Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 18, 2024, 15:51:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 299505 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: октомври 26, 2009, 10:01:28 »

eliss, на мен няколко пъти са ми правили такова изследване. незнам дали се поема от касата, защото аз прецених че вместо да си губя по кабинетитекъдето  личния да ми даде направление за ендокринолог и той след това да ти пусне бланка за изследването, и си ходех на частно.  
глюкозата единия път си я купих от аптеката, а при следващия път в лабораторията в която ми правиха изследването ми я дадоха. отиваш на гладно и жадно(като последното ядене е хубаво да е предния ден около 19 часа, не по късно от 20ч,) взимат ти кръв,слагат ти абокат(за да не те бодат всеки път) след което ти дават да изпиеш разтворената глюкоза и след 30, 60 и 120 мин пак ти взимат кръв. хубаво е докато чакаш да седиш в покой, да си вземеш някое списание за да ти минава по-бързо времето. вземи си и мин. вода една бутилка, защото след като изпиеш глюкозата тя е сладка и ще ти се допие вода и тогава вече ще може да пиеш.
друго в момента не се сещам което може да ти е полезно.
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #181 -: октомври 27, 2009, 09:33:22 »

Благодаря ти Ечи за инфото. Сега ми става ясно, че най добре ще е да с пусна един ден отпуска, за да направя това изследване.Ще пиша, след като имам резултат.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: октомври 27, 2009, 11:24:47 »

дано резултатите да са добри good
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #183 -: октомври 28, 2009, 23:10:37 »

здравейте,аз от няколко години вече имам проблемен цикъл,но съм много несериозна...преди 7 месеца бях на преглед-нямам кисти или др....но забравих да питам за страшните болки,акнето и т.н.  Сега в петък ще искам от гинеколога да ми пусне хормонални изследвания ... и искам да попитам кръв ли се взима за да съм подготвена ?
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: октомври 28, 2009, 23:19:26 »

Да,взимат ти кръв от вената от 3тия до 5тия ден от цикъла.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #185 -: октомври 29, 2009, 08:11:50 »

ами супер - тъкмо трябва да ми идва... само че ми е по-кратък  от 5 дни,утре ще питам гинеколога smile
мерси!
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: октомври 29, 2009, 10:14:15 »

Да,взимат ти кръв от вената от 3тия до 5тия ден от цикъла.
и резултатите излизат или до края на деня или сутринта на следващия. Зависи от лабораторията, аз моите не съм ходила да ги взимам, а си ги принтнах от интертет от сайта им, и след това доки ми назначи лечение.
Трябва да си гладен и жаден преди изследването.
Успех и дано проблема не е сериозен smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: октомври 29, 2009, 10:45:27 »

milio4ka, и моят цикъл е три-четири дни, но до петия ден след като ти е бил първия ден на цикъла трябва да ти се вземе кръв, защото повечето хормони се правят тогава. А прогестерона се прави по-късно, като се видят резултатите от останалите хормони. Пожелавам ти късмет и дано изследванията ти са хубави и няма проблеми.  Good luck
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #188 -: октомври 29, 2009, 14:37:55 »

мерси за пожеланията! аз си мисля да го питам - не може ли директно след като чуе оплакванията ми гинеколога да ми предпише Ясмина примерно...защото ми харесва как уж трябва да ми се изчисти организма smile ...
иначе след утрешния преглед ще пиша smile
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: октомври 29, 2009, 17:32:33 »

Уви миличка, за съжаление не може и аз така исках за да не се разкарвам и да отсъствам от работа. Трябва да се види съотношението между хороните, къде е нарушението и тогава да се предпише съответния медикамент pardon
Да пишеш как е минало good
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #190 -: октомври 30, 2009, 20:00:03 »

момичета, разказвам -
казах за менструалните болки и за това,че ми закъснява всеки месец с по 4-5- дни.Гинекологът ми каза,че матката ми е изразено наклонена надолу и малко наляво и ,че при свиване и отускане при цикъл се триели съединителни връзки близо до опашната кост и това предизвиквало силна болка.Предписа ми само свещички Hotemin /доколкото прочитам от рецептата/ ......  попитах го няма ли нужда от хормонални изследвания,а той каза че щом ми идва всеки месец - няма нужда.
тогава му споменах за това,че кожата на лицето ми е омазнена и миналата седмица имах доста дълбоко подкожни пъпки - той веднага каза - "Диане"... и аз го попитах -защо Диане при положение,че доколкото съм запозната за по-силни от Ясмина примерно,а аз нямам сериозни проблеми?
и той каза - че Диане влияели много добре на кожата на лицето и цикъл ще ми се нормализира точно на 28 дни.Споделих,че се притеснявам да кача килограми и пак знам,че Ясмина освобождава течностите в организма...той отговори,че слаби моми4ета нарочно пиели Диане защото задържа течностите в организма и за да качат килограми,но в крайна сметка всичко било на основа внушение едва ли не -защото не качвали...............
в крайна сметка отидох в две аптеки да търся поне свещичките за момента и ми казаха,че ги нямат/само на хапчета/ и жената във втората аптека ми препоръча Indometacin.

давайте мнения!
 
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: октомври 30, 2009, 20:21:04 »

мога да изкажа мнението си за Диане, пила съм го 14 години с малки прекъсвания. както всички противозачатъчни цикъла ти идва по часовник след всяка таблетка. да определено след като го спрях се изпъпчих като някой пубертет. а относно това дали ще качиш килограми си е строго индивидуално. определено качих килограми но немога да кажа че са само от хапчетата или че не са от тях.
според мен намери си свещичките за обезболяване, мисля че са по добре от това да пиеш хапчета. а относно Диане направи си равносметка за какво точно ще го пиеш: за изчистване на лицето от акне, за пазене от забременяване, за регулиране на цикъла( но според мен 4-5 дни закъснение не е нищо притеснително). все пак това са хапчета не бонбонки.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #192 -: октомври 30, 2009, 20:41:23 »

Диане със сигурност няма да пия... не ми пречи наистина,че ми закъснява,нито точно така искам да се предпазвам от забременяване ...а това,че от време на време имам пъпки е по-добре със сигурност от допълнителни килограми.
На опаковката на Ясмина пишеше много окуражителни неща - как се нормализира целият организъм и за тях бях ентусиазирана...
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #193 -: ноември 03, 2009, 11:05:37 »

Аз пия Ясмин от края на август тази година-т.е. скоро започнах трета опаковка. Пия ги по лекарско предписание (имах задържан фоликул-което не е притеснително, но се опасяваха да не прерасне в киста) в града ми предписаха Линдинет 20, но като прочетох листовката, вярвайте ми се доплака Oh my ..., толкова нежелани реакции, затова реших да си направя и консултация в Пловдив-същото се оказа, но там ми изписаха Ясмин (нежеланите реакции са същите като при Линдинет), имах много опасения, истината е, че за сега нито съм качила, нито съм отслабнала, не забелязвам кой знае какви промени в себе си (може би е вярно това, че не задържаш вода и приятелят ми казва, че лицето ми се е поизчистило, но... не мога да твърдя, че е от хапчетата или промяната пък е чак толкова видима.
Лично моето мнение е, че не бих ги пила по предназначение (т.е. за предпазване от нежалана бременност), но пък няма според мен причина, който е решил да приема Ясмин (след лекарска консултация) да го направи, пък и като гледам как вървят нещата май и аз ще ги пия до като мине сватбата-иначе няма как да изберем дата -чувала съм че като ги спреш цикалът шари няколко месеца докато се настрои (не претендирам последното да е вярно-тук , който е спирал противозачатъчни да сподели мнение).
« Последна редакция: ноември 03, 2009, 11:23:59 от biersdorf » Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 02, 2010, 14:50:46 »

На листовката на Ясмин пише. че причинява ИНСУЛТ. Не пренебрегвайте това, казвам го като пострадала. Лекарите не му обръщат внимание, но вярвайте ми не е приятно на 25 да получиш инсулт.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines