна точка на нещата Bravo :bravo:за което искам  много да и благодаря give_rose give_rose
И много се радвам, че въпреки достата нападки има дързостта и търпението всеки път да запази добрия тон и да покаже и други вариянти.
Само това написаното на края, че ще сведе изказванията си до абсолютния минимум ми се стори грубо, но съвсем рабираемо beating beating
Ели, искренно искам да ти благодаря за търпението и се надявам да не се стигне до санитарен минимум на мнения... Girl_hide
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: февруари 09, 2010, 22:00:11 »

Аз не знам защо ellie_bellie прие така лично нещата, като в моя пост визирах изказване на съвсем друг потребител, който изкара нещата така розови и подразни доста хора. Ели извинявай, но грешно си ме разбрала, може би защото поста ми започна с теб, но Аничка в горното мнение е казала, че те нападаме, а аз отвърнах обратното и от там си се заблудила. Както и да е, надявам се да прочетеш добре и ще разбереш какво имам впредвид
Активен
marina_vit
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 09, 2010, 22:33:02 »

Доста загрубяха тук нещта, не бива така.

Момичета, мисля, че всички можем само да научим нещо ново и да се опитаме да приложи опита на другите, за да могат да се променят нещата в нашите болници, а това зависи само от нас. Ели е права, важното е да получаваме информация, за това как се случват нещата там и да знаем, че бъдещата майка има право на избор и на нормално отношение, защото всички знаем какви са условията и начина на работа и държание на лекари и акушерки у нас, дори и в частните болници. Много рядко се срещат бели лястовици сред акушерки и лекари, както се случи при Бу и Мяу във "Весела", Пловдив. Няма нищо лигаво и смешно в свещите и музиката по време на раждане, надявам се да доживея деня, в който и в България това ще възможен вариант. Според мен е важно бъдещите майки да имат информация, да знаят какво го очаква, а не да се съгласяват със безумни решения за секцио,  като например тесен таз или висок диоптър. Защото е факт, че в България масово се ражда секцио, дори да няма причини за това и най старшното е, че понякога самите жени го предпочитат от страх, защото не са информирани. Ето това трябва да правим, да знаем повече, за не да ни манипулират, да имаме право на избор и да се опитаме да променим мисленето и отношението, своето и на хората, които помагат нашите бебчовци да дойдат на бял свят. Ели, миличка, не спирай да пишеш във форума, пази себе си и бебека от негативни емоции give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #366 -: февруари 10, 2010, 11:00:07 »

Аз също моля всички да запазят добрия тон и да продължат да споделят, тъй като темата на мен ми е много полезна и чета с интерес всички мнения. Има много статии и научна информация, но все пак е страшно полезно да споделиш страховете и притесненията си с някой минал по този път, преди да вземеш окончателно решение. Опитах се да чета в bg-mamma по този въпрос, като смятах, че там ще има много и полезна информация - нали все пак е специализиран форум за бременност и раждане. Изумих се от грубото отношение и нападки на момичетата - просто не мога да разбера как жени, млади майки, които възпитават деца, мога да се нападат и ругаят така. Тук отношението е много по-възпитано и пак ще повторя, че с удоволствие чета всички мнения.

Да се върна на темата, все пак, искам да попитам още нещо - ако се роди първо дете със секцио, следващите непременно и те ли се раждат по този начин? Разбира се, четох по тези въпроси, ноо остана малко мъгляво - доколкото разбирам, няма проблем да родиш второ дете по естествен начин след секцио, "ако няма противопоказания", но останах с впечатления, че някакси винаги има противопоказания. Има ли мацка, родила със секцио, и после естествено?
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #367 -: февруари 10, 2010, 11:28:56 »

Rozovka,
и аз не знам!
Но тук има интересни и положителни истории за естествено раждане след секцио в България  girl_wink, което ме навежда на мисълта че съвсем не е невъзможно:
http://www.estestveno.com/taxonomy/term/35
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #368 -: февруари 10, 2010, 12:22:47 »

Regina94, благодаря ти за този линк. Кара ме да се чувствам по-добре и обнадеждена за евентуални бъдещи мои бременности.

Като чета по-горе, че тесният таз не е основателна причина за секцио и ми се доревава. Наистина, ако имах пред себе си жив пример за жена родила нормално с такива показания, можеше и да се опъвам повече пред моя лекар.  smile Исках да родя естествено, но офанзивата на лекаря започна ден или два преди термина ми. Вече на третия ден след предполагаемия термин моята защита падна и в крайна сметка имам в актива си едно "секцио със съпротива". Операцията - нищо особено, даже интересно като преживяване, но все пак не е онова, за което мечтаех и си представях 9 месеца. След това обаче стана сложно за мен - първо, от емоционална гледна точка (да се отърся от гадните чувства, че така е станало и да се опитам да не изпадна в някаква дупка); второ - от чисто физическа и естетическа гледна точка.
Активен
marina_vit
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 10, 2010, 12:35:19 »

rozovka, аз поне имам приятелка, която след секцио преди 5 години искаше да роди нормално, много й беше трудно да отстоява решението си, но все пак успя да устиска до термина си, бебето тръгна нормално, но са направили операция поради завързана на възел пъпна връв, иначе това, че е имала една операция не е причина, ако попаднеш на правилния доктор, знам само, че трябва да има поне 3 или повече години между ражданията. Но ако беше слушала докторите щяха да я среждат още 10 дни преди термина, така че питай, информирай се, това поне ми е пресен пример от преди 2 седмици.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: февруари 10, 2010, 14:27:59 »

Чета темата и все се въздържам да пиша, но..... Мисля че проблемът е в това как е формулирана темата - за и против  е направо абсурдно питане, което винаги ще предизвиква полемика и ще има обидени. В крайна сметка съзнателният избор е право на всеки и е нормално да се чувства засегнат, когато му навират факти да го опровергаят. НО ако темата е всичко което трябва да знаем за секциото или вагиналнот раждане би ни предизвикало да даваме информацията която знаем или на която сме попаднали без да изпадаме в излишна полемика от подобен тип.
А пък това в България и в чужбина ....  shok  Ами едва ли някоя от нас ще отида да ражда в друга страна, а момичета които са там също са направили съзнателен  избор да живеят там. За мен и двете системи имат своите несъвършенства и това е съвсем нормално. А пък ние живеем според стандарта който можем да си позволим и  целият ни бит се определя от това. Затова аз се радвам да обменя с опит с всички момичета, без значение къде и как живеят по въпроси които ме интересуват. А какво ще приложа от тези съвети и лично решение. Предлагам да ограничим ненужните спорове и бъдем по-полезни една на друга.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 10, 2010, 15:12:34 »

darling, напълно съм съгласна с теб!!! good good good

... знам само, че трябва да има поне 3 или повече години между ражданията.

На мен ми казаха 2 години!!!
Но май за всеки е различно, може би зависи от организма и възстабовяването!!!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 10, 2010, 17:55:33 »

Розовка, така е, има МНОГО жени, които раждат вагинално след секцио. На лекарите им е най-лесно да направят повторно секцио, затова трябва доста борба. Ако разбира се ти искаш повторно секцио, това е друг въпрос.
Чери, пуснах тази статия в отчетната тема, незнам дали си я видяла, но касае точно случаите с тесни тазове: http://amotherisborn.wordpress.com/2009/05/01/bigbaby/
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: февруари 11, 2010, 09:41:55 »

Аз съм родена нормално, а сестра ми е родена със секцио преди повече от 35 год, като разликата ни по-между ни е 2год. и 2 м., сестра ми е по-голямата. Тогава по онова време секциото наистина се е правило само и единствено на спешни случай, сестра ми е била 4кг и 800 гр.почти 5 килограмово бебе. Аз съм се родила 3 кг и 800 гр. по нормален начин вагинално раждане.
На този етап, съвета на майка ми, като минала и преживяла и двата вида раждане е ако няма медицинска причина, да се ражда нормално. Лична аз се доверявам на лекарите и разбира се своите желания..... crazy pleasantry

Относно "спора", който се завихри искам да кажа, че всеки има право да изкаже своето мнение и не е задължително всички останали да са съгласни с него. Нали за това се казва форум. Добрият тон на форума наистина е много важен good.
Надявам се Ellie_Bellie, да не ограничи мненията си, тъй като лично мое мнение всичко което е показала и казала в този форум е било винаги много полезно, поне за мен! good
 
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 12, 2010, 12:26:25 »

 Розовка, разбира се, че след секцио може да се роди нормално. Препоръчва се да са минали поне 2 години преди втора бременност, но ако всичко е наред, това би могло да се случи и в по-кратки срокове. дори едно второ раждане със секцио крие повече рискове, отколкото, ако се ражда естествено. Аз имам намерение така да родя втория път, разбира се ако пак не се наложи друго нещо по медицински причини. Познавам лично жени родили естествено след секцио, дори едната си роди сама вкъщи. Тя е от курса, който и ти посещаваш.
 А съм чела много за това как в много държави предлагат наистина уютна обстановка за естествено раждане и това не бива да ни дразни, а по-скоро да ни стимулира и тук да си създадем такива възможности.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines