Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 11:52:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 151888 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #285 -: юли 09, 2013, 20:10:05 »

Направи си план за кое колко време и кога да се случи и гледай да има някой, който да го следи, защото иначе рискувате да се отнесете в емоции и да се забавите.
45 минути са добре за взимане на булката, би трябвало да ви стигнат за всичко, което си написала.
Но наистина, много е важно някой да следи да се спазва времето.
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #286 -: юли 10, 2013, 11:06:45 »

mariola85 :
Извинявай за късния отговор. Мерси за успокоението. Все пак вчера звъннахме и действително всичко е наред. Очакват ни след десетина дена на място да оправим документите и да платим. Честно казано ми падна огромен камък от сърцето!

Allicia: И ние ще сме с изнесен ритуал и решихме всички видове подаръци (от тях за нас и от нас за тях) да се дават при поздравленията след сключването на брака. Няма смисъл после да прекъсваме купона за подаръци и наздравици, които отнемат страшно много време.

« Последна редакция: юли 10, 2013, 11:09:24 от liliette » Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #287 -: юли 10, 2013, 11:20:40 »

liliette, ако знаеш как искам и аз така да направим... Снощи споделих с милото и кумовете и те като казаха, че традицията не била такава и не знам си какво още... Така се ядосах. Толкова много мразя други хора да ми се бъркат в нещата. И той естествено взе да се вслушва в тях, а не в мен.
Направо снощи изперках. Обаче си мисля, че ще успея да го вразумя. Мисля, че така ще бъде по- удобно за всички. Надявам се да го осъзнае преди деня на сватбата.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #288 -: юли 10, 2013, 11:24:17 »

Allicia не се нервирай излишно, нашите родители също имаха противоречия точно за този процес, но аз точно след изнесения ритуал на бързо инструкуирах всички какво следва от тук нататък и те бързо се строиха и никой даже не се е опитвал да спори защото имаха 30 секунди за реакция lol)
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #289 -: юли 11, 2013, 02:10:06 »

В последните 2 страници има няколко важни въпроса относно организацията, ще се опитам да ви дам съвети систематизирано, без да цитирам въпросите:
1. Събирането и раздаването на подаръци. - В описания случай с изнесения ритуал, най-практично и удобно е, когато приемате поздравления да има до вас украсена кутия и маса. Вие приемате поздравленията, подаръците и едновременно давате вашите подаръчета. По желание може да се организира и уелкъм дринк с чаша шампанско. Това напълно отменя минаването впоследствие по масите. Ако ще минавате после , цялата гимнастика е безмислена. Защото и без това няма да можете да обърнете внимание на всеки персонално, избийте си го от главата. Във времето за минаване  ( ако не се състои) се намалява музиката и се оформя една практична почивка, през която гостите се хранят, включително и ВИЕ. Ако обикаляте, няма да почивате, за ядене изобщо няма да говорим smile. Когато правите нещо, правете го практично, или нищо не правете. Миналата седмица снимахме една сватба в Румъния, там видях доста решения на много проблеми, но ще ги опиша друг път ( чудя се в коя точно тема).
2. Времената за престой ( график на сватбата, примерен)
   - Младоженец - не повече от 30мин официално ( иначе може да си покани гостите още предния ден)
   - Взимане на кумуве -  мин. 15 мин, макс. 30мин.
   - Взимане на булката - мин 30мин, макс 1 час, оптимално 45 мин.
 В тези времена обикновено влизат и хорцата, ако имате оркестър . Времената са относително комплексирани, да може и повече, но за еднодневна сватба толкова. Иначе ще стане като едно време - 3дни smile
   - Ритуална зала или изнесена церемония - 30мин. ритуал + поздравления ( гости до 100 души)
   - Църковен ритуал - 45 минути ритуал + снимки пред църквата.
   - Снимки с гостите - 30мин. до 150гости ( при читав фотограф, на когото вашата сватба не е първата в живота smile  )
   -  Фотосесия - 30мин. до 2 часа ( вашият фотограф го определя)
   -  Време за видеозаснемане изисквано от видеооператора (в случай, че имате по-специален филм или монтаж -  0 до 30мин, според конкретния случай) . Ако наемате по-скъпичка услуга питайте!
   -  Ресторант - там нищо не определяте вие, разчитате на опита на вашия ДЖ .Той съставя програма, съобразявайки се с вашите желания. Вие пиете, ядете и се веселите smile
3.Това са мои препоръки, базирани на дългогодишни наблюдения, с нищо не ви задължават! Не четете и не прилагайте нищо сляпо! Разсъждавайте практично, според вашия случай!
« Последна редакция: юли 11, 2013, 02:18:46 от Deliysky » Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #290 -: юли 11, 2013, 07:44:10 »

Deliysky, благодаря за споделения опит! Ти със сигурност си един от хората, които си присъствал на доста повече от една сватби и си гледал нещата и от друга гледна точка.
Още довечера ще покажа поста ти на моя мъж и дано и той го приеме като мен и ми се довери най- накрая.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #291 -: юли 11, 2013, 07:53:15 »

Deliysky Много добре написано, мога да кажа че при нас протече по почти същия начин само че раздавахме подаръчетата по време на вчерята  и наистина не хапнахме нищо sad то на мен така ме убиваше роклята че колкото и да бях гладна не можех да ям  angry. но ние наваксахме с яденето след 02:00  huhhuh.gif

иначе за всичко друго беше точно както си описал!  good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #292 -: юли 11, 2013, 09:57:38 »

Странно, но ние сме направили оптимумите по описанията на Deliysky! Никой не ни беше съветвал, но седнахме и решихме с половинката как ще е най-добре за гостите и за нас. Страхотен пост за бъдещите младоженци  Bravo
Аз лично не харесвам минаването по масите с бавни и протяжни песни за фон! Доволна съм, че нашият ДЖ се съобрази с това и направи така, че да има танцуващи по всяко време  good
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #293 -: юли 11, 2013, 11:55:23 »

Ние решихме да не правим строг график. За нас това би било излишен стрес. Единственото, което ще спазим е да сме навреме за изнесения ритуал(църковен нямаме). От там нататък - коктейл, снимки, поздрави - каквото стане, такова. Това е нашият ден и не искам да бързаме.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #294 -: юли 11, 2013, 12:10:53 »

Ние решихме да не правим строг график. За нас това би било излишен стрес.
Защо строг, може просто ориентировъчен. Трябва да има някакъв порядък . Ако всичко е съвсем волна програма, от ресторанта как ще знаят кога се изнася основното ястие? Просто пример, ако правилно ме разбрахте. Стрес е да си гледаш часовника и да цепиш минутата на 2. Графика помага при предварителното пресмятане на времето smile
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #295 -: юли 11, 2013, 13:22:29 »

Е , разбира се за храната имаме ориентирочън час. Но при нас е по-различно от масовите сватби, поради простата причина , че ритуал, снимки, вечеря/купон са на едно място. Т.е. няма да се движим. Иначе при движение, разбира се, че е добре да има някакъв ориентировъчен график и съм съгласна smile
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #296 -: юли 11, 2013, 22:09:43 »

Deliysky, много полезен опит си споделил. Аз тези насоки ги получих от агенцията, която ангажирах, и определено са си на място  good

Единствено малко започва да ме притеснява, че 1.30ч е много за коктейл и се опасявам гостите да не скучаят докато се появим след фотосесията...с нашето появяване сме планирали и приемане на поздравления и подаръци, + снимка с въпросното семейство, двойка или приятели, след което веднага да бъдат настанявани по местата.. Колко смятате, че ще отнеме това при около 150 гости?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #297 -: юли 12, 2013, 00:31:37 »

30 минути при много добра организация и добър синхрон между вас, фотографа и хората който ще настаняват гостите.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #298 -: юли 12, 2013, 08:02:54 »

malkabulka, не мисля, че на хората ще им доскучае. Повечето гости избират тази пауза за почивка. Някои се отбиват за преобличане, кой какво забравил, цветя се купуват в последния момент и тн. Нашият видеооператор ни каза - Това е вашият ден и гостите ви ще се съобразят с начина, по който вие сте планирали нещата. Освен всичко друго - никой от гостите за никъде не бърза!
Ние имахме също коктейл от около 1:30 ч. На хората не им е станало скучно, напротив! Сватбите са повод и място близки и приятели, които се виждат по-рядко, да си кажат по някоя дума. Един съвет - предварително поясни програмата на повечето гости, за да си прецени всеки сам времето. Ние имахме такива гости, които дойдоха направо за коктейла и за изнесения ритуал след това. Не са идвали за взимане на кумове, булка и тн.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юли 12, 2013, 09:35:42 »

.....с нашето появяване сме планирали и приемане на поздравления и подаръци, + снимка с въпросното семейство, двойка или приятели, след което веднага да бъдат настанявани по местата.. Колко смятате, че ще отнеме това при около 150 гости?
Идеята да приемате поздравления и подаръци след пристигането си е много хубава. 150 човека са доста хора, а всеки иска да ви поздрави, да се снимате, да му отделите време. Според мен заложи на 1 час като време. Винаги е по-добре да почакате малко отвън, отколкото да "претупате" нещата защото изоставате с графика Wink
Това че ще почакат 1,30ч. не виждам защо те притеснява. Има хора, които не са се виждали отдавна. като се отвори един лаф.... При нас времето за фотосесия беше 2 часа и никой не се оплака, че е нямало какво да прави. Винаги ако ти е такъв проблем можеш да дойдеш направо за гощавката Wink
Както по-горе вече казаха, направете го така както на вас ще ви хареса и както за вас е удобно!
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines