Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 18, 2024, 15:48:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 299501 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #195 -: август 05, 2010, 18:59:43 »

Vessy, да не би да си получила инсулт наистина shok? Аз го пих 3 години тоя Ясмин и бях много доволна до момента на спирането му. Е такива гадории ми причини . Няма повече да пия хормони ако ще да раждам всяка година smile. В кръга на шегата разбира се , но от тук нататък или спирала или прекъснат. Ако стане нещо ,стане. След като ги спрях юни месец се пазим с прекъснат и до сега не съм забременяла , не , че имам против де. Сега косата ми капе за световно , цикъла ми закъснява постоянно , абе гадна работа. В тоя ред на мисли , някой страдал ли е от косопад след спиране на ОК?
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: август 06, 2010, 09:30:43 »

Да, получих инсулт, за щастие вече съм по-добре. Не е от Ясмин, а от други противозачаатъчни, кооито пих 2 години. Не на всички се случва,  но коогато отидох на гинеколог за да ми помогне без тези хапчета(и аз имам проблеми с нередовен цикъл), тя ми изписа Ясмин. Отидох при една професорка за съвет( все пак имах проблем от такива хапчета, а и на самата листовка на Ясмин пише , че не се пие от хора получили инсулт). Та професорката ми показа епикриза на едно момиче на 20 г. , което беше пило Ясмин и получило инсулт. И изрично ми забрани да пия такива хапчета. Мисълта ми е че тези хапчета не са безвредни, някой ще каже аз ги пия от ...г, и нищо ми няма. Да не на всеки се случва, но това са хормонални хапчета, те ви ебават мамата на цялата полова система. Аз сега не смея да отида на гинеколог, защото незнам кой е свестен и кой ще ми обърне истинско внимание, а няма да ми каже, че това е глупост.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #197 -: август 06, 2010, 09:52:10 »

Vessy , радвам се , че си добре. Между другото докато пиех Ясмин имах ужасно главоболие , което мисля , че хронифицира , защото сега не ме боли така често , но се случва на месец няколко пъти. Това за инсулта мисля , че го знаех , но да си призная не съм си и мислела, че може да се случи или по - скоро се случва 1:1 000. А що се отнася до организма - всичко се разбърква именно за това не бих пила повече ОК.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: август 06, 2010, 09:54:11 »

Мерси, поне е добре, че си го занела, защото аз не го знаех изобщо smile  Радвам се, че си спряла  give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #199 -: август 06, 2010, 10:46:52 »

Ами спрях ги , защото искаме бебе ама и след твоя разказ ,ако до сега съм се колебаела дали пак да ги почна като родя някой ден , сега съмение нямам по този въпрос. И не само това, което на теб ти се е случило ми повлиява ,а и това , че сега изпитвам ужасните последици от пиенето на хормони. Дано поне не ми се отразят на плодовитостта smile.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: август 08, 2010, 18:37:51 »

И аз за това се моля.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: август 19, 2010, 17:02:47 »

Аз съм изцяло против противозачатъчните.2003 г. почнах да пия Диане , не защото съм имала проблеми хормонални (винаги съм била с редовен цикъл, перфектна кожа) , а да се предпазя от забременяване. През 2005 г се разелих с тогавашния ми приятели съответно спрях да взимам противозачатъчните. В рамките на един месец цялото ми лице се покри с пъпки, аз която никога преди това не съм имала акне, даже и в ппубертета. В рамките на 3 месеца, цикъла си идваше когато иска, а аз се борех с акне, съсипах си кожата от разни мазила. След тези три месеца цикъла спря и така не се появи 6 месеца, докато накрая аз отидох на лекар и след хормонални изследвания и ехограф диагностицираха поликистоза на яйчниците. Почнах лечение с Дуфастон, Клостилбегит, за д ами се нормализира овулацията, за още три месеца качих 15 кг от всичките препарати. После ми изписаха Ясмин, който пих в продължение на 1 година, регулира цикъла, но само след като го спрях и след няколко месеца пак почнаха проблеми 3 месеца нямах. Накрая вече отчаяна, почнах да се ровя в нета за повече инфо, както и за алтернативни методи. Отне ми доста време, но успях с билки и диета +акупунктура да предизвикам цикъла и горе-долу да го регулирам. През цялото това време сме правили опити за бебе и в крайна сметка се получи. Знам ,че лекарите , особено гинеколозите ще опрпвергаят това което казвам, защото те силно вярват в силата на хормоналните препарати, но според мен те са малко ограничени във вижданията си, защото не смят ,че билки биха помогнали, но в крайна сметка това не е от особен интерес и на фармацефтичните компании, защото ако е едно лекарство е от природата те не могат да сложат патент и съответно да печелят пари от това. Лошото е , че има и други още по-тежки случаи от приема им , както Веси е описала по- горе - Инсулт, рак на гърдата, пулмунарна тромбо-ембулия.
Помислете добре преди да почнете противозачатъчни има много други начини за предпазване от нежелана бременност.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #202 -: август 19, 2010, 18:15:12 »

Помислете добре преди да почнете противозачатъчни има много други начини за предпазване от нежелана бременност.
good good good
Дано повече момичета прочетат твоя пост !
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #203 -: август 20, 2010, 23:38:45 »

Момичета мисля , че при всеки е строго индивидуално.Пих ясмин 1 година без абсолютно никакви проблеми и първият месец в които го спрях и опитахме за бебе - на 8 ден вече бях бременна - сега имам Тиа.После пак продължих с Ясмина /по лекарско предписание разбира се/ , решихме да имаме второ , сприях го и ей ме на пак бременна още на следващия месец. Сега вече съм на финала с втората си бременност.Молбата ми е към модераторите ако съм  Offtopic да ме насочат има ли специална тема за контрацепцията искам да си сложа спирала и търся мнения но нищо не открих във форума.По специално се интересувам от Мирена, ползвали ли сте я , отзиви препоръки отрицания, Предварително благодаря
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: август 23, 2010, 17:38:13 »

Наистина е индивидуално, но в крайна сметка не мисля, че е нормално да се спират естествените функции на организма - овулация .Това е естествен процес , който протича в тялото и когато нещо възпрепятва този процес е много ясно ,че ще има последици.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: август 29, 2010, 17:56:44 »

Аз само набързо искам да се включа относно спиралите. За мирена знам, че е хормонална ( не съм се интересувала много обаче blush) една приятелка след като си я махна забременя с близанци и лекарите й казаха, че е от Мирената, каквото и да са имали предвид pardon
Както и да е, аз се отказах от спиралите, защото четох, че всъщност тяхното действие не е да не допуснат сперматозоидите до яйцеклетката, та тя да се оплоди, а че вече оплодената яйцеклетка бива "убита"... cray, което ме потресе и не сикам ве4е спирала....
А за хормоните и противозачатъчните и аз съм против, не ми донесоха нищо добро, а и след предаванаето на Папазова при гала за хормоните зле ми стана от информацията за хормоналните препарати....но ето, че човек не трябва много да се зарича, защото изречението, че като родиш всичко се нормализирало, при мен и това явно не важи...
След първоначалния цикъл, който ми дойде 7 месеца след раждането едва 3 месеца всичко беше наред...след това два пъти ми тече 2 седмици през две седмици и в крайна сметка пак ще пия боклуци, сега съм на Оргаметрил, на 5-ти ден след идване на цикъла познатите изследвания и вероятно след това още хормони за тая гадна поликистоза, аман вече!!! cray
Ставам, че поколението ме зове, но с интерес ще проследя темата назад като имам време! good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: септември 09, 2010, 01:58:32 »

Baby, пробвала ли с да регулираш цикъла с екстракт от Витекс и прогестеронов крем. Лично на мен Витекс-а ми регулира цикъла и почна да идва на 27-29 дни. Прогестероновия крем е на растителна основа, не е синтетичен и няма страничните действия на Дуфастон или Провера. Мажеш се с него от 12 до 26 ден на цикъла, ако не се лъжа. Знам,че докторите не го обичат и казват ,че не върши работа, но докторите като цяло са против алтернативната медицина. При някои жени поликистозата се регулира след раждане, при други за съжаление - не. При мен за сега положението е цветущо , откакто забременях кожата ми се изчисти и светна. Косата ми се заздрави, незнам след като родя какво ще бъде. Бих искала да продължа с Витекс-а и след раждане, но докато детето се кърми не е хубаво да се взима.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: септември 09, 2010, 08:30:33 »

Мири пусни малко повече инфо за Витекс-а.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: септември 09, 2010, 11:00:06 »

Да и на мен ще ми е интересно да разбера повече, тъй като и аз съм със същите проблеми  Wink
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: септември 16, 2010, 01:04:59 »

Витекса расте предимно в средиземноморските и азиатските райони, ктао се използват изсушените му плодове. Използва се за различни женски заболявания. Витекса действа на хипотамусовата и хипофизната жлеза, като увеличава производството на лутеиновия хормон (LH) и леко намалява хормона FSH, който стимулира отделянето на фоликули. Промяната е в съотношението естроген към прогестерон в полза на прогестерона. Способността на Витекса да повиши нивото на прогестерона в тялото е индиректен ефект , така че билката сама по себе си не е  хормон.

Витекса има свойството да намали нивото на пролкатин като забавя отделянето му от хипофизната жлеза, особено когато човек е в стресова ситуация. Не се взима по време на бременност, каткто и по време на кърмене.
Витекса действа бавно, може да отнеме между 3-6 месеца, докато регулира цикъла.
Дневната доза е доста индивидуална, но като правило се приема 60 капки от тинктура или 175-400 мг от стандартния екстракт (хапчета, които с апресовани или капсули пълни с билката).
В интернет има доста инфо за Витекс, на английски името същото , но се среща често и като Chaste Berry
Ето и няколко линка;
http://revita.bg/health_categories/details/200/%22
http://nekerman.my-market.eu/2010/03/11/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D1%8A%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B0%D0%B3%D0%BD%D1%83%D1%81/
http://www.babyhopes.com/articles/vitex.html
http://www.babyhopes.com/articles/vitex-and-pcos-poly-cystic-ovarian-syndrome.html
http://www.stevenfoster.com/education/monograph/vitex.html

Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines