Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 04:38:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще присъства на национална среща на форума на 14.09 Варна  (Гласуването приключено: април 27, 2013, 13:46:06 )
да - 15 (78.9%)
не - 4 (21.1%)
Общ брой гласове: 19

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Национална среща на форума 2013г -искате ли да има ,къде и  (Прочетена 73855 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: април 30, 2013, 10:36:29 »

Пращаме ги на fiibi, в "основание за плащане" пишем " капаро хотел", после пишем на лични "аз съм Трифонка Трифонова, днес пратих капаро". Ако няма проблем в основанието да се пише" капаро хотел, ангелче" може и без лични. Fiibi събира цялата сума и я праща на хотела, с телефонно обаждане и точка. По-събрано ми се вижда така.
Точно това имах впредвид и аз.Плюс това мога да пратя парите още днес и вие когато имате възможност до седмица да ми ги пратите .Няма да коства на никой никакви усилия и най-важното няма да бързаме и да се притесняваме.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #181 -: април 30, 2013, 10:44:56 »

За мен е по-лесно да ги пусна директно, със собственото ми име, на което после ще е резервирана и стаята. Далеч съм от мисълта, че на рецепцията в хотела ще се представя като Киви smile Основанието за плащане е просто - Нощувка + дата (освен ако хотела няма изискване за специална формулировка, кояо е длъжен да ни каже). Повечето банки искат и името ви във вносната бележка. Така всички ще са спокойни за собствената стая, а всеки ще си има документ за плащане.

Няма никакъв смисъл според мен да превеждаме на Фийби, а тя после на хотела. Не си спестяваме банкови преводи така, ако събирахме парите на ръка и после един да ги преведе, щеше да е друго.

Иве, мисля, че да се преведат до средата на май плащанията за всички стаи е добре. Все пак им даваме месец по-рано цялата сума за нощувката. Говорила ли си с хотелиера за това, ако не, мога и аз да му звънна?
« Последна редакция: април 30, 2013, 10:48:07 от Kiwi » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: април 30, 2013, 10:54:24 »

И аз не съм съгласна че има смисъл от двойното препращане. Пък и ще се притеснявам че дължа пари. Ще си ги пратя директно.


Иве, това за общите предястия не го разбрах, как ще се разберем ако са общи кой какво иска, предполага се че ще искат различни повечето. Т.е в крайна сметка какво ще сервират, ако един е казал картофи, а друг филе ( примерно ) .На мен ми е все едно какво ще е, просто питам. give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #183 -: април 30, 2013, 11:48:04 »

Току що говорих с Калин - управителя на Бриз 2. Ориентировъчна цена на нощувка в двойна стая плюс обикновена вечеря 25-30лв. на човек, с празничка вечеря 35-40. Това е плюс нощувката, но става въпрос за двойни стаи! Има опция ако сме повече хора да се извикат Пертито (студио ДЖ) и да си съберем да им платим на тях.
Бриз се намира в края на града, има добра локация с градски транспорт. Плажа е на метри, защото може да се мине точно през тази местност, за която ви говорех, където са бунгалата. Който има желание може и там да отседне, а да има само вечеря в ресторанта. До края на деня ще ми прати цени и примерни менюта, съответно и колко ще е САМО вечерята, ако някой не иска нощувка. Даже и да не се нощува може през деня да се ползва бара и басейна. Може да се ползват повече нощувки на същата цена, но после ще ви кажа колко е само нощувката като си видя мейла. Цените са за 14-ти септември!

Това е бриз 2
http://www.briz2.com/

Това са бунгалата. Имат и къщички на по-високи цени.
http://www.svetinikola-varna.com/bungalows.html


Иве, това за общите предястия не го разбрах, как ще се разберем ако са общи кой какво иска, предполага се че ще искат различни повечето. Т.е в крайна сметка какво ще сервират, ако един е казал картофи, а друг филе ( примерно ) .На мен ми е все едно какво ще е, просто питам. give_rose
Става въпрос за общо меню, не за свободна консумация. Визирам горните цени.
« Последна редакция: април 30, 2013, 11:54:40 от casky » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: април 30, 2013, 11:55:52 »

Относно изпращането на парите и аз се колебаех дали да е първо на мене и аз да му ги преведа на него или направо на сметката на хотела... Не знам...За мен е ОК, така че както реши болшинството. Киви, съгласна съм, че паричките е добре да се преведат в средата на май, защото е очевидно че сега по празниците всички ще сме кът с парите. Само се притеснявам да не излезе някоя друга група и да ни открадне стаите. tease Малко вероятно е, но има и такъв вариант. smile
Мога да му звънна след малко и да го питам дали ще е проблем плащането да стане по-късно, но ще е добре да му кажа и някаква крайна дата, примерно 15 май.
Еми, за предястията - ще бъдат асорти - смесени няколко вида и поставени в плата. Затова давайте предпочитания кой какво иска като предястие, може да се направи всичко предполагам... girl_wink
За срещата във Варна - ние ще спинкаме при сестра ми. Така че ни бройте за вечерята. Нямам претенции за разположението на заведението/хотела, защото сме с кола и един от нас няма да пие алкохол. Но все пак трябва да се съобразим с предпочитанията на всички. Между другото, аз ще идвам във Варна на 18 и 19-ти май за едно зумба парти, което ще се провежда на Златните. Ако има желаещи да се присъединят, да свиркат  yahoo
Ето снимка от телефон на гледката на Баланите  heart  blum
« Последна редакция: април 30, 2013, 11:58:36 от ivelka » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #185 -: април 30, 2013, 11:58:06 »

Еми наистина морската (централната част) може да се каже, че е далеч, но от там долу горе почва варненската ивица (морска) т.е. може и край морето да се стигне, а може и отгоре...то и от там си има пътеки.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 30, 2013, 12:01:48 »

Скай, цените са наистина много добри, чак и аз се замислям да отседнем в хотела, защото така или иначе ни се очертава само едно моренце в Гърция през юни и може срещата във Варна да си наречем като втора почивка. Капаро ще мога да дам след 15 май. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #187 -: април 30, 2013, 12:05:34 »

Иве то и аз най-вероятно ще отседна, защото таксито ще ми излезе по-скъпо biggrin За капаро не съм говорила, защото не се знае дали изобщо ще се хареса (въпреки че цените бих казала че са перфектни за Варна и за кухнята им), дори аз не очаквах чак толкова ако трябва да съм честна.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #188 -: април 30, 2013, 12:54:18 »


За тези които може и да нямат възможност да дойдат с кола, а  идват с автобус или с влак, моля  да се помисли- ето защо, локацията  не може да е извън града..
мерси smile
От автогарата има автобус, който спира на 50м от хотела, от гарата трябва да видя кой беше crazy Хотела се намира в края на града, по пътя за дружба и златни, така че си е на централно място, не е в пущинаците blum И почти от него, хайде на 200м от него почва морската градина (под почивка). Пак там има голям Пикадили център за пазарене и т.н. ако някой ще остава повече или пък ако иска да си купи цигари pleasantry

Карта на морската smile Мун да каже дали Бялата къща е точно там, че аз имам много лоши спомени от нея и още се бъркам от къде се влиза... Даже бих казала, че Бриз си е направо в морската...то си се вижда де girl_wink

П.П. Всъщност Бялата къща е на елипсата - ул. Рупи...

« Последна редакция: април 30, 2013, 13:04:35 от casky » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 30, 2013, 13:06:14 »

Не е там Бялата къща, няма значение. По-важното е да се избере организатор и да се разбере броя на хората, които ще идват, съответно кои за вечеря, кои вечеря + нощувка. Мястото го избрахте, нека да се уточнят и другите неща
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #190 -: април 30, 2013, 13:11:40 »

За тази Бяла къща говориш, нали? Улица Рупи - на картата в сайта им е малко по-надолу от другата, защото там няма улица....до улица Рупи, тя улицата се вижда и на голямата карта, която постнах.
http://www.white-house-varna.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8.html

Кое място е избрано? Аз май това съм го пропуснала crazy
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 30, 2013, 13:20:32 »

Да, една е Бялата къща, просто докато си пусна поста ти промени картата и сложи кръг на улицата smile Няма значение, така или иначе не е било като вариант
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #192 -: април 30, 2013, 13:28:53 »

Да, правилно. Аз се бъркам защото когато ходих 5 пъти ми обясняваха, че били до паметника на почивка и аз все въртях около колелото, та и сега там първо го отбелязах.

А, порпуснах. Калин каза, че за банкети Пертито вземали по 250лв т.е. ако сме 25 човека трябва да дадем по 10лв ако искаме програма, ако ли не ще слушаме каквото ни пуснат. Както Гери е казала има и много красива външна част, но не мога да гарантирам, че тогава някой няма да реши да се жени в градината pleasantry Иначе ако е хубаво времето и няма вън сватба няма никакъв проблем и да сме там. Там е и басейна. И всъщност от там се вижда морето, със зор ако няма много клони biggrin така че си е достатъчно близо girl_wink
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: април 30, 2013, 13:32:22 »

Калин какво казва за дата 14-ти септември? Има ли резервация за сватба вече или все още не?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #194 -: април 30, 2013, 13:35:13 »

Ами каза, че за сега няма, не съм го питала дали ще си затвори ресторанта заради 10 човека (защото може и да са само 10, аз колкото пъти попитах колко са стандартно най-малко никога не получих отговор) ако случайно има желаещи по-натам за сватба, най-малкото че не знаех до колко хипотетично му говоря...
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines