Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 01:20:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 7 част  (Прочетена 264113 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 07, 2011, 18:15:34 »

desi_marinova, много симпатичен подарък според мен, е писмото в бутилка. smile Мънички шишенца с коркови тапички, украсени по някакъв начин и с листче с послание вътре. Това е една от предишните ми идеи и ако те интересува мога да ти обясня или как да си ги направиш сама или от къде да си ги купиш готови. diner
Активен
Anichka_BG
Регистриран

Публикации: 6


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 07, 2011, 20:08:13 »

Здравейте,
и на мен са ми голям проблем подаръчетата. До момента съм се спряла на 3 вида - гипсово слонче (обичайното), шишенце с послание и плетена топка с послание.
Monikamaria,  можеш ли да ми напишеш, адреса или сайта от където си била намерила шишенца преди?
Какво мислите и за топката?


* phoca_thumb_l_ggsdb1.jpg (29 KB, 300x450 - видяно 270 пъти.)
Активен
abs_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #212 -: януари 08, 2011, 16:42:35 »

Monikamaria, а самите послания какво представляват? За всеки различни ли са били?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 08, 2011, 21:14:33 »

http://feeriabg.com/index.php?p=18&c=18&img=98341c5e9344e231b7363b8c3795988eIMG_1692.JPG&p_id=418#pic_p
Ето това са шишенцата, готови. Аз не съм ги виждала на живо, тъй като моите подаръчета ще са други. Можете обаче и да си ги направите сами много лесно. Шишенца има в "Слънчоглед". В магазина до нас, тип "За 1 лев", има такива за по 50стотинки, но пълни с тези малките топченца за декорация на нокти.
Активен
abs_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #214 -: януари 10, 2011, 16:29:14 »

В Слънчоглед гледах шишенцата и бурканчетата - скъпи са в сравнение с други.
Хрумна ми (а може би не само на мен), че за дамите може да се подари полускъпоценен камък или минерал (не знам точно как се водят). От тези малките, които се продават за верижка. Обаче не знам като цени как са, а и къде се продават подобни неща, а и да са истински. smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 10, 2011, 17:30:04 »

abs_ скоро не съм купувала, но преди бяха някви стотинки - то пак зависи от големината и вида на камъка - а що се отнася до закупуването им - от магазинчета за сувенири, за сребърна бижутерия и т.н. между другото такива камъни съм си купувала и от Националния природонаучен музей smile
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #216 -: януари 10, 2011, 17:32:24 »

и аз засега съм се спряла на шишенцата с послание, но се колебая, кумата ми съветва да е нещо по-практично и сега се чудя  pardon huhhuh.gif
шишенца и всякакви бурканчета има тук http://www.inhomglass.com/bottles.htm, някъде по 60-70 стотинки, но зависи от модела.
Активен
coucoumelle
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 13, 2011, 09:00:18 »

и аз засега съм се спряла на шишенцата с послание, но се колебая, кумата ми съветва да е нещо по-практично и сега се чудя  pardon huhhuh.gif
шишенца и всякакви бурканчета има тук http://www.inhomglass.com/bottles.htm, някъде по 60-70 стотинки, но зависи от модела.

Вчера ходих там.Подходящите юзчета са по 50 и 100 мл. Малките са по 60 ст, а тапата (коркова или пласт масова)- 30 ст. Могат и да се надпишат от тях- около 50-60 ст. Имат и едни други шишенца - всае едно си представете мастика, само,че мини вариант) и са пълни с различни видове ликьори.
Активен
shanny
Ентусиаст
**
Публикации: 125



« Отговор #218 -: януари 13, 2011, 16:37:39 »

Здравейте,
и аз да се запиша тук smile Аз искам подаръчетата да са сътворени от мен, та едното, което мисля са рингове за салфетки - ще бъде с един куршум два заека - хем украса на масата, хем подарък. Ще потърся тъмно зелен плат, може да е с някакви мотиви и предполагам с перли и лалета нещо ще измисля.. някакви предложения? Темата ми е лалета и перли и в една от другите темички си пооформих днес визията за тъмнозеленото smile
Иначе като минават на поздравления гостите също искам нещо малко да им подаряваме - съвсем грубата ми идея са семенца на някакви цветя+детелини, заедно с някакво послание. Но аз не съм много литературно способна, така че тази част ще я оставя в добрите ръце на любимия smile
Ще съм благодарна на идеи и препоръки Wink
Активен
coucoumelle
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 13, 2011, 17:00:55 »

shanny, на мен вчера ми хрумна идеята за четирилистните детелинки в една малка керамична саксийка за дамите. Мислих си и за лаленца, но не знам как ще изглежда в малка саксийка.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 13, 2011, 18:46:52 »

shanny какво ще кажеш за това, само му добавяш елемента лаленце и готово. Това е специална тел като чимшир, която можеш от интернет да си я поръчаш, перлите отделно...





« Последна редакция: януари 13, 2011, 18:56:10 от anelcka80 » Активен
shanny
Ентусиаст
**
Публикации: 125



« Отговор #221 -: януари 14, 2011, 12:42:46 »

Мерси, anelcka80, големи красоти. Утре пак тръгвам на обиколка по магазините за материали, да видим какво ще намеря smile

coucoumelle, и аз мислих за лалета в саксия, само че при мен на 05.06. няма как да цъфнат. Иначе ще изглежда добре, има едни сортове мини лаленца, те са много красиви и в мъничка украсена саксийка ще е много сладко...
Активен
Pandichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #222 -: януари 16, 2011, 00:51:52 »

Мои приятели, които се жениха наскоро подариха снимка от сватбения ден в рамка...За мен лично бе оригинално, защото и да ден днешен си я пазим и може би е най-смисления подарък от сватба който сме получавали.

Иначе за друга сватба ни подариха едно гипсово ангелче посипано с брокат, който и до ден днешен цапа...Не знам за вас, момичета, но лично за мен това си е ужасен кич.

Според мен наистина или снимка или някаква благодарствена картичка. Ние мислим за нещо между 2те - да отпечатаме наша снимка на картичка, на коята да благодарим на гостите, че са споделили този ден с нас.



Наскоро кумувахме на наши приятели и те подариха на всички гости ламинирана снимка от фотосесията преди церемонията. Бяха се разбрали с фотографа негов човек да ги отпечата по време на църковната церемония и да ги занесе в ресторанта. На снимката има изписани имената им и датата. Супер подарък, според мен. Незнам цената обаче....
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 16, 2011, 14:03:48 »

Наскоро кумувахме на наши приятели и те подариха на всички гости ламинирана снимка от фотосесията преди церемонията. Бяха се разбрали с фотографа негов човек да ги отпечата по време на църковната церемония и да ги занесе в ресторанта. На снимката има изписани имената им и датата. Супер подарък, според мен. Незнам цената обаче....
Според мен е мн изтъркано. На последните няколко сватби, на които сме ходили, получавахме за подарък снимка от фотосесията. Макар близки да ме съветват, че това бил най-подходящият подарък. huhhuh.gif
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 16, 2011, 14:47:52 »

Моят опит ми показа, че снимката често свършва в чекмеджето... Аз съм на мнение,че трябва да е нещо практично- при мен бяха свещничета за чаени свещички и част от украсата на масата. Всичките ми познати си ги ползват все още... good
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines