Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 10:19:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 6 част  (Прочетена 160133 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 05, 2010, 18:06:02 »

albenka, на нас приятел златар ни каза, че ако е мнго едро това грапавато на 1 и 3 модел, се запълва с боклук и става черно. Много трудно се поддържа. За това, ако се спрете на тези модели, искайте да е по-финно. И да е направено от диамантена глава(за инструмента става дума), за да е по-трайно.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 05, 2010, 19:58:34 »

albenka на мен най-много ми харесва втората blum
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: януари 07, 2010, 11:37:24 »

Момичета дайте съвет за София от къде да намерим добри халки - били сме в Сватбен център, нищо не избрахме, и срещу Халите, но там цените май са двойни - кажете от къде останахте доволни? Вече наближава и ми се иска да се подготвим smile
Активен
kapri
Любопитен
*
Публикации: 25


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 07, 2010, 15:01:38 »

Здравей, me4enceto - и ние обикаляме по тези магазини, но.... sad нищо не си харесвам - просто хей така да кажа тизи са нашите. Ето каква инфорамция съм събрала:

Фортуна- ул. Съборна 14 - имат хубави модели, госпожата в магазина е много любезна и правят и по поръчка- цените се стандартните към 40 лв.

Еспер - по принцип ги харесвам, но по отношение на брачни халки имат много малък избор
 
Валентин - Цум - не работят по поръчка имат избор / но аз нищо не си харесах /

SSG - магазина е много хубав, имат интересни неща но пък и на съответната висока цена. Иначе хората са страхотни и те предразполагат спокойно да разгледаш и да прецениш.

Giulian - Цум - е тук вече определено имах проблем с продавача- един младеж.. Влизаме ние и питаме за халки и той веднага светна ....заявявайки че ,, са основен представител на най-страхотните халки - Донна Оро, но имали и от другите по-обикновенни и един вид по-прости халки".Опита се да се наложи че си заслужавали само скъпите и т.н.  Страшно мразя такъв тип  продавачи - особено пък по този прекрасен случай, когато трябва да си спокоен и да си избереш наистина твоите халки. Успех на всички smilesmilesmile
Активен
ver4ote
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 08, 2010, 19:37:39 »

Аз все не успявам да отделя време за запълване на нашият албум и да споделя малко информация,но все пак поне халките ще мога да покажа(най-накрая),и то в случая е само моята,но мъжката е същата,само без камъчетата!Моделът е на SSG,но изпълнението е на друг златар!
http://album.svatbata.bg/29-08-2009/bg/photos/212674.html
http://album.svatbata.bg/29-08-2009/bg/photos/212673.html
http://album.svatbata.bg/29-08-2009/bg/photos/212675.html
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 11, 2010, 21:20:34 »

Здравейте момичета:)
Ето до къде стигнах аз с издирването на моите халки. Успях да се свържа с булката на чиято сватба видях този модел и тя беше много мила да ми каже от къде са и да ми даде кординати. Халките са на магазин Hugasian във  Варна / а аз съм от София /. Не ми пречи да отида до Варна, но бих предпочела преди това да разгледам моделите им. За съжаление нямат сайт - което е много много лошо. Както и да е свързах се с магазина и попитах дали могат да ми изпратят ел. каталог по мейла или някой да отиде да вземе каталог и да ми го изпрати - но нямали такива които се раздават. Ами май ще трябва да отида до Варна. Ако някой има каталог на тази фирма ще се радвам да ми го изпрати или ако имате други идеи ....... smile smile smile

 bubu_ 123 много ти благодаря за помоща - тези които си ми изпратила също са много хубави Bravo

Здравей! Ние преди около 2 седмици ходихме до техния магазин, но честно казано не бяхме особено впечатлени - в смисъл, че не разполагат с много готови модели. Ако нямате нищо против да си поръчате халките само по каталог, значи може да проверите за какво става дума  Wink

Много много успех на всички булки give_rose
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #171 -: януари 12, 2010, 10:15:51 »

Вчера обиколихме повечето централни ателиета в Хасково в търсене на НАШИТЕ халки, но това което ми направи впечатление беше че наличните им модели са 5-6, които пък се повтаряха във всеки магазин. Като им кажехме, че искаме да са изцяло жълто злато (не смес бяло+жълто) те се сещаха за класичиески изчистен модел и това е. Повечето ателиета работеха с каталози на "Сара Трейд" и въпреки противоречивите коментари, които съм чела, ще се спрем на тях. Показаха ми мостра на халки избирани от др. младоженци по каталог и наистина бяха красиво изработени. Единствено ме притеснява да не се издраскат твърде бързо, но докато обикаляхме видях халки които не са на тази фирма и така изложени, те бяха надраскани. Разбрах, че ако много се издраскат, все пак, може и да се полират и пак да възвърнат блясъка си. За това остава единствено да се спрем на модел и да поръчваме.
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #172 -: януари 12, 2010, 11:30:29 »

ние вече си поръчахме халките и до края на седмицата трябва да са готови когато ги взема ще ги снимам и ще кача снимката smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 17, 2010, 14:25:12 »

Аз бих искала да попитам ако някой от вас знае: в случай, че аз ходя сама да поръчвам халки, как точно се определят размерите, в каква единица са? Имам предвид как се определя какъв е размерът на пръста на определен човек така че като поръчвам да кажа на златаря? Имате ли идея?  smile
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 17, 2010, 14:34:40 »

Ariel, всеки златар си има мярка - метални пръстени, които отговарят на даден размер. Струва ми се, че няма как да определиш размера на половинката ти, освен ако няма някой пръстен, който той носи точно на този пръст.
Но въпреки това не е сигурно дали ще му пасне. Ние вчера поръчахме нашите халки и се учудих, че годежният ми пръстен е 50-ти размер, а халката 52. Но ми обясниха, че това е съвсем нормално, защото пръстена е доста по-тънък от халката.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 17, 2010, 15:07:56 »

Rossito, т.е. не съществува някаква универсална единица за размер, така ли?  Oh my ... Това ми се вижда ужасно странно. Никой ли не е ходил сам за халки?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 17, 2010, 17:28:51 »

Rossito, напротив- размерите са универсални(въпросните метални пръстени). И е много странно това, което пишеш ти. Без значение от големината и вида на пръстена безименният пръст на дясната ми ръка последните 10 години си е 50-ти размер.

Така, че Ariel, спокойнo! good
« Последна редакция: януари 17, 2010, 18:01:03 от lionelsa » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #177 -: януари 17, 2010, 19:49:09 »

Не е странно. Колкото по-тънък е пръстена, толкова по-малко съпротивление среща от плътта и съответно по-лесно влиза и излиза. Когато е по-широк, тоно както е казала Росито, влиза малко по-трудно и съответно се прави малко по-голям  good

Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 17, 2010, 20:14:08 »

Колкото по-тънък е пръстена, толкова по-малко съпротивление среща от плътта и съответно по-лесно влиза и излиза. Когато е по-широк, тоно както е казала Росито, влиза малко по-трудно и съответно се прави малко по-голям  good
Точно това имах предвид, но явно не съм се изразила правилно.
lionelsa , не съм казвала, че мерките не са универсални. Универсални са и са еднакви при всички златари, но зависи от пръстена или халката какъв размер ще ти стане.

 
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 17, 2010, 22:40:34 »

Ariel не е най-добрата идея да ходиш сама - по-добре идете двамата за да е сигурен, че му е удобна. Има рзлика даже и в двете ръце. Ако не можете едновременно - иди, договори се, предплати и тн, а на него да остане само да си премери точният размер. Това е работа за 5 минути и момичетата са прави, че широчината на пръстена също влияе. Иначе конусчето с мерките е стандартно и навсякъде го има smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines