Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 04:46:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 336115 пъти)
 
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: септември 24, 2009, 14:04:03 »

Хелоуу и от мен в тази темичка. Аз пак с въпросче съм тук.
Моля, който си е купувал/поръчвал скоро каменен плот за кухнята да ми препоръча магазин или фирма, която изработва такива. Ако пък можете да ми кажете ориентировъчна цена на метър, ще съм много благодарна  give_rose
(Става дума за София)
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: септември 24, 2009, 14:15:11 »

ние работим с Ес Ка Ве , но немога да ти кажа цена, тя зависи от дебелинат, обработката на ъглите, отворите за котлони и т.н. ето им и сайта www.skv.bg
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: септември 24, 2009, 14:36:01 »

Мерси, Ечи!
А каква е разликата между технически и формован ли как беше другия камък?
Оф, много взех да питам май  Girl_hide
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: септември 24, 2009, 14:49:58 »

е тук ме хвана малко неподготвена  blush
разликата е в структурата, състава.
клиентите предимно избират технически камък.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: септември 24, 2009, 15:00:47 »

ооо, аз вкъщи съм с плот от гранит и много се чудех дали технически камък или гранит и определено навсякъде ми препоръчаха гранит;

техн. камък много лесно се драска, затова се спряхме на гранит, даже ellie_belli питах...;
ес ка ве са скъпари, отсега ви го казвам;

в булгранит офертата беше много добра, но нямаха точно този гранит star galaxy, черен с малки късчета слюда вътре, като чисто нощно небе...черно със зведички;

поръчахме си го от булмарма, но този офис, който е на княз борис 3-ти;имаха един някъде около 5-те кюшета....там са много зле просто;

закъсняха няколко дни, но го монтираха сравнително на време и посрещнахме 24.12.2008 с готова кухня!!!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: септември 24, 2009, 20:59:16 »

На нас за кухненски плотове (за Варна) ни казаха следното: ако е термичен плот (МДФ или нещо подобно - стандартните плотове) струва около (над) 40 лева метъра (грубо казано); ако плота е технически камък струва около (над) 80-90 лева метъра; ако е гранит - над 100 лева метъра. Незнам дали е скъпо, или евтино - не сме проверявали на други места.Това ми го казаха от самия майстор, който ще ни прави кухнята (поне засега към него сме се ориентирали, но има още време и може да размислим).
Цените естествено варират, като зависят от ....незнам какво си (толкова помня подробности, че...).

Надявам се да съм била малко полезна...
« Последна редакция: септември 24, 2009, 21:15:38 от StAsSi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: септември 25, 2009, 08:14:06 »

При плотовете от камък цената се покачва от отворите за котлони, мивки, смесителни батерии, от подлепките, а също и от самото офрмане на челото на плота (заоблено или с фаска.

Преди са сложим гранитен плот бяхме с термичен - Стаси го е споменала. Ами много си бях доволна, много лесно се почистваше и най-важното не му треперех изобщо. Лесно се сменя.

Ние сме с двойна, голяма мивка, която е вградена в гранитния плот (един вид се поставя отдолу, както е отвора за мивката, отдолу на горе). Сега, като го забърсвам и ако има трохички или др. боклучета - съвсем спокойно си падат в мивката.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: септември 25, 2009, 08:27:59 »

Аз лично много не искам да слагам термичен, защото всички казват, че въпреки всичко не може да се слага горещата тава, току-що извадена от фурната на него.
А сега се сещам, че при нас освен отворите, които Гостенка изброява, ще има още 2 - за бутона за мелачката и за вградено контейнерче за сапун или веро. И става една ....
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: септември 25, 2009, 08:59:17 »

Прилагам ви един линк, който е много интересен и е свързан точно с избора на плот за кухнята - плюсове и минуси: ето тук.
Вижте това: "Гранитът е отличен избор, особено когато няма ограничения относно средствата, които възнамерявате да вложите. Присъствието му ще внесе много елегантност и стил в кухненското пространство. Красотата на камъка допринася към излъчването и на най-модернистичната кухня.

Предимствата на този избор е, че издържа на високи температури, материалът е еднороден и се предлага в красиви цветове.

Като своеобразен недостатък може да се посочи факта, че гранитът е сравнително скъп материал. Освен това той се нуждае от поддръжка, в която влиза уплътняване и залепване.

Друга особеност на гранита е способността му да задържа петна, съществува възможност от счупване или напукване, а и броят на цветовете, между които можете да избирате, е сравнително ограничен."
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: септември 25, 2009, 09:09:33 »

Дали този "изкуствен камък", за който говорят в статията е техническият камък, за който говорихме тук  crazy
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: септември 25, 2009, 09:49:49 »

Стаси, да взема и аз да напиша някъде една статия за избора на кухненски плот (не ти се карам, просто се ядосвам на това, което си копирала в поста си и затова не мисля да чета изобщо статията).

Сега ще ви кажа от личен опит, като човек, който е имал термичен плот, а сега от гранит. Гледах и технически камък, защото го видях на 1 изложение и много ми хареса.

1. Технически камък: натрушен гранит и преобладаващо смоли (някакво лепило от смоли). Предполагам, това визират под изкуствен, не съм чела и няма да чета статията, стига ми копираното от Стаси.
2. Термичен плот от МДФ: цветът отгоре е фолио и когато аз разглеждах цветовете, определено не мога да кажа, че изборът беше богат. Ползвах такъв около 1.5г. Много си бях доволна, не мога нищо да кажа като минус.
3. Гранит - това е най-здравият (или поне един от най-здравите, казвам поне, защото сигурно има и по-здрави, но пък не се ползват за кухненски плотове) камъни. Противно на написаното в статията ще кажа, че много често се ползва вместо плочки и вместо гранитогрес (гранитогресът също е от гранит, но не чист, за да е по-достъпен като цена, освен това е и доста по-тънък от една плоча чист гранит). Ако обърнете внимание, поне в София и в Пловдив, доста магазини и банки навън имат гранит, както и външните стълби са от гранит. Е, ама щом хората в статията са казали, че е лесно да се счупи....егати какви балъци са тия .... crazy

Ние направихме и плотовете и гръбчетата от гранит, което означава, че зад котлоните, където пържа картофи и пр., пак е гранит. Еми да дойде авторът на статията и да ми каже дали ми е попил и има петна  beating

Значи, самият гранит, материалът се полира, обработва и т.н., не вземат един камък и да го сложат ей така просто за плот. В обработката влиза ...ох...не помня точната дума, но това уплътняване, което си го правят във фирмата. Отделно отворите за мивка, котлони, смесителна батерия, контакти (при гръбчетата). Всичко това се реже с диамантина и после се запилва и полира. Подлепките са на частта, която стърчи извън шкафовете, за да се придаде дебелина, един вид камъкът изглежда по-дебел и масивен. Вече челото (чело е като погледнеш отпред точно тази стърчаща част и навсякъде, където камъкът е рязан) може да е заоблено или с фаска.

Не мога ад се съглася, че е чуплив камък, затова и толкова много изписах. Всеки сам си преценява, но ако трябва да дам съвет за избор между технически камък и гранит, определено съм ЗА гранит.

По-лесно ще надраскаш нещо, което е преобладаващо смола, отколкото един от най-здравите камъни!

За термичният плот вече казах, че не мога нищо лошо да кажа.

ОООО, а за цветовете на гранита....хихихи, ами като отиде човек и разгледа мострите в булгранит или в Пловдив (там при гробищата, забравих фирмата как беше), тогава да дойде и да ми каже, че изборът на цветове е по-ограничен от този при термичните плотове и техническият камък - стига да не махат мострите на тези разцветки, които в момента ги няма).
« Последна редакция: септември 25, 2009, 09:54:19 от gostenka_82 » Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: септември 25, 2009, 10:50:05 »

Аз не искам да опонирам на никой, но ще кажа и моите преки наблюдения (за гранита и термичния плот).
Става въпрос обаче за мивка в тоалетната. Цялата мивка (плота) е от естествен гранит. Мивката е вградена, както е обяснила по-горе gostenka_82. Та моите наблюдения са, че за 6 години плота на мивката промени цвета си и потъмня в частта, която е най-близо до водата (до смесителя). Т.е. погледнато отгоре в средата на плота има вградена мивка и 2-3 сантиметра отстрани цялата мивка, е потъмняло. Пробвахме да го полираме, но нямаше промяна. Плотът заблестя (премахна се натрупан варовик и боклучета), но не промени цветът си. И сега единствения вариант, който ни предлагат е да сменяме целия плот...
Незнам как това би имало отражение върху плот на кухня, но мен лично ме е страх не толкова за частта около котлоните, а за частта около мивката.
Вярно, че 6 години не са малък период и дори и да се сложи такъв плот, след 6-8-10 години може да се смени; знам че няма нищо вечно; единственото което незнам е колко би издържал техническия камък в такъв случай и кое би излязло "по-качествено".
Ще ви кажа и други мои наблюдения, относно термичен плот, но сложен зад бар плот. Един ден правих кафе на джезве. Дръжката беше много гореща и като я хванах почти щеше да ми прегори ръката. И в бързината за да не изтърва цялото джезве, го сложих без дъска директно върху плота. Задържах го не повече от минута, взех една кърпа и като го вдигнах видях, че дъното се беше отбелязало като кръгче върху плота (там самия плот беше като изгорял). Търках го с какво ли не. Извиках и майстори - бяха категорични, че това не е изцапано ,а изгорено и трябва или да се смени част от плота, или да се сложи ново фолио (което според тях е доста честа практика). А самото фолио не струва милиони...
Въпреки обаче тези мои наблюдения, аз лично незнам какво бих избрала. Термичния плот не е скъп и ако се внимава сигурно може да издържи доста дълго време (незнам...). Гранита е по-скъп, но пък при нас даде проблеми чак след 6 години интензивно ползване, така че това е може би един добър период, след който кухнята се подновява чрез смяна на плота smile. Технически камък не сме ползвали никога, нямам наблюдения върху него и може би това е основната причина досега да съм разсъждавала за такъв вариант в нашата кухня...
Казвам пак, че мнението ми е изцяло върху лични наблюдения и не трябва да се приема като задължително!!! Много е възможно да има различни видове гранит, различни термични плотове, различни видове технически камък и от мнение до мнение да има голяма разлика. Просто споделям, какво ни се случи на нас относно тези материали...
Незнам какво представлява полимермраморът и дали пък той също не е удачен вариант...
Ето вижте тук
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: септември 25, 2009, 12:14:31 »

Стаси, всяко естествено нещо вероятно си мени цвета след време, не знам;
първо, ако искаш нещо вечно, може би най-добре е да си сложиш неръждаема стомана (това като шега, да не се обидиш);

Според мен проблемът с петното е или от лошото полиране на камъка, което за 6 години постоянна влага се е променило или просто там, където е батерията, ако има отвор - то той не е правилно обработен. Иначе, си мисля аз, няма как само там да си смени цвета, нормално е на др. места, дори по-леко, но да промени нюансите си.

А е напълно възможно да е от препаратът, с който си миеш самия смесител, казвам го, защото моят мъж така направи малка (всщност голяма) беля върху плота в кухнята и сега цветът е друг (пробвайте с восък или там каквото беше, забравих го) да намажеш само частта, в която цветът е друг.

Само за протокола: мраморът е мнооого мек камък и за него знам, че наистина мноооого попива.

Ако и след 5 години сме още в този форум, специално ще напиша дали ми се е сменил цвета, но...на теб вече може и да не ти върши работа.

И още нещо, кухненският плот трябва да е удобен и практичен за работа, ние слагаме горещите тави и тенджери отгоре, ако имаше проблем, то повярвай ми, със сигурност щеше и при нас да се появи. Мъжът ми като измие нещо, после изобщо не забърсва водата, един път, направих експеримент, скоро беше, и оставих плота непокътнат 3 дни (надявах се той да избърше водата); ако плотът попива, би ли ми казал някой защо водата си стоеше там в същото количество 3 дни - визирам малка локвичка, не една-две капки, които да се изпарят
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: септември 25, 2009, 13:06:49 »

За препарата никога не съм се замисляла - от доста време почиствам смесителя на мивката + самата вградена мивка в банята с това. Знам, че е мек препарат и не е силно киселинен, така че не смятам че е от него. А с този препарат почиствам плота на мивката (т.е. там където е гранит)...
Естествено, може и да е от него, или от сапуна (все пак понякога пръска сапункена вода навън от мивката, когато нещо дребно се пере ) и т.н. - определено има много неща, които може да са оказали влияние. Затова и подчертах, че при нас проблемът е в мивката на банята, а не на кухнята - има разлика...
А за мраморът - и аз съм чувала, че е много мек и бързо попива. Но този полимермрамор бил правен по съвсем различна технология и даже напротив, той бил доста твърд като материал... Но нямам преки наблюдения...
« Последна редакция: септември 25, 2009, 14:11:19 от StAsSi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: септември 25, 2009, 13:17:05 »

Предназначение: Санифреш е модерен санитарен ароматен почистващ препарат с фруктова киселина. Разгражда бързо и ефективно отлаганията от варовик. образува защитен филм срещу корозия и има подхранващи свойства за качествени хромни арматури, почиства и емайлирани, керамични и стъклени повърхности.Приложение: За почистването на по-големи повърхности като вани, санитарен фаянс и теракот. За почистване на повърхности от благороден метал (емайл, никел) от груби замърсявания, най-вече от мазнини.
Специална информация: Като концентрат да не се прилага на мрамор и други киселинно чувствителни повърхности.


това от твоя линк  Wink

моят мил мъж направи белята с един препарат, с който си мия керамичните котлони  Wink

само веро и то по-разредено  smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines