Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 14:48:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 299929 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 26, 2012, 15:09:42 »


veseto_87 какви изследвания прави на щитовидната.И как така не са хванали този тестостерон и пролактин като сте изследвали щитовидната.





Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: януари 26, 2012, 15:35:22 »

Правих ТСХ, ТАТ, МАТ и ФТ4. ТСХ беше 1,24, а другите не помнч точни стойности, но бяха горе-долу по средата между минимална и максимална граница.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: януари 26, 2012, 16:03:02 »

По принцип Пролактина има значение как е взет.Дали си си починала,дали си се наспала,поне половин час да полежиш поседиш преди това.Но тестотрона ти е много висок,което не е добре.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: януари 26, 2012, 16:05:08 »

Знам, че не е добре да е толкова над горната граница, но какво означава всъщност?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #229 -: януари 26, 2012, 16:08:26 »

О Весе, ужасно съжалявам за този хаос около теб. Аз те съветвам да отидеш на още един лекар поне, до колкото знам хормоните са на различни нива по време на цикъла и се изследват няколко пъти през месеца, за да им се отчетат различните стойности.

Аз съм много проактивна, що се отнася до здраве и мисля, че е хубаво да отидеш в някоя по-реномирана клиника за 2ро мнение имайки предвид здравната ти история.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: януари 26, 2012, 16:14:42 »

Ами моят лекар е в Шейново. Той ме оперира и от ендометриозната киста, тпй ми следи състоянието, така че засега не мисля да го сменям. Той е човекът, който ми помогна в толкова труден момент от живота ми, в който никой друг не можеше да ми помогне. Имам му пълно доверие.
П.П Хормоните са правени между 3 и 5 ден от цикъла, както каза и лекаря.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: януари 26, 2012, 20:08:13 »

Говорих с познат гинеколог. Малко ме поуспокои честно казано, но да видим. Каза, че нивата на ФСХ и ЛХ са добри, съотношението също. Каза ми също, че в неговата практика, а тя е дълга, е срещал жени, които наследяват от бащата висок тестостерон, без да имат проблеми от това. Каза, че не мога да си вадя прибързани изводи при положение, че досега не съм пробвала да забременявам. Дано е прав...
Активен
simona77
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #232 -: януари 27, 2012, 17:20:39 »

Момичета, предварително се извинявам, ако вече е писано за този проблем, но тъй като нямам време да изчета всичко писано дотук в тази тема, ще изложа накратко проблема, който имам: около 8 години вземах противозачатъчни, миналият юни ги спрях и оттогава нямам цикъл. Навреме се бях информирала с какви естествени добавки да ги компенсирам, така че да не ме залеят редицата странични ефекти от спирането (като диоскорея и пр.), и в действителност никакви други негативни симптоми нямах освен този. Ходих веднъж на лекър и ми казаха, че се случва понякога. Тогава ме гледаха на ехограф и не откриха друга причина от типа на кисти и т.н. Казаха да изчакам още малко и ако не дойде, ще се наложи да взема силна доза някакви хормонални хапчета. Тъй като искам да го избегна и понеже вече много се притеснявам, ще съм благодарна за всякакви съвети или опит н това отношение. Също ще се радвам и за препоръки за добър гинеколог във Варна, който да не гледа да претупа нещата и да ти вземе парите, а е компетентен и взема нещата поне малко присърце! Отворена съм и за алтернативни лечения, като хомеопатия, билки и пр.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: януари 27, 2012, 17:27:32 »

От юни нямаш цикъл и не си взела мерки? Според мен трябва възможно най-скоро да посетиш гинеколог. Нали се сещаш, че това не е нормално. Явно имаш някакъв хормонален дисбаланс.
Активен
simona77
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #234 -: януари 27, 2012, 22:46:47 »

Както писах, ходих веднъж на гинеколог. Там заключиха именно, че е хормонален дисбаланс, тъй като не видяха друга причина на ехографа. Казаха, че понякога след дългогодишна употреба на противозачатъчни може да се случи за няколко месеца да не ти идва. И че решението, което те предлагат е конска доза синтетичен прогестерон и ако искам да изчакам още известно време. Аз реших да изчакам, тъй като само мога да си представям страничните ефекти от такава доза изкуствени хормони. В крайна сметка именно заради изкуствени хормони сега съм на това дередже...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: февруари 07, 2012, 16:08:49 »

Снощи ходих при гинеколога си с изследванията. Препоръча лечение с Диане, но все пак ме посъветва да се консултирам с гинеколог-ендокринолог. Препоръчайте добър такъв в София, моля. Аз не искам да пия Диане поне до май месец, че тогава се женя и ако напълнея, няма да ми стане роклята.  По принцип нямам никакви външни проявления на високия тестостерон. Нито поликистозни яйчници, нито повишено окосмяване или пъпки. Каза, че нямаме и база за сравнение, понеже за птрви път изследваме хормони и не знаем дали винаги ми е бил повишен или се е повишил сега. Предложи ми, щом не искам засега да пия Диане, да изчакам. Но аз мисля все пак да посетя и гинеколог-ендокринолог. Мнения?
Забравих да спомена, засичам си редовна овулация с тестове и БТ.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: февруари 07, 2012, 20:26:00 »

Аз съм много против Диането.Пила см го -ужасно е.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: февруари 07, 2012, 20:44:20 »

simona77, освен, че са те гледали на ехограф пуснаха ли ти хормони?каквито и да е полови например?!Не може да се говори така на широко, трябва да се види какъв може да е проблема.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 07, 2012, 20:49:09 »

Аз съм много против Диането.Пила см го -ужасно е.
И аз не бих искала да го пия, но има ли друг начин за намаляване нивото на тестостерона?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 08, 2012, 09:28:57 »

Весето, Диане и Сиофора мисля че изписват най-редовно при повишен тестостерон.Имаш ли ПКЯ?По принцип при ПКЯ има и повишен тестостерон, но не е гаранция.За ендокринолог бих ти препоръчала др.Начев, ако искаш ще ти дам телефона му на лични.Той работи обаче само на частно и първичния преглед при него е 50 лв, доколкото си спомням.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines