Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 18, 2024, 15:52:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 299507 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: ноември 25, 2008, 13:44:28 »

Варя ги сутрин.И сетрин си пие първата дозичка.за обяд за робота си взимам и после вечерта пак си правя ама само една доза за пиене.Пия г преди хранене.При мен имат резултата.Аз ги пих два месеца и после не ги пих 4 месеца и сега чакам да ми свърши цикъла и ги почвам пак два месеца ама тези за овулацията.А преди двата месеца ги пих за кисти.И да ви кажа аз не вярвах ама като ги пих и отидох на преглед нямах грам киста и имах цикъл.Дано и тези за овуто да са ефикасни и да стане бебето.А иначе слагам водата да заври и си слагам толкова колкото дози ще правя и там по указаното време ги кисна прецеждам и готово.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: ноември 26, 2008, 03:33:06 »

Сиофора не лекува директно кистите, ами се изписва за инсулиновата резистентност. Инсулиновата резистентност води до хормонален дисбаланс и от там пречи на фоликула да се пукне, което води до появата на кистички.
Що се отнася до лечение с диета важно е да не се консумират храни богати на глутен, млечни продукти(заради съдържанието на лактоза) изключение правят козето мляко, не е хубаво да се консумират прости въглехидрати ръй като гликемичният индекс е много висок. Обикновенно простите въглехидрати се съдържат в бял хляб, шоколад, захарни изделия, картофи и т.н. и И все пак организмът има нужда от въглехидрати, които обаче трябва да се набавят от плодове и зеленчуци. Примането на витамини е необходимо: Витамин B комплекс, витамин Е, Биотин, Пчелно млечице , витамин Д с калций, рибено масло или ленено масло, Л-Карнитин, Витамин С , Витамин А (под формата на бета каротин), цинк, който е важен за усвояването на калций и витамин Д. От билките: котешка стъпка, турта, екстракт от витекс ( стимулира по естествен път образуването на прогетсерон, който е важен за овулация), невен.
И не на последно място -спорт, може би най-важното. Трудно е да се спазва тази диета, но веднъж стане ли навик е лесно и свикнал веднъж на здравословно хранене при консумация като например Макдоналдс или шоколад не с така вкусни. Изисква време поне 3-6 месеца докато се регулира хормоналния дисбаланс, но си заслужава жертвата.
Последни проучвания показват, че акупунктурата има много добри резултати. Аз за момента съм доволна от акупунктурата, нямам ПМС, като цяло , дните , когато съм в цикъл са поносими без болките, които имах преди. Съжалявам за дългия пост, но исках да бъда полезна за вас. Пожелавам на всички ви отърваване от гадната поликистоза.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: ноември 26, 2008, 13:16:55 »

Дано, мила, дай Боже всички да се отървем!!! yahoo Bravo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: ноември 26, 2008, 14:18:40 »

echy_, абсолютно същите симптоми имам и аз  sad
Лошото е, че като отидеш при някой лекар и му кажеш какво се съмняваш, че е и какви изследвания искаш, той те гледа странно и ти казва да спреш да четеш какво пише в Интернет, той уж преценя, ама всъщност не ти пуска правилните изследвания, оффффф, направо не ми се говори по темата...

А изследването на инсулина, преполагам, че е различно от изследването на кръвната захар  с профил blush, така ли е? Т.е. може ли кръвната захар да ти е в норма, ама нещо с инсулина да не ти е наред?  crazy

Питам, защото аз тези дни адски се бях притеснила с тази сухота в устата и отпадналост от доста време, и вчера като ходих до баба реших да си меря захарта с нейния глюкомер.
Показа ми 5.1 кръвна захар на обяд, след като сутринта бях изяла половин шоколад и се успокоих, че явно захарта ми е ок. Макар че баба, която е с диабет от 30 години, ми каза, че една проба и то на обяд, не е показателна, но за мен все пак си беше успокоително и реших, че сухотата в устата може да се е дължала на на сух въздух в твърде отоплено помещение и раздразнено гърло?  crazy

Така или иначе лесната уморяемост без причина, прекомерната изнервеност без причина и качването на 5 кг за последните 4 месеца са си налице все още при мен и ще трябва поне щитовидната жлеза да изследвам. sad
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: ноември 26, 2008, 15:02:48 »

Кикси кръвната захар се мери сутрин на гладно и после след обяд.

Мири аз пия част от тези билки които си изброила но и още от тях-Цариче,ливадна детелина и още неща коите не помня но довечера ще ви изброя ако някой се интересува.

Мисля да почна с тази диетка която си писала.само със спорта ми е трудно защото не ми остава почти никакво време за спорт.Все пак в 8-10 вечерта като се прибера от работа тепърва не ми е до никакво тичане или спортуване а просто искам да си почина малко.В събота и неделя правим доста разходки когато не работя

Аз искам да добавя че има голямо значение и емоционалното състояние и наличието на стрес.Те определено много пречет за нормализиране на хормоналния баланс.


Аз искам да питам за щитовидната жлеза да ми кажете момичета какви изследвания си правите и защо.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: ноември 27, 2008, 04:57:27 »

Kiksi , не се стряскай и не мисли за най-лошото. Симптоми за диабет са: жажда, често уриниране, като урината мирише на ацетон, особен глад за сладки неща , отслабване. Хората с диабет тип 1, отлабват драстично за кратък период от време. Но ако все пак ти е притеснено, отиди на лекар и му/и кажи какво те притеснява и че искаш да си направиш изследвания. Вярвам , че всичко ще е наред.

Gucci много добре те разбирам за спорта, особено ако се прибираш късно от работа. И аз бях така, докато работех, но опита да спортуваш , когато имаш почивни дни или малко свободно през седмицата, даже и да не е във фитнес салон , ами 30 мин разходка с твоя съпруг или можеш да си купиш DVD или свалиш от интернет йога, тае бо или каквато гимнастика предпочиташ за домашно ползване.   Спорта наистина тонизира много , а и помага за отслабване, както и предпазва сърцето разни заболявания.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: ноември 27, 2008, 14:24:14 »

Kiksi , напълно те рзбирам с това ходене по мъките, опс, по лекари. мен все се опитваха да ми кажат че на мойта възраст всички се притесняват за килограмите, да намаля яденето и даже на психиатър ме пратиха да не би да съм в депресия, ама психиатъра като заключение каза че те са за при него:) повече от 1 година обикалях по кабинети и изследвания. и в метаболитна клиника лежах. и там си спестиха куп изследвания и най наглото което искаха да им дами старите си изследвани да ги приложат към заключителната диагноза. моят съвет е ако не се чувстваш добре да отидеш на лекар да му кажеш какви са ти оплакванията и да те прати на ендокринолог. и там той ако ти пусне кръвна захар да го питаш а инсулина неможе ли да ти изследват. и дано попаднеш на кадърен лекар.
изследването на кръвна захаи и инсулин са различни. и мен отначало ми пускаха само за кръвна захар защото другото е по скъпо и май не се плаща от здравната каса и незнам защо са ми го спестявали. инсулина се изследва сутрин без да яла и пила нищо дори и вода. взимат ти кръв и ти дават да изпиеш глюкоза и след това в рамките на 2 часа ти взимат още 2 пъти кръв  като можеш да пиеш само вода.

gucci, при мен едно от първите неща които изследваха като почнах да качвам килограми бе щитовидната жлеза. изследва е някакъв хормон(който сега не се сещам кой беше)
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 09, 2009, 00:58:01 »

Да се оплача и аз.Преди 3 години(бях на 16) имах малка киста на левия яйчник.Пих Оргметрил и тя се изчисти на следващия цикъл.Оттогава ми предписаха Жанин.Пих го 2год. и половина,т.е.до ноември 2008.През това време не съм имала никакви проблеми с цикъл,хормони.
Последният ми цикъл обаче закъсня с 4-5 дни,което си е значително за мен и по времето,когато се падаше овулацията ми усетих остра,гадна болка в левия яйчник.Трябваше да ми дойде на 26-27 януари,дойде ми на 2.02,когато имах вече час за гинаколог.Откриха ми 6см. киста в пространството м/у матката и левия яйчник.Консултирах се с двама лекари,пуснаха ми хормонална картина + туморен маркер на 3ти ден от цикъла.Всичко е наред само съотношението не е точно и тестостерона е съвсем малко по-висок от нормата.Единия гинеколог ми каза,че освен голямата(аз бих казала огромна,защото направо ми тежи и я усещам) десния яйчник бил "леко кистозен".Предписаха ми Дуфастон.Да го пия от 14ти до 25ти ден от цикъла.
Момичета дайте отзиви,защото съм се видяла в чудо.На 19 години съм,тепърва създавам семейство,искаме с бъдещия ми мъж и бебчета да си направим след сватбата............................
Много ми е стресирано sad Scare ohah
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 10, 2009, 09:53:10 »

Sianchys не се притеснявай. все почесто или както казва моята гинеколожка всча 3та жена има вече кисти. не е нещо нелечимо. вярно много лекарства ще изпиеш, но ти си млада има време, и бебче ще си направите.
аз съм с кисти от 16 години, пиех противозачатъни и всико беше наред, но сега ги спрях за да почнем да правим опити за бебе и 10 дни след цикъла получих леко зацапване и ми изписа дуфастон от 11 до 25 тия ден. каза ми че той ще ми регулира цикъла и няма да пречи за забременея. пък ще видим.
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: февруари 10, 2009, 12:00:06 »

Ами да зная,че е често срещан проблем.Но все пак е гадничко. :!не знам,просто размерите ме стреснаха 6см.!!!това си е доста голямо нещо.
А относно Дуфастона моята гинеколожка ми каза,че даже увеличава шанса да се забременее докато се пие.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 10, 2009, 12:28:12 »

Момичета искам да ви кажа, че почвам да се притеснявам от вашите постове за Дуфастон - наистина ли се напълнява от него?   girl_impossible При мен този месец има добър резултат от него - лелката си ми дойде и не е като зацапване, а си е нормално  Wink. Не ми се беше случвало от 6 м насам  shok С тези хормонални проблеми е ужас, дано всеки да намери правилното лечение за себе си и да се избавим от тази напаст  beating
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 10, 2009, 13:12:16 »

fiamaa , никъде в листовката не пише че се качват килограми. ти колко месеца го пиеш?
според мен е строго индивидуално, говореше се че от противозачатъчните също се пълнее и се окосмяваш, аз за 16 години почти непрекъснато пиене на различни противозачатъчни не съм се окосмила повече, а килограмите които качих последните 2 години се дължаха на нарушение на метаболизма и преддиабетния синдром.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: февруари 10, 2009, 13:14:37 »

Аз пък чувам от доста момичета които пият дуфастон че са качили страшно много незнам аз не съм пила ма чувам така
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: февруари 10, 2009, 13:29:27 »

Аз качвам от Дуфастона.Все пак това си е хормонален препарат.
Търся повече инфо за Сиофора.
Да ви се похваля изследванията в петък показаха липса на кисти,хормоните с в норма и няма никакви възпаления матка и яйчници в идеално състояние.Много съм щастлива.Пожелавам го на всички тука.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 10, 2009, 13:45:30 »

gucci  Bravo за хубавите резултати.
сиофора за какво го пиеш? аз пия глюкофаж , а те са в една група, аз го пия заради инсулина.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines