Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 06:21:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще присъства на национална среща на форума на 14.09 Варна  (Гласуването приключено: април 27, 2013, 13:46:06 )
да - 15 (78.9%)
не - 4 (21.1%)
Общ брой гласове: 19

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Национална среща на форума 2013г -искате ли да има ,къде и  (Прочетена 73874 пъти)
 
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 30, 2013, 08:12:56 »

Здравейте, момичета!  danceg Аз ще ви върна малко към Габровската среща. Скай, можеш да се запишеш когато желаеш, дори и да е в последния момент, просто ще проверя за наличност на стаи и ще си платите на място.

Относно ходенето ми до Баланите. Запознах се със собствениците - много приятни млади хора. Цените на двойните стаи с гледка по принцип са 68 лева, така че отстъпката е доста добра. Запазила съм следните стаи:

1. За Еми и мъжа й - двойна стая с гледка към планината - 42 лв.
2. За Kiwi и мъжа й - двойна стая с гледка към планината - 42 лв.
3. За Фийби, мъжа й и малкия Явор - спалня с гледка към двора.- 42 лв.
4. За Ангелче, мъжа й и бебе Симона - спалня с гледка към двора. - 42 лв.
5. За Snowy и мъжа й - спалня с гледка към двора. - 42 лв.
6. За Албенчик, родителите й и двете дечица - тройна стая с гледка към планината, в която има 3 единични легла и един фотьойл, който се разтяга (доп. легло). За тази стая искат 63 лв., тоест отново по 21 лв. на възрастен, а децата минават гратис smile

Искам да уточня, че домакините държат да им се преведе капаро, за да бъдат окончателно запазени стаите - казах им че едва ли ще успеем преди празниците, защото и аз бях доста заета. Аз бих дала пари от себе си, но в момента нямам налични, понеже с милото си купихме тъкмо нов диван за хола yahoo
Попитах го колко желае да му преведем - той каза 50% от цялата сума (куверти+ настаняване). В крайна сметка се разбрахме да му преведем парите за нощувките, за да не става объркване после, но дори и по-малко да са няма проблем. Взех iban номера. Ще го изпратя на лично на всеки, който потвърди, че е съгласен с условията.
Искам да добавя, че мястото е наистина прекрасно (аз ходих за първи път). Гледката е дъхоспираща! Стаите са чисти, просторни и луксозни smile Така, че няма повод за притеснения или колебания! И дори има вероятност басейна да е пълен до тогава  yahoo
« Последна редакция: април 30, 2013, 08:56:34 от ivelka » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #166 -: април 30, 2013, 08:19:38 »

Иве, много благодаря smile Пусни ми IBAN, моля!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 30, 2013, 08:35:14 »

Иве, благодаря за положените усилия! И аз покрай празниците съм аут с парите, ще мога след това да преведа. И аз моля за айбан.
Някой ползвал ли е изипей за превод, предпочитам ако може да не ползвам банките? Мерси. smile

За морето се опасявам че не е рано, защото преди 2 години като звънях от София да резервирам, всички хотели бяха заети до септември включително. С изкл на някои 5-звездни. crazy
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: април 30, 2013, 08:52:56 »

Сега за вечерята.  smile
Разгледах менюто - доста е разнообразно, а цените са нормални. Някой ми беше писал на лично дали не може на място да се поръчва - и аз така предпочитам по принцип, но домакинът каза, че ще е много по-удобно и лесно за тях предварително да подготвят порциите. Има само един вариант да се поръчва на място - ако всички пристигнат на обяд в събота, за да си поръчат хапването и да има време да се подготви за вечерята.
Разбрахме се кувертът да е в рамките на 20 лв. на човек и да включва салата, предястие, основно и 1 бр. минерална вода. Предястието ще бъде няколко вида мезета, поставени в общи големи плата.
Вариантите за салата и основни са много, така че ако някой си има конкретна любима салата или ястие, които ги няма в долните изброени, да пише и ще му ги приготвят.

Салати:
Овчарска салата - 4,90 лв.
Шопска салата - 3,90 лв.
Зелена салата - не съм записала цена  blush

Основно:
Пъстърва във фолио - 8,90
Пъстърва на керемида - 9,40
Пилешка пържола от филе на скара/тиган със сметанов сос - 7 лв.
Свинска пържола от филе на скара/тиган със сос братинджус - 8 лв.
Свинско филе с гъби - 7,60 лв.
Пилешки шашлик - пилешко филе, бекон, гъби, чушка, лук, пържени картофи - 400 гр., 9,30 лв.
Пълнено пилешко филе - /пилешко филе, бекон, кисели краставички, кашкавал, пушено топено сирене, сметана/ - 350 гр., 9,90 лв.
Хайдушки шашлик - /свинско филе, свински дроб,бекон, гъби, гарнитура/ - 400 гр. - 8,30 лв.
За вегетарианско меню не се разбрахме нищо конкретно, но ми предложи варианти със задушени зеленчуци или запечен патладжан със сирене и кашкавал. Относно разликата в цената има вариант да се компенсира с десерт или питиета.
В менюто харесах следното ястие, което може да стане вегетарианско:
Романтична гондола - микс броколи, гъби, кисели краставички, шунка, пушено топено сирене, кашкавал - 400 гр. за 7,20 лв.

Предястия:
- пилешки дробчета с лук
- пилешки хапки от филе
- пържени картофи
- хрупкави сиренца с панировка

Сега ви оставям за малко, че имам работа, следобед ще се включа отново и ще ви изпратя iBan-a. Вие четете, обмисляйте и обсъждайте  give_rose
« Последна редакция: април 30, 2013, 08:56:13 от ivelka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 30, 2013, 08:56:15 »

Добре сега дайте да видим кои са желаещи за Варна за 14,09,2013г и кой какво иска нощувка,вечеря.
Сега проверих че хотел Бриз 2 където може да съдейства и casky нощувка двойна стая е 50 лв /изглед към парка/.Хотелчето е приятно и има басейн.Кухнята е хубава-два банкета съм изкарала там.Програма няма.Има възможност за вътре и вънка.Навън е много приятно край басейна ,но зависи и от това как е времето навън.По надолу от хотела има и малко плажче.До самия хотел има и бунгала където нощувките са по евтини,но все пак са си бунгала.
ето линк на хотела
http://www.briz2.com/gallery.php?rest=h&lang=bg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 30, 2013, 09:06:26 »

Довечера ще ти дам Иве,  ние какво искаме от менюто. give_rose

Гучи, ние сме 2ма за Варна, без нощувка, само вечеря.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 30, 2013, 09:35:56 »

бих ви предложила едно невероятно местенце за някоя бъдеща среща, защото то не се намира във Варна, намира се в близост до Слънчев бряг и е уникално. Това е затворен винарски комплекс smile Ето линкчето да го разгледате: http://www.medovo.com/ Аз съм организирала там няколко пъти разни мероприятия с преспиване и беше супер, а и евтино smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 30, 2013, 09:37:38 »

Аз не смятам, че е рано за резервации, стига да се избере мястото - на 01. Май /утре/ влизат първите туристи във Варна. Също така може би е редно да кажем на всички хора, които не знаят и не са от града, че коментирания хотел и ресторант Бриз 2 се намира почти на изхода на Варна и смятам, че ще е доста неудобно за гостите, които трябва да предвиждат допълнителни разходи за такси, за да могат да се разходят в центъра на града или дори в морската градина. Аз мислех да предложа Бялата къща, но мисля, че цената за нощувка в двойна стая излиза малко скъпичка - 60лв., ако не се лъжа, а и имат ограничена леглова база - мисля 6 двойни стаи + 1 апартамент. Иначе менюто е ок, може да се избере нещо смислено на нормални цени.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 30, 2013, 09:37:58 »

а пропо- видях къде е хотелът който предлагате за Варна, но той реално е далеч от... морето. вие сте си свикнали с моренцето, ама ние искаме да сме близо до морската градина и до някакъв плаж, а не да ходя да взимам такси, за да влезнем реално във Варна. sad
За тези които може и да нямат възможност да дойдат с кола, а  идват с автобус или с влак, моля  да се помисли- ето защо, локацията  не може да е извън града. Да не говорим за хора, които ще спят при роднини/приятели, ще бичат след вечерята от изхода на Варна до вътрешността.... не е вариант.
мерси smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 30, 2013, 09:43:11 »

Аз само предлагам, за габровската среща, капарото да се изпрати на ivelka и тя го внесе, за да не се чудим кой какво е платил и за хотелиера ще е по-ясно.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: април 30, 2013, 09:51:25 »

emmmmmy до Бриз има малко плажче.
Хотелите в града са без басейни и са предимно бизнес хотели и цените им няма да ви допаднат.
За такситата няма как да се предвиди място за вечеря удобно за всички-все пак роднините ви са в различни квартали предполягам.
m0onlight Бялата къща за мен не е вариант защото тя е почти до Бриз 2 ако говорим за едно и също заведение.
Ще изчакам да си дадете желанията да видим на кого може да се угоди и на кого не.Чакам предпочитания за цени,локации и т.н.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 30, 2013, 09:59:21 »

Аз само предлагам, за габровската среща, капарото да се изпрати на ivelka и тя го внесе, за да не се чудим кой какво е платил и за хотелиера ще е по-ясно.
съгласна съм, не знам какво да пиша точно за да знам къде и за кои гости  отиват парите.
Гери, в каквито и квартали да са , ще е по-добре да сме във самата Варна, все пак не познаваме града и ви идваме на гости. Искаме да видим и самия град. Иначе е все едно да дойдете на национ среща в София и ние да ви заведем в село Бусманци, което е прекрасно място, но все пак не идвате за него. И после да ви водим и в София, ще е малко трудно с транспорта и парите.
Никога не съм си предявявала излишни претенции за миналата среща, нито искам пухено одеяло. blum приех всичко, както и където се реши. Но в случая сметнах за уместно все пак да се включа, все пак искам да видя Варна и вас. Нямам претенции за цени, един път идвам на 100 години на море. Все ще събера за една скапана вечеря.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: април 30, 2013, 10:07:31 »

Аз имам интернет банкиране и мога да преведа парите само кажете колко, после на всеки от вас ще пусна на лични сметката си и ще ми ги преведете.Съгласни ли сте?
За Варна - пишете на лични кой ще идва и колко човека да се предвидят за нощувка
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 30, 2013, 10:15:30 »

Фийбс, то е все едно дали ще ги пуснем на теб или директно на собственика. Няма смисъл от двойна работа за теб.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 30, 2013, 10:34:05 »

Пращаме ги на fiibi, в "основание за плащане" пишем " капаро хотел", после пишем на лични "аз съм Трифонка Трифонова, днес пратих капаро". Ако няма проблем в основанието да се пише" капаро хотел, ангелче" може и без лични. Fiibi събира цялата сума и я праща на хотела, с телефонно обаждане и точка. По-събрано ми се вижда така.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines